Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja tak miałem w samsungu,po rozmasowaniu szmatką zniknęło!:D Swoją droga w tv tej klasy i za tyle kasy takie objawy są żenujące.Miełem w życiu pięć kineskopów i z każdym wszystko ok i siedem lcdków i z każdym było coś nie tak.(z niektórymi nawet bardzo)
 

mumu

New member
podswietlenie mam prawie idealne, na tych zdjeciach jest ewidentna wada podswietlenia, za to jest u mnie banding. czy duzy? moze i nie i generalnie nie przeszkadza, ale zastanowie sie nad reklamacja w sony. niech naprawia albo wymieniaja. od razu rowneiz sprawdze piksele, u mnie jest jeden nieaktywny subpiksel to i tak jest dobrze, bo z tego co widzialem u niektorych to bywalo ich nawet kilkanascie.

jak bedzie Ci jednak ortax chcialo to pstryknij :).
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
Kabel DVI-HDMI , kosztował coś koło 120 zł ?? To jakiś Profigold , do niego nie mam zastrzeżeń , obraz żyleta , poza tym to nie ma znaczenia bo i tak nie nosi dzwięku. Singel od Full DVI , różni się ilością Pinów , to jest akurat full chociaż do takiego syngału wystarcza chyba singiel....

Kabel jack-jack też nie jest za złotówke , ma 3m , ale sprawdzałem i na krótszym.... podłączam tak samo jak głośniki do kompa... które działają , zresztą jak cała masa innych rzeczy które już sprawdzałem. Dzisiaj robiłem też test i zamiast PC przy odpalonym HDMI 2 , podłączałem tym kablem jack , odtwarzacz mp3 i inne rzeczy , tez nie działało :(

Na wymianę na nowy chyba nie ma co liczyć..... a jeżeli tak to na co sie powoływać ?? Kupiłem go prawie miesiąc temu...
Poza tym boje się że dostane jeszcze gorszą sztukę , ten ma idealny obraz , zero pikseli itp

Jest jeszcze inna kwestia , czy PAP lub PIP działa wam między kanałami na kablówce ?? Bo mi działają tylko na urządzeniach zewnetrznych....
W4000 ma jakąś funkcję automatycznego pomijania
wejścia której nie rozumiem i wolałem V4500 bo nie
ma takiego automatu. Dziwne jest że w instrukcji tylko
HDMI 2 pozwala łączyć z analogowym wejściem dźwięku.
W ustawieniach A/V w telewizorze może się da włączyć
dźwięk rezygnując z automatycznego pomijania wejścia ?
Lub ustawiając ręcznie system dźwięku.
Najlepszym sposobem sprawdzenia dlaczego nie działa
dźwięk by było podłączenie komputera do innej sztuki TV
lub podłączenie innego zestawu PC zprawdzonego
wcześniej z innym TV. Powinien to załatwić serwis Sony.
 

raskol

New member
Vilmark napisał:
Niestety tylko potwierdza się to że w moim przypadku , braku dzwięku..... coś po prostu w TV jest uszkodzone :( Z tego co widzę wszystkim tak działa.... serwis Sony też twierdzi że powinno działać..... Kable już sprawdzałem 2 , z czego jeden to jakiś Techlink , poza tym te kable przy innym sprzęcie działają :( Nie wiem teraz co dalej..... chyba gwarancja i tyle.
A co masz za karte dźwiękową? Podaj producenta. Miałem podobny przypadek w Sharpie, wystarczyło wyjścia w notebooku poprzestawiać by dźwięk można było usłyszeć.
 

Vilmark

New member
Hm nie wiem , ja juz nie mam siły , teraz sie będzie serwis bawił...... Karta to jakaś zwykła zintegrowana na płycie asusa P5B , bodajże SOund Max HD Audio..... problem nie leży po stronie komputera , inne rzeczy podłączone tym samym kablem w ten sam sposób działają...
 

Archi

New member
Witam,
Czy to jest normalne że w pudełku z tv brakuje instrukcji obsługi po polsku?
Jakiego koloru powinien być kabel zasilający (mój jest szary)? ,jest też kabel na gniazdko uk w kolorze czarnym, którego raczej nie powinno być.
 

ortax360

New member
Witam

Instrukcja powina byc po Polski , kabel kolor czarny . Wyglada na to ,ze masz tv z importu .
Bez obawy to taki sam lcd jak sprzedawany u nas .
Pozdrawiam
 

raskol

New member
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa HDCP w W4000 ?
Czy podłączając tuner satelitarny z HDMI z ochroną HDCP będzie w stanie ten telewizor obsłużyć ?
 

Archi

New member
Też na początku myślałem że może być z importu, ale na tabliczce znamionowej jest napisane "cyfrowy telewizor kolorowy lcd" .
tv wyprodukowany w czerwcu ,na infolini sony powiedzieli że nie dołączają instrukcji PL :D
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Polskie prawo zobowiązuje do załączania instrukcji w ojczystym języku, więc nie możliwe, żeby nie było takowej w jakimkolwiek produkcie jakiegokolwiek producenta z oficjalnej dystrybucji.
 

ortax360

New member
Dziwne ja mam instrukcjie po polsku :D . Zadnych przejsciówek na uk (zasilanie ) . Kabel czarny . Na 100% import . Ale nie ma w tym nic złego , jezeli jest gwarancjia , paragon , pieczatka sklepu itd.

PS: Kiedys miałem kilka lcd Panasonica np: lxd700 i tez było info z tyłu lcd po polsku ,ale lcd był przeznaczony na rynek Niemiecki .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

raskol

New member
A to dziwne, bo mają obowiązek. Zadzwoń raz jeszcze i powiedz im że zobowiązuje ich do tego USTAWA z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim
Rozdział 2, Art. 7. 1
 

remigiusz

Member
do aiBench
pomijanie wejść służy temu, byś nie musiał przełączać między np. pięcioma, jeśli korzystasz tylko z dwóch- w tej sytuacji szybko przełączasz miedzy wejściami, pod które masz coć podłączone
 

mumu

New member
to, ze tv nie mial drukowanej polskiej instrukcji nie oznacza, ze jest z importu indywidulanego. moj jest od dystrybutora sony, a tez nie mial. ponoc to zalezy od dystrubutora, znaczenie tez ma czas, to cieply towar i mogli nei zdazyc dolaczyc. zreszta ta instrukcja i tak jest badziewna, napisana na chybcika.

@ortax
i jak tam poczynania fotograficzne :). musze miec material poronawczy skoro u Ciebie jest idealnie
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Na stronie Sony jest do pobrania instrukcja po polskiemu.Być może ,że to załatwia sprawę od strony formalnej.Chociaż nie każdy nabywca musi mieć dostęp do netu...
 

Archi

New member
Dzięki wszystkim. Raczej na pewno jest to wersja uk.Mój jest identyczny jak ten www hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40w4000u-review-20080521111.htm (czyli troche inna naklejka w prawym rogu i brak naklejki na głośnikach) napisane jest że ta wersja nie ma tunera mpeg-4 hd.
Ja jednak odbieram polsat sport hd :eek:k:.
 
Do góry