Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

Ares78

New member
szarper napisał:
Witam odnosnie pytania, ktory tv wybrac samsung b650 czy sony w4500 to niemasz sie co zastanawiac bierz 4500 a najlepiej 4710 bo to poprawiona 4500.
Może kolega napisać w czym poprawiona? Parametrami oba modele są IDENTYCZNE, sama różnica polega tylko i wyłącznie w wyglądzie, temat był już wałkowany setki razy, więc nie ma co wprowadzać ludzi w błąd...
 

ivi

New member
Seba_Fan napisał:
no to spoko, to napisz na czym zawiśnie, bo sam szukam i się zastanawiam
Tv zawiśnie jednak na OMB ReachGO (dla zainteresowanych cena 549,99 zł)
I mam jeszcze jedno pytanie, Jak tv już zawiśnie, to pasuje do niego podłączyć głośniki (Logitech Z5500). A wiec tak, lepiej podłączyć optyka do głośników i do tv, czy np. do PS3?? Bo chce ogólnie zrobić tak, żeby podłączyć pleja i dekoder polsatu do głośników.
 

andrzej0036

New member
Cześć.Mam Onkyo TX SR504E i kolumny JBL E80.Niestety nie jestem zadowolony ze wzmacniacza.Słaba góra,dół też kiepski.Chce kupić Yamahe.Czy znajde coś w cenie do 2500 zeta.A może polecicie mi coś innego.Chodzi mi o jakiś dynamiczny sprzęt.
 

ivi

New member
Znaczy się bez problemu tańszy znajdziesz, ale ja niestety potrzebuje z pełną regulacją, tak więc trochę muszę zabulić niestety...
 

womarekk

New member
sony 4710 mam od listopada 08 ,clouding był i jest nadal,tylko w zaciemnionym pomieszczeniu ale jest i wkurza jak diabli,bajki o wygrzewaniu sie to chyba jednak bajki,obraz w dzien żyleta.
 

Ares78

New member
womarekk napisał:
sony 4710 mam od listopada 08 ,clouding był i jest nadal,tylko w zaciemnionym pomieszczeniu ale jest i wkurza jak diabli,bajki o wygrzewaniu sie to chyba jednak bajki,obraz w dzien żyleta.
Nie we wszystkich jest wypalanie, u mnie po 300h efekt znacząco zmalał, jeśli nie jest tak u Ciebie, to spróbuj delikatnego masowania newralgicznych miejsc, bądź położyć na jakiś czas telewizora poziomo.
 

horak

New member
Ja mam je cały czas, miałem od początku więc nie widziałem w tym nic dziwnego - mi osobiście to nie przeszkadza. Naczytałem się, że ta technologia tak ma - chyba jednak nie bo mam również serię Z i tego typu zjawisko nie występuje w ogóle.
 

Sych

New member
U mnie chmurek nie było i nie ma. Miałem już parę tv różnych marek, w żadnej nie miałem claudingu. Kołysanek też nie spiewałem, więc ok. Nie wiem, jakiego pecha trzeba mieć, żeby złapać taki model.
 

lamtok

New member
100 Hz

Witam. Jestem posiadaczem 46 W 4500 z 10.2008 ( Hiszpania ) i mam pytanie, w jaki sposób sprawdzić, czy w moim egzemplarzu działa Motionflow. Pytam, ponieważ nie widzę żadnej róznicy pomiędzy różnymi ustawieniami:(
Pozdrawiam
 

horak

New member
Sych napisał:
U mnie chmurek nie było i nie ma. Miałem już parę tv różnych marek, w żadnej nie miałem claudingu. Kołysanek też nie spiewałem, więc ok. Nie wiem, jakiego pecha trzeba mieć, żeby złapać taki model.
Ja powiedziałbym raczej, że nie wiem jakie szczęście trzeba mieć żeby złapać model bez chmurek bo okazuje się, że nie jest to wcale takie proste, a występowanie zjawiska w serii W nie jest rzadkością.
 

senior45

New member
Kazdy telewizor z podswietleniem LED ma clouding.Taka to juz technologia.U jednego mniej u innego bardziej.Nie przeszkadza to jednak az tak bardzo w ogladaniu.Mozna zmniejszyc podswietlenie matrycy do 2 lub sprobowac "lezakowania".Poprostu polozyc na kilkanascie godzin telewizor na plecach.Ja np. udezylem piescia w rame w kilku miejscach i to troche pomoglo jednak nie zniwelowalo problemu do konca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ivi

New member
Ja też mam, w nocy na ciemnym ekranie widać, ale się przyzwyczaiłem, i nie zwracam na to uwagi... Na początku mnie to wkurzało, i chciałem oddać tv, albo wymienić, ale jechać 400km do sklepu mi się już nie chciało...
 

Ares78

New member
senior45 napisał:
Kazdy telewizor z podswietleniem LED ma clouding.Taka to juz technologia.
Chyba koledze coś się pomyliło, podświetlenie oparte na diodach LED właśnie nie ma cloudingu, ani tego typu defectów. Podświetlenie jest równomierne w każdy miejscu, więc prosiłbym nie siać propagandy- pisze właściciel laptopa z zaimplementowaną taką technologią.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sych

New member
horak napisał:
Ja powiedziałbym raczej, że nie wiem jakie szczęście trzeba mieć żeby złapać model bez chmurek bo okazuje się, że nie jest to wcale takie proste, a występowanie zjawiska w serii W nie jest rzadkością.

Szczęście? Nie wiem, może od strony ludzi którzy "wpadli" na chmurki wygląda to inaczej. Czytałem trochę o tym, pewnie część wątków to meduzo podobni, ale faktycznie ludzie o tym pisali. Ważne, że w moim tv nie mam, ani u nikogo na własne oczy nie widziałem chmurek:D. W testach W5500 pisali, że problem ten po prostej "kalibracji" nie występuje. Zobaczymy jak to wyjdzie. Chociaż pewnie meduzy akurat trafią na chmurki.
 

Sych

New member
senior45 napisał:
sych bzdury pisze.Kazdy telewizor z podswietleniem LED
Jakie bzdury? Nie pisałem o LED, ale temat momentalnie zawsze można zmienić...Może udowodnij, jakieś dane cokolwiek a nie śmiecie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry