Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

SavageOrk

New member
Witam opcja Wszystkie piksele działają po componecie czy tylko po hdmi i czy działa na 720p ?? i jak ten ty sprawuje się z grami i filmami hd ??
 

pilifs

New member
Dobry wieczór, witam wszystkich forumowiczów. Po lekturze tego wątku i wizytach w sony-sklepach prawie podjąłem decyzję. Trochę bardziej podoba mi się serja E, czy w środku siedzi dokładnie to samo co w W? No i te przeceny na X3500 (do kupienia poniżej 7 tys /40"). Co kupić W, E, X a może jeszcze innej firmy?
 

mobor

Banned
Majac do wyboru 40" z serii X lub 52 cale z W - zdecydowanie wolę wiekszy TV....40" to g... nie telewizor (wiem bo się wlasnie przesiadam na wiekszy)
 

asek

New member
Witam:)
Zamierzam kupić 32w4000 i dlatego poproszę o informacje na temat działania PIP / PAP w tym TV ; przeczytałem cały temat od początku i jakoś nic nie było
tzn.: czy podgląd ( PIP / PAP ) działa ze złączem scart lub HDMI czy tylko w połączeniu z PC:confused:
I drugie moje pytanie ::confused:
Do czego w praktyce można wykorzystać gniazdo na karty PCMCIA ?
dziękuję
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Doszedł do mnie 40W4000 i mogłem go bezpośrednio porównać z 32D3000 :)

Czerń :
WOW, WOW i BIG WOW, mimo że ten TV(D3000) słynął z czerni to przy serii W nie ma nic do powiedzenia, czerń jest głęboka i nie zlewa się, jak dla mnie jest perfekcyjna :)

Kolory:
To samo co z czernią jest jeszcze lepiej, piękne, żywe kolory, zdecydowanie lepsze od topowego D3000 :)

PC:
Znakomita współpraca z PC po przejściówce DVi-HDMI obraz w natywnej rozdzielczości, ostry z żywymi kolorami i dalej genialną czernią. Obraz co normalne robi większe wrażenie niż na mniejszym bracie "tylko" w 1368x768

Konsole HD:
Tu też nie mogło być innaczej, super kolory, genialna czerń, znakomita płyność,obrazu oraz jego obrys. Co szokujące nie ma zaciagania na czarnych i "buraczkowych kolorach" jak w 32D3000(co strasznie mnie denerwowało i było przyczyną jego sprzedaży) W grach dynamicznych jak COD 4 czy HALO 3 smużenie naprawde nie przeszkadza i jestem zszokowany że na TV tylko 50Hz wszystko tak dobrze chodzi :D


Jedyne co mnie lekko denerwuje to jeden niebieski pixel w momęcie wyświetlania czarnego ekranu(widac to tylko przy połączeniu PC i przeglądaniu stron www). Dlatego moje pytanie czy da się to jakość naprawic ? Gdzieś tu ktoś dawał linki do programów, które mogą to naprawic, ale nie mgoe znaleść:( Licze na pomoc :)
 

Arly

New member
Do qazar

Witam
Mam pytanko jak ten tivik sprawuje Ci sie w SD? Czy dobrze skaluje obraz, czy znieksztlacenia obrazu sa duze, czy widoczny jest brak 100Hz w SD?
Pozdrawiam serdecznie
PS. Jakie masz zrodlo sygnalu?
PS.2 Ja przymierzam sie do wersji 46 cali "(lub poczekam na W4500...:D )
 

qazar

Member
Bez reklam
Nie oglądam SD :D

Na DVD,BR i DIVX wszystko super, doskonały obraz , kolory,głębia i czerń. Jeśli będziesz oglądać dużo SD to raczej czekaj na W4500 :)
 

