Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

szadoky

New member
Dziś udało mi się kupić KDL-40W4710 za 4498 w sklepie internetowym RTV EURO AGD http://www.euro.com.pl/ , cena dobra jak ktoś szukał to niech się pospieszy promocja do jutra , jak nie zdąży to obserwować ceny często się zmieniają do dwóch razy w tygodniu jak nie będzie w tym to może w następnym będzie tańszy
 

Mr_Moko

New member
Witam! Panowie mam pytanie na temat menu serwisowego wszedłem do tego menu i tam wszystko jest na "0" a na górze przy tej ikonce pisze ERRORS, są trzy strony ale wszystko na "0" czy coś źle robie wchodze kombinacja klawiszy i, 5, vol-, power, ?? Drugie pytanko czy jest możliwość blokowania telewizora przed dziećmi, widzałem tylko taka mozliwość w menu programów cyfrowych a czy istnieje takie coś normalnie ? Aha ! czy jest możliwość wklejania zdjęć bezpośrednio na stronie, wkleił bym te fotki ? Model sony to 40"W4710
 

Ares78

New member
Merks: z tymi godzinami pracy to jest jeśli mam być szczery trochę dziwnie, mogę Ci na 100% powiedzieć, że ma przepracowane ponad 99h bo po przekroczeniu tej wartości zaczynają się pojawiać dziwne znaczki, kiedyś było inaczej...
szadoky: cena faktycznie bardzo atrakcyjna
 
Ostatnia edycja:

merks

New member
Ares: że przepracowane ponad 99 h to moze byc bo mam ten tv juz 2 miesiace, ale jakos wczesniej nie wiedzialem jak wejsc w to menu i zreszta mnie to nie korcilo nawet :). Teraz chciałem się dowiedzieć z czystej ciekawości jeżeli już jest taka opcja ile sie siedzi miesiecznie przed ekranem :)
 

Mr_Moko

New member
hej ! Panowie specjaliści a nic nie poradzicie człowiekowi ponawiam z menu serwisowym mam wszystko zerowane jak wchodzę i przy ikonce napis errors co to może znaczyć że odczyt danych serwisowych skopany czy co ? Jeszcze jedno czy jest możliwość zablokowania telewizora przed rebiatą ogólnie jakąś kombinacją klawiszy czy jakieś inne możliwości ? Bardzo proszę o jakies sugestie. Pozdrowienia
 

womarekk

New member
leonidas18 napisał:
Witam przed chwilą włączyłem sobie Resident Evil 5 i podczas początkowego filmiku (gdy poznajemy naszą partnerkę) zauważyłem, że przez ekran przechodzi od dołu do góry poziomy pasek zniekształcający wyświetlany obraz (pasek jest grubości 2-3 cm. i wygląda jak ten sam który możemy zauważyć w monitorach gdy ustawimy odświeżanie obrazu na 60HZ.

Czy można się go jakoś pozbyć ? Czy wina leży po stronie konsoli czy tv ?

U mnie jest to samo,co to moze być?
 

Piterr75

New member
Sony KDL-40W4000 a 40W4500 / 40W4710? Który wybrac?

Niedługo zamierzam kupić Tv lcd 40 cali. Przymierzam się do kupna któregoś z modeli Sony.
Interesują mnie przede wszystkim dwa modele. KDL-40W4000 lub KDL-40W4500, ewentualnie KDL-40W4710.
Szczerze mówiąc, to jestem słabo zorientowany w tematyce telewizorów lcd. Dlatego proszę o radę. Telewizor, który kupię nie będzie służył do gier! Zamierzam podłączyć go pod cyfrę+.
Mam prośbę, żebyście doradzili, czy jest sens dopłacać około 1000 złotych i brać model wyższy ten 100hz. Czy rzeczywiście miedzy tymi modelami jest znacząca różnica (chodzi mi o jakość obrazu), warta 1000zł? Porównywałem je na stronie Sony i z tego co zauważyłem, to różnią się kontrastem no i tymi 100hz.
Próbowałem również na stronie Sony znaleźć model 40W4710, ale niestety go tam nie znalazłem! Ciekawe czemu go tam brakuje? Czy rzeczywiście poza wyglądem zewnętrznym nie różni się niczym od modelu 40W4710? Pytam, bo znalazłem go w niższej cenie od modelu 40W4500, wiec rozważałbym wybór pomiędzy 40W400 a 40W4710.
Za wszystkie wskazówki będę bardzo wdzięczny.
 

