Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

thoti

New member
KDL-46W4230 lub 46XL2E Sharp

Witam,
Przymierzam sie do zakupu :
KDL-46W4230 lub 46XL2E Sharp proszę o opinie
Porównując je kolory i odbior był na KDL ale mam watpliwości brak 100Hz
Ogladam tylko TV z UPC SD/HD
pozdrawiam
Grzegorz
 

cyber78

Member
Bez reklam
thoti napisał:
Witam,
Przymierzam sie do zakupu :
KDL-46W4230 lub 46XL2E Sharp proszę o opinie
Porównując je kolory i odbior był na KDL ale mam watpliwości brak 100Hz
Ogladam tylko TV z UPC SD/HD
pozdrawiam
Grzegorz
Ja kupiłem KDL-40W4220 , też się zastanawiałem nas Sharpem, ale model 42'' był stary, bez Aquosa i MPG4 (ma się pojawić nowa seria 42), a musiał być max 42'', większy się nie mieścił.

Wracając do SONY, to one mają rzeczywiście super kolory oraz czerń, ale tylko jak się patrzy na wprost, Sharp jest pod tym względem bardziej tolerancyjny. Mi to nie przeszkadza bo kanapę mam naprzeciwko i nie oglądam po kątem, ale jeżeli masz taki układ że oglądasz TV pod kątem to się zastanów , ale w takim przypadku to najlepiej plazmę Panasa kupić, bo wszystkie LCD bledną pod kątem.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
snoopdogg_tg napisał:
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie tego componenta i PS2 :) czy to znacznie poprawia jakość i czy to ma być drogi czy jakiś tańszy?

Samo w sobie wejście komponent przekazuje dużo lepszy obraz od euro. Więc idąc tym tokiem, tak, obraz powinien być lepszy. Chociaż nigdy nie miałem do czynienia z PS2, nie wiem jakie ma możliwości. Czy kabel ma być drogi? Na Pewno ma nie być najtańszy. Jak weźmiesz ze średniej półki cenowej, będzie ok.
 

Marek27BB

New member
W4000, 4210, 4220, 4230???

czy jest jakaś różnica którą sie kierujecie przy zakupie tego modelu Sony oprócz innych kolorów głósnika i tworzywa między głośnikami? jest coś o czym nie piszą a co rzeczywiście jest?czym się kierujecie wybierając 4220, 4230, 4210 a nie W 4000(poza kolorami obudowy)? odpiszcie proszę

dzięki Marek
 

Sych

New member
Technicznie modele serii W 4220, 4230, 4210 to jest to samo co W4000. Ta sama seria. Jedyne różnice między nimi to wygląd. Kolejna seria w której są już różnice technologiczne zaczyna się od W4500. Różnice w zastosowanej tech. możesz mieć w zależności od wielkości tv, czasami ta sama seria poniżej 40" ma inne parametry.
 

Marek27BB

New member
cd

Sych a Twój Tv jak się sprawuje, jaki ty masz model? jak u Ciebie katy boczne i nie zawsze występujący clouding? mam W 4000 2 dzień i stwierdzam że matryca jest dobrze podświetlona, nie ma jakis plam, jasniejszych rogów. jasne że przy przełączaniu kanałów widac ze świci podswietlenie matrycy jak we wszystkich LCD ale obraz jesli chodzi o czerń jest ok. miałem 3 m-ce Sharpa DH65E którego oddałem i stwierdzam że W 4000 jest lepszy, ma ładniejsze kolory, więcej funkcji, tak samo wyglądało podswietlenie matrycy w Sharpie. no i W 4000 jest o niebo ładniejszy. solidnie wykonany widac. oby słuzył przez długie lata. wam też tego życzę. co możesz Sych napisac o swoim Sony? coś zauważyłem nie tak?masz jakies porównanie? a coś kombinowałes w ustawieniach trybów wyswietlania?czy nic nie robiłes?podobno gdzies nawet sony podaje jakies optymalne parametry na swoich stronach/forach?gdzie tego szukac? odp dzięki
 

