Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

ortax360

New member
Poprzednio miałem X3000/3500,W4000,W4500,Z4500 .

Po głebszej zabawie Z5500 w por do Z4500 .

Faktycznie panel jest ciemniejszy w por do Z4500 . Przy ustwieniu podswietlenia na 0 - Z4500 swieci jak z5500 ustawiony na 5-6 .

Wygląd - na poczatku podobał mi sie bardziej z4500( dlatego go wybrałem ) ,ale po kilku dniach przebywania w towarzystwie z5500 zmieniam zdanie . Z5500 przez swoią deliktnosc i prostote sprawił ,ze ostatecznie zmieniam zdanie i wubieram wyglad Z5500 .

Czern mam wrazenie ,ze jest słabsza w Z5500 por .do Z4500 ( jeszcze nie ustawiałem z5500 ) . Kolor zdecydowanie po stronie Z5500 ( Z4500 wpadał w róz ) . Z4500 miał smearing - Z5500 nie ma.

Przy sygnale HD 720P (z5500) w opcjach ekranu nalezy ustawic + 1 ( wtedy mamy wszystkie pixele ) .

Jakosc sugnału SD BARDZO DOBRA lepsza od Z4500 .

Wrazenia jak najbardziej pozytywne jakosc obrazu jest bardzo dobra lepsza od Z4500 , faktycznie widac więcej detali w ciemnych partiach obrazu . Obraz Z5500 to tak jak w audio i wzmacniaczach w por do z4500 to Hi-end .
Mozna się delektowac detalami , kolorem , płynnoscią itd.

Co ciekawe jakosc dzwięku bardzo dobra . Dzwięk wychodzi wprost z panelu lcd a w z4500 z głosników umieszczonych pod ekranem . Zawiodłem sie troszke na katach Z5500.

I cos dla graczy po przesiadce z Z4500 na Z5500 czuc ,ze Z5500 ma mimimalnie większy input lag .

Clouding nie wystepuje , banding tez jest OK .

Jestem bardzo zadowolony i potwierdza sie ,ze zeby ocenic lcd trzeba pobawic sie kilka dni i wszystko jasne Z5500 jest lepszy od Z4500 :) .

To tak na szybko jak jakies pytania to dawajcie chętnie odpowiem .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiloan

New member
Ortax360 mozesz podac jkie masz ustawienia na kanałach SD i HD, oraz np na DVD i Blu-ray. Kiedys poprzedni TV 32D3000 ustawiałem wg twoich ustawień i byłem zadowolony:D
Pozdrawiam
 

qazar

Member
Bez reklam
Fakty imput lag jest większy na avforum, zmierzyli że blisko 100ms, mnie wynik wyszedł podobny (klonowanie obrazu na z5500 i lapku, średnia to metodologia ale nie ma kineskopowego monitora/tv). Co do czerni to po przesiadce z LCD z LED i LC jest kiepska, niestety i raczej go wymienię na serie x5500, bo tu w 100% zadowolony nie jestem:(
 

toms83qwe19

New member
To ja mam pytanko, a nawet kilka :p:

1. Co z kątami? Piszesz że jest gorzej, jak się zachowuje panel na czarnej planszy pod kątem, a jak w momencie wyświetlania jakiegoś rożnokolorowego obrazu? Czy kolory blakną tak jak na tych fotkach: 1 , 2 ?

2. Input Lag jest wyczuwalny? Mówisz że jest większy niż w Z4500 więc chyba go czujesz?

3. Co rozumiesz pod pojęciem smearing?

----------

Ja pier@#$%, 100 ms to jest przepaść! Na pewno to jest dobry pomiar? Przecież na takim czyms to grać się nie da, a i w filmach to chyba obraz idzie za dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

ravaillez

New member
qazar napisał:
Fakty imput lag jest większy na avforum, zmierzyli że blisko 100ms, mnie wynik wyszedł podobny (klonowanie obrazu na z5500 i lapku, średnia to metodologia ale nie ma kineskopowego monitora/tv). Co do czerni to po przesiadce z LCD z LED i LC jest kiepska, niestety i raczej go wymienię na serie x5500, bo tu w 100% zadowolony nie jestem:(

