Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

leonidas18

New member
zmniejszenie redukcji zakłuceń i ostrości obrazu nie pomogła na dolegliwości mojego tv, obraz wygląda jakby był ustawiony na 50Hz i dlatego czasami widać skoki w animacji charakterystyczne dla monitorów ustawionych na 50Hz w dynamicznych scenach. Wykorzystałem wszystkie ustawienia Motionflow i nic nie dało.

Czy można jakoś poprawić obraz żeby nie wyglądał jak ustawiony na 50Hz ?
 

Ares78

New member
Hmm, a na jakim sygnale oglądasz? SD? Jeśli tak to spróbuj podłączyć DVD lub Blu Ray jeśli istnieje taka możliwość i zobacz czy problem też występuje...

Pozdrawiam
 

robbie

New member
p.stasiak napisał:
A co się znajduje w tym nawiasie z 3 kropkami. Celowo wyciąłeś "Sony" czy u ciebie nie ma??? (proszę o odpowiedź)

To jeszcze raz bez nawiasu: "Można korzystać ze zdjęć zapisanych w cyfrowym aparacie fotograficznym, kamerze firmy Sony, poprzez złącze USB lub na nośniku USB po ich podłączeniu do odbiornika TV". Wyciąłem "kamerze firmy Sony", bo temat nie dotyczy kamer, lecz aparatów. Całe zdanie nie jest jednoznaczne - można zrozumieć, że chodzi tylko o aparaty Sony i kamery Sony albo że chodzi o kamery Sony i dowolne aparaty. Ja zrozumiałem na ten drugi sposób. Ale jeśli zrozumieć na pierwszy sposób, to masz rację i wszystko staje się jasne - inne aparaty tylko poprzez zgranie na nośnik USB. Szkoda tylko, że w żadnym sklepie nikt na to nie zwrócił uwagi.

Nie chce mi się bawić w zgrywanie zdjęć na pendrive'a, zwłaszcza w sytuacji, gdy brakuje na nim miejsca. Wolałbym znaleźć inne rozwiązanie. W serwisie Kodaka powiedziano mi, że wyjście z aparatu (fachowo się nazywa USB U-8, jest bardzo rzadko spotykane i chyba tylko Kodak je robi) ma 8 pinów, zaś wejście USB do telewizora - tylko 4. I że tu jest problem. Jednak komputer z takim samym USB bez problemu komunikuje się z tym aparatem (a nie instalowałem żadnych sterowników - od razu zadziałał na Windowsie). W tym momencie mam 3 pomysły:

1) kupić czytnik kart z gniazdem USB i podczepić do TV - czy telewizor rozpozna czytnik kart jako zwykłe urządzenie magazynujące?
2) kupić kabel audio-video i podłączyć dwoma cinchami do TV (to mi doradził Pan w serwisie, ale obawiam się straty jakości)
3) w aparacie mam wyjście mini HDMI, zatem może da się podłączyć kablem HDMI/mini HDMI?

Każda z powyższych opcji jest ryzykowna, bo najpierw muszę kupić i łatwo zmarnować kasę. Czy doradzicie, która ma szansę powodzenia?
 

wojrys

New member
tdrk14 napisał:
W USA ten model jest w sprzedarzy od dwóch miesięcy pod nazwą KLD -W4100 i jest naprawdę dużym przebojem Niewiele różni się od modelu W4000 dodano tylko system 100Hz, cena 40" modelu waha się w okolicach 1600$.Jedyny problem poruszany na amerykańkich forach to czy dane modele składane w Meksyku nie są gorsze od tych z USA.
Dodaje link w ramach ciekawostki dotyczący modelu 52"
http....

No to zobaczyłem: Circuit City would like to thank all of the customers who have shopped with us over the past 60 years. Unfortunately, we announced on January 16, 2009, that we are going out of business. :rolleyes:
 

cyber78

Member
Bez reklam
robbie napisał:
W tym momencie mam 3 pomysły:

1) kupić czytnik kart z gniazdem USB i podczepić do TV - czy telewizor rozpozna czytnik kart jako zwykłe urządzenie magazynujące?
2) kupić kabel audio-video i podłączyć dwoma cinchami do TV (to mi doradził Pan w serwisie, ale obawiam się straty jakości)
3) w aparacie mam wyjście mini HDMI, zatem może da się podłączyć kablem HDMI/mini HDMI?

Każda z powyższych opcji jest ryzykowna, bo najpierw muszę kupić i łatwo zmarnować kasę. Czy doradzicie, która ma szansę powodzenia?

Po pierwsze twój komputer ma jakieś sterowniki, nawet jak ty ich nie instalowałeś, to nie znaczy że aparat Kodaka wykorzystuje wolne standardy komunikacji - znam przypadki, gdzie firma specjalnie blokuje pewne funkcje aby urządzenie nie działało poprawnie z wolnym standardem (np Logitech w kamerkach internetowych). Po drugie niezrozumienie istoty działania sprzętu nie może być punktem wyjścia do jego krytykowania. Pewnie oczekiwałeś, że w instrukcji będzie tabelka z wszystkimi modelami aparatów fot. jakie zostały kiedykolwiek wcześniej wyprodukowane oraz te które dopiero zostaną wymyślone w przyszłości (w okresie sprzedaży tego modelu telewizora) z informacją czy taki aparat współpracuje czy nie. Rzeczywiście Sony dało ciała, i takiej tabelki nie ma.
A tera:
1) Czytnik kart USB to proste urządzenie które potrafi dostać się do danych zapisanych na karcie pamięci i udostępnić je jak PenDrive - tylko musisz kupić taki , który czyta twój rodzaj karty SD, CF, MS. Jam mam aparat Canona i po kabelku nie działa, ale przez taki czytnik działa - na Allegro kupiłem za 2zł więc nie jest to duży koszt.
2) Tu będziesz miał stratę jakoście, ale będziesz mógł odtworzyć nagrane filmiki, bo TV Sony TYLKO zdjęcia JPG obsługuje.
3) Najlepszy sposób, jeżeli twój aparat ma wyjście HDMI to podłączasz do TV, a on ma 3 wejścia HDMI1.3 więc będzie wszystko w najlepszej jakości.
Pozdrawiam
 

Sych

New member
leonidas18 napisał:
zmniejszenie redukcji zakłuceń i ostrości obrazu nie pomogła na dolegliwości mojego tv, obraz wygląda jakby był ustawiony na 50Hz i dlatego czasami widać skoki w animacji charakterystyczne dla monitorów ustawionych na 50Hz w dynamicznych scenach. Wykorzystałem wszystkie ustawienia Motionflow i nic nie dało.

Czy można jakoś poprawić obraz żeby nie wyglądał jak ustawiony na 50Hz ?

Ale nie ma już tego efektu o którym wcześniej pisałeś? Przed zmianą tych ustawień obraz nie zachowywał się jak 50Hz?
Tu mam jeszcze 2 rodzaje ustawień, możesz spróbować:
wszystkie kontrasty jasności, ustawiasz względem oświetlenia pokoju. A reszta:
Colour Space - Standard
Mpeg Noise Reduction - Off
Noise Reduction - Low
Adv. Contrast Enhancer - Low
w Screen Settings wchodzisz w Display Area - Full Pixel

Druga opcja:

Noise Reduction - Off
Sharpness - 0
Colour Space - Full
Display Area - Full Pixel

Spróbuj zastosować te ustawienia na 1080p, jak nie pomoże to na 1080i, lub 720p. Jeżeli ni pomoże, to może być wina kabla, jeżeli nie, to może zadzwoń do serwisu, może mają jakieś ustawienia, wiedzą lepiej o co chodzi.
 

