Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

marko__k

New member
Witam
Po wielu godzinach analiz i rozważań od piątku stałem sie włascicielem 40W4500. Produkcja Hiszpania 01/2009. Mam dekoder HD w kablówce INEA. Obraz bez zarzutu. jestem bardzo zadowolony. Cloudingu nie stwierdziłem w ogole na razie. Pozdrawiam
 

ivi

New member
Witam
W sobotę stałem się szczęśliwym posiadaczem 40W4500 :) I teraz mam takie pytanie, bo jestem laikiem w tych sprawach. Kalibracja, o co kaman z nią, i jak ją prawidłowo przeprowadzić. Ustawienia prawidłowe tv, jakie powinny być? I ostatnie pytanie, jaki wieszak?? Oryginalny sony trochę kosztuję, tak więc odpada, a niestety z braku miejsca w pokoju jakiś muszę kupić... Zależy mi na ustawieniach w pionie i poziomie... Bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuje...
 

skylla1

Member
Bez reklam
rzeczywistą kalibrację możesz zrobić uzywając odpowiedniej aparatury, a to kosztuje.
Domowy sposób, to dvd z planszami testowymi i ustawiasz kontrast, jasność, nasycenie kolorów (w tym skóra ludzka!) itd...
Ale:
1. telewizor jest już skalibrowany przez producenta (lepiej lub gorzej, ale jest) i sam możesz raczej zepsuć niż poprawić
2. kanały telewizyjne nadawane są tak róznie, że trzebaby kalibrować każdy odzielnie i jeszcze inaczej na noc a inaczej na dzień...
Zatem:
daj sobie spokój i uzywaj jednego z fabrycznych ustawie wg. gustu (jak pisał meduza)
 

ortax360

New member
Jezeli ktos podchodzi powaznie do ogladania Filmów i chce miec jak najepsza jakosc z TV kalibracja jest w pełni uzasadniona i wpływa pozytywnie na jakosc obrazu . Wtedy jakosc obrazu jest zdecydowanie lepsza od ustawien fabrycznych . Faktem natomiast jest ,ze wiekszosc posiadaczy lcd czy plazm nie zwracaca sobie głowy i oglada tak jak chce i przy własnych ustawieniach .




Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Czyli co, firma Sony sprzedaje swoje telewizory nieskalibrowane? Jeden ma biel żółą inny niebieską, czerń granatową a inny fioletową? Poziom kontrastu i jasności jest losowy? :)
Niskie masz o nich mniemanie....
 

meduza88

Banned
skylla daj sobie spokoj z ortaxem.Czlowiek nie wie co pisze.Prawda jest taka jak napsales.Niech kazdy dostosuje kolory pod swoj gust.Zreszta wielu mozliwosci nie ma poza podstawowymi funkcjami typu jasnosc, nasycenie....Poza tym tak jak pisales, jakosc obrazu miedzy poszczegolnymi stacjami jest tak wielka ze trzeba by bylo z osobna miec ustawiony kazdy kanal.Na jednym obraz moze byc blady na innym az przesadnie nasycony.Wez jakis dobrej jakosci kanal i sobie ustaw pod wlasne oko.
 

ortax360

New member
Meduza :p Odpowiedz na twoje marne wypociny jest jedna dno dna :p .

ps: No jak masz Panasonica to nie dziwe sie ,ze uwazasz Panie meduza kalibracje dla obrazu kinowego zbędną w koncu Panasonic to nie Sony W4500 i ma bardzo rozb. opcje ustawien obrazu :D i mozesz sie nie połapac w tak wielu mozliwosciach :p .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Prawda jest taka jak napsales.Niech kazdy dostosuje kolory pod swoj gust.Zreszta wielu mozliwosci nie ma poza podstawowymi funkcjami typu jasnosc, nasycenie....Poza tym tak jak pisales, jakosc obrazu miedzy poszczegolnymi stacjami jest tak wielka ze trzeba by bylo z osobna miec ustawiony kazdy kanal.Na jednym obraz moze byc blady na innym az przesadnie nasycony.Wez jakis dobrej jakosci kanal i sobie ustaw pod wlasne oko.

No proszę, nie spodziewałem się, że to kiedykolwiek napiszę, ale meduza TU dobrze prawisz:D Widać, jak się chce, to można odpowiedzieć przekazując w miarę merytorycznie informacje:wink:
Każdy tv na rynku jest skalibrowany, a to czy nam pasuje, czy nie, już indywidualna sprawa.
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
ortax360 napisał:
Jezeli ktos podchodzi powaznie do ogladania Filmów i chce miec jak najepsza jakosc z TV kalibracja jest w pełni uzasadniona i wpływa pozytywnie na jakosc obrazu . Wtedy jakosc obrazu jest zdecydowanie lepsza od ustawien fabrycznych . Faktem natomiast jest ,ze wiekszosc posiadaczy lcd czy plazm nie zwracaca sobie głowy i oglada tak jak chce i przy własnych ustawieniach ..

zgadzam się w 100 proc.
 

