Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

mumu

New member
Leszczu napisał:
Ja piernicze ale wy macie problemy z tymi ustawieniaqmi przeciez
dla kazdego pokoju inne sa ustawienia kazde ustawienie tv w zaleznosci czy okna sa duze czy male jakie wielkie pomieszczenie ma to wplyw na obraz .Po drugie kazdy lubi inny obraz jedxen oglada kinowy szary ciemny drugiemu gałki oczne wypala:grin:
Mysle ze niektorzy przesadzaja z ustawieniami to nie ustawienie wtrysku w Aucie tylko zwykly TV.
Co do menu mi pasuje bo nic nie odbieram z kablowki ani z dachowca mam tuner i w nim wszystkjo poustawiane :eek:k:

ide na mecz narka Tuki Rulez!!!
faktycznie, kinowy moze byc szary i ciemny jak komus nie jest potrzebne menu albo nie wie jak z niego korzystac, dlatego trudno mu stwierdzic czego tak naprawde tam brakuje :p.
co ma wielkosc obrazu do wplywu na obraz? nie wiem, za to dostep swiatla jak najbardziej, ale wlasnie dobre ustawienbia sprawiaja, ze nawet w duzym naslonecznieniu obraz wyglada dobrze, ewentualnie troche podswietlenia trzeba dodac.
moze Ci wszystko pasowac w menu skoro w ogole z niego nie korzystasz :p, ale nie po to sa tunery w tv, zeby korzystac z zewnetrznych, chyba ze inaczje nie mozna.
 

ortax360

New member
Witam

Sprawdziłem wczoraj dzwiek z wł. BBE ( Yello,Madonna ,Metal 4 )nawet przy 70-80 jest poprawny nic nie trzeszczy . Gra bardzo głosno i czysto .
Przesterowanie nastapiło w okolicy 88 .

Pozdrawiam
 

Leszczu

New member
mumu napisał:
faktycznie, kinowy moze byc szary i ciemny jak komus nie jest potrzebne menu albo nie wie jak z niego korzystac, dlatego trudno mu stwierdzic czego tak naprawde tam brakuje :p.
co ma wielkosc obrazu do wplywu na obraz? nie wiem, za to dostep swiatla jak najbardziej, ale wlasnie dobre ustawienbia sprawiaja, ze nawet w duzym naslonecznieniu obraz wyglada dobrze, ewentualnie troche podswietlenia trzeba dodac.
moze Ci wszystko pasowac w menu skoro w ogole z niego nie korzystasz :p, ale nie po to sa tunery w tv, zeby korzystac z zewnetrznych, chyba ze inaczje nie mozna.

Wielkosc obrazu na obraz?? nie rozumie moze wielkosc okien na obraz.
Mi tuner DvB nie jest potrzebny mam satelite i wystarczy.:eek:k:
 

babaluk

New member
Co oznaczają literki "D" lub "K" (KDL-40W4000K - KDL-40W4000D)?
Przysłali mi z "K" i nie wiem o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
a ja mam problemy z wymuszeniem 1080p majac karte ati i polaczenie dvi > hdmi. ponadto majac takie polaczenie w ustawieniach > ustawienia ekranu nie mozna nic zrobic, przynajmniej u mnie. dostaje komunikat, ze niedostepne w biezacym trybie wejscia.
 

Vilmark

New member
Mumu podaj dokładnie co to za karta..... najlepiej PN. Na komputerach akurat się znam bo trochę tym handluje :) Co do Ati , nie wiem jak teraz stery do tego wyglądają... w Nvidii są sterowniki z panelem sterowania. Tam można zmieniać rodzaj sygnału , jakość , format itp....
 

Andy534

New member
mumu napisał:
a ja mam problemy z wymuszeniem 1080p majac karte ati i polaczenie dvi > hdmi. ponadto majac takie polaczenie w ustawieniach > ustawienia ekranu nie mozna nic zrobic, przynajmniej u mnie. dostaje komunikat, ze niedostepne w biezacym trybie wejscia.