Sych

New member
robbie napisał:
1) kupić czytnik kart z gniazdem USB i podczepić do TV - czy telewizor rozpozna czytnik kart jako zwykłe urządzenie magazynujące?
2) kupić kabel audio-video i podłączyć dwoma cinchami do TV (to mi doradził Pan w serwisie, ale obawiam się straty jakości)
3) w aparacie mam wyjście mini HDMI, zatem może da się podłączyć kablem HDMI/mini HDMI?

Każda z powyższych opcji jest ryzykowna, bo najpierw muszę kupić i łatwo zmarnować kasę. Czy doradzicie, która ma szansę powodzenia?

Kup czytnik pamięci, z kilkoma slotami. Tylko nie te najtańsze, jeszcze jakieś spięcie wywołają. Chociaż sam mam 2 czytniki, z tego jeden najtańszy i nic się nie psuje...
Co do ryzyka, kupując na odległość masz 10 dni na zwrot towaru, jedynie płacisz za transport. Albo dogadaj się z kolesiem w sklepie, żeby nie wbijał przez parę dni na kasę, jak nie będzie chodziło to oddasz. Nie spotkałem się, żeby ktoś w takiej sytuacji robił problem.
 

Sych

New member
cyber78 napisał:
Po pierwsze twój komputer ma jakieś sterowniki, nawet jak ty ich nie instalowałeś, to nie znaczy że aparat Kodaka wykorzystuje wolne standardy komunikacji - znam przypadki, gdzie firma specjalnie blokuje pewne funkcje aby urządzenie nie działało poprawnie z wolnym standardem (np Logitech w kamerkach internetowych). Po drugie niezrozumienie istoty działania sprzętu nie może być punktem wyjścia do jego krytykowania. Pewnie oczekiwałeś, że w instrukcji będzie tabelka z wszystkimi modelami aparatów fot. jakie zostały kiedykolwiek wcześniej wyprodukowane oraz te które dopiero zostaną wymyślone w przyszłości (w okresie sprzedaży tego modelu telewizora) z informacją czy taki aparat współpracuje czy nie. Rzeczywiście Sony dało ciała, i takiej tabelki nie ma.

Dobrze prawisz:) Niestety firmy kierują się zyskiem. Nie ma co się dziwić.. Stąd w wielu możliwych dziedzinach są wymyślane patenty, albo inne rozwiązania, tylko po to, żeby kupić więcej produktów.. Tak samo jak karty pamięci, formaty RAW w aparatach (do każdego inne oprogramowanie), ładowarki w telefonach czy laptopach, kompatybilność sprzętów RTV (tej samej marki działają idealnie, innej już nie wykorzystasz w 100%), albo nowe jedno wejście SPDIF (kurna do nowego wzmacniacza mi nie pasowało)... Przykładów jest mnóstwo. Dobrze, że dogadują się w standardach takich jak HDMI itp...
A z instrukcją, tam jest wszystko napisane, trzeba dokładnie czytać. A widzisz, Sony wie, że na 100 % z jej aparatami będzie chodziło, więc napisało o sprzętach Sony. Chodzi też z pamięciami masowymi, czyli jak już ktoś napisał, aparat który przerzucisz na tryb pamięci masowej też pójdzie.

A taka tabelka byłą by idealna, jeszcze jakby sama się uaktualniała;)
 

dziara76

New member
Prosze O Pomoc !!!

Witam Serdecznie WSZYSTKICH !!! Bardzo Prosze WSZYSTKICH tu zebranych Znajacych sie Moze i serwisantow o POMOC... MAM POWAZNY PROBLEM I NIE WIEM CO ROBIC ! Posiadam tv SONY KDL-40W4500 prod.SPAIN 11.2008 ma niecale 2 miesiace.TV Dzialal pieknie piekne kolory dobrane odpowiednio zadnej PRZEWAGI jakiegokolwiek koloru CUDO...I jakies 2 dni temu zachcialo mi sie wejsc w menu serwisowe i sprawdzic ilosc przepracowanych godzin.Owszem wszedlem sprawdzilem i przy wychodzeniu zajrzalem w funkcje WHITE BALANCE i tutaj BONUS niechcacy nie zdazylem zobaczyc jakie sa ustawienia i calkiem przypadkowo mozecie mi wierzyc lub nie przycisnelo mi sie INICIALIZE ! I od tej pory zaczal sie koszmar ! OBRAZ SIE OD RAZU ROZJASNIL I WSKOCZYLO LEVEL 0 dalej R-157 G-151 B-156 wiec pomyslalem sobie ze wskoczyly mi ustawienia fabryczne. zakonczylem to SAVE LEVEL I END.Po wyjsciu z menu serwisowego ZALAMALEM SIE !!! I TU MOJA WIELKA PROSBA O POMOC !!! BA WRECZ BLAGANIE...JESLI MAJA TO BYC USTAWIENIA KTORE MIALEM WCZESNIEJ A JEST TO NIEMOZLIWE TO DLA MNIE TERAZ TEN TELEWIZOR NIE JEST NIC WART !!! Juz mowie o co chodzi...Kolory sa straszne uzywam od poczatku Sekcji ZIMNE i bylo PIEKNIE !!! Teraz jest TRAGEDIA.Jest OGROMNA PRZEWAGA KOLORU FIOLETOWEGO I ROZOWEGO.Niektore kanaly filmy jak nigdy sa wrecz fioletowo rozowe. Niektore kanaly znosne z przewaga tych kolorow.DRUGA SPRAWA PO WEJSCU PONOWNYM DO MENU SERWISOWEGO SPRAWDZAJAC STAN GODZIN JA PATRZE A TU SIE ZRESETOWALO I IDZIE OD ZERA... Powtarzam nie dotykalem innej funkcji niz te INITIALIZE W WHITE BALANCE JEDNO PRZYCISNIECIE OK NA INITIALIZE ZEPSULO WSZYSTKO !!! TRZECIA SPRAWA PO WYLACZENIU TV NA 15-30 MIN na dluzej nie sprawdzalem ustawienia RGB W TRYBIE SERWISOWYM SIE UTRZYMUJA ! Natomiast jak przychodze po kilku godzinach po nocy do domu z pracy wlaczajac tv sprawdzajac UWAGA TUTAJ !!! SEKCJA RGB CZYLI WHITE BALANCE LEVEL 0 ZERUJE SIE I WARTOSCI RGB WYNOSZA WSZYSTKIE TRZY 0 ! Czyli restartuja sie do zera po dluzszym wylaczeniu.O co tu chodzi? Dlaczego MIALEM PIEKNE ZROWNOWAZONE KOLORY A TERAZ JEST TRAGEDIA? CO NAMIESZALEM? I NAJWAZNIEJSZE CHLOPAKI BLAGAM WAS O POMOC !!! CO TERAZ MOZNA Z TYM ZROBIC? DO KOGO SIE UDAC? CZY JEST JAKIES URZADZENIE KTORE MOZE TO SKALIBROWAC? KTO JE MA? CHCIALBYM MIEC TYLKO JAK WCZESNIEJ TE KOLORY KTORE MIALEM? SKAD SIE WZIELY TE USTAWIENIA KTORE SA TERAZ? DLACZEGO SIE RESTARTUJA USTAWIENIA DO ZERA RGB ? I jeszcze jedno pytanie czy moglby mi podac ktos oryginalne ustawienia RGB W SEKCJI WHITE BALANCE tego modelu z tego miesiaca i Produkowanego w HISZPANI !!! BLAGAM WAS O POMOC !!! Teraz doslownie nie moge PATRZEC NA TEN TV !!! JEDEN PRZYCISK I WSZYSTKO ZEPSULEM !!! PROSZE JESZCZE RAZ OGROMNIE GORACO O POMOC I PODANIE MI ORYGINALNYCH NIERUSZANYCH USTAWIEN RGB JAKIE MACIE W TYM TV I JESTESCIE ZADOWOLENI Z OBRAZU !!! Z GORY DZIEKUJE I POZDRAWIAM...PS.PRZEPRASZAM ZA CAPSLOCK ALE JUZ MOJ LAPTOP TO DZIADEK !!! POZDRAWIAM MARCIN
 

ortax360

New member
Witam

Moja rada . Zadzwon do serwisu . Nie gadaj nic o tym ,ze odpaliłes menu serwisowe . Zabiorą tv i ci zrobia tylko nie wspominaj nic o wejsciu w serwis. Jab by cos zauwazyli w serwisie to powiedz ,ze dzieciak bawił sie pilotem i potem cos ci wyskoczyło itd .

