Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

mumu

New member
tak na przod wewnetrznie do tylko virtual dolby. zas zewnetrznie nie ma problemu, masz wyjscie optyczne audio, a tv odbiera dolby digital plus czyli mozesz podac na ampli.

ps. co jest wkurzajace to, ze po wlaczeniu virtual dolby automatyczna regulacja glosnosci jest wylaczana, kocham takie "niespodzianki" u sony
 
Ostatnia edycja:

jerry07

New member
Wiarygodność Leszcza

Kolego Leszczu .

Jaka jest Twoja wiarygodność na tym forum skoro na stronie 19 wprowadzałeś ludzi w błąd zachwalając inne telewizory.
Ilu poszukujących dobrego telewizora za ciężko zarobione pieniądze wprowadziłeś w błąd.
Doradzając jednemu z forumowiczów napisałeś ,, Ja bym wybral XL2 obraz lepszy niz w 4000 i obudowa ładniejsza ".

W końcu napisałeś , że sam kupiłeś w4000 , a teraz piszesz ,że Ci się zepsuł .
Jak tak dalej pójdzie to zaczniemy podejrzewać , że coś jest z Tobą nie w porządku , bo z wiarygodnością na pewno szwankujesz.

Pozdrawiam i życzę bardziej stabilnego zachowania w kwestii HDTV.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No ja też nie wiem, bo zadałem pytanie czy jest w końcu ta regulacja balansu bieli jak napisał Leszczu(czytałem w review na zagranicznej stronce że nie ma) ale odpowiedzi nie uzyskałem, także też zaczynam wątpić.A więc: Leszczu - czy jest w tym tv regulacja balansu bieli czy nie ma?
 

ortax360

New member
Witam

W modelu W4000 na Europe nie ma balansu bieli . ( na pewno dostepne jest tak jak w D3000 przez menu serwisowe tylko jeszcze nikt nie wie jak wejsc w serwis.)

Jest w modelu W4100 (USA).


Pozdarwiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No to wszystko na temat wiarygodności Leszcza jest już dla mnie jasne.On chyba tego sonego to na oczy nie widział...
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Otrax360 czy swoją fachowością możesz potwierdzić, że W4000 nie ma opóźnień dźwięku w przypadku kiedy obraz z DVD podłączony jest do TV a dźwięk z DVD do ampli?
 

ortax360

New member
Tak szybko bym kolegi Leszcza nie osadzał . Byc moze chodziLo mu poziom bieli czyli jakiosc odcieni i samej bieli bez przebarwien w lcd a nie o normalny balans bieli ustawiany dla koloru RGB oddzielnie aby osiagnac D65 .

Co do opoznienia dzwięku nic takiego nie stwierdziłem .
Podłaczenie PS3 z tv (HDMI) ,dzwiek optyk amplituner Sony V333ES .
i dvd Denon 2900 z tv (component) ,optyk amplituner .
Dzwiek idealny bez zadnych opoznien w stosunku do obrazu .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
ortax360 napisał:
Witam

W modelu W4000 na Europe nie ma balansu bieli . ( na pewno dostepne jest tak jak w D3000 przez menu serwisowe tylko jeszcze nikt nie wie jak wejsc w serwis.)

Jest w modelu W4100 (USA).


Pozdarwiam
moze wraz z aktualizacja FW jednak sie pojawi. sony jednak lubi takie zagrywki.
 

ortax360

New member
Bez przesady az tak bardzo nie jest potrzebne. Kolory w W4000 sa bardzo dobre . Ustawienie kazdego z odcieni jest OK . Polecam Ciepłe 2 najbardziej zbliza sie do ideału D65 ( ogladamy w zaciemnionym pomieszczeniu i po kalibracji obrazu )

Ale dla bardziej wymagajacych uzytkowników moze sie przydac . Wystarczy poczekac troszke i bedzie dostep przez menu serwis. :D

Pozdrawiam
 

mumu

New member
ortax360 napisał:
Bez przesady az tak bardzo nie jest potrzebne. Kolory w W4000 sa bardzo dobre . Ustawienie kazdego z odcieni jest OK . Polecam Ciepłe 2 najbardziej zbliza sie do ideału D65 ( ogladamy w zaciemnionym pomieszczeniu i po kalibracji obrazu )

Ale dla bardziej wymagajacych uzytkowników moze sie przydac . Wystarczy poczekac troszke i bedzie dostep przez menu serwis. :D

Pozdrawiam
no wiem, wiekszosc moze nawet nie zauwazy, ze nie ma, ale skoro jest dostep przez serwisowe to dlaczego nie ma w normalnym menu. jak okiem jednak siegnac i lata lata wstecz, sony zawsze takie "niespodzianki" szykowalo. od najnizszej do najwyzszej polki. dostales to, ale o tamtym zapomnij, chcesz miec tamto to pozegnaj sie z tym.
 

ortax360

New member
Niestety ,ale tak traktowana jest Europa . USA, Jap itd . dostaje wszystko i na dodatek taniej !

Odpowiedniki W4000 czyli W4100 (USA), V1 (Azja): mają inne menu (ładniejsze , bardziej rozb.) jest układ 120 hz i wszystkie bajery . :( . np: odtwarzanie muzyki przez port usb , podkładanie własnej tapety w menu .

Inne Firmy np : Panasonic tez maja takie podejscie do rynku Europejskiego . Dokładnie tak jak u Sony . Wystarczy sciagnac manual do lcd , plazmy Panas. i zobaczyc co jest w opcjach a jest wiele rzeczy ktorych brak w modelach na nasz rynek np; własnie balansu bieli czy regulacji podswietlenia lampy (lcd)
Pozdrawaim
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
jerry07 napisał:
Kolego Leszczu .

Jaka jest Twoja wiarygodność na tym forum skoro na stronie 19 wprowadzałeś ludzi w błąd zachwalając inne telewizory.
Ilu poszukujących dobrego telewizora za ciężko zarobione pieniądze wprowadziłeś w błąd.
Doradzając jednemu z forumowiczów napisałeś ,, Ja bym wybral XL2 obraz lepszy niz w 4000 i obudowa ładniejsza ".

W końcu napisałeś , że sam kupiłeś w4000 , a teraz piszesz ,że Ci się zepsuł .
Jak tak dalej pójdzie to zaczniemy podejrzewać , że coś jest z Tobą nie w porządku , bo z wiarygodnością na pewno szwankujesz.

Pozdrawiam i życzę bardziej stabilnego zachowania w kwestii HDTV.

No troche mnie nie bylo a tu takie aluzje :-D
Tak to prawda ze XL2 lepiej mis ei podoba niz moj sony jezeli chodzi o obudowe wkurza mnnie ta ramka na dole srebrna cholerne glosniki.

nastepnie ten co ciezko nazbiera pieniadze i bedzie sie tylko trzymal forum daleko nie zajdzie sa tu subiektywne odczucia wielu osob wiec ja
napewno bym nie wsadzil zarobionej kasy w cos kto tu nazwal super sprzetem.
Forum jest po to by bardziej zaglebic sie w temat danego przedmiotu
a samemu dokonac wyboru w sklepie a nie isc na slepo bo np jakis Leszczu cos napisal jakbym mial sklep to bym tu pisal ho ho.:-D
Wtedy jak doradzilem XL2 to akurat bylem po ogledzinach w sklepie i ten sony tam byl uszkodzony lub ustawiony w menu serwisowym tak ze nie dalo sie go ogladac !! szkoda ze nie zrobilem zdjecia kazdy by widzial jak on gral .
Tak zapsół sie sony!!! tak przez 3 godziny mial paski jak pisalem mam to nagrane na kamerze ale po telefonie co centrumpromocju Pani bardzo grzecznie powiedziala ze jutro bede mial wymieniony na nowy!!!!

I tak sie stało mam nowy sprzet gra non stop i oprocz paskow /czyt.uszkodzenia/ obraz jest taki sam bardzo dobry jak na tamtym Sony .
A do tego co napsial ze nie widzialem sony na oczy niech juz lepiej nic nie odpisuje bo takie brednie to mozna przeczytac na forum o dupie marynie a nie tu na HDTV.
Powtarzam jeszcze raz jest to bardzo dobry TV ale jezeli znajdzie sie maniak TV to neich sobie kupie KURO za 18tys albo zceka na nowego sony x4500 i dalej szuka smuzen odbic i kto wie czego jeszcze ,ja jestem szczesliwy moge cieszytc sie bardzio dobra jakoscia sony.
I naprawde mnie nie interesuje czy Kowalski czy Nowak kupi sony czy Lg
nie moje małpy nie moje ZOO!! wyrazam tu swoje opinie i jezeli ktos chce `moze zawsze o cos zapytac a co zrobi to zostawiam jemu.
Niewiem czy x3500 gra lepiej neiwiem czy 100HZ jest potrzebvne bo przy ogladaniu roznych kanalow nie widze zadnych niepozadanych smuzen odbic itp.
Co do balansu bieli moze inaczej niektorzy to odbieraja balans bieli to ustawienie trzech podstawowych kolorow w taki sposob zeby mozna bylo na ekranie miec idealna biel.
I jezeli ktos w Sony chce ustawiac balans bieli to jest daltonista!!!!!
Bo kolory sa wzorcowe!! mozna pobawic sie ustawienie ich po wejsciu do menu serwisowego ale po jaka cholere zmienic biel na biel??
aha i jeszcze jedna sprawa po dlugim ogladaniu nie stierdzilem ze twarze
sa takie plastyczne jak na w samsungu bardziej sklanial bym sie do porownaniua ich z Plazma .
I kupujcie co chcecie samsungi filipsy Lg plazmy co kto chce ja wyrwazma swoja opinie o tv ktory nabylem a trwalo to niestety 3 miesiace moze jak W4000 bylby 3 miechy temu juz dawno bym mial taki w domu.
Swoja opinie bede wyrazal tylko w watku o sony nigdzie indziej juz nie
juz mnie nie interesuja zadne tv mam kupilem amen.