bacapl

New member
asek napisał:
Witam:)
Zamierzam kupić 32w4000 i dlatego poproszę o informacje na temat działania PIP / PAP w tym TV ; przeczytałem cały temat od początku i jakoś nic nie było
tzn.: czy podgląd ( PIP / PAP ) działa ze złączem scart lub HDMI czy tylko w połączeniu z PC:confused:
I drugie moje pytanie ::confused:
Do czego w praktyce można wykorzystać gniazdo na karty PCMCIA ?
dziękuję
PIP działa tylko jesli głowny sygnał to PC.
PAP działa tak jeśli mamy na wejściu HDMI lub Component obraz to jako drugi obraz możemy wybrać tuner analogowy.
Jeśli mamy Euro to jako drugi możemy wybrać tuner cyfrowy.
W teori PCMICIA można wykorzystać jako modół na programy kodowane telewizji cyforwej
 

tigre

New member
witam

jestem już prawie zdecydowany na SONY teraz jeszcze tylko potrzebuję wybrać odpowiedni model: Rozmiar jaki mnie interesuje do 40 cali. Potrzebowałbym narazie do SD, zdecydowanie preferuję piłkę nożną więc szukam tv który nie będzie smużył.. w przyszłości coś cyfrowego.. myślełem nad 40W4000 albo 40V4000, jaka jest zasadnicza różnica między tymi modelami?.. może ktoś coś doradzi do moich potrzeb:)
 

k0val

New member
tigre napisał:
witam

jestem już prawie zdecydowany na SONY teraz jeszcze tylko potrzebuję wybrać odpowiedni model: Rozmiar jaki mnie interesuje do 40 cali. Potrzebowałbym narazie do SD, zdecydowanie preferuję piłkę nożną więc szukam tv który nie będzie smużył.. w przyszłości coś cyfrowego.. myślełem nad 40W4000 albo 40V4000, jaka jest zasadnicza różnica między tymi modelami?.. może ktoś coś doradzi do moich potrzeb:)

przede wszystkim czern w w4000 i coraz piekniejsze żywe kolory oraz wygląd tego telewizora przeważa nad V4000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też wybrałbym 40 W 4000.
Zresztą poczytaj sam :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg



No i teraz zdjęcie jak wyjęte z albumu fotografika.
p1040778em6.jpg
 

januszm

New member
Witam wszystkich, do tej pory byłem biernym członkiem tego forum - to moja pierwsza wypowiedź
Długo się zastanawiałem co wybrać 42xl2 czy sony, dziękuję kolegom KIKI i PITERON za odpowiedzi na moje pytania kierowane na PW.
40w4000 już zamówiony (w MediaMax24), mam już ten kłopot z głowy, pozostały mi tylko wątpliwości czy nie będzie za mały.
Jak przyjedzie podzielę się wrażeniami.
 

MarcinCC

Banned
tigre napisał:
witam

jestem już prawie zdecydowany na SONY teraz jeszcze tylko potrzebuję wybrać odpowiedni model: Rozmiar jaki mnie interesuje do 40 cali. Potrzebowałbym narazie do SD, zdecydowanie preferuję piłkę nożną więc szukam tv który nie będzie smużył.. w przyszłości coś cyfrowego.. myślełem nad 40W4000 albo 40V4000, jaka jest zasadnicza różnica między tymi modelami?.. może ktoś coś doradzi do moich potrzeb:)

W4000 ma dodatkowo:

Czytanie zdjęć HD po usb
xvcolour
live colour creation
Tuner MPEG4!!! oglądasz TVP HD, Polsat SPort HD itd z anteny naziemnej za free
Panel 10bit (V ma 8 bit)

Tłumacząc to na polski :) Ma lepszą jakość obrazu: czerń, ogólnie kolory, tuner, usb itd Warto!

Problemem jest tylko to, że te modele nie mają 100Hz. Możesz poczekać do serii W4500 (dodatek to właśnie 100hz) albo kupować W4000, który i tak jest bardzo dobrym ekranem.
 

djpablo

New member
co wybrac???