Orginalnych ustawien- nic to nie da .Dlaczego - bo własciwie kazdy lcd z innej part. produkcyjnej ma inne ustawienia .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

leonidas18

New member
Sych twoje ustawienia poprawiły obraz ale tylko w SD. Jak podłączę Xboxa to nadal mam wrażenie, że obraz dziala w 50Hz (rozmazanie lub przeskoki obrazu na środku ekranu). Chyba mój kabel HDMI jest do bani. Możecie polecić mi jakiś dbry kabel HDMI i zestaw do pielęgnacji lcd ?
 

dziara76

New member
Witam !!! czy nikt tu z obecnych nie potrafi podac ustawien SEKCJI WHITE BALANCE LEVEL I RGB W TEJ OPCJI ! Macie przeciez te sony tv,Potrzebuje tych ustawien z seri 40W4500 PROD. SPAIN 11.2008__ Mam nadzieje ze znajdzie sie choc jedna osoba ktora mi poda te ustawienia.Z Gory Dziekuje !
 

meduza88

Banned
dziara przeciez mozesz sobie ustawic wedlug wlasnych upodoban to raz.Po drugie mozesz poszukac w necie pewnie cos znajdziesz a po trzecie to ja bym zadzwonil do serwisu.Niczym nie ryzykujesz poza gwarancja:popcorn:

Zeby zapisac ustawienia w menu serwisowym:

SAVE NEW SETTING
[MUTE] followed by [ENTER] = stores NEW service mode settings to NVRAM

Sprobuj tego


Ustawienia RGB :


Level 0
R-150
G-153
B-158

Level 1
R-289
G-279
B-286

Level 2
R-486
G-474
B-480

Level 3
R-678
G-664
B-671

Level 4
R-925
G-910
B-914
 
Ostatnia edycja:

dziara76

New member
meduza88 napisał:
dziara przeciez mozesz sobie ustawic wedlug wlasnych upodoban to raz.Po drugie mozesz poszukac w necie pewnie cos znajdziesz a po trzecie to ja bym zadzwonil do serwisu.Niczym nie ryzykujesz poza gwarancja:popcorn:

Zeby zapisac ustawienia w menu serwisowym:

SAVE NEW SETTING
[MUTE] followed by [ENTER] = stores NEW service mode settings to NVRAM

Sprobuj tego


Ustawienia RGB :


Level 0
R-150
G-153
B-158

Level 1
R-289
G-279
B-286

Level 2
R-486
G-474
B-480

Level 3
R-678
G-664
B-671

Level 4
R-925
G-910
B-914



Witaj !!! Dziekuje Ci za ustawienia...Probowalem NIESTETY! Problem jest bez zmian fiolet i roz bez przerwy.Twarze z poswiata fioletowa lub rozowa ! TOTALNA KASZANA! Nie rozumiem jeden przycisk initialize i ZNISZCZYL wszystko a kolory byly PIEKNE ! Nie rozumiem tez do dzis gdzie sa te ustawienia ktore byly oryginalnie ustawienia RGB ? Przeciez kolory byle Piekne wiec gdzies musialy byc zapamietane? jak je odtworzyc? Nie wchodzi w gre oddanie do serwisu Sony ale wchodzi w gre zaproszenie jakiegos fachowca stamtad ze sprzetem.Stad pytanie do Ciebie jest mozliwosc wyregulowania kolorow takich jak byly wczesniej? Slyszalem ze upgrade tv rozwiaze problem to PRAWDA? KTO GO ROBI?...Dziekuje i Pozdrawiam
 

pythondancer

New member
leonidas18 napisał:
Rozdzielczość to 1080p, jak najlepiej ustawić resztę parametrów w menu konsoli ?
Natywna rozdziałka większości gier na X36o to 720p. Ustawiając 1080p skalujesz je do wyższej.