Sych

New member
Marek27BB napisał:
Sych a Twój Tv jak się sprawuje, jaki ty masz model? jak u Ciebie katy boczne i nie zawsze występujący clouding? mam . wam też tego życzę. co możesz Sych napisac o swoim Sony? coś zauważyłem nie tak?masz jakies porównanie? a coś kombinowałes w ustawieniach trybów wyswietlania?czy nic nie robiłes?podobno gdzies nawet sony podaje jakies optymalne parametry na swoich stronach/forach?gdzie tego szukac? odp dzięki

Obecnie jestem w trakcie przeprowadzki do mieszkania z moją perełką. Tam mamy W4500, ale nie wiem, czy nie zmienimy na Z4500 i troszkę większy. Tylko już po zakończeniu przeprowadzki, jak troszkę się odkujemy. Cloudingu nie mam, przy przełączeniu na puste AV ekrany jest czarny, nie ma plamek, ani nie świeci jaśniej w rogach. Jak obserwuje na jakiś forach zdjęcia tv z cloudingiem, różnych firm, nie tylko Sony, to szczerze nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić... Co do kątów, kanapę mam na wprost tv, obraz jest idealny. Jak przechodzę do aneksu kuchennego, z którego widzę ekran pod dosyć ostrym kątem nie ma różnic w kolorach. Owszem, obraz nie jest aż tak idealny jak na wprost, ale nie ma tego efektu, jaki niektórzy opisują, że czerń jest fioletowa, czy coś takiego.. Nie ma do czego się przyczepić. Nierozumiem tego typu problemów, na żadnym LCD nie miałem z czymś takim doczynienia.
Porównanie do innej marki LCD z mojego doświadczenia, to tylko do Philipsa jeszcze z HD Ready, z którego byłem bardzo, bardzo zadowolony (mój pierwszy LCD). Obrazu nie ma co porównywać, tamten jako jedyny mój LCD był właśnie w HD Ready. Ale również nie był widoczny clouding, kąty też bez zarzutu. Nie ma do czego się przyczepić.
Temat o optymalnych gdzieś był na forum, musisz poszukać. Wychodzę z założenia, że każdy ma inne preferencje i woli coś innego. Ja lubię "wyciszony" obraz, podświetlenie, kontrast, ostrość, jasność stonowana, 100Hz włączone. Za to moje kochanie lubi jak obraz daje jej po oczach, ale staram się zmienić jej preferencje:D Filmy natomiast kocham oglądać z włączonym trybem Theatre, świetnie to wygląda. Kolejna sprawa z ustawieniami, to dużo zależy od nadawanego programu i kanału. Praktycznie na każdy różni się od siebie. Do tego oświetlenie.. Przy normalnym oglądaniu tv, nie kombinuje, nie ma sensu, jak siadam na dłużej przy jakimś kanale, to czasami bawię się w ustawienia.
Dlatego optymalnych ustawień proponuję poszukać samemu, metodą prób i błędów. Spędzisz nad tym parę chwil, ale dostosujesz tak, jak sam chcesz. Poczytaj troszkę o funkcjach, co za co odpowiada, żebyś wiedział co zmienić,m żeby mieć porządany efekt. I na pewno dostosujesz ekran do własnych potrzeb.
 

senior45

New member
Wlasnie caly czas sie zastanawiam.Czekac na tego 5500 czy wybrac moze Z-tke.w tedy Panasonic 32 poszedlby do sypialni.Ciekawe dlaczego nie robia wiekszych jak 37?Chyba jednak poczekam na 5500.Poprosze szwagra zeby mi kupil w Niemczech.Podalem tutaj cene ze sklepu internetowego w Niemczech ale ktos mnie wysmial.No nic-nieawzne.Poczekam na jakies opinie i model w sklepie.
 

