Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

Seba84

New member
rafamaja napisał:
Mam najnowsze oprogramowanie.. dzięki.. O zaletach innym razem. Teraz to co mnie trochę martwi. Matryca minimalnie w dolnym prawym rogu jest jaśniejsza. Generalnie nie jest źle, ale jest to widoczne.
Najgorsze to to, że przy motionflow nie da się oglądać filmów, jest jakby nienaturalny ruch postaci, przy standarcie też to widać, dopiero całkowite wyłączenie funkcji daje normalny odbiór. Czy tak ma być?? Bo jak tak to mogłem brać W....
R.

Chciałym zapytać tylko posiadaczy 46 czy taki efekt z jaśniejszą matryca występuje, czy tez to jest bolączka modelu 40 cali.
 

Amorek7001

New member
Czesc

Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad zakupem TV Sony, mam dylemat bo interesuja mnie glownie 40" Z-4500 oraz Z-5500. Jestem po lekturze watkow o tych TV na tym forum oraz na AVforums i dalej nie wiem, ktory bedzie dla mnie odpowiedni. Ogladam głownie Cyfre+ sport HD, czasami Discovery HD i National HD i TVN SD, troche Blu-Ray oraz DVD/DIVX, do tego rowniez gram na PS3, w zasadzie to 60% TV i 40% PS3. Ostatnio naczytalem sie o input lag w roznych TV i do konca nie rozumiem czy bedzie mial on jakis wplyw jezeli nie gram po sieci (online)?? Czy technologia 200 Hz rzeczywiscie sprawdza sie czy jest to zwykly chwyt i w niczym niepotrzebny gadzet (Z-4500 ponoc zbedny a Z-5500 ?) ?

Moje warunki:
pokój: 20m2
odleglosc od TV: max 2m
pokoj nasloneczniony: od 12-do zachodu
Tv głownie ogladam od 16 - 23

Prosze was o rade. Mam jeszcze na oku x4500 ale nie wiem czy warto skoro Z-tki sa nowszej konstrukcji??

Please HELP :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Seba84 napisał:
Chciałym zapytać tylko posiadaczy 46 czy taki efekt z jaśniejszą matryca występuje, czy tez to jest bolączka modelu 40 cali.

Jeśli chodzi o rogi to na bardzo upartego, przy zupełnej ciemności w pokoju i gdy ekran jest cały czarny to bardzo delikatnie widzę świecące górne rogi. Nie zauważyłem ich od razu bo trzeba się mocno przyglądać aby je zauważyć. Przy lekkim świetle lub czasie oglądania telewizji oczywiście nie ma możliwości aby je zauważyć. Właściwie mogę powiedzieć, że wszystko jest ok. Poza tym nie ma innych rozjaśnień ani przyciemnień na matrycy (clouding).
Ale ktoś już napisał na tym forum, że nie ma idealnie podświetlonych matryc i to u każdego producenta. Chyba trzeba się z tym zgodzić.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Zgadza się, te nierównomierne podśwetlenie matrycy to "urok" telewizorów LCD, bez względu na firmę - przynajmniej tych TV z podświetleniem CCFL lub WCG CCFL. Generalnie im większa przekątna telewizora, tym bardziej jest to widoczne.
 

Medaaard

New member
Amorek7001 - z chęcią podzielę się swoją opinią. Z5500 posiadam od około 2 tygodni. Główne przeznaczenie to gry na konsoli (Xbox360). Gram tylko w trybie offline i nie dostrzegam żadnego input lag'u! Powiem więcej, jestem z tego modelu jak na razie niezmiernie zadowolony. Posiada on predefiniowany tryb GRA po wybraniu którego gry jak na mój gust wyglądają przepięknie (lekko tylko zmieniłem barwy na ciepłe, ale to już rzecz indywidualnych preferencji). Z tego co wiem, w trybie GRA odświeżanie jest przełączane na 50/60 HZ, lecz w żadnym razie nie męczy to wzroku. Zawsze masz też możliwość rezygnacji z gotowego trybu i samodzielnych ustawień, gdzie możesz wybrać wysokie MotionFlow (200HZ). Nie sądzę jednak by 200hz cokolwiek w kwestii gier zmieniała in plus/in minus. Inna sprawa, że nie mam skali porównaneczej i nie sposób bym rozstrzygnął czy na tańszym modelu z4500 gry wyglądałyby gorzej. Potrzebna byłaby wypowiedź osoby posiądającej oba modele. Pozdrawiam.
 

lumix10

New member
SDman napisał:
nie rozumiem za bardzo, albo TV HD we Francji jest kaszanką albo masz kartę w TV lub kiepski Dekoder,
HD z kablówki + Technisat HD K2 = Blu - obraz bajka, ba jak jest kiepska jakość Blu to nawet lepszy !
Pozdrawiam.


