Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Vilmark

New member
Nie wiem o jakich dystrybutorach tu mowa , bo wyłącznym distri na Polskę jest Sony Polska :) Nie ma czegoś takiego jak "inni dystrybutorzy" , pomijam tu firmy sprowadzające sprzęt np z UK , wykorzystujące prawo do obrotu na terenie UE. Sony Polska sprowadza i sprzedaje do distri typu Action SA itp......

Mój jest ze sklepu internetowego centrum Sony , jest na nim naklejka wysłano z Sony Polska do tego sklepu , ma normalną naklejke W4000-K , czyli na rynek Polski. Sztuka jest z Maja.....

Dziwi mnie to że jest napisane że wyprodukowano w Japonii , zmontowano w Hiszpanii...... Czy to prawda ?? :|

Kabel był czarny , instrukcje 2 , jedna po Polsku.

Przepisy pozwalają na umieszczenie na rynek Polski , instrukcji skróconej lub online.... co wiele firm wykorzystuje.
 

mumu

New member
wszystkie te TV ida z Hiszpanii. ja mam czarny kabel, dwie instrukcje, ale tez bez polskiej, sztuka z maja i z oficjalnego kanalu.
 

babaluk

New member
Sony KDL-40W4000 miałem podłączony do Fergusona 3318 przewodem Euro/Euro(Scart) 21pin 1,0m i wszystko było ok.


Teraz powiesiłem TV na ścianie i musiałem zmienić kabel na 3m i okazało się że buczy jak diabli,co ciekawe buczy już po włożeniu jednej wtyczki.
Przy przestawieniu Ferguaona na CVBS buczy trochę mniej ale na RGB jest nie do wytrzymania.
Kupiłem dwa kable po 15zł za sztukę i obydwa dają ten sam efekt.

Jak sądzicie czy to jakość kabla czy jego długość?



 
Ostatnia edycja:

happyface

New member
pare dni temu dostalem mojego 32W4000, wszystko pieknie, 2 instrukcje wielojezyczne, w jednej z nich po polsku, tak jak pisal ktos wyzej, co do kabla jest czarny, ale w 32w4000 jest na stale w TV, kupilem w video-top.pl, ktory mieni sie autoryzowanym dystrybutorem, a poza tym mieli najnizsza cene na rynku, wszystko git :)

zadnego bandingu, clouding jak jest, to taki, ze nie widze, a jako ze nie widze, to pewnie go nie ma :D z kompa 1080p przez dvi idzie jak zloto... czern i kolory miod, ogolnie jestem przezadowolony z tego telepatorka, polecam! :)
 

ortax360

New member
Witam

Przy sygnale 720p całkowity brak : overscanu . Wybieramy wszystkie pixele i po kłopocie . Sprawdziłem na płycie do kalibrac. obrazu .

Pozdrawiam
 

~Radzio~

New member
happyface napisał:
pare dni temu dostalem mojego 32W4000, wszystko pieknie, 2 instrukcje wielojezyczne, w jednej z nich po polsku, tak jak pisal ktos wyzej, co do kabla jest czarny, ale w 32w4000 jest na stale w TV, kupilem w video-top.pl, ktory mieni sie autoryzowanym dystrybutorem, a poza tym mieli najnizsza cene na rynku, wszystko git :)

zadnego bandingu, clouding jak jest, to taki, ze nie widze, a jako ze nie widze, to pewnie go nie ma :D z kompa 1080p przez dvi idzie jak zloto... czern i kolory miod, ogolnie jestem przezadowolony z tego telepatorka, polecam! :)
Cześć, mam pytanie co do rozdzielczości z pc z tego co piszą na stronie Sony (elektroniczna instrukcja obsługi) to nie można osiągnąć sygnały 1080p z komputera. Więc jaką rozdzielczość można ustawić. Czy można oflądać filmy w full hd z komputera?
 

Vilmark

New member
Można normalnie odpalić 1080p i 1080i na W4000 , to jakieś bajki że sie nie da. Filmy w MKV chodzą jak żyleta......

Może kolega co zakupił 32W4000 poradzi jak dzwięk z kompa podłączył :D
 

~Radzio~

New member
Vilmark napisał:
Można normalnie odpalić 1080p i 1080i na W4000 , to jakieś bajki że sie nie da. Filmy w MKV chodzą jak żyleta......

Może kolega co zakupił 32W4000 poradzi jak dzwięk z kompa podłączył :D
Cześć, a jeszcze jedno pytanko jakim kablem można to zrobić tylko HDMI czy pc też ??
 

Vilmark

New member
Ja mam kabel DVI-HDMI - prolinka ?? Może cudo to nie jest ale wystarcza.

Opcja HDMI-HDMI - raczej odpada , takie złącze mają praktycznie tylko niektóre karty Galaxy , lub płyty główne ze zintegrowaną grafiką..... ale wtedy karta graficzna to straszna bieda i nie polecam takiego rozwiązania.
 

happyface

New member
ja normalnie smigam w 1090p przez kabel dvi-hdmi... a co do dzwieku, to kompa podlaczamy do wejscie HDMI 2 i obok niego zapinamy kabelek minijack-minijack z kompa, wszystko... :p
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
...
Opcja HDMI-HDMI - raczej odpada , takie złącze mają praktycznie tylko niektóre karty Galaxy , lub płyty główne ze zintegrowaną grafiką..... ale wtedy karta graficzna to straszna bieda i nie polecam takiego rozwiązania.
Bieda to 8800GT do gier 3D w rozdzielczości 1920x1080.
Jeśli nie potrzebujesz kompa do gier 3D to wystarczy
płyta z HDMI i GeForce 8200 lub 8300 a także
płyta z AMD 780G.
Jeśli potrzebna jest mocna karta do gier 3D to wtedy
Trzeba płytę z chipsetem Nvidia obsługującą
HybridPower bo wtedy można włożyć mocną kartę
lub nawet kilka zgodnych z HybridPower czyli:
GF 9800 GTX, 9800GTX+, 9800GX2, GTX260, GTX280
Wyjścia na karcie graficznej nie są istotne bo w trybie
HybridPower korzystamy z wyjścia płyty głównej i
mocy obliczeniowej przykładowo 9800GX2.
Wadą tego jest to że na dzisiaj są sterowniki tylko do
visty w trybie HybridPower i nie ma płyt do CPU Intela.
Duża zaletą HybridPower jest możliwość odcięcia
zasilania od prądożernej karty gdy nie gramy w 3D.
Wtedy jest cisza przy oglądaniu filmów, muzyce i
jednocześnie oszczędność prądu (odcięcie zasilania
od 9800GTX to zysk ok 50W w idle)
 

Andrzej007

New member
Witam Wszystkich,
Chciałbym zadać pytanie do użytkowników serii W4000 - czy LCD 52 jest bardziej "narażony" na posiadanie cloudingu od LCD 46?
Pozdrawiam,
A
 

mumu

New member
Andrzej007 napisał:
Witam Wszystkich,
Chciałbym zadać pytanie do użytkowników serii W4000 - czy LCD 52 jest bardziej "narażony" na posiadanie cloudingu od LCD 46?
Pozdrawiam,
A
nie ma nic do rzeczy. zalezy tylko od danego ezemplarza.

ps. ortax, pamietaj o fotce dla mnie ;)

@AiBench
po tym co pokazalo ATI i za jakie pieniadze na te chwile nie wzialbym nic od Nvidia, zreszta juz od dawna nie interesuej mnei ten wyscig
 

Andrzej007

New member
Dzięki za odpowiedź. Ponieważ nie jestem doświadczonym użytkownikiem TV LCD mam następujące pytania:
Jak można sprawdzić występowanie cloundingu oraz innych ewidentych wad matrycy (chodzi mi także o to jak powinienem ustawić parametry TV aby zidentyfikować problemy z matrycą) ?
Pomimo zakupu w sklepie internetowym, mam możliwość przed odbiorem TV osobistego sprawdzenia w sklepie - włącznie z możliwością podłączenia własnego lapka - stąd czy mógłbym od koleżeństwa uzyskać jakieś linki oraz praktyczne wskazówki na przydatne w tej kwestii programiki testowe?
Pozdrawiam,
A
 

AiBench

New member
mumu napisał:
@AiBench
po tym co pokazalo ATI i za jakie pieniadze na te chwile nie wzialbym nic od Nvidia, zreszta juz od dawna nie interesuej mnei ten wyscig
Faktycznie obecnie HD4850 to tańsza i szybsza karta od
GF 9800GTX i na dokładkę pobiera mniej prądu.
Nvidia będzie raczej zmuszona do obniżenia
ceny 9800GTX do poziomu HD4850 lub rezygnacji
z produkcji.
Jeśli chcemy podłączyć obraz i dźwięk jednocześnie
po HDMI do TV (Vilmark audio problem) oraz mieć
wydajną kartę 3D to HybridPower jest dobre do tego
zwłaszcza jeśli to będzie karta typu 9800GX2.
 

mumu

New member
Andrzej007 napisał:
Dzięki za odpowiedź. Ponieważ nie jestem doświadczonym użytkownikiem TV LCD mam następujące pytania:
Jak można sprawdzić występowanie cloundingu oraz innych ewidentych wad matrycy (chodzi mi także o to jak powinienem ustawić parametry TV aby zidentyfikować problemy z matrycą) ?
Pomimo zakupu w sklepie internetowym, mam możliwość przed odbiorem TV osobistego sprawdzenia w sklepie - włącznie z możliwością podłączenia własnego lapka - stąd czy mógłbym od koleżeństwa uzyskać jakieś linki oraz praktyczne wskazówki na przydatne w tej kwestii programiki testowe?
Pozdrawiam,
A
banding, clouding to wady, choc duzo zalezy od ich nasilenia, bo nie zawsze to ma wplyw na obraz. jezeli nie zmienia obrazu to dalbym sobie spokoj.

troche inaczej wyglada sprawa z pikselami, firmy roznie to postrzegaja, choc jak dla mnie to robienie z ludzi wariatow. matryca ma byc idealna, jezeli jedna jest, a druga nie to znaczy, ze ktos nam kit wciska. powinni albo wymieniac, albo obnizac cene. sa dwa przypadki, kiedy mamy do czynienia z martwymi pikselami i nieaktywnymi subpikselami (stuck pixel). pierwszy przypadek to "dziury" w matrycy. beda widoczne na jasnym tle. drugi przypadek to subpiksel nie reaguje na zmiany, objawia sie to swieceniem jednolitym kolorem i bedzie to widoczne w zaleznosci od koloru tla. czyli na jednym tak, ale innym juz nie.

jak najprosciej sprawdzic matryce?
ustaw jakies nieaktywne wejscie AV i podswietlenie daj na 5 lub wiecej nawet do maksa. bedzie widoczny wtedy i banding, clouding. nieaktywne subpiksele rowniez. piksele lepiej jednak sprawdzic na odpowiednich planszach podanych z komputera, sa to jednolite tla z barwami skladowymi plus biala.

z powodu 1 lub 2 niekatywnych subpikseli nie warto awanturowac sie, jezeli jest juz po fakcie. bardzo trudno je zauwazyc (tylko z bliska), duzo zalezy jakiego beda koloru i na jakich tlach przez wiekszosc czasu bedziemy ogladali. czasem mozna je pobudzic do zycia, link ponizej.

http://www.download.net.pl/1877/Dead-Pixel-Buddy/
http://www.jscreenfix.com/basic.php
 
Do góry