Odnośnie ustawień:

I. USTAWIENIA KONSOLI
(Dostępne w zakładce Moja konsola Xbox –> ustawienia systemu –> ustawienia konsoli -> wyświetlacz)

Ustawienia HDTV – tutaj znajdziemy listę rozdzielczości które są dostępne dla naszego ekranu. Jeśli chodzi o monitory i telewizory LCD, najlepszym wyborem jest zawsze rozdzielczość najbliższa rozdzielczości natywnej naszego ekranu. Dla monitorów CRT nie ma to znaczenia i generalnie im więcej, tym lepiej. W razie wątpliwości najpewniejszym wyborem jest opcja „720p” (czyli 1280 na 720 - oczywiście żeby z niej skorzystać trzeba posiadać odpowiednie kable i ekran obsługujący tryby HD…). Posiadacze telewizorów Full HD mają do rozważenia jeszcze jeden problem. Jak wiemy większość gier na Xboxa chodzi w rozdzielczości 720p. Tak więc po drodze z konsoli do telewizora obraz tak czy inaczej będzie musiał zostać przeskalowany do 1080p. Od nas zależy czy wolimy żeby za rozciąganie odpowiedzialny był Xbox (ustawiamy konsolę na 1080p), czy telewizor (ustawiamy konsolę na 720p, a dalej sygnał „rozciąga” telewizor). Skaler w Xboxie jest ponoć bardzo dobry, ale całkiem możliwe że nowsze modele telewizorów radzą sobie z takim rozciąganiem ekranu lepiej niż konsola.

Format ekranu – opcja przydatna w przypadku korzystania ze starszych wyświetlaczy, pozwala nakłonić konsolę do wyświetlenia obrazu w trybie 4:3. Mimo to, w niektórych grach i tak będą widoczne czarne pasy u góry i dołu ekranu.

Poziomy referencji – opcja ta jest dostępna tylko w przypadku podłączenia konsoli do wyświetlacza za pomocą kabla VGA lub HDMI.
--> Ważne! Nieprawidłowe ustawienie tej opcji ma duży wpływ na jakość wyświetlanej grafiki, co objawia się albo mocnym wypłukaniem kolorów, albo całkowitą utratą detali w ciemnych fragmentach ekranu!
Poziom „standardowe” to typowe ustawienie dla większości starszych telewizorów, poziom „rozszerzone” sprawdza się w przypadku monitorów komputerowych oraz telewizorów zdolnych odebrać sygnał Full RGB. Jak stwierdzić która opcja jest właściwa dla naszego tv? Najprościej jest załączyć opcję „rozszerzone” a następnie odpalić jakąś grę zawierającą ciemne zakamarki. Jeżeli zlewają się one w całkowicie czarną plamę i zwiększanie jasności nic nie pomaga, oznacza to, że należy ustawić poziom ”standardowe”. Środkowa opcja, czyli „średnie” to zupełnie niestandardowy wymysł Microsoftu, coś pomiędzy dwoma pozostałymi ustawieniami i nie warto sobie nim zawracać głowy.
Opcja ta posiada swój odpowiednik w niektórych modelach telewizorów, który dubluje ten efekt. Więcej o tym przy opcji „Czerń HDMI” w dalszej części opisu.

Zakres kolorów HDMI – opcja ta pozwala wybrać spośród kilku dostępnych wariantów zakresu kolorów. Najlepiej konsolę ustawić w tryb automatyczny i pozwolić jej samej ustawiać się odpowiednio w zależności od tego co akurat oglądamy.
 
Do góry