Mysle,ze ciezko odpowiedziec na to pytanie...mam dekoder z firmy SFR (jest to siec telefonow komorkowych cos jak Plus lub ERA w Polsce), SFR w tej chwili we francji oferuje tel stacjonarny,komorke,internet i telewizje w tym HD w cenie 29,90 Euro miesiecznie...dziala to ale jak mowie jakosc jest raczej ....srednia :/ porownywalem jakosc polskiej TV ,,N HD,, i jest jakby to powiedziec ...lepiej....ale poza wyzszym bitrate...niewiele wiecej daje N TV...lepszy program jest we francji...pewnie dlatego,ze sa bogatsi??...co do SFR i wogole sieci komorkowych...mysle,ze za roczek w polsce ERA,ORANGE,PLUS beda cos cudowac aby dawac internet,TVHD oraz stacjonarke..lub chociaz polaczenia malokosztowne ze stacjonarka....jednak czy to jest super???super jest placic tylko jeden rachunek a nie np. 3 oddzielne........ogolnie takie rozwiazanie jest srednie na jerza...no ale teraz w trabke sie moge pocalowac bo na 2 lata mam umowe....wiec musze miec HDTV od SFR :/

pozdrawiam ziomalki :)
 

rafamaja

New member
jak się dostać do overscanu???
R.
Nie mam dojścia do funkcji podświetlenie i odcieć.. jak się tam dostać??
R.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
problem z N-ką.

Na początek chcę podziękować wszystkim wypowiadającym się na tym forum. Dzięki waszym wypowiedziom kupiłem 52Z5500 i jestem bardzo zadowolony. Mam tylko pytanie. Zawsze jak wyłącze telewizor przed wyłączeniem N-recordera na tunerze wyskakuje napis Błąd HDCP. Tak samo jak najpierw włącze N-kę a później telewizor. Niby nic poza tym się nie dzieje i zaraz po włączeniu telewizora błąd znika ale wolałbym żeby tego nie było. Mam nadzieję że ktoś mądrzejszy mi pomoże. Jeśli ze swojej strony mogę być pomocny to z chęcia odpowiem na pytania.
 

Nxtfun

New member
HQ150 napisał:
Na początek chcę podziękować wszystkim wypowiadającym się na tym forum. Dzięki waszym wypowiedziom kupiłem 52Z5500 i jestem bardzo zadowolony. Mam tylko pytanie. Zawsze jak wyłącze telewizor przed wyłączeniem N-recordera na tunerze wyskakuje napis Błąd HDCP. Tak samo jak najpierw włącze N-kę a później telewizor. Niby nic poza tym się nie dzieje i zaraz po włączeniu telewizora błąd znika ale wolałbym żeby tego nie było. Mam nadzieję że ktoś mądrzejszy mi pomoże. Jeśli ze swojej strony mogę być pomocny to z chęcia odpowiem na pytania.

HDCP to zabezpieczenie przed kopiowaniem stosowany przy standardzie hdmi. Polega on na tym, że gdy dekoder wysyła info do tv, to tv powinien odesłać sygnał zwrotny z "hasłem". Jeżeli tv jest wyłączony, to wiadomo, że dekoder nic nie dostanie. Myślę, że nie powinieneś się tym martwić.

P.S: Gratuluję zakupu! Ja też niedługo stanę się posiadaczem tego modelu, ale 40 calowego.


rafamaja napisał:
jak się dostać do overscanu???
R.
Nie mam dojścia do funkcji podświetlenie i odcieć.. jak się tam dostać??
R.
Poszukaj na forum testu tego tv, tam wszystko jest napisane o overscanie.
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
W moim malym Panasonic N dzialal nawet kiedy byl w trybie standby.Niestety w Sony wystepuje blad i dopiero po kilku sekundach nastepuje komunikacja.W modelu W4000 mialem to samo.
 

webpiotr

New member
witam,
czy ktoś z Was ogląda z Was na Z5500 cyfrową telewizję naziemną? mam taki problem - podczas przełączanie kanałów - na chwilkę zapala się obraz - po 1, 2 sekundach - znika i pojawia sie napis "brak sygnału", po czym po sekundzie pojawia sie ponownie obraz i juz działa caly czas. Wystepuje to tylko podczas przełaczania kanałów.
 

xisio

New member
HQ150 napisał:
Dziękuję za odpowiedzi. Będę spokojniejszy że nic nie nawala. Dzięki

Kup kabelek ihdmi i nie bedziesz miał tego problemu, dodatkowo mozesz ogladac jednoczniesnie na 2 tv (np projektor, czy słuchac radia bez tv)
 

Sych

New member
@webpiotr
Nie powinno być tak. Sprawdź nastawienie i jakość sygnału, podłączenia anteny do telewizora. Kanały powinny przerzucać się płynnie.
 

myty

New member
ja też tak mam jak @webpiotr i myślę że to wina nadajników a nie naszych instalacji, gdyż wcześniej takich "kogutków" nie było

pozdrawiam myty
 

webpiotr

New member
myty napisał:
ja też tak mam jak @webpiotr i myślę że to wina nadajników a nie naszych instalacji, gdyż wcześniej takich "kogutków" nie było

pozdrawiam myty

mam jeszcze x4500 i tam programy przełączają się płynnie....sprawdzę jeszcze wszystkie połączenia przy z5500
 

pbx

New member
Witam jestem po zakupie tej seri oczywiście 46 cali, ale mam takie pytanie do posiadaczy tego modelu czy jak kupywaliście tv to mieliście może szmatkę do wycierania panela? bo ja nie mam i bardzo mnie to ździwiło że nie dali gdyż inne firmy dają do tv. Ewentualnie jaką polecacie do tego modelu ?
 
Do góry