Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

qazar

Member
Bez reklam
Co do oled zgadzam się, sony po prostu woli czerpać $ ze znanego rynku, niż wchodzić z nowym produktem w wielkie nie wiadomo co;-)
Ale wierze że przy z5500 ew. x5500 doczekam oled, bo mam już dosyć zmian LCD a plazmy nie dla mnie...
 

kiloan

New member
fonfel napisał:
Witam,


1) Czy Wasz TV posiadał jakieś zabezpieczenia w pudełku oprócz piankowego worka? Tzn. czy był oklejony folią, miał zabezpieczony kineskop i np. naklejki reklamowe? (U mnie tego nie było i zastanawiam się, czy nie wciśnięto mi jakiegoś "zwrotu").

2) Lubię obraz mocno kontrastowy. Czy ktoś z Was nie odniósł wrażenia, że obraz Z-tki jest za mało kontrastowy? Włączam tryb "żywy", gdzie podświetlenie jest na max i kontrast na max, a mimo to czuję, że w jasny dzień to może być za mało. Jeżeli uważacie, że obraz jest OK, to przy jakich ustawieniach?

Też kupowałem w necie i u mnie również nie było naklejek reklamowych (nigdy w żadnym TV ich nie miałem) podobnie jak u ortax360. Zresztą możesz sprawdzić ilość przepracowanych godzin. TV był zapakowany tylko w worek piankowy i rogi ze styropianu,... aha w folii była podstawa.
Na drugie pytanie już odpowiedział ci ortax360... nic dodać;)
 

jurislawek

New member
u mnie tv byl w piance i trzeba bylo naklejke z kodem kreskowym zerwac i ta sama naklejka na piance podstawy i na foli pilota tez ta sama naklejka, a tv wymiata zwlaszcza na kanalach HD c+ sport i film a jeszcze znalazlem taki kanal M2 HD po madziarsku nawijaja ale jaki obraz mmm mozna ogladac dla samej jakosci :D
 
Ostatnia edycja:

gregorp

New member
tam koledzy,

Dotarł dzisiaj prosto ze sklepu SONY.

Ładnie udało mi się wynegocjować cenkę więc nie zabiło mnie finansowo.

TV był zapakowany w piankę bez żadnych naklejek.
Pilot, baterie były zaplombowane.

Muszę powiedzieć szczerze że po zmianie z 26' szok przeogromy -trochę mi zdominował pokój ale cóż, słowa mojej Pani "normalnie jakbym w kinie była" uspokoiły mą duszę i pozwoliły być szczęśliwym.

Jeszcze nie udało mi się nic ustawić -zajmę się tym jutro bo muszę odnaleźć swoją płytkę testową.

Dam znać jak już wsoi będzię ok
 

MANTIS

New member
Witaam, kupiłem ostatnio owy tv wersji 52" i mam pytanko nowicjusza??
Grając na xboxsie czy oglądając tv z kompa widzę dosyć często przelatujące przeźroczyste poziome pasy...(coś jakby oświerzanie), czy jest to efektem ustawień czy jakąs wada ktorą powiniem reklamować ??
 

fonfel

New member
Dziękuję ortax360, kiloan i jurislawek!

Już sie martwiłem, że z moim 46z5500 jest coć nie tak, bo wcześniej miałem styczność z w4000 - one mają dodatkowe zabezpieczenia w pudle w folię i faktycznie świecą jaśniej.

Pozostałe wrażenia:

1) Najpierw powtórzę, to co niektórzy już pisali: BE3 działa bardzo dobrze na SD. Jestem pod wrażeniem. O wiele lepiej niż BE2 w w4000.

2) Nie zauważyłem żadnych wad w TV (ani nie ma martwych pikseli, ani cloudingu, ani innych złych zjawisk). Trochę się tego bałem, bo SONY Polska napisało mi, że "Aby reklamacja została uznana musi mieć Pan 4 martwe piksele w jednej okolicy lub 8 rozstrzelonych po całej matrycy". Kiepsko co?