Jeszcze cos przypomialem sobie ktos tu napisal ze x3500 jest drozszy o 3tys zl?? gdzie sie pyam i jaka wielkosc bo z tego co ja wiem to 52W4000 koszt 7500 a 52 x3500 13500 jakos nie widze 3 tys?
I jeszcze jedno bardzo sie ciesze ze nie nabylem Tv za granica bo jak widze kazdy tv nie patrzac na firme jest awaryjny mniej lub wiecej wole dac pare zl tu w PL i miec Świety spokoj
Z dalszych info z serwisow powiem ze czesto padaja nowe sharpy dlatego jak moge cos doradzic kupcie z gwarancja realizowana w PL .
jakies pytania??oszczerstwa??:krol: mile widziane
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dalszych info z serwisow powiem ze czesto padaja nowe sharpy dlatego jak moge cos doradzic kupcie z gwarancja realizowana w PL - tzn. jak często ?
 

ramzes37

New member
Leszczu napisał:
No troche mnie nie bylo a tu takie aluzje :-D
Tak to prawda ze XL2 lepiej mis ei podoba niz moj sony jezeli chodzi o obudowe wkurza mnnie ta ramka na dole srebrna cholerne glosniki.

nastepnie ten co ciezko nazbiera pieniadze i bedzie sie tylko trzymal forum daleko nie zajdzie sa tu subiektywne odczucia wielu osob wiec ja
napewno bym nie wsadzil zarobionej kasy w cos kto tu nazwal super sprzetem.
Forum jest po to by bardziej zaglebic sie w temat danego przedmiotu
a samemu dokonac wyboru w sklepie a nie isc na slepo bo np jakis Leszczu cos napisal jakbym mial sklep to bym tu pisal ho ho.:-D
Wtedy jak doradzilem XL2 to akurat bylem po ogledzinach w sklepie i ten sony tam byl uszkodzony lub ustawiony w menu serwisowym tak ze nie dalo sie go ogladac !! szkoda ze nie zrobilem zdjecia kazdy by widzial jak on gral .
Tak zapsół sie sony!!! tak przez 3 godziny mial paski jak pisalem mam to nagrane na kamerze ale po telefonie co centrumpromocju Pani bardzo grzecznie powiedziala ze jutro bede mial wymieniony na nowy!!!!

I tak sie stało mam nowy sprzet gra non stop i oprocz paskow /czyt.uszkodzenia/ obraz jest taki sam bardzo dobry jak na tamtym Sony .
A do tego co napsial ze nie widzialem sony na oczy niech juz lepiej nic nie odpisuje bo takie brednie to mozna przeczytac na forum o dupie marynie a nie tu na HDTV.
Powtarzam jeszcze raz jest to bardzo dobry TV ale jezeli znajdzie sie maniak TV to neich sobie kupie KURO za 18tys albo zceka na nowego sony x4500 i dalej szuka smuzen odbic i kto wie czego jeszcze ,ja jestem szczesliwy moge cieszytc sie bardzio dobra jakoscia sony.
I naprawde mnie nie interesuje czy Kowalski czy Nowak kupi sony czy Lg
nie moje małpy nie moje ZOO!! wyrazam tu swoje opinie i jezeli ktos chce `moze zawsze o cos zapytac a co zrobi to zostawiam jemu.
Niewiem czy x3500 gra lepiej neiwiem czy 100HZ jest potrzebvne bo przy ogladaniu roznych kanalow nie widze zadnych niepozadanych smuzen odbic itp.
Co do balansu bieli moze inaczej niektorzy to odbieraja balans bieli to ustawienie trzech podstawowych kolorow w taki sposob zeby mozna bylo na ekranie miec idealna biel.
I jezeli ktos w Sony chce ustawiac balans bieli to jest daltonista!!!!!
Bo kolory sa wzorcowe!! mozna pobawic sie ustawienie ich po wejsciu do menu serwisowego ale po jaka cholere zmienic biel na biel??
aha i jeszcze jedna sprawa po dlugim ogladaniu nie stierdzilem ze twarze
sa takie plastyczne jak na w samsungu bardziej sklanial bym sie do porownaniua ich z Plazma .
I kupujcie co chcecie samsungi filipsy Lg plazmy co kto chce ja wyrwazma swoja opinie o tv ktory nabylem a trwalo to niestety 3 miesiace moze jak W4000 bylby 3 miechy temu juz dawno bym mial taki w domu.
Swoja opinie bede wyrazal tylko w watku o sony nigdzie indziej juz nie
juz mnie nie interesuja zadne tv mam kupilem amen.