cyber78

Member
Bez reklam
senior45 napisał:
Wlasnie caly czas sie zastanawiam.Czekac na tego 5500 czy wybrac moze Z-tke.w tedy Panasonic 32 poszedlby do sypialni.Ciekawe dlaczego nie robia wiekszych jak 37?Chyba jednak poczekam na 5500.Poprosze szwagra zeby mi kupil w Niemczech.Podalem tutaj cene ze sklepu internetowego w Niemczech ale ktos mnie wysmial.No nic-nieawzne.Poczekam na jakies opinie i model w sklepie.
Jeżeli chcesz 5500 to poczekaj na pierwsze testy. Wiele wskazuje, że nowa seria 5500 oprócz kilku nowych gadźetów będzie gorsz od 4500 - słabsza matryca i podświetlanie powoduje że ze specyfikacji zniknęły systemy podbijające kolory jak xvColour.
Więc może się okazać że nowy i dużo droższy model będzie słabszy od poprzedniego - skutki kryzysu i cięcia kosztów produkcji???
Więc poczekaj na pierwsze testy i być może szybko pędź po 4500.
 

senior45

New member
o ile sie orientuje to xvColour aktywowal sie jedynie podczas podlaczenia kamery HD.Przynajmniej tak bylo w sklepie.Na innym sygnale byl nieaktywny.Poza tym 5500 ma bravia 3.
 

jarql

Member
snoopdogg_tg napisał:
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie tego componenta i PS2 :) czy to znacznie poprawia jakość i czy to ma być drogi czy jakiś tańszy?
Nie miałem okazji podpinać Ps2 wejsciem scart do tego tv ale w porównaniu, z fabrycznnym kablem/chinch jest o niebo lepszy,bez falujących krawędzi i innych zkłoceń.Ja kupiłem component na allegro za jakies dwadzieścia pare złoty i wydaje sie że jest ok,a raczej jestem wyczulony na punkcie kabli

http://www.allegro.pl/item559742603_component_av_high_quality_do_ps3_sklep_w_wa_ursus.html
 
Ostatnia edycja:

osiolek

New member
Odnośnie kątów i ostrości obrazu:
Na sygnale SD zauważałem słabszy obraz przy ok 45 stopniach z lewej strony (szarzał), po paru tygodniach i podłączeniu n-ki każdy obraz jest ostry przy prawie 180 stopniach. Przy HD nie ma żadnej utraty ostrości. Wygląda na to, że po czasie matryca coraz lepiej pracuje.
 

Marek27BB

New member
brak współpracy W 4000 z N-boxem? WHY???

Jedyny mankament to brak "współpracy" z N-boxem po HDMI (znany problem HDCP).[/quote]


O co chodzi z tym brakiem współpracy z N-boxem i HDCP? proszę niech ktos wkońcu wytłumaczy ten wątek, kolega wcześniej zapytał i zero odpowiedzi na ten temat. proszę o odpowiedz jak ktos wie o co chodzi z tym brakiem współracy, jak sie to objawia, jakie sa tego skutki, itd. dzięki
 

snoopdogg_tg

New member
Marek27BB napisał:
O co chodzi z tym brakiem współpracy z N-boxem i HDCP? proszę niech ktos wkońcu wytłumaczy ten wątek, kolega wcześniej zapytał i zero odpowiedzi na ten temat. proszę o odpowiedz jak ktos wie o co chodzi z tym brakiem współracy, jak sie to objawia, jakie sa tego skutki, itd. dzięki

Dołączam się do pytania :)
 

eManitou

New member
Ares78 napisał:
Hmm na pewno na wstępie patrzysz na stan opakowania czy nie był maltretowany etc

Dzięki.

TV dostarczono wczoraj i miałem zabawę do 2 w nocy :). Na razie problemów brak, choć dopóki nie powyłączałem wszystkich ulepszaczy to miałem wrażenie, że z TV jest coś nie tak. Np ikonki w XMB Playstation wyglądały jak białe plamy... Nie rozumiem idei ustawiania tego fabrycznie. Zasadniczo rozgryzłem wszystkie opcje ale zastanawia mnie w ustawieniach obrazu pozycja "Pole podświetlenia" gdzie mam "Standardowe" i "Pokaż wszystkie piksele". Po wybraniu tej drugiej ocji wokół ekranu pojawia się mała czana ramka (większa lub mniejsza w zalezności od kanału). Skoro matryca ma rozdzielczość 1920x1080 i podaje sygnał 1080i to niby skąd ta ramka ?
 

cyber78

Member
Bez reklam
senior45 napisał:
o ile sie orientuje to xvColour aktywowal sie jedynie podczas podlaczenia kamery HD.Przynajmniej tak bylo w sklepie.Na innym sygnale byl nieaktywny.Poza tym 5500 ma bravia 3.