3) Mnóstwo ustawień i zabawa na wiele godzin przy konfiguracji.

4) Obraz w HD - nie ma co komentować - idealnie.

Generalnie: po pierwszych godzinach użytkowania uważam, że to świetny TV.

Pytania do użytkowników:

- Udało się Wam skonfigurować jakieś informacyjne RSS-y w Aplicascie? Jeżeli tak, to jakie (pod jakimi adresami)?

- Czy macie podświetlenie włączone na max? Czy na jakieś ustawienia należy szczególnie zwrócić uwagę, bo defaultowo nie są dobre? (Przyłączam się więc do prośby, która już pojawiała się na forum o ustawienia). Oczywiście ECO wyłączyłem, tudzież automatyczną regulację jasności.

Pozdrawiam,
f.
 

slaw2006

New member
fonfel napisał:
- Czy macie podświetlenie włączone na max? Czy na jakieś ustawienia należy szczególnie zwrócić uwagę, bo defaultowo nie są dobre? (Przyłączam się więc do prośby, która już pojawiała się na forum o ustawienia). Oczywiście ECO wyłączyłem, tudzież automatyczną regulację jasności.
f.

Generalnie tv oglądam na ustawieniach SPORT+wyłączony czujnik światła+oszczędzanie energi SŁABE. Całkowite wyłączenie oszczędzania energi powoduje minimalne rozjaśnienie obrazu a tym samym jego polepszenie. I tak też chyba ustawie to eco na off.

Jestem ciekaw czy takowe ustawienia dają maxa z tego tv???
Przyłączam się do prośby o podanie pełnych ustawień TV.

Pytanie dodatkowe:
Tuner n-ki połączony z tv za pomocą HDMI. Z amplitunerem AVR1707 denona poprzez złącze optyczne S/PDIF.

1. Dlaczego po wyłączeniu TV (tuner nki w trybie ON) znika dźwięk w amplitunerze. Chciałbym np. posłuchać muzy przy wyłączonym tv.
Wiem że można wyłączyć obraz w ustawienia tv ale czy to jedyne rozwiązanie??

2. Czy wyłączenie obrazu w tv powoduje wyłączenie wszystkich układów prądożernych?

3. Czy można ustawić sobie tapetę?

4. Jak sprawdzić czas przepracowanych godzin tv?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jaki wybrać?

Witam.Prosze o info jakie są różnice między Z4500 a Z 5500,chodzi mi o właściwości techniczne,a może ktoś z kolegów porównywał te LCD.Dzięki za odp.
 

myty

New member
No i od wczoraj też jestem "szczęśliwym" posiadaczem 46Z5500. Dużo zabawy przede mną. I teraz wbiję kij w mrowisko : niestety do crt FQ75 niestety mu trochę daleko (mam na mysli SD) i jeszcze dużo wody upłynie żeby sygnał SD z lcd dorównał temu staremu, poczciwemu crt. Nie piszę tego po złości nam wszystkim posiadaczą Z-etki, ale to widać gołym okiem jak różni się obraz w tych dwóch TV. Nawet żona to widzi, więc nie jest najlepiej. Niestety, mając taki TV trzeba zainwestować (czytaj płacic wyższy abonament) w HD

pozdrawiam myty
 

toms83qwe19

New member
myty napisał:
No i od wczoraj też jestem "szczęśliwym" posiadaczem 46Z5500. Dużo zabawy przede mną. I teraz wbiję kij w mrowisko : niestety do crt FQ75 niestety mu trochę daleko (mam na mysli SD) i jeszcze dużo wody upłynie żeby sygnał SD z lcd dorównał temu staremu, poczciwemu crt. Nie piszę tego po złości nam wszystkim posiadaczą Z-etki, ale to widać gołym okiem jak różni się obraz w tych dwóch TV. Nawet żona to widzi, więc nie jest najlepiej. Niestety, mając taki TV trzeba zainwestować (czytaj płacic wyższy abonament) w HD

pozdrawiam myty

No nie jest to zaskoczeniem, skoro LCD ma 1920x1080 a CRT ile miał? Połowę z tego w najlepszych warunkach. Jak puścisz słaby sygnał np. 720x576 ( przykładowo ) to na czym będzie lepiej wyglądać? Przeskalowany o jeszcze raz tyle na LCD czy leciutko przeskalowany na CRT? To chyba oczywiste. Żeby porównywać jakość, trzeba puszczać materiały zbliżone do rozdzielczości natywnych odbiorników.
 