Jeszcze cos przypomialem sobie ktos tu napisal ze x3500 jest drozszy o 3tys zl?? gdzie sie pyam i jaka wielkosc bo z tego co ja wiem to 52W4000 koszt 7500 a 52 x3500 13500 jakos nie widze 3 tys?
I jeszcze jedno bardzo sie ciesze ze nie nabylem Tv za granica bo jak widze kazdy tv nie patrzac na firme jest awaryjny mniej lub wiecej wole dac pare zl tu w PL i miec Świety spokoj
Z dalszych info z serwisow powiem ze czesto padaja nowe sharpy dlatego jak moge cos doradzic kupcie z gwarancja realizowana w PL .
jakies pytania??oszczerstwa??:krol: mile widziane

SONY 46 X3500 cena 9000 , sony 46 W4000 cena 5750 różnica w cenie 3250 - pozdrawiam
 

jerry07

New member
KDL--W4000, balans bieli i Menu serwisowe.

No to się kolega Leszczu niepotrzebnie zdenerwował.
Niestety tak to wyglądało w oczach nie tylko moich , że kolega zachwalał inne a w końcu sam kupil W4000 .

Lesczu ma rację , że biel w nastawach fabrycznych jest idealna.

Dla tych jednak , którzy pragną szukac bieli w bieli przekazuje informację , że ten telewizor w Menu serwisowym ma regulację ,, white balance" z osobnymi regulacjami ,,leve" oraz osobno dla RGB.
Tak więc Leszczu miał racje , że jest regulacja , chociaż o sczegółach już nie napisał.

Kolego ORTAX 360.
Jeśli masz rzeczywiście W4000 , to nie wierzę , że jescze nie wiesz jak wejść w Menu serwisowe.

Leszczu ciekawi mnie jaki masz w Menu serwisowym ,,working time" jak i ,,factory data"?
Dlaczego pytam odpowiem Ci po otrzymaniu odpowiedzi bo mam pewne spostrzeżenia.




Leszczu napisał:
No troche mnie nie bylo a tu takie aluzje :-D
Tak to prawda ze XL2 lepiej mis ei podoba niz moj sony jezeli chodzi o obudowe wkurza mnnie ta ramka na dole srebrna cholerne glosniki.

nastepnie ten co ciezko nazbiera pieniadze i bedzie sie tylko trzymal forum daleko nie zajdzie sa tu subiektywne odczucia wielu osob wiec ja
napewno bym nie wsadzil zarobionej kasy w cos kto tu nazwal super sprzetem.
Forum jest po to by bardziej zaglebic sie w temat danego przedmiotu
a samemu dokonac wyboru w sklepie a nie isc na slepo bo np jakis Leszczu cos napisal jakbym mial sklep to bym tu pisal ho ho.:-D
Wtedy jak doradzilem XL2 to akurat bylem po ogledzinach w sklepie i ten sony tam byl uszkodzony lub ustawiony w menu serwisowym tak ze nie dalo sie go ogladac !! szkoda ze nie zrobilem zdjecia kazdy by widzial jak on gral .
??:krol: mile widziane
 

Adamelab

New member
ortax360 napisał:
Witam

Nowa opcja reklamacji / serwisu dla prod. Sony

http://www.sony.pl/view/ShowArticle.action?articlesection=1&article=1211553196345&site=odw_pl_PL

Fajna sprawa .


