Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

tomeus

New member
Mam 32W4000 - polecam TV, głupia kablówka wygląda fajnie, dvd wygląda naprawdę fajnie a oglądanie zdjęć to istny kosmo :)
 

Ares78

New member
senior45 napisał:
Mysle ze 5500 nie wniesie az tyle nowego.Nie ma zadnych informacji co czaruje bravia 3. Moze pogorszyc a moze polepszyc obraz.Chyba zamowe W4500 bo jakos te 200 Hz w Z mnie nie przekonalo.Poprosilem w sklepie o ustawienie tych dwoch telewizorow obok siebie.
5500 dochodzi rozszerzenie DLNA o filmy (w4500 ma ograniczenie do muzyki i zdjęć). Jeśli chodzi o pytanie w4500 czy Z, to jest dość spory dylemat obraz na zetce jest niesamowity,ale swoje kosztuje tym bardziej, że w tej samej cenie można dostać sporo większego w4500 ja zdecydowałem się na takie rozwiązanie i najbliższa wymiana będzie dopiero kiedy OLED stanie się dostępny dla zwykłych śmiertelników ;)
 

senior45

New member
Nie wiem czy az tak niesamowity.Zadalem sobie trud a pracownicy poszli mi na reke.Porownywalem te dwa telewizor W i Z i to z kazdym mozliwym obrazem.Niestety Z nie jest warty swojej ceny w stosunku do mozliwosci.To moje obiektywne zdanie.Zdecydowalem sie na W4500.Poprosilem szwagra zeby mi zamowil w Niemczech.Tam jednak duzo taniej.
 

eManitou

New member
cyber78 napisał:
2) Jak masz PS3 to jeszcze ustaw w menu Settings - Display settings:
Cross Color Reduction Filter - OFF
RGB Full Range (HDMI)‎ - Limited
Y Pb / Cb Pr / Cr Super-White (HDMI) - ON

Coś nie mogę się doszukać takich pozycji w menu. Na pewno myślimy o tym samym odbiorniku ?
 

snoopdogg_tg

New member
Może tutaj mi ktoś powie. Czy w TV Sony Bravia 40W4000 podłączonym do nboxa przez HDMI nadal występuje błąd HDCP i 1-sekundowe zaniki dźwięku, czy już nie ma tego problemu? :)
 

Marek27BB

New member
cd tematu

1. witam, a jesli nawet nie ma takiego problemu z zanikaniem dzwięku i ważne jest kolejne włączanie TV a następnie Nboxa to jak należy ustawić naciskając i przytrzymując przycisk RES- na funkcje DVI czy HDMI?

2. jaka to różnica?wiem ze przez DVI nie ma dzwięku z głosnika TV ale jest przez kino domowe(w moim przypadku). jak mam podłączone kablem HDMI to ustawić tez HDMI czy może byc DVI?

3. a jeśli chodzi o gniazda z tyłu TV sony W 4000 to jaka różnica jest między HDMI 1 a HDMI 2? koło HDMI 2 jest zaraz obok takie wejście na okrągłą wtyczkę na co to?


4. jesli mam też kabel OPT to jak należy go podłączyć do wejscia w TV zeby ono działało - chcąć używać np głóśnika TV zamiast kina domowego i dzwięku z ampli?

5. jak lepiej ustawić lokalizacje TV? dom czy sklep? jak oglądałem przed zakupem Ten TV w sklepach to czerń wydawała sie byc czarna nawet patrząc z boku a w domu jak się patrzę z boku to jednak blednie. czy to może przez wybranie lokalizacji DOM,a w sklepach maja pewnie SKLEP? z TV chyba wszystko OK mysle z tą czernią...

nie wiem czy tu mogę o to pytać ale myślę ze tak bo tu jest dyskusja o W 4000 itp.
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
1. Na 1080 HMDI

2. Ustaw na HDMI powinno być ok

3. HDMI2 jest do kompa, obok masz wejscie na jacka żeby przesłać dźwięk jeśli będzie taka potrzeba (takie samo wejście masz w kompie przy karcie)

4. Zdecydowanie dom (sklep bardziej świeci), Masz jeszcze różne tryby theatre czy też kino, standard. Pokombinuj z ustawieniami, to tv dają sporo możliwości ustawień więc dopasuj pod siebie.
 