Graco_32

New member
Jak dla mnie BE3 działa bardzo dobrze i nie ma wielkiej różnicy między starym crt a tym lcd. U mnie zauwazyłem dwa bad piksele Jeden niebieski a drugi czerwony ale żeby je zobaczyć trzeba prawie przyłozyć nos do matrycy tak ze mi to wogole nie przeszkadza Oglądam z 2-3 metrów i nie widać ich z tej odleglości A jak u kolegów jest w tym temacie?
 

paczu

New member
myty napisał:
niestety do crt FQ75 niestety mu trochę daleko (mam na mysli SD)
nic dziwnego skoro FQ75 masz 29" a Z-etka jest 46". ten sam sygnał o marnej rozdzielczości w Z-etce rozciągnięty jest o prawie 60%. sens miałoby porównanie Twojego FQ75 z lcd 32" (chociażby z serii W bo Z w tym rozmiarze nie ma) wtedy różnicy by takiej nie było. przynajmniej mam taką nadzieję ;) bo po długich i niedających spokoju wahaniach jutro odbioram 40-calową Zetkę :-D
 

Ares78

New member
Dokładnie im mniejsza przekątna tym lepiej wygląda obraz SD, porównywać można tylko przy tej samej ( to tak jak wyjaśniać jaki OLED jest super przy zestawieniu bodajże 11 cali do 40...)
Graco_32 a co można powiedzieć, zdarza się jak w każdym LCD, reklamować nie ma co chyba, że są w centralnej części, jeśli nie widzisz z 2m to nie ma zbytniego sensu.
 

quzio

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem 52Z5500 :-D .Telewizor zakupiłem w necie sklep Electro.pl.Zamówiony w poniedziałek o 10tęj a w środę o ósmej rano stał w domu (firma kurierska DPD).Potwierdzam LCDek był zawinięty w worek piankowy plus zabezpieczenia ze styropianu.Naklejek reklamowych nie było.Folii na ekranie również.Podstawa była przykręcona.Na razie testuję, zamierzam dokupić dedykowany do serii Z sound bar Sony HT CT 500.
 

qazar

Member
Bez reklam
Smużyć ten tv smuży w grach, lekki smearing też jest,ale reszta jest na najwyższym poziomie :)) Teraz tylko odpalę spadyera i zobaczę co wycisnę z tego tv :)
 

jurislawek

New member
komu sie udalo to zagarna tv w promocji w euro teraz juz jest po juz normlanej cenie, mi sie udalo za 5999 ale niecaly tydzien byla jeszcze nizsza cena 5755, a teraz juz jest po 7899, jestem jednym z wielu ktorzy skorzystali i zadowolenie od ucha do ucha :D
 

tomek_fcb

New member
teraz znowu będzie trzeba czekać do nowej promocji :( ponad 2tys. wiecej to jest duża różnica za którą możnaby coś ciekawego dokupić ;) chociażby kino Sony pod właśnie serię Z5500 :eek:k:
 

jurislawek

New member
polaczylem mojego Z zwyklym dvd kablem component i tam as ustawienia obrazu na wyjsciu YUV roz 576i a na bez przelotu 576p, to lepsze jest i ?, a nie ma foni na tv jak jest polaczone component <>component
 

paczu

New member
ja w piątek kupiłem go w euro, wszystko cacy, matryca nie ma żadnych badów ale zastanawia mnie brak folii na podstawce. zdaje się że powinna być na nóweczce. telewizor ma licznik przepracowanych godzin, wiecie gdzie go można znaleźć?
 
Do góry