Co bys chcial zmieniac w nastawieniach DVI?
Ogolnie moge dodac tylko swoje piec groszy doswiadczen odnosnie DVI przy pecetach. Kabel kablowi nierowny chociaz wszystkie maja jednakowa dlugosc takie same koncowki ale roznie sie zachowuja z roznymi monitorkami. W podrecznym magazynku zawsze mam conajmniej 3 niby takie same kabelki ale od roznych producentow. W firmie mam rozne monitorki LCD: iiyama, Samsung, Asus i jeszcze jakies inne modele i ku mojemu zdziwieniu nie wszystkie kabelki DVI wspolpracuja z kazdym monitorem. Czasami jak wznika jakas podmianka musze dobierac wlasciwy kabelek DVI ktory trybi bez problemu z konkretnym pecetem. Nigdy nie dochodzilem w czym moze byc problem bo podmianka kabla trwa zdecydowanie krocej jak testowanie problemu na dodatek gdy ktos jeszcze stoi nademna i chcialby jak najszybciej usiasc za swoim pecetem :)
 

mumu

New member
ostatecznie udalo mi sie osiagnac 1080p. niestety, ale stery Ati sa klopotliwe i stad problemy.

@Vilmark
ja mam dzwiek pdoany jack>jack zaraz przy tym drugim wejsciu hdmi i dzwiek jest.

@ortax
dzieki za sprawdzenie. u mnie to pierdzenie zniknelo w SD, choc chyba za wczesnie cieszylem sie, ogladajac jakies materialy HD, gdzie jest duza dynamika w dzwieku, pojawilo sie znowu w prawym, ale nie w kazdym tak jest. pojawia sie dopiero przy pewnym poziomie, bede obserwowal to przez dwa, trzy tygodnie. jezeli ostatecznie nie zniknie zaczne meczyc sony. moze to faktycznie kwestai dotarcia glosnikow, ale jak dla mnie to albo cos sie odkrecilo, albo glosnik jest uszkdozony.

a jak wyglada u Was sprawa backlight bleed?
 
Ostatnia edycja:

Jasiu_

New member
52w4000

Witam
Zostałem też szczęśliwym posiadaczem 52W4000 a co mi tam :) jak na razie to super , ale ale:D oczywiście mam małe pytanka nie mogę sobie poradzić z obrazem z laptopa w TV zawsze mam albo obraz przesunięty albo schowany dolny pasek zadań już wszystkie rozdzielczości przeleciałem w lapku i kicha L obraz z lapka ładny dźwięk śmiga połączone mam po kablu HDMI – HDMI Grafika w lapku to GeForce GO 7600 i jeszcze jedno jak puszczam film z lapka to w lapku obraz filmu jest a w TV ciemność widzę ale głos leci . Jaki kupić wieszak do Soniaczka bo ten SU-WL500 to troszku za drogo :confused:To by było na tyle
HD obraz rewelacja

Pozdrawiam
Jasiu
 

Vilmark

New member
Niestety tylko potwierdza się to że w moim przypadku , braku dzwięku..... coś po prostu w TV jest uszkodzone :( Z tego co widzę wszystkim tak działa.... serwis Sony też twierdzi że powinno działać..... Kable już sprawdzałem 2 , z czego jeden to jakiś Techlink , poza tym te kable przy innym sprzęcie działają :( Nie wiem teraz co dalej..... chyba gwarancja i tyle.
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
...
Kable już sprawdzałem 2
...
Trzeba sprawdzić przewód DVI pod kątem zgodności z TV
i kartą graficzną bo są dwa rodzaje DVI dual i single.
Oczywiście przewód audio też bo różnica pomiędzy takim
za 1 zł i 70zł ekranowanym i z pozłacanymi końcówkami
jest nie tylko w cenie, im dłuższy tym gorzej.
Sprawdziłeś czy jest dzwięk jeśli podłączy się oddzielne
głośniki bo to wypada zrobić w pierwszej kolejności ?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Vilmark napisał:
Nie wiem teraz co dalej..... chyba gwarancja i tyle.
jak nie mineło pół roku to wymień sprzęt na nowy,nie zgadzaj się na naprawę gwarancyjną,no chyba że masz kogoś znajomego w serwisie Sony
 

Vilmark

New member
Kabel DVI-HDMI , kosztował coś koło 120 zł ?? To jakiś Profigold , do niego nie mam zastrzeżeń , obraz żyleta , poza tym to nie ma znaczenia bo i tak nie nosi dzwięku. Singel od Full DVI , różni się ilością Pinów , to jest akurat full chociaż do takiego syngału wystarcza chyba singiel....

Kabel jack-jack też nie jest za złotówke , ma 3m , ale sprawdzałem i na krótszym.... podłączam tak samo jak głośniki do kompa... które działają , zresztą jak cała masa innych rzeczy które już sprawdzałem. Dzisiaj robiłem też test i zamiast PC przy odpalonym HDMI 2 , podłączałem tym kablem jack , odtwarzacz mp3 i inne rzeczy , tez nie działało :(

Na wymianę na nowy chyba nie ma co liczyć..... a jeżeli tak to na co sie powoływać ?? Kupiłem go prawie miesiąc temu...
Poza tym boje się że dostane jeszcze gorszą sztukę , ten ma idealny obraz , zero pikseli itp

Jest jeszcze inna kwestia , czy PAP lub PIP działa wam między kanałami na kablówce ?? Bo mi działają tylko na urządzeniach zewnetrznych....
 