Pozdrawiam
Fajnie to to wygląda tylko na papierze. Dziś byłem w Centrum Sony na Elektoralnej, i w punkcie serwisowym zapytałem , jak to jest z tą naprawą domową. Odpowiedż - w Warszawie jest tylko jeden serwis, z którego oprócz kierowcy wyjeżdża technik. Dokonuje on jedynie drobnych napraw - czytaj -> praktycznie żadnych. Reszta serwisów wysyła samego kierowcę, który ma odebrać sprzęt. Człowiek udzielający tych informacji , sam jeździł jako taki kierowca , więc wie jak to wygląda.
 

Vilmark

New member
To pomoże ktoś z tym brakiem dzwięku u mnie :) Może ktoś ma podłączonego kompa DVI-HDMI........ i powie co i jak ustawić...... naprawdę mnie to wkurza bo sciagam sporo MKV :)

PS jak odpalić menu serwisowe ??
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
To pomoże ktoś z tym brakiem dzwięku u mnie :) Może ktoś ma podłączonego kompa DVI-HDMI........
Testuję obecnie wersję podobną 32V4500 i nie widzałem
w ustawieniach TV możliwości oddzielnego ustawienia
wejścia sygnału dla wizji oraz dźwięku.
Gdybym miał dzisiaj jak najszybciej uzyskać dźwięk z
komputera podłączonego przez DVI do HDMI to podłączył
bym do karty dźwiękowej komputera niezależne głośniki.
Może da się inaczej ale nie wiem jak poza możliwością
zmiany płyty głównej komputera na taką z HDMI.
 

mumu

New member
ktos znowu pytal sie o smuzenie. spokojnie mozna do sportu brac. to najszybszy tv bez systemow wspomagania ruchu jaki teraz jest. zreszta widac to po banerach informacyjnych. nie "pompuja", a to juz cos.
problemy male moga tylko byc przy malych i bardzo szybkich obiektach jak np. poruszajace sie skrzydla wazki. moze pojawic sie "flickering".

katy sa dziwne. niby bardzo duze, ale jednak nieduzo potrzeba, aby kolory staly sie ociupine wyblakle. dla mnie to nie problem, bo mozna ustawic tv pod innym katem jak ktos potrzebuje, ale nie wiem skad ten niepozadany efekt.

sygnal sd trudno ocenic. od 3 do 4.2 w skali 5. wszystko zalezy od jakosci sygnalu. z tego tez powodu trudno dobrac ustawienia, bo to co na jednym kanale wyglada ladnie na drugim masakrycznie, a niestety u mnie sygnal sd na kablu jest przecietny.

hd to jak sama nazwa wskazuje hd. tip top. ten tv jest zreszta do tego przeznaczony.

dzwiek jak na na tak male glosniki bardzo przyzwoity, ale mogli sie bardziej postarac. miejsca w koncu troche mieli. basu jest za malo, moga byc slyszalne "przebicia", zwlaszcza w trybie bbe viva.

zarzuty mam do ergonomii menu. porazka. moze nie po calosci, ale w kilku miejscach na pewno. przede wszystkim malo konfigurowalne, brakuje mi opcji dostosowania go pod siebie. z jego rozdzielczoscia tez troche przesadzili. matryca az kusi, aby ja wykorzystac, a tutaj klops.

reczne sortowanie kanalow to nieporozumienie. jak ktos przyzwyczail sie do numeracji z poprzedniego tv to bedzie mial duzo zabawy. zamiast zamieniac kanaly miejscami to cos je wstawia. tragedia. kto to wymyslil, chyba za duzo sake wypil.

reczne dostrajanie rowniez. po jaka cholere mam to robic, skoro nie widze efektow moich dzialan, bo obraz jest pod warstwa menu. brakuje mi rowniez podrecznej listy kanalow w kartach zarowno w trybie analogowym jak i cyfrowym.

denna jest podstawa. malo stabilna i malo poreczna, wolalbym go miec na scianie.
 

Vilmark

New member
AiBench napisał:
Testuję obecnie wersję podobną 32V4500 i nie widzałem
w ustawieniach TV możliwości oddzielnego ustawienia
wejścia sygnału dla wizji oraz dźwięku.
Gdybym miał dzisiaj jak najszybciej uzyskać dźwięk z
komputera podłączonego przez DVI do HDMI to podłączył
bym do karty dźwiękowej komputera niezależne głośniki.
Może da się inaczej ale nie wiem jak poza możliwością
zmiany płyty głównej komputera na taką z HDMI.

W takim razie po co wejście Jack , przy HDMI 2 ?? Instrukcja wyraznie mówi że służy do wprowadzenia dzwięku przy wejściu HDMI 2 :(
 
Do góry