Technologia xvColoru pozwala wyświetlić na ekranie TV większe paletę barw niż tak stosowana w technologi BR i HDTV i ten TV potrafi to wyświetlić (5500 już nie) ale oczywiście sygnał dostarczany do TV musi być nagrany w tym systemie, czyli musi zawierać w sobie rozszerzony zapis informacji o kolorach.
Tak jak napisałeś, niektóre kamery HD potrafią rejestrować obraz w tej technologi.
Dodatkowo Live Colour Creation rozszerza jeszcze paletę barw i kontrast wyświetlanego obrazu dla wszytkich sygnałów (tego też nie będzie w 5500) - to jest ta niesamowita głębia kolorów w TV SONY.
Podświetlanie WCG-CCFL w porównaniu ze zwykłym CCFL daje rozszeżenie kolorów o 30% (dane producenta) - poprawia czerwień i zieleń.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Marek27BB napisał:
Jedyny mankament to brak "współpracy" z N-boxem po HDMI (znany problem HDCP)

O co chodzi z tym brakiem współpracy z N-boxem i HDCP? proszę niech ktos wkońcu wytłumaczy ten wątek, kolega wcześniej zapytał i zero odpowiedzi na ten temat. proszę o odpowiedz jak ktos wie o co chodzi z tym brakiem współracy, jak sie to objawia, jakie sa tego skutki, itd. dzięki
Napisz o jaki brak współpracy chodzi, czy nie wyświetla ci obrazu po HDMI?

Poza tym to nie jest miejsce na to pytanie, tutaj rozmawiamy o TV i SONY wspiera HDMI z HDSP w wersji 1.3. Jeżeli jest jakiś problem to po stronie dekodera N-ki
 

cyber78

Member
Bez reklam
eManitou napisał:
Dzięki.

TV dostarczono wczoraj i miałem zabawę do 2 w nocy :). Na razie problemów brak, choć dopóki nie powyłączałem wszystkich ulepszaczy to miałem wrażenie, że z TV jest coś nie tak. Np ikonki w XMB Playstation wyglądały jak białe plamy... Nie rozumiem idei ustawiania tego fabrycznie. Zasadniczo rozgryzłem wszystkie opcje ale zastanawia mnie w ustawieniach obrazu pozycja "Pole podświetlenia" gdzie mam "Standardowe" i "Pokaż wszystkie piksele". Po wybraniu tej drugiej ocji wokół ekranu pojawia się mała czana ramka (większa lub mniejsza w zalezności od kanału). Skoro matryca ma rozdzielczość 1920x1080 i podaje sygnał 1080i to niby skąd ta ramka ?

1) Niektóre stacje nadają sygnał rozszerzony , ale inne dają tutaj dane kontrolne które objawiają się jasnym paskiem, najlepiej wyłączyć tą opcję. Jest gdzieś na tym forum dokładne wytłumaczenie co to.
2) Jak masz PS3 to jeszcze ustaw w menu Settings - Display settings:
Cross Color Reduction Filter - OFF
RGB Full Range (HDMI)‎ - Limited
Y Pb / Cb Pr / Cr Super-White (HDMI) - ON
 

senior45

New member
Mysle ze 5500 nie wniesie az tyle nowego.Nie ma zadnych informacji co czaruje bravia 3. Moze pogorszyc a moze polepszyc obraz.Chyba zamowe W4500 bo jakos te 200 Hz w Z mnie nie przekonalo.Poprosilem w sklepie o ustawienie tych dwoch telewizorow obok siebie.
 
Do góry