Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

p.stasiak

New member
Raczej bym nie włączał albo na niski. Sporo ustawień znajdziesz na avforums

Co do tego nadajnika to ostatnio testowali tam tvp hd (ale już nie testują chyba) a poza tym to pewnie 1, 2, TVP info, tvn i tvp sport i może polskie radio, ale szczegółów oferty tego nadajnika nie znam (wpisz w googlach napewno znajdziesz).
 

bravia4000

New member
a jednak jest problem z HDCP

Sych napisał:
Temat już był poruszany z milion razy. To nie jest błąd Sony.

Niestety Sony KDL4000 ma problem z HDCP - oficjalnie potwierdzone przez serwis :(
Mam odtwarzacz DVD Onkyo i po włączeniu w nim upscalingu telewizor zrywa obraz i dźwięk. Problem nie występuje np. w TV Pioneera, Philipsa i wielu innych.
Autoryzowany serwis SONY męczył się przez kilka godzin, podłączali różne źródła do TV oraz moje DVD do różnych TV. Wnioski - ten typ tak ma bo zbadali kilka egzemplarzy KDL4000. Zgłosili to do SONY ale nowego firmware nie ma bo mają to w d...
 

Sych

New member
bravia4000 napisał:
Niestety Sony KDL4000 ma problem z HDCP - oficjalnie potwierdzone przez serwis :(
Mam odtwarzacz DVD Onkyo i po włączeniu w nim upscalingu telewizor zrywa obraz i dźwięk. Problem nie występuje np. w TV Pioneera, Philipsa i wielu innych.
Autoryzowany serwis SONY męczył się przez kilka godzin, podłączali różne źródła do TV oraz moje DVD do różnych TV. Wnioski - ten typ tak ma bo zbadali kilka egzemplarzy KDL4000. Zgłosili to do SONY ale nowego firmware nie ma bo mają to w d...

Haha... Rozmawiamy o problemie Nki, gdzie ten problem nie jest winą żadnego z producentów tv, i każdy producent w swojej karierze miał i większość lcd ma problemy z dekoderami Nki. Tu masz linki do przykładowych błądów:
po wpisaniu w google:
http://www.google.pl/search?q=błąd+...&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

z forum nki:
http://nhdtv.pl/forum/search.php?searchid=800124

co do Philipsa o którym napisałeś, że wszystko chodzi:

Otóż posiadam TV Philips 551 HD Ready z wyjściem HDMI który zgodnie z instrukcja i producentem obsługuje HDCP, podobnie jak u innych przez kilka sekund jest obraz po czym znika, inne sprzęty działają OK, dlatego twierdze że to problem w Nboxie

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=27&page=3&highlight=hdcp

To jest minutka poszukiwań... Jak wczytasz się w treść tych wątków, zobaczysz o co chodzi. Faktem jest też, że jest wiele przypadków, w których po aktualizacji DEKODERA wszystko było ok. Czyli firmware w LCD pozostawał taki sam, a w dekoderze był nowy.

Jak możesz to wstaw link do "oficjalnego potwierdzonia przez serwis", że to jest błąd Sony- producenta tv. Zobacze, uwierze, porzynam racje.
 

Marek27BB

New member
P.stasiak proszę jak wiesz gdzie to jest i możesz to wrzuć link na priva albo na forum odnosnie tych ostawień dla Sony W 4000 o których wspominałeś ze są na AV Forums. nie mogłem nic znaleśc takiego, sorki. jak masz ten TV to może podsuń kilka ustawien jakie mogłbym spróbowac u siebie. dzieki
 

Marek27BB

New member
Witam ponownie, czy w tym poscie odnośnie W 4000 spośród 105 stron jakie zapisali użytkownicy są gdzieś jakies sugerowane ustawienia podane przez kogos, mówiące co watro włączyc czy wyłączyć, przeszukałem juz sporo stron i nie mogę znaleść, czy ktos sie z czymś takim spotkał?zanim kupiłem ten TV cos mi sie zdaje że ktoś gdzieś pisał o ściaganiu jakis optymalnych ustawień dla tego TV, albo któs zamieszczał fotki z ustawień...dzięki z góry jak coś...
 

Marek27BB

New member
szanowny P.Stasiak a jaką role odgrywa ustawienie redukcji zakłóceń DUZA/SREDNIA/MAŁA przy połączeniu N-ki z TV kablem HDMI? miałem sharpa i np tam zbyt duże ustawienie redukcji szumów RGB powodowało tzw. duchy na ekranie...
 

p.stasiak

New member
Prawdopodobnie działa to jak w Sharpie i efekt może być podobny. Nawet kojarzę, że kiedyś czytałem coś na ten temat, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć (wniosek był taki, że w większości przypadków lepiej mieć wyłączone lub ustawione na minimalne). W każdym razie przetestuje jak to działa u mnie, chociaż w tym momencie zdaje się ustawienia mam właśnie na minimalne (zdaje się redukcja na małe) Sprawdzę to i dam znać.
 

Marek27BB

New member
Kolega p.stasiak też ma W 4000, cieszę sie że mozna powymieniać spostrzeżenia. dzięki!!!a powiedz mi jak u Ciebie z tą ostrością czerni gdy się patrzy z boku a jest program nadawany tak że są paski czarne u dołu i u góry?też jest widoczne gołym okiem że ta czserń jest bledsza(widać podświetlenie martycy jakby) niż jak sie patrzy na te same paski z przodu na wprost?gdy oglądałem w sklepie przed zakupem miałem wrazenie że czerń jest jednakowa a w rzeczywistości domowej jest różnica. i dlatego własnie tak wypytuję o te ustawienia bo może nie mam cos ustawione czy coś w tym stylu. a czy przez głosniki TV mozna uzyskac dzwiek Doldbt Digital czy tylko stereo?pozdrawiam
 

skylla1

Member
Bez reklam
Oczywiście, że w tego typu matrycach czerń szarzeje pod kątem. Musiałbys zobaczyć jak to wygląda na wychwalanym tu Sharpie xl8 :).
Ale w czym ci to przeszkadza? Plazmy mają pasy bez obrazu wyświetlane jako zupełnie szare (nie czarne, aby uniknąć wypalania) i nikomu to nie przeszkadza.
Może zamiast ogladać pasy pod i nad filmem, zacznij oglądać filmy i programy?
No i na Boga nie uzywaj do telewziji 4:3 trybu "smart", bo to jest najwieksza porażka w Sony.
 

p.stasiak

New member
Marku nie mam W4000 tylko W4500 ale mój model jest bardzo zbliżony do twojego (różnice 100hz i większy kontrast)

Sprawdziłem ustawienia w redukcji zakłóceń
Na satelicie i mpeg4 są małe, na analogowej ustawiony mam automat. Przy testowaniu wypadło, że obraz na sygnale cyfrowym najlepszy jest (ale różnice są mikroskopijne i mogą być subiektywne) na małej redukcji zakłóceń.

Co do czerni to jest ekstra, i nie zmienia się na szary oglądana pod kątem. Tak jak wspomniałem ustawienia mam niemal fabryczne.

Kąty (bez zmian barw) oceniam na 120 stopni (mniej więcej) jak na tym
schemacie.

......................------------------(telewizor)...............................


0 (oglądający)


Co do ustawień smart to sprawdza się ona przy sygnale mpeg4, natomiast na satelicie najlepiej wypada wide. Brak chamskiego rozciągania i wypełniania na siłę przestrzeni ekranu.
 

Mibay

New member
Posiadam 40W4000 i lepszym rozwiązaniem jest redukcja zakłuceń na minimum ? A jak to się w innych rozdzielczościach ? Aktualnie oglądam wszystko na 1080i, lepiej ustawić na minimum czy może średnie/duże ?

Na jakiej rozdziałce oglądacie TV na tych telewizorach ?

A jak to z jest z mpeg4 ? Działa to w ogóle ?

Jakie ulepszacze jeszcze warto wyłączyć/włączyć ?
 

Henryk55

New member
A dlaczego samodzielnie nie pobawić sie ustawieniami? W końcu to Twój telewizor i Twoje oczy będą ostatecznym recenzentem jakości obrazu.
Każdy ma swoje preferencje i upodobania, wybierz to co Tobie wydaje sie najlepsze. Od takich "eksperymentów" TV nie eksploduje więc śmiało!
 

p.stasiak

New member
senior45 napisał:
Taki dobry kat widzenia? Moze ty masz tylko obudowe z Sony:-D
Cześć kolego meduza88 ups przepraszam Senior45. Nie polecasz Panasonica? Szybko wróciłeś po ostatnim zbanowaniu. Ale jak zwykle jesteś merytoryczny...

--

Mpeg4 działa w Warszawie i z tego co się orientuje na bardzo dużej części Mazowsza, dodatkowo jest już trochę nadajników w Polsce, znajdziesz o tym sporo na tym forum czy w Sat Kurierze.

Redukcja zakłóceń czy inne parametry to rzecz gustu, najlepiej potestować. Zgadzam się tu wpełni z Henrykiem55.
 

Mibay

New member
Jak można zredukować śnieżenie ? Da się w jakimś małym stopniu ? Występuje trochę u mnie na programach SD.

Opcja pokaż wszystkie piksele czy jakoś tak, używacie jej ?
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
U mnie Śnieżenie występuje tylko na analogu (tylko polsat, reszta z cyfrówki), z tunera satelity jak i mpeg4 śnieżenie na SD nie występuje, więc nic nie zmieniam w parametrach. A jakim kablem puszczasz sygnał hdmi, compoonent czy scart? Bo jak po scart-cie to mozliwe najlepiej wymienić kabel (na hdmi bądź component), z tym że nie wiem czy w twoim tunerze jest taka mozliwość. Jesli masz przez hdmi, to osobiści nie znam rady na podrasowanie sygnału no chyba, ze pokombinowanie parametrami we właśnym zakresie, a nóz coś pomoże.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Było na tym wątku wielokrotnie o ustawieniach obrazu, nie chce się czytać :D
To polecam:
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/Settings/
a tutaj poparte testami:
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/Calibration/
Oczywiście każdy musi ustawić tak jak mu pasuje, ja ma podobnie do tym ustawień z linku dla sygnału SD i obraz jest OK, a dla PS3 mam troszeczkę większy kontrast i kolory.

A co do sygnału DVB-T to też było na tym wątku :
http://radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php
Troszeczkę zaangażowania niektórym osobom życzę.
 

eManitou

New member
Witajcie,

Czy komuś działa via DVB-T paczka TVP z nadajnika PKiN? Od tygodnia wszystko było OK ale przedwczoraj zachciało mi się ponownie przeszukać kanały i zamiast znaleźć coś nowego TV (52W4210) stracił wszystkie programy z paczki TVP. Są tylko 4 programy z kanału 55 :twisted::twisted::twisted:
 
Do góry