Wiesz do LED rgb niewiele telewizorów ze standardowym podświetleniem ma start, wygaszenie diod w konkretnych miejscach przy ciemnych scenach zapewnia duży komfort oglądania (co nie zmienia faktu, że czerń w z5500 ciężko nazwać kiepską).

toms83qwe19 jeśli chodzi o wynik to podobny do w5500 i spokojnie idzie pograć, nie wiem tylko jak będzie w trybie online (nie mam możliwości sprawdzić :/)
 

ortax360

New member
Witam

1. Co z kątami? Piszesz że jest gorzej, jak się zachowuje panel na czarnej planszy pod kątem, a jak w momencie wyświetlania jakiegoś rożnokolorowego obrazu? Czy kolory blakną tak jak na tych fotkach: 1 , 2 ?

2. Input Lag jest wyczuwalny? Mówisz że jest większy niż w Z4500 więc chyba go czujesz?

3. Co rozumiesz pod pojęciem smearing?


ODP:

1.Kąty są i to widac - pod kątem mamy utrate czerni , kolor jest wyblakły . Przy kontrastowych ujęciach i jasnych jest to mniej odczuwalne . Traged. niema bo jak wiadomo to lcd nie plazma ,ale spodziewałem sie poprawy .

2.Tak jest wyczuwalny ,ale w por do Z4500 ( a on ma najmniejszy i.lag .)
Gdybym nie miał z4500 nic bym nie zauwazył .

3. Smeraing - koszmar uzytkownika lcd . Maze ( jak pędzlem) ciemne kolory np: czarny , buraczkowy .


Wczoraj wieczorem ogladałem X-MEN jakosc taka sobie divix ,ale obraz OK . Przyjechał znajomy pojechalismy do niego ma 46W4500 i właczyłem ten sam film i i i jej wypadł tragicznie widac było pixele , brak szczeg w czerni itd az zaczelismy sprawdzac połaczenia . Widac ,ze BR3 na sygnałach SD daje znaczną poprawe :) .

Jeszcze cos o katach - po wnikliwej analizie :) modę stwierdzic ,ze w4500 i z4500 lepiej sobie radzą od z5500 . Przesrane mają osoby ogladajace pod ostrym katem szczeg filmy w nocy ,ale to zadna nowosc .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
@qazar

Dzięki za linka, faktycznie duże opóźnienie. Zwłaszcza, że odnośnikiem był Nec, który sam ma około 15-20 ms w plecy.


@ortax360

Na wstępie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Szczerze powiem, że się załamałem, bo chciałem mimo wszystko brać tego Z5500 do prezentacji a teraz już sam nie wiem.
Kąty gorsze niż w Z4500 i W5500, duży Input Lag. Z kolei Z4500 designowo mi się nie podoba, ma smearing, jeszcze pisałeś że wpadał lekko w róż. :(

Chyba nie dam rady tego TV kupić, prędzej wyląduje na pogotowiu. :confused:

Jakby nie patrzeć, oba modele trochę kuleją. Kurde i znowu nic nie wiem.
 

ortax360

New member
Witam

Wez poprawke na to co piszę. Nie jest tak tragicznie z Z5500 .Wiesz miałem juz chyba ok 30-40 lcd juz sam nie pamietam wiec patrze na takie rzeczy . Prawdopodobnie sam bys nie dostrzegł .

Powien tyle ,ze Z5500 to najlepszy lcd jaki mam w por do tych co miałem :D .

Moja rada - sprawdz sam jak bedzie działał najlepiej w domu . Ustaw odpowiednio i sam zobaczysz . Bedzie OK zapewniam . Katy tak są ,ale ma je tez kazdy inny . Jak sobie przypomnę mojego 1 lcd Sharpa 32 chyba p50 czy cos tam to dopiero BYŁ TRAGICZNY , BEZNADZUEJNY OBTAZ .

Pisanie o opóznienu ( input lag ) sprawdz sam zagraj a przekonasz sie ze to troch naciągane jedni to czują inni nie .

Liczy sie jakosc obrazu a Z5500 wyswietla go bardzo OK .


Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Widzę Ortax, że kolejny nowy zakup:D Nie wiem jak Ty to robisz, ciągle zmieniasz... Mi to z czystego, rasowego lenistwa nie chce się.. Fakt faktem, wtedy teoretycznie mniej tracisz na wartości tych tv. Nie zdąży zejść z ceny i już sprzedany... Ciekawe jak długo wytrzymasz z nową Ztką i co będzie następne (jak w serialu;)) :D
 

qazar

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Witam


Pisanie o opuznienu ( input lag ) sprawdz sam zagraj a przekonasz sie ze to troch naciągane jedni to czują inni nie .

Liczy sie jakosc obrazu a Z5500 wyswietla go bardzo OK .


Pozdrawiam .

Nie tyle naciągana co nie każdy widzi opóźnienia rzędu 100ms, co nie oznacza że one nie istnieją. W grze offline nie ma problemu, ale włączcie COD4 czy Halo3 i już jest różnica, no chyba że brak umiejętności lub ktoś jest niedzielnym graczem, to faktycznie tego nie wychwyci, tak jak jedni nie widzą smearingu czy smużenia ;)
 

toms83qwe19

New member
Dzięki ortax, faktycznie do prezentacji wezmę i sam obadam. Może nie będzie tak źle i mi przypasuje. ;)
Mimo wszystko fajnie, że wszystkie niuanse wyciągnąłeś, jako doświadczony tv'maniak masz pojęcie na co patrzeć i w ogóle. Ja jestem też takim maniakiem, ale w kategorii monitory lcd. Tam też ich przerzuciłem z około 15 sztuk. Prawda jest taka, że w TV nie chciałbym tak przebierać, a kupić raz i porządnie na kilka latek.

Co do następnego TV kolegi @ortax360 to obstawiam jakiś X5500 lub najnowszy Philips 9704H. :D

----------

@qazar

Dokładnie tak jak piszesz, opóźnienie jest, kwestia czy dany człowiek to wyczuwa czy nie. Ja niestety wyczuwam/widzę sporo takich różnych "drobinek" na które inni nie zwracają uwagi. Pozostałości po testach monitorów lcd.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Masz racje Gazar . Dlatego odrazu napisałem ,ze jest wolniejszy od Z4500 przy COLD4 .

Co do zmiany lcd nan razie nie mam w planach ,ale moze wprzyszłym roku znowu zmienię .

Troszkę chodzi po głowie własnie ten Philips ,ale ma złe doswiadczenia z tą firmą .

Pytanie PHILIPS daje 5 lat gwaran. na lcd ?

POzdrawiam
 

qazar

Member
Bez reklam
Niestety, najlepszy tv to LCD na led ;) ale wszystkie one mają jeden wspólny problem : IMPUT LAG:( miałem philipsa, samsunga i oba miały ten sam problem, podobnie z tego co testowałem dzieje się w serii 46x4500, może coś poprawią w samie 9000 albo w x5500...
Dla mnie smearing (miałem go w d3000, w4000 i w4500), clouding (wszystkie lcd sony), słaba czerń (panasonic) czy właśnie imput lag całkowicie dyskwalfikują tv i jak na razie któryś z kolej zonk :( tylko z taką różnicą że mam zonk za 6 tyś :(
 

Ares78

New member
ortax360 przy poprzednim też tak pisałeś :p Nie żebym wypominał...

qazar ciężko przewidzieć jaki input lag będzie w telewizorze który jeszcze nie wyszedł, ale patrząc po modelach z BE3 zapewne na podobnym poziomie.
Masz clouding w z5500? Jeśli tak to jesteś chyba pierwszy, nie spotkałem się z takim zarzutem, ani na forum, ani w testach czy to anglojęzycznych, czy polskich...
 

jurislawek

New member
ja juz mam swojego 40z5500 od 2 tygodni i tylko jedno mnie ciekawi na szybko sie porsuszajacych postaciach przy zblizeniu kamery np. pilka nozna widac tak jakby cienka warstwa otaczala i ona jest przezroczyste, zdjecie dla przykladu ale sam obrysowalem jak mniej wiecej to wyglada

317f88798b8344ee.jpg
 
Do góry