Sych

New member
Marek27BB napisał:
O co chodzi z tym brakiem współpracy z N-boxem i HDCP? proszę niech ktos wkońcu wytłumaczy ten wątek, kolega wcześniej zapytał i zero odpowiedzi na ten temat. proszę o odpowiedz jak ktos wie o co chodzi z tym brakiem współracy, jak sie to objawia, jakie sa tego skutki, itd. dzięki

snoopdogg_tg napisał:
Może tutaj mi ktoś powie. Czy w TV Sony Bravia 40W4000 podłączonym do nboxa przez HDMI nadal występuje błąd HDCP i 1-sekundowe zaniki dźwięku, czy już nie ma tego problemu? :)

Temat już był poruszany z milion razy. To nie jest błąd Sony. Błąd ten występuje/występował w podłączeniu dekoderów nki do telewizorów wszystkich marek, tak samo Samsunga, Philipsa itd. jak i Sony. Problem na 100% stoi po stronie dekodera. To jest loteria, czy akurat dostaniesz dekoder, który kłóci się z tv.. Chociaż z tego co wiem, coraz rzadziej to się zdarza, szczególnie po aktualizacji dekodera do nowego softu, jeżeli on jeszcze nie posiada takiego. A konsekwencje takiego błędu są różne, u jednych nie chodzi dźwięk, u innych obraz... Moim zdaniem, błąd ten wynika z tego, że nka przesyła dźwięk dolby (można wyłączyć w menu, wtedy często pomaga) przez HDMI i protokół HDCP (stworzony do zabezpieczenia przed piratami i nielegalnym kopiowaniem) widzi ścieżkę dźwiękową jako piracką i wtedy wychodzą różne dziwne rzeczy. Cyfra np. przesyła przez HDMI dźwięk stereo, a masz osobne wejście którym możesz puścić cyfrowy dźwięk 5.1.
 

Sych

New member
Marek27BB napisał:
1 (...) ważne jest kolejne włączanie TV a następnie Nboxa to jak należy ustawić naciskając i przytrzymując przycisk RES- na funkcje DVI czy HDMI?

3. a jeśli chodzi o gniazda z tyłu TV sony W 4000 to jaka różnica jest między HDMI 1 a HDMI 2? koło HDMI 2 jest zaraz obok takie wejście na okrągłą wtyczkę na co to?


4. jesli mam też kabel OPT to jak należy go podłączyć (...)

Ad.1 U mnie na nboxie chodzi wszystko ok, bez znaczenia któe pierwsze włączę. Czasami też wyłączam tv, nka zostaje włączona, jak włączam ponownie tv, wszystko chodzi ok. Jak masz nkę podłączoną do tv przez HDMI, to ustaw na HDMI:)

Ad.3 Hdmi2 jest "dedykowane" pod komputer, ale zawsze możesz podłączyć tam coś innego...

Ad.4 A co chcesz podłączyć tym optycznym?
 

raqu

New member
golubiak napisał:
A czy z innymi platformami cyfrowymi tez sa takie problemy jak z "N-ka"?

nie wime jak jest z innymi platfomami, ale wydaje mi sie ze troche ludzie przesadzaja odnosnie "problemu" z n-ka i hdcp, sam mam w/w zestaw w4000 i n-ke i nie wiem o czym tu dyskutowac bo problem jest marginalny, wrecz smieszny. Jak sie podlaczy kablem component to problem hdcp nie wystepuje, tylko podczas podlaczenia n-ki kablem hdmi, zdaza sie podczas wlaczenia najpierw boxa a pozniej tv ze wyswieti sie " problem z hdcp" na kilka sekund....i w sumie tyle, wszystko dziala jak nalezy. Niekiedy wystepuje problem z zanikajacym glosem co kilka sekund, mozna sobie z tym poradzic przelaczajac tv na inne wyjscie np. hdmi2, pc, tv, i spowrotem na hdmi1 na ktorym mamy podlaczona n-ke, albo przyciskiem na boxie "res" przelaczamy na inna rozdzielczosc, i za sekunde spowrotem na 1080i, operacja ta trwa 4 sekundy wiec mi nie przeszkadza, wszystko wynagradza doskonaly obraz jaki generuje ten tv we wspolpracy z n-ka.
 

