Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Valgoerad

New member
Dzieki, kiki. A co z proporcjami 4:3? Da sie obejrzec telewizje bez nieproporcjonalnie rozciagnietego ekranu?

PS: Niestety linka obejrzec nie moge ("Valgoerad, nie masz dostępu do tej strony z powodu: Starasz się dostać do zamkniętej strefy Klubu hdtv.com.pl").
 

bravia4000

New member
problem z HDMI

Od paru dni jestem posiadaczem KDL-40W4000. I ogólnie jestem bardzo zadowolony, natrafiłem jednak na spory problem. Podłączyłem do tego tv odtwarzacz Onkyo DV-SP405 do HDMI. Przy ustawieniach standardowych (576p) wszystko chodzi super. Ten odtwarzacz ma jednak skaler, więc chciałem przełączyć go w jakiś wyższy tryb. I niestety kicha, po przejściu na wyższą rozdzielczość obraz jest ok tylko w menu. Po włączeniu filmu po kilku sekundach zaczyna co chwilę znikać obraz a telewizor wyświetla info w wejściu i trybie, tak jakby się połączenie resetowało. Kabel HDMI jest firmy 4World, 1,5m, złocony. Nie bardzo mam możliwość przetestowania tego z innym sprzętem więc nie wiem czy to wina DVD, TV czy kabla? Dodam, że z laptopa po kablu DVI-HDMI 1080p idzie bez problemu. Czy ktoś spotkał się z takimi problemami?
 

amadeo

New member
Valgoerad napisał:
A co z proporcjami 4:3? Da sie obejrzec telewizje bez nieproporcjonalnie rozciagnietego ekranu?
Tak, albo "4:3" z bocznymi czarnymi pasami albo "ZOOM" z obcięta górą i dołem z możliwością regulacji (przesuwania) góra-dół.

Jeszcze jest "14:9". Też, jeżeli dobrze pamiętam, nie zmienia proporcji. Boczne czarne pasy są mniejsze niż w "4:3" a obcięcia góra-dół są mniejsze niż w "ZOOM".
Pamiętam jeszcze, że np. przez HDMI masz mniejszy wybór formatowania (w odróżnieniu od wbudowanego tunera TV).
 
Ostatnia edycja:

Valgoerad

New member
Dzieki, Amadeo.

Nadal nie moge sie zdecydowac jednak czy W4500, czy W4000. Na screenie kiki widać smużenie na górach po prawej stronie. Przyzwyczajony jestem do monitorów komputerowych wyższej klasy więc nie wiem czy mi to nie będzie przeszkadzało.

A W4500 juz w trzech sklepach jest:
eeeby . pl / ? idp=3_1037 (sorry, nie moge jeszcze umieszczac)
 

ortax360

New member
Witam

W4000 jest bardzo dobrym lcd - rozmazanie obrazu jest praktycznie niezauwazalne . 46W4500 juz zam. jak tylko przyjdzie to cos tam skrobnę w por do w4000 .

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

Beiko - dostępny niby od wrzesnia zobaczymy ;) . cena ok - 7500zł,7800zł . 46W4000 tez tam kupiłem , sklep jest OK .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piciu666

New member
Witam
Po ponad półrocznym śledzeniu wątków na forum i własnym oględzinom w sklepach stało się 40W400 zawisł na mojej ścianie. Wyboru nie żałuje jak dla mnie przeciętnego oglądacza TV to dobry wybór. Obraz SD z kablówki multimedia rewelacyjny - dużo czytałem o braku 100Hz ale ja jakoś tego nie zauważam. Myślę, że gdy podłączę "jakąś" platformę cyfrową będzie jeszcze lepiej. Polecam ten telewizorek bo naprawdę wart jest tej kasy. Serdeczne dzięki dla Kiki-ego za pomoc i odpowiedzi na wiele moich pytań.
pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

Przemo329

New member
Witam,

Mam pytanie: Czy moze ktos z Was podać ustawienia do Sony KDL-32W4000 (chodzi o kalibrację). Widziałem w innych wątkach takie wskazówki dotyczące innych modeli Sony.

Dziękuję z góry :)
 

coiler

New member
danek74 napisał:
dzięki za szybką odpowiedź,a co z tym czasem reakcji sharp ma ponoć lepszą (6) a sony ma aż 8 ms ......sony lepszy niż sharp?

Te 6 czy 8ms to wielka bajka nie sugeruj się tym , niektórzy podają już 2ms a jest to nie możliwe fizycznie u uzyskania
 

amadeo

New member
Nie ma fizycznych przeszkód aby czas reakcji wynosił 2ms. Problem jest w tym co tak naprawdę oznacza u Sharpa 6 ms, a u Sony 8 ms.
Czasów reakcji jest wiele (z jednego poziomu szarości w drugi) np. 0 do 255 (czarny - biały), 0 do 100, 255 do 0 itd., a każdy z tych czasów jest inny. Jeżeli producenci nie podają sposobu pomiaru (istnieją różne np. GTG, MPRT, BEW) lub podadzą ale sposób pomiaru jest różny to porównywanie nie ma sensu.
 

solekz

New member
amadeo napisał:
Nie ma fizycznych przeszkód aby czas reakcji wynosił 2ms. Problem jest w tym co tak naprawdę oznacza u Sharpa 6 ms, a u Sony 8 ms.
Czasów reakcji jest wiele (z jednego poziomu szarości w drugi) np. 0 do 255 (czarny - biały), 0 do 100, 255 do 0 itd., a każdy z tych czasów jest inny. Jeżeli producenci nie podają sposobu pomiaru (istnieją różne np. GTG, MPRT, BEW) lub podadzą ale sposób pomiaru jest różny to porównywanie nie ma sensu.

bardzo cenna informacja thanx
 

Mr.Hankey

New member
Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem LCD Sony KDL 40W4000 i muszę przyznać, że jestem nieco rozczarowany… TV ma służyć głównie do telewizji (Cyfra+, dekoder Pioneera podłączony kablem RGB) oraz gier i filmów DVD odpalanych z Xbox’a360 przez kabel HDMI. O ile gry i filmy DVD sprawują się całkiem ok., tak telewizja z Cyfry bardzo mnie rozczarowała. Czy pomoże wymiana dekodera na inny (prawdopodobnie HD) ale nadal tylko ze standardowym sygnałem? Może ktoś ma jakieś sprawdzone ustawienia, na których sygnał SD jest bardziej zjadliwy?
Z góry dziękuję, za każdą podpowiedź.
 
Do góry