Sych

New member
ortax360 napisał:
Meduza :p Odpowiedz na twoje marne wypociny jest jedna dno dna :p .

ps: No jak masz Panasonica to nie dziwe sie ,ze uwazasz Panie meduza kalibracje dla obrazu kinowego zbędną w koncu Panasonic to nie Sony W4500 i ma bardzo rozb. opcje ustawien obrazu :D i mozesz sie nie połapac w tak wielu mozliwosciach :p

Co do oceny całokształtu wypowiedzi meduzy ok. Ale, jeżeli chodzi o kalibracje, nie można jednoznacznie dla wszystkich kanałów, programów, filmów zrobić jednego, optymalnego ustawienia. Nie zależy to od marki tv, ale od różnorodności audycji, rodzaju programów, oświetlenia w danym momencie w pokoju... Niestety, nie ma standardu w jakości i barwah nadawców tv...
Osobiście oglądając normalnie tv, korzystam z jednego ustawienia. Ale bardzo często reguluje różne parametry, w zależności od tych czynników które podałem wcześniej. Jedyne ustawienie, którego nie poprawiam, to tryb Theatre w filmach.
 

meduza88

Banned
Panasonic jest tak dobrze ustawiony firmowo ze nie trzeba wiele korygowac.Niestety Sony wedlug Ortax iloscia idzie w jakosc a ja mu wierze bo to fachura i ma najlepszy TV.Milego kalibrowania

P.S Napisz do Sony o dodanie jeszcze kilku pcji kalibracji obrazu bo te ktore sa moga byc niewystarczalne.:eek:k:
 

p.stasiak

New member
No cóż meduzo, jaki użytkownik taki tv. Wiadomo czym więcej opcji tym sobie trudniej poradzić. Najlepiej jak tv będzie miał 3 przyciski i sam będzie wybierał użytkownikowi kanał. Póki co jeszcze tego Panasonici nie potrafią (chociaż twój Panasonic potrafi wszystko i jest idealny), ale pewnie już wkrótce, biorąc pod uwagę wymagania klientów takich jak ty, producent zadba, żebyś był szczęśliwy.
 

ortax360

New member
Kolego Meduza .

Szkoda ,ze nic nie zrozumiałes z mojej odpowiedzi .

Ps . Obecnie mam starego Panasonica 32lx70 :) .

Poczytaj troszke o tym co pisałem o moich byłych:D lcd Panasonica

Zdania nie zmienię W4500 TO BARDZO DOBRY LCD .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

meduza88

Banned
@p.stasiak.
ja sobie swietnie radze.Telewizor ma grac a nie sluzyc za gre w suwaki (choc widze ze ta gra ma kilku zwolennikow).widocznie Sony wychodzi z tego zalozenia, iz czym wiecej "dupereli" tym produkt bedzie bardziej profesjonalny.Teoretycznie racja.Jest tylko jeden szkopul-duperele te niewiele daja ale na ta przynente mozna nalapac calkiem sporo leszczy.
 

ortax360

New member
A nie chciałbys miec tak jak Sony i inne firmy np: takiego duperela jak nie automatyczna tylko ręczna regulac. podswietlenia matrycy w Panasonicu ? Bo ja tak .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

meduza88

Banned
nie.Ja juz mialem Sony tydzien bo to wlasnie na niego sie zdecydowalem.Po tygodniu oddalem i zostalem przy panasonic.Nie ma moze tak glebokiej czerni ale za to lepsze katy widzenia.Matrycy nie trzeba regulowac bo robi to automatycznie w zaleznosci od wyswietlanej sceny.Zreszta skonczmy ten temat bo nie o to tutaj chodzi.Jesli Sony wprowadzi autoformat i popawi katy to pewnie bedzie to moj nastepny TV:p.

P.S Nie chce byc posadzany o stronniczosc.Popre to silnym argumentem-Poza TV reszta w domu to Sony.
 
J

Judash

Guest
meduza88 napisał:
Panasonic jest tak dobrze ustawiony firmowo ze nie trzeba wiele korygowac.

Meduza z calym szacunkiem dla ciebie, bo masz Panasonika jak i ja ;), ale z tym firmowym ustawieniem, to dales czadu ;).No chyba, ze ktos lubi ogladac na ustawieniach dynamicznych landrynkowo, zielonkawo, jaskrawy (BLEEE), lub ustawienia kinowe-filmowe za mgla, mleczne jakies(BLEEE).2 lata go mam i kazdy inaczej ustawia kolory ;(.
 
Do góry