Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

osiolek

New member
W nawiązaniu do tematu 32W4000, mam od 2 tygodni n-kę, obrazy w SD są rewelacyjne (choć nie wszystkie). Jeśli chodzi o HD to często bajka, Discovery HD rozwala, a loty z pilotem na Astrze ... miodzio. W niektórych programach HD obserwuję przeskakiwanie obrazu. Jak narazie jestem bardzo zadowolony z TV. Bardzo podoba mi się instrukcja w menu, nie musisz szukać książki naciskasz "home", wchodzisz do pomocy i masz całą instrukcję. Praca z komputerem w 1080p super,nareszcie przestał pokazywać komunikaty, że nie obsługuje rozdzielczości 1920x1080.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Witam, ja troche z innej beczki,posiadam 40W4000 od czerwca ubiegłego roku i ogólnie jest zadowolony z tego tv'ka jak i jakości W Sd no i przede wszystkim HD :) jest naprawde super,jedynym małym minusem są troche jaśniej świecące rogi u góry ekranu z tego co sie tu naczytałem o tym to ponoć w Sony sie to często zdarza.Czasami to zanika a u niektórych pomaga masowanie itp. metody, ale to i tak pryszcz w porównaniu z tym co zobaczyłem wczoraj u mojego znajomego który kupił sobie Samsunga 40"656, u niego dopiero można powiedziec że rogi faktycznie jaśniej świecą,wygląda to jakby ktoś tam dwie żarówki wsadził, poprostu masakra:confused: co do kolorów to też nie wesoło, nienaturalny kolor skóry itp rzeczy, i pomyśleć ze jeszcze w czerwcu planowałem zakup tego tv.Po wyjściu od niego naprawde uzmysłowiłem sobie że jednak zrobiłem dobry zakup, czego i wszystkim tu obecnym gratuluje:D
 

Sych

New member
Wiesz co, moim zdaniem nie można generalizować. Samsung też ma dobre lcd, a to, że niektóre modele mają wady, nie można wyeliminować. Nie sam proces produkcji przyczynia się do tego, ale również transport, jak jest przechowywany itp. Jak czytasz forum, to widzisz, że czasami, w niektórych egzemplarzach Bravi czy innych firm, też dzieją się dziwne rzeczy. A z tamtym Samsungiem znajomy powinien oddać tv na gwarancji, jeżeli aż tak bardzo świeci. Co do kolorów, niech spróbuje skalibrować je, może pomoże..
 

jarql

Member
No wiesz ja nie twierdze że Samsung kiepskie tv produkuje, bo jak wiadomo jest wiodącym producentem matryc i wogóle,tylko że czytając problemy ludzi piszących tu na forum można odnieśc wrażenie że większośc właścieili Sony trafiła na jakieś kiepskie modele z cloudingiem smearingiem itp. i że wogóle w Sony to sie płaci tylko za marke a jednak w rzeczywistości opisane wady także często trafiają sie innym producentom i jak narazie niema i nie bedzie chyba idealnych tv lcd, co do kolorów to dzięki kalibracji choć napewno cos pomoże to pewnych ustawień sie nie przeskoczy
 

cyber78

Member
Bez reklam
Pamiętajcie jeszcze że SONY i Samsung mają matryce LCD z tego samego źródła: S-LCD Corporation : is a joint venture between the Korean Samsung Electronics Co. Ltd (50% plus 1 share) and Japanese Sony Corporation (50% minus 1 share)

Więc matryce są takie same.
 

Doopan

New member
I wcale nie jest powiedziane, ze sony nie kupuje droższych matryc, choc z tego samego źródła. Choć może tez być na odwrót...
 

Sych

New member
Nie no jasne, gdzieś miałem procentowy udział podzespołów, który odgrywa najistotniejsze role w odbiorze obrazu. Matryca miała największy udział, ale elektronika, oprogramowanie, zastosowane technologie były praktycznie równie odpowiedzialne za to. Zresztą, wystarczy w lcd w menu powyłączać funkcje odp za "polepszenie" obrazu, i widać różnicę. A jest mnóstwo systemów, których nie można wyłączyć.
Myślę, że matryce mają takie same i Sony i Samsung, ale właśnie ta elektronika jest inna.
 

Ares78

New member
Sych napisał:
Nie sam proces produkcji przyczynia się do tego, ale również transport, jak jest przechowywany itp. Jak czytasz forum, to widzisz, że czasami, w niektórych egzemplarzach Bravi czy innych firm, też dzieją się dziwne rzeczy.

Ano clouding podobno może wystąpić/zwiększyć się przy niewłaściwym transporcie. Zresztą widać to na forum, że Ci co kupowali w salonach to jednak rzadziej się skarżą (ewentualnie jest zdecydowana przewaga w zakupach przez internet i stąd te dysproporcje). A w kwestii matryc to jak ktoś tu już wspomniał ważny element, ale teraz bardzo liczy się cała elektronika, procesory obrazu etc. , same matryce są już mocno zestandaryzowanie i producenci raczej skupiają się na tym, żeby podczas procesów produkcyjnych było jak najmniej odpadów materiałów (w celu ograniczenia kosztów produkcji i ceny nowych TV)
 

cyber78

Member
Bez reklam
snoopdogg_tg napisał:
A czy Sony 40W4000 ma funkcję PIP? Z różnych opinii wynika, że ma, jak i nie ma. Jak to w końcu jest, bo się już pogubiłem?
Ma funkcję PIP oraz PAP, i są dostępne tylko w trybie TV + sygnał zewnętrzny, nie można wyświetlać 2 kanałów telewizyjnych . Opcja pojawia się menu OPTIONS jak masz podłączony sygnał.
Jak jest PC to dostępny jest tryb PIP, a jak PAP przy pozostałych.
 

snoopdogg_tg

New member
A mam jeszcze pytanie co zrobić aby uzyskać w miąre dobry obraz na PS2? (Da sie rozdzielczosc zmienic?) To co mam teraz to jakaś istna tragedia.
 

jarql

Member
Większośc gier działa w 576i i na tym jak i na kążdym lcd rewalacyjnie to napewno wyglądać nie bedzie,jest też pare tytułów działających w 480p,jedyne co możesz zrobić to użyć kabla Component a w tv ustawić proporcje obrazu na 4:3 lub 14:9 wtedy jeszcze wygląda względnie, ja tak mam i jest nawet ok:)
 
Ostatnia edycja:

eManitou

New member
Witam,

za sprawą tego wątku zdecydowałem się i zamówiłem 52W4210 :) Jutro mam dostawę i mam kilka naiwnych pytań - na co zwracać uwagę przy odbiorze? Oględziny w poszukiwaniu uszkodzeń mechanicznych wydają się oczywiste jednak dalej już nie. Odpalić przy kurierze sprzętu raczej chyba się nie powinno (należy odczekać 4h) czyli jestem skazany na odbiór w ciemno i sprawdzenie później. Czy sprawdzić dokładnie sprzęt z jeszcze przyklejona folią ochronną czy raczej ją zerwać ? Jak zerwie to wydaje się, że może być problem ze zwrotem sprzętu ? Jakie sa Wasze doświadczenia ?
 

snoopdogg_tg

New member
A jak wygladaja kanały z cyfrowego dekodera (dokładniej "n")? Rozdzielczość zajmuje cały ekran czy będę się musiał bawić z rozmiarami obrazu tak jak z telewizji naziemnej?
 

senior45

New member
na kanalach 4:3 z pasami potrzebna bedzie zabawa zoom jesli bedziesz sie chcial pozbyc pasow.W dekoderze N mozna ustawic na rozciagniety ale lepiej pozostawic na bez zmian i jesli pojawi sie obaz 4:3 z pasami poprostu zrobic zoom zeby obraz sie wypelnil.Oczywiscie bedzie troszke gorszej jakosci ale nie bedzie pasow i modelki nie beda wygladaly jak wieloryby:)
 

snoopdogg_tg

New member
senior45 napisał:
na kanalach 4:3 z pasami potrzebna bedzie zabawa zoom jesli bedziesz sie chcial pozbyc pasow.W dekoderze N mozna ustawic na rozciagniety ale lepiej pozostawic na bez zmian i jesli pojawi sie obaz 4:3 z pasami poprostu zrobic zoom zeby obraz sie wypelnil.Oczywiscie bedzie troszke gorszej jakosci ale nie bedzie pasow i modelki nie beda wygladaly jak wieloryby:)

Czyli rozumiem, że na kanałach HD nie trzeba sie bawic? :)
 

senior45

New member
Kanaly HD ( nie pseudo HD jak TVN HD ktore nadaje jeszcze w 4:3) nadawane sa 16:9 lub 2:35 anamorph i formatowanie jest zbedne.Jedynie wlasnie przy filmach nadawanych w formacie 2:35 anamorph paski i tak pozostana.Takie filmy nadal sa produkowane.Zalezy od kaprysu rezysera:)).Zdaje sie Philips wypuscil telewizor wlasnie w takim formacie.
 

Ares78

New member
eManitou napisał:
Witam,

za sprawą tego wątku zdecydowałem się i zamówiłem 52W4210 :) Jutro mam dostawę i mam kilka naiwnych pytań - na co zwracać uwagę przy odbiorze? Oględziny w poszukiwaniu uszkodzeń mechanicznych wydają się oczywiste jednak dalej już nie\

Hmm na pewno na wstępie patrzysz na stan opakowania czy nie był maltretowany etc, otwierasz patrzysz czy nie ma rys na matrycy, obudowie. Jeśli chodzi o mechanikę nie sprawdzisz tego przy kurierze, ale zostaje Ci furteczka którą daje polskie prawo czyli 10 dni na zwrot bez podania przyczyny (przy zakupie przez internet). Folie pierwszego dnia bym zostawił na wszelki wypadek jakby była jakaś oczywista skaza. Co do TV to tylko pozazdrościć.
 
Do góry