Marek27BB

New member
cd

Ragu a jak u ciebie w takim połączeniu wygląda czerń, jak są paski u góry i u dołu przy obciętym ekranie. oglądając ten TV w sklepie byłem zachwycony czernią patrząc z boku a mam ten TV juz w domu i jak sie patrzy z boku to czerń jest blada na tych paskach. nie chodzi mi o czerń obrazu nadawanego bo jest ok, tylko czerń tych pasków bo to świeci matryca w tym przypadku. może ja nie mam jakiś ustawień wł lub wył, albo mam jakieś szumy ustawione źle. jak należy ustawić redukcje szumów w ustawieniach obrazy zaawansowanych? N-ka połączona kablem HDMI. zmniejszałem jasność podświetlenia ale bez różnicy. chyba to nie jest coś wadliwego w TV z tą czernią??? oczywiście mówię o formacie obrazu Wide bez żadnych powiększeń. są kanały które wypełniają cały ekran i jest ok, a jak jest kanał gdzie są pasy z dołu i góry i się patrzy z boku to nie są tak czarne jak przy patrzeniu na wprost. a podkreślam ze w sklepie i z boku ta czerń była fantastyczna. czy to złuda przy specyficznym oświetlenie sklepów czy co to może być?

Mam jeszcze pytanko, przy połączniu kablem HDMI z N-ką jak ustawić redukcje zakłóceń?nie widzę różnicy przy przełączaniu...a jak ustawić redukcje zakłóceń MPEG i co to jest? chodzi o np połączenie DVD kablem SCART i redukcja tych zakłóceń?

Czy da się połączyć dekoder N-ki z wejściem OPTICAL na TV?i jaki to da efekt?czy nie da nic?>chcąc używać głośników TV...czy samo to ze jest podpięte HDMI wystarcza do prawidłowego dzwieku?
 

Ares78

New member
raqu: szczerze mówiąc nie wiedziałem nawet, że to jest problem... myślałem, że po prostu trzeba najpierw włączyć TV a potem N boxa...

Marek27BB: pewnie w salonie leciała płyta z blu ray'a, nie oszukujmy się nawet kanały HD w przypadku platform cyfrowym nie oferują nam tego co BD (spowodowane jest to ograniczeniami technicznymi transferu danych). Ja sam oglądam na trybie theatr...
 

Sych

New member
Marek27BB napisał:
Mam jeszcze pytanko, przy połączniu kablem HDMI z N-ką jak ustawić redukcje zakłóceń?nie widzę różnicy przy przełączaniu...a jak ustawić redukcje zakłóceń MPEG i co to jest? chodzi o np połączenie DVD kablem SCART i redukcja tych zakłóceń?
Czy da się połączyć dekoder N-ki z wejściem OPTICAL na TV?i jaki to da efekt?czy nie da nic?>chcąc używać głośników TV...czy samo to ze jest podpięte HDMI wystarcza do prawidłowego dzwieku?
Redukcja zakłóceń MPEG, jak nazwa wskazuje, redukuje zakłócenia powstałe przy odbiorze, konwersji, dekompresji itp. MPEG.
A po co podłączać przez optical, jeżeli masz dobry dźwięk przez HDMI??
 

Marek27BB

New member
Sych dzięki za podpowiedz. a jeśli chodzi o ustawienie redukcji zakłóceń w ustawieniach(ale nie tych MPEG) gdzie do wyboru jest DUŻA/ŚREDNIA/MAŁA to na co to ma wpływ bo nie widzę różnicy....w instrukcji pisze że zmniejsza zakłócenia obrazu w przypadku słabego sygnału nadajnika TV...czy jesli mam połączone kablem HDMI to czy potrzebne jest włączanie tego? jak posiadacze serii W macie ustawione? co jeszcze spośród ustawień warto skorygowac, wyłączyć czy włączyć a co nie jest zrobione w ustawieniach fabrycznych TV po zakupie?
oraz:
czy ustawienia cyfrowe DV3 dotycza tylko odbioru przez tuner MPEG4?czy ktoś z okolic Bielska-Białej odbiera na tym TV sygnał ze Skrzycznego?co tam jest na tej platformie cyfrowej ciekawego?
 
Do góry