weja

New member
czy warto dopłacać do W4500 lub W4710

Cześć.
Ja uznałem, że warto. Ponadto wziąłem 46W4500.
Jestem z niego zadowolony. Uważam nadto, że 40 byłaby za mała.
Sygnał z TV HD jest rewelacyjny (TVK Vectra cyfrowa), to samo dotyczy DVD.
W głównej mierze wszystko zależy od budżetu.
Powodzenia
 

mikede

New member
Witam, a ja mam prośbę, o ile to mozliwe, ktoś ma jakieś porownanie, od pewnego czasu zastanawiam się czy wybrac 46W4500 czy nowosc Samsung LE-46B650 - ten to nowosc, porownywane cechy podstawowe - 100hz, mpeg4, itp, ale samsung ma mozliwosc ogladania filmow z pena, i wifi, pare jeszce roznych. Jest to nowy model, moze ma jakies ulepszenia w stosunku do już wiekowego 46w4500. W zasadzie tez sugeruje sie Sony bo mam Kamere HDR-12 - full HD, i tak wydaje mi się ze może będzie sie bardziej zgrywac z SONY, ale ten Samsung mnie na prawde poważnie zastanawia, serdecznie z góry dziekuje za pomoc i sugestie ...
 

Sych

New member
W4500 może i wiekowy, ale jak poezja - ponadczasowy;):D Tak naprawdę, to jest już ciężko z kupnem W4500. Gdzieniegdzie są W47xx, ale też pewnie szybko się skończą. Tego Samsunga nie znam, ciężko coś na ten temat powiedzieć. Jak pewnie wiesz model W4500 jest już zastąpiony W5500, ale narazie jest mało testów. Na brytyjskim serwisie został oceniony bardzo pozytywnie, jako najlepszy LCD razem właśnie z jakimś Samsungiem. Link do testu masz w wątku o W5500:

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37622&page=13
 

szarper

New member
Witam odnosnie pytania, ktory tv wybrac samsung b650 czy sony w4500 to niemasz sie co zastanawiac bierz 4500 a najlepiej 4710 bo to poprawiona 4500.Co do modelu w5500 to dla mnie to jest totalna porazka sonego.Mam go obecnie w domu i nie da sie go ogladac , ma on stara 8 bitowa matryce , strego typu podswietlenie slaba ostrosc .Wlasnie bede go zwracal i biore w4710 obraz o 200% lepszy .Wczoraj wybralem sie do sklepu i testowalem samsunga b650,samsunga 7000 i sonego 4710.Test polegal na podlaczeniu pod hdmi dvd playera marki ferguson i odtwarzaniu dvx.W samsungach obraz troche plywal a sony w5500 to byla tragedia.Najlepiej wypadl sony 4710 (obraz zyleta).
 

ivi

New member
Panowie, ja mam takie pytanie, bo któryś z forumowiczów kupił wieszak pod soniacza OMB ReachGO, i już miałem go zamawiać, ale znalazłem taki model OMB ReachStop i teraz nie wiem który wybrac, bo wyglądaja podobnie, ceną róznia sie tylko 50zł tak więc to nie jest rzecz, która ma przesadzic o zakupie... Ma ktoś któryś z tych uchwytów?? Bo nie chce w ciemno wydawać ponad 500zł dlatego pytam...
Bym zapomniał, tv ma 40"
 

J4si3k

New member
Czy opłaca się kupować W4500, czy może lepiej jest kupić W5500? Zamierzałem kupić 40W4500, ale wygląda na to, że powoli wycofują go ze sprzedaży i zastanawiam się na W5500.
 
Ostatnia edycja:

ivi

New member
empel64 napisał:
Z tego portalu nic się nie dowiesz , polegaj na własnej intuicji?:p
Czy ja wiem czy tak nic?? Dzięki temu portalowi wbrałem tv, z którego jestem strasznie zadowolony, a jak jeszcze w końcu zawiśnie, to juz będę w siudmym niebie :)
 

WojtR

Member
Bez reklam
J4si3k napisał:
Czy opłaca się kupować W4500, czy może lepiej jest kupić W5500? Zamierzałem kupić 40W4500, ale wygląda na to, że powoli wycofują go ze sprzedaży i zastanawiam się na W5500.

wg mnie opłaca się masz to samo jak nie lepiej za dużo mniej :grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz spokojnie sięgać po 40 w 4710 / taki sam ja 4500/ .
Jest naprawdę extra w swojej klasie cenowej :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30454

To jest prawdziwa radość obcowania.
031_P1090412.JPG
 

J4si3k

New member
A co z cloudingiem i obrazem SD w W4500. Na teście wyszło, że kiepsko z tym jest, a mi zależy na dobrym odbiorze zwykłych kanałów z kablówki cyfrowej. Wciąż zastanawiam się nad W5500, ponieważ jest model 37 calowy, który bardziej pasowałby do mojego pokoju i w dodatku jest tańszy od 40W4500. Czy planowany jest test tego modelu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry