Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

piteron

Active member
Bez reklam
co prawda nie jestem użytkownikiem W4000,ale miałem go ok 5 dni w domu ,i troche na jego temat moge powiedzieć
jeśli chodzi o smużenie,to w telewizorach bez 100 Hz jest to absolutnie pierwsza liga,a patrząc na to że producent podaje czas reakcji matrycy na poziomie 8ms to jest to mistrzostwo świata
co prawda nie można go porównywać z TV z technologią 100Hz bo to naprawdę nie ma sensu,bo tu nie tylko o sport chodzi,jednak w przekazach sportowych naprawdę ten model spisuje się rewelacyjnie,i to nie tylko w piłce nożnej gdzie jednak ten ruch nie jest aż tak szybki,ale np ja męczyłem go SportKlubie,i zawodach w bilardzie,może gdybym miał 2 TV do porównania to coś bym zauważył,ale przy jednym nie widziałem absolutnie żadnego smużenia,nie wiem czy to zasługa zastosowanej elektroniki ,czy magia 4 liter zadziałała;)
co do samych dem w sklepie
i ja widziałem w Sony Center demo piłki nożnej,ale zapodawane to było z BR,a tam zauważyć smużenie jest praktycznie nie możliwe,tak jak i z innych źródeł wysokiej rozdzielczości,co prawda nie wiem dlaczego ale na jedynie tym modelu widziałem delikatna kaszkę w obrazie(odległość ok 1-1,5 m)ale wystarczyło zachować akceptowalną odległość od TV i wszystko wracało do normy
 

Arly

New member
Ortax

Witam
Ortax to znowy ja...;) Mam takie pytanko. Otoz z tego co sie orientuje miales okazje porownac W 4000 z Toska zf 355. Jak wypadaja te dwa tv ale oczywiscie w SD ( w tej chwili cera porownywalna ). Kiki zachwala szczegolnie zf do SD. Czy ta roznica jest (o ile jest) duza na korzysc Toski (100Hz)?
Pozdrawiam serdecznie
PS. Ortax jak kalibrowales swoj tv?
 

Tanod

New member
Napisał Mikis
W pewnym sklepie w necie znalazłem model W4210, czy różni się on od zwykłego W4000 ?
Różnią się tylko kolorami, instrukcja obsługi jest wspólna i nie wykazuje żadnych różnic. Amadeo
No tak, tylko zwykle kolor był wyróżniany przedostatnią cyfrą, a w tym przypadku różna jest i 2-ga i 3-cia od końca :(
Ktoś może to dokładniej wyjaśnić?, bo na polskiej stronie Sony nie ma takiego modelu :confused:
Z góry dziękuję,
Tanod
 
Ostatnia edycja:

zibi2k

New member
Ściaga , jak rozroznic poszczegolne modele Sony, tabelki zapozyczone z innego forum, ktore podal kolega Gmeru, mysle ze nie bedzie mial nic przeciwko temu, wielkie podziekowania mu za ta prace, napewno wielu osobom to pomoze :)

45084320bz1.jpg


64764342cs9.jpg


13635504xf1.jpg


80181778np9.jpg


17978961vh5.jpg
 

Tanod

New member
zibi2k napisał:
Ściaga , jak rozroznic poszczegolne modele Sony, tabelki zapozyczone z innego forum, ktore podal kolega Gmeru, mysle ze nie bedzie mial nic przeciwko temu, wielkie podziekowania mu za ta prace, napewno wielu osobom to pomoze :)
Pomogło i to bardzo :D
Wielkie DZIĘKUJĘ (w domyśle - browka się należy)
 

Arly

New member
Do Piteron

Witam mam pytanie.
W jednym z watkow nadmieniles (jak i w tym) ze przez kilka dni miales mozliwosc porownac W 4000 z plazma PV 80. Jak mial sie obraz w tych dwoch tv w odniesieniu do sygnalu SD? Nie ukrywam, ze jestem zwolennkiem plazm, ale obawiam sie wypalen itp., a o W 4000 czytalem, ze ma "plazmowa czern" i same zachwyty nad tym modelem. Zreszta widzialem ten model na zywo i obraz mi sie podobal.
Pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
obraz z SD to ZDECYDOWANA przewaga Panasonica (ja miałem PX80;))ale tylko i wyłącznie jeśli oglądałasz z 2 metrów,przy odsunięciu się na ok 3-3,5 metra moim zdaniem Sony ma ostrzejszy obraz,ale nawet z przytoczonych 2 metrów obraz z pierwszego planu był w miarę ok,ale już tło to było delikatnie mówiąc mydełko,nie wiem może tak polepszacze w Panasonicu działają ,że wygładzają obraz żeby na pierwszy rzut oka obraz wydawał się stabilny i pozbawiony zakłóceń,ale np ja miałem problem z odczytaniem reklam na kombinezonach pracowników pit-stopu Kubicy,co w LCD jest duuuużo bardziej wyraźne,ale tu podejrzewam że zawiniła jakość sygnału(Polsat,z kablówki analogowej)
kolory,moim zdaniem bardziej przyjazne dla oka(przyzwyczajonego do CRT) ma plazma,ale Sony pokazuje to co do niedawna nie było dostępne dla posiadaczy topowych modeli LCD,to na co ja zwracam uwagę to odcienie pasteli(kolor skóry itp) w Sonym bez żadnej zmyślnej kalibracji kolory sa oddawane naprawdę wiernie
kąty,tu nie ma co się rozpisywać,plus dla plazmy,ale to żadna nowość,z tym że ja mam tak ustawiony pokój że każdy telewizor oglądam max 1 metr od osi ekranu,i wtedy naprawdę nic absolutnie z Sonym się nie dzieje,nie sprawdzałem jak niektórzy podchodząc 10cm od tv i patrząc ostro z boku,bo moim zdaniem to bezsens:mrgreen:

Plazmowa czerń...........nad tym bym polemizował,żaden lcd nie będzie miał takiej czerni jak plazma,żaden bo poprostu technologia na to nie pozwala,w LCD żeby uzyskać czerń trzeba i tak podświetlić matrycę,i ja np widzę szczególnie w nocy że kolor czarny świeci,a czy on jest plazmowy,naturalny,czarny jak węgiel,tego nie wiem,ale nie będę rozpoczynał następnej wojenki,po prostu wychyl się przez okno i zobacz jak wyglada noc;),na pewno nie ma ona koloru ramki telewizora:mrgreen:(jak to przeczytałem tu że jest to odnośnik czarnego w czarnym)

ja porównując obie technologie zdecydowałem się na LCD,choć wiem że dopuki jakość nadawanego sygnału nie ulegnie poprawie to każda plazma bedzie grała lepiej na sygnale SD,ale mam taką cichą nadzieję,że w końcu prezesi stacji telewizyjnych pójdą na zakupy do sklepu RTV i zorientują się że czasy technologi CRT dawno minęły,i może coś zrobią w kwesti sygnału
poza tym u mnie zdecydował też argument wygodnictwa,tak jak już pisałem nie po to wydałem ileś tam pieniędzy żeby chodzić i chuchać i dmuchać na TV przez ileś tam setek godzin:twisted:,a że wiem że to trzeba robić to udowodnił mi to kanał TVN24

p/s
obecnie nie posiadam ani PX,ani W4000,znalazłem niezły kompromis między tymi telewizorami,więc prosze nie zarzucać mi stronniczości:)
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
Piteron

Dzieki Piteron za odpowiedz.
U mnie odleglosc do tv bedzie min 3,5-4m i rowniez ok 1m od osi tv. Zamierzam kupic 46 cali. Sygnal mam z cyfrowego polsatu i powiem Ci , ze nie mam czasu na docierania itp. Po prostu nie chce byc zakladnikiem wlasnego tv ;)
Pozdrawiam
PS. Jak sie sprawuje twoj JVC?:D
 

mcwu

New member
KDL-40W4000 - podłączenie do PC.

Witam.

Przeczytałem wszystkie te wątki i nadal mam dylemat, jakie wybrać najlepsze rozwiązanie do podłączenia telewizora do PC:
1. Czy DVI z PC do HDMI2 ? (czy trzeba osobno z kompa przesłać sygnał Audio po innym przewodzie? - w karcie mam złącze dvi i oryginalną przejściówkę na hdmi)
2. Czy DVI do DVI i osobno Audio?

Mnie zależy na tym by nie ciągnąć kolejnego przewodu do Audio tylko po HDMI.

Moja karta to
GeForce 9800 GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI Zalman (PCI-E)

www gigabyte.com.tw/Support/VGA/Manual_Model.aspx?ProductID=2882
- dokumentacja karty.

Karta ma adapter DVI-I na HDMI i na karcie jest wtyk, do którego trzeba podłączyć dźwięk po SPDIF z karty dźwiękowej. Jesli to DVI nie prześle sygnału audio do HDMI to po co ten wtyk SPDIF?

Dzięki za wszelkie sugestie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Arly

no to moim zdaniem powinieneś rozważyć ten model,ale optymalnie by było żebyś porównał sobie go z innym modelem w domowym zaciszu
a jak się sprawuje JVC opisałem w odpowiednim dziale
w skrócie:eek:k:
 

pawel86ck

New member
"Plazmowa czerń...........nad tym bym polemizował,żaden lcd nie będzie miał takiej czerni jak plazma,żaden bo poprostu technologia na to nie pozwala"

a tutaj fragment recenzji jednego tv z serii w 4000 na stronce hdtv.test.co.uk
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/Calibration/
Calibrated black level on the sony kdl40w4000 LCD HDTV measured an excellent 0.05 cd/m2, i.e. slightly better than the W3000 series, and on par with the Panasonic PX80/ PZ85 plasmas
Oznacza to że po kalibracji poziom jakości czarnego oszacowano w tym tv na 0.05 cd/m2, co jest wynikiem świetnym, dużo lepszym niż w serii w3000 i na równi z plazmami panasa z nowej serii. Nie wiem tylko co tamci panowie mieli na myśli w słowie kalibracja w tym przypadku, zjechanie z podświetleniem do zera ?
 

piteron

Active member
Bez reklam
i nadal się upieram że LCD nie wyświetli tak czerni jak Plazma,tu nie chodzi o to że czerń z W4000 jest na poziomie takim jakie posiadają plazmy Panasonica(barwa ,odcień,intensywność),ale o to że LCD ZAWSZE tą czerń przedstawi jako kolor podświetlony od tyłu , w LCD żeby uzyskać czerń to trzeba komórkę podświetlić,w plazmie po prostu dana komórka jest nie aktywny,z tego też się biora różnice w poborze prądu przez w/w urządzenia,plazma na ciemnym ekranie pobiera minimalna ilość prądu,lcd niestety taką jak ma podaną na tabliczce znamionowej
jesli ktos widział obok siebie działającego lcd-eka i plazmę wie o czym piszę
 

jtd

New member
Bez reklam
piteron napisał:
w LCD żeby uzyskać czerń to trzeba komórkę podświetlić,w plazmie po prostu dana komórka jest nie aktywny,

Bzdura, mam Kuro i zapeniam cie ze kazda komorka mojej plazmy wyswietlajac czern jest aktywna.
Niedlugo wchodza nowe wersje LCD LED, tam dopiero bedzie czern komorki nieaktywna.
 

piteron

Active member
Bez reklam
a możesz wyjaśnić jak jest ona aktywna,skoro odcięty jest dopływ pradu do niej:confused::confused:,sterowanie odbywa się tylko za pomoca elektrody,która sama w sobie nie ma możliwości zamiany gazu w świecąca plazmę,
ale oczywiście KURO znów ma coś czego inni producenci nie mają;)

p/s
zapewne koledze JTD chodziło o technologię OLED:grin:
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
zwariować idzie jak się Was czyta :p hehehe

mam pytanie z innej beczki:

który z dzisiejszych LCdeków wyświetla najbardziej rzeczywiste i naturalne kolory? nie najładniejsze, nie najbardziej miodne, nie najbardziej przykuwajace uwagę i nie "najzajebistsze" - tylko właśnie najnaturalniejsze i najlepiej odające rzeczywistość?

piszecie tu o plazmie Panasa (jeden z userów), ze wyswietla kolory jak "polane brudną wodą", o innych Tv też czasem piszecie niepochlebnie, że niektóre np. mają kolory piękne, soczyste i nasycone ale za to jak z kreskówki ...

który z Tv najlepiej oddaje gradienty i odcienie poszczególnych kolorów? bo jak wiemy np. zieleń ma ich conajmniej kilkanaście jesli nie wiecej ...

proszę o konstruktywną i rzeczową odpowiedź
 

piteron

Active member
Bez reklam
konstruktywna i rzeczową odpowiedź udzielisz sobie sam
to co np dla mnie będzie naturalna zielenią dla Ciebie bedzie przejaskrawiona i na odwrót:cool:
dodatkowo każdy panel da się skalibrować,a wtedy naprawdę obraz staje się zauwarzalnie lepszy

a kto to napisał że plazma gorzej wyświetla kolory,wystarczy dowiedzieć się ile odcienie gradacji jest w stanie wyświetlic plazma ,a ile lcd:cool:
 

mobor

Banned
i co z tego ze jest w stanie (teoretycznie) skoro 10 bitowe panele LCD świecą z dobrego zrodełka równie znakomicie /a czasami i lepiej/
Nikt przeciez nie bedzie bawic sie w liczenie tych teoretycznych miliardów kolorów
 

piteron

Active member
Bez reklam
oczywiście że świecą równie znakomicie,do momentu jak nie postawisz obu paneli koło siebie;)
odpal sobie demo HD Nasa na plazmie i na lcd,popatrz na obłok wydobywający się z silników wachadłowca podczas startu,sam stwierdzisz że ............;)
 
Do góry