Witam wszystkich


-Wielkosc pokoju 17m2
-sygnal z dremboxa
- odleglosc od ekranu 3,5 ,max 4m - do tej pory siedzialem przy 14' w kuchni i 21' w pokoju wiec chyba 40' wystarczajaca?? i tak przejscie na takiego kolosa dla mojej dziewczyny bedzie ciezkim przezyciem
-urzadzenie do podlaczenia to tuner satelitarny,kino domowe, raczej bez kompa
-cena - no wlasnie,chcialem sie zmiescic w 3tys max 3200, ale ten W 4000 kosztuje okolo 3800zl i nie wiem wlasnie czy warto do niego dolozyc czy zadowolic sie Samsungiem A551
- ogladanie przewaznie wieczorem,
-naslocznienie pokoju,nie duze
-osob przed tv,przewaznie 2
- ulubione programy,wszystkie sportowe i discovery
- i MA WISIEC NA SCIANIE, i tu pytanko - wieszac go centralnie na srodku,czy moze nizej , bardziej naprzeciw twarzy???

Generalnie stawiam na sport

Odrazu przyznam ze nie znam sie za bardo na LCD,nigdy osobiscie nie mialem doczynienia.tyle co u znajomych cos tam zoabczylem.dopiero od nie dawana studiuje cale to forum,w celu wybrania dobrego sprzetu. Wybralem 4 modele
- Samsung LE 40A551 lub 559
- Sony kdl 40D 3500
- Sony kdl 40V 3000
- Sony kdl 40W 4000 '

Pytanie,czy taki zwykly szary czlowiek ktory za dobrze sie nie zna, zwroci uwage na jakies male smugi itp niedogodnosci ktore tu ludzie wypisuja
Z drugiej strony jak tak sie czyta o tym W 4000 to naprawde....az jutro jade do Sony go zoabczyc
 

pener77

New member
djpablo napisał:
Witam wszystkich


-Wielkosc pokoju 17m2
-sygnal z dremboxa
- odleglosc od ekranu 3,5 ,max 4m - do tej pory siedzialem przy 14' w kuchni i 21' w pokoju wiec chyba 40' wystarczajaca?? i tak przejscie na takiego kolosa dla mojej dziewczyny bedzie ciezkim przezyciem
-urzadzenie do podlaczenia to tuner satelitarny,kino domowe, raczej bez kompa
-cena - no wlasnie,chcialem sie zmiescic w 3tys max 3200, ale ten W 4000 kosztuje okolo 3800zl i nie wiem wlasnie czy warto do niego dolozyc czy zadowolic sie Samsungiem A551
- ogladanie przewaznie wieczorem,
-naslocznienie pokoju,nie duze
-osob przed tv,przewaznie 2
- ulubione programy,wszystkie sportowe i discovery
- i MA WISIEC NA SCIANIE, i tu pytanko - wieszac go centralnie na srodku,czy moze nizej , bardziej naprzeciw twarzy???

Generalnie stawiam na sport

Odrazu przyznam ze nie znam sie za bardo na LCD,nigdy osobiscie nie mialem doczynienia.tyle co u znajomych cos tam zoabczylem.dopiero od nie dawana studiuje cale to forum,w celu wybrania dobrego sprzetu. Wybralem 4 modele
- Samsung LE 40A551 lub 559
- Sony kdl 40D 3500
- Sony kdl 40V 3000
- Sony kdl 40W 4000 '

Pytanie,czy taki zwykly szary czlowiek ktory za dobrze sie nie zna, zwroci uwage na jakies male smugi itp niedogodnosci ktore tu ludzie wypisuja
Z drugiej strony jak tak sie czyta o tym W 4000 to naprawde....az jutro jade do Sony go zoabczyc


Weź pod uwage jeszcze Toshibe ZF355, super płynność obrazu :)
 

djpablo

New member
Nie Toshiba to juz nie na moja kieszen, to juz 4tys trzeba wydac....
Ja sie zastanawiam czy warto doplacic te 800zl i wziac tego Sony W4000,czy pozostac przy SamsunguA551. Co myslicie???
 

Adamsv47

New member
witam! mam pytanie do użytkowników, którzy mieli kontakt z tym telewizorem. Jakie są najlepsze ustawienia obrazu?
mam na myśli cyfrowy polsat,kanały HD, Blu-Ray, Playstation 3 ( wiem, że gry na ps3 to też BD, ale nie wiem czy dla gier nie ma jakiś bardziej odpowiednich opcji niż dla filmów w BD).
za odpowiedź bardzo dziękuje :cool:
 
Do góry