Leszczu

New member
piteron napisał:
jak nie mineło pół roku to wymień sprzęt na nowy,nie zgadzaj się na naprawę gwarancyjną,no chyba że masz kogoś znajomego w serwisie Sony

jak ty chcesz wymienic sprzet po pol roku grania?? z tego co wiem wymiana jest do paru dni mozliwa a pozniej tylko serwis.
 

ortax360

New member
Witam

mumu

a jak wyglada u Was sprawa backlight bleed?

U mnie jest ok . Czysto na ekranie (czarnym) .

A u ciebe ? masz jakis delikatny banding? lub clouding ? .

Pozdrawiam
 

mumu

New member
AiBench napisał:
Trzeba sprawdzić przewód DVI pod kątem zgodności z TV
i kartą graficzną bo są dwa rodzaje DVI dual i single.
Oczywiście przewód audio też bo różnica pomiędzy takim
za 1 zł i 70zł ekranowanym i z pozłacanymi końcówkami
jest nie tylko w cenie, im dłuższy tym gorzej.
Sprawdziłeś czy jest dzwięk jeśli podłączy się oddzielne
głośniki bo to wypada zrobić w pierwszej kolejności ?
dvi nie jest nosnikiem dzwieku, a roznica pomiedzy single i dual jest taka, ze dual obsluzy rodzielczosc nawet 2048 x 1536 co w tym wypadku nie ma znaczenia.
kabel nie ma wiekszego znaczenia, ten jack jack wystarczy zwykly za kilkanascie zlotych i 3m jak najbardziej dobrze gra jak na mozliwosci tego tv, a mam porownanie. albo Vilmark ma cos uszkodzone (wykluczam nieporawne ustawienie wyjscia dzwieku w tv glosnik tv lub sprzet audio), albo komputer nie podaje.

ortax360 napisał:
U mnie jest ok . Czysto na ekranie (czarnym) .

A u ciebe ? masz jakis delikatny banding? lub clouding ? .

Pozdrawiam
widzialem jakie ludzie mieli z tym problemy, duchy na 1/3 ekranu :). u mnie raczej czysto, z prawej moze minimalnie jasniej, ale nie w rogach, tylko tak od nich z 5 cm w lewo o promieniu moze 3 cm czyli ledwo widoczne. widac tez ciut ciemniejsze miejsca w pionie od ulozenia swietlowek, poniewaz jednak to tylko ciut to nie ma wplywu na obraz. jak dla mnie jest ok, jak masz mozliwosc to pstryknij fotke w dobrej jakosci, porownam, ja w tym momencie nie moge. pozdr :)
 

mumu

New member
turban napisał:
A czy mógłby ktoś wyjaśnić jak wygląda ta sprawa z PIP i PAP ?
jest tak jak Vilmark napisal. niestety, ale tv musialby miec zdublowane tunery. dlaczego nie ma? zapytaj sony, tunery teraz sa bardzo male i nie sa to bardzo drogie uklady.
 

ortax360

New member
Witam

Zdiecie moge zrobic ,ale to nic nie da u mnie jest cały ekran OK bez bandingu i cloudingu jedynie przy ustawieniu podswietlenia na max widac troche jasniejszy prawy rog lcd .

PS:

Jezeli wiszisz pasy pionowe w nocy na ekranie np; tylko czarnym lub białym to jest własnie banding wada fabryczna matrycy pomaga odpowiednie ustwienie obrazu ,ale całkiem nie likwiduje . Ja na twoim miejscu wymieniłbym na inny egzemp. lub zgłosił reklamacjie .Chyba ,ze ci nie przeszkadza .

Przykład Bandingu w W4000 z AVFORUM (UK) podswietlenie ustawione na 5

Pozdrawiam
 

Attachments

  • 46W4000- Pasy 1.jpg
    46W4000- Pasy 1.jpg
    249 KB · Wyś: 214
  • 46W4000-Pasy 3.jpg
    46W4000-Pasy 3.jpg
    88,2 KB · Wyś: 148
  • 46w4000 Pasy-2.jpg
    46w4000 Pasy-2.jpg
    73,3 KB · Wyś: 147
Ostatnia edycja:
Do góry