Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

mumu

New member
ortax360 napisał:
Witam
Małe sprostowanie : Gwarancjia 5lat bez promocji to koszt ok 400zl.
Pozdrawiam .
ortax, jestes pewny? przedluzenie o 5 lat faktycznie, ale kupujac tv masz gware 2 lata. przedluzasz ja tylko o 3 lata i wtedy faktycznie to 189. chyba ze samo sony wprowadza w blad. czytalem warunki tej ich przedluzonej gwarancji i byly raczej jasno sformulowane.
 

ortax360

New member
OK

Jest tak przed. do 3 lat czyli 2 lata normalnie plus 1 rok koszt 189 i 5 lat czyli 2 lata podstawowej plus 3lata Extra koszt ok 400zł .

Czyli 1 rok więcej to 189 zł , 3 lata więcej to ok 400zł

Pozdrawiam
 

Leszczu

New member
powtorzyc ciezko ,dlugi post to byl miałem poprostu natchnienie :grin:

ale co sie stało wczoraj na programach wykoczyla mi taka awaria

obraz matowy i paski biale cienkie na calym ekranie wygladalo to takj jak w starych CRT na uszk. wygaszania lini ale LCD nie ma wygaszania wiec neiwiem co to bylo trwalo to jakies max 90minut wlaczalo sie i wylaczalo

i myslalem ze to na kanalach slabszej jakosci ale na HD geografic tez to bylo wziołem kamere i to nagralem zadzwonilem do sklepu i powiedzieli ze
dzisiaj mi wymienia TV ,bardzo pozytywne zachowanie sklepu internetowego alke najgorsze jest to ze od wczoraj od 19tej do 24 `i dzisiaj od rana nie ma tego i teraz niewiem czy wymienic TV czy moze tyo bylo jakies przelotne wygrzanie elementu:krol:
obraz jest bardzo dobry wszystko gra testuje go od rana na roznych ustawieniach i gra OK.
TV jest jak nowy ma wszystkie nalepki nic nie zdrapane jak wyciagniety z pudla ciekawe czy to ustapiło na wieki czy moze sie powtorzyc a wtedy to juz serwis:(
Dlatego dobrze poz akupie wlaczyc tv na max ilosc godzin niech chodzi zreszta jak naprawialem TV kiedys to najmniej albo prawie woogóle psuły sie TV ktore graly bardzo czesto a ci co je sznowali non stop dzwonili do serwisu :rolleyes:
Wczoraj odwiedzil mnie kolega co ma Filipsa jakis nowy model ale 42 czy 40 cali i powiedzial ze pasy na dole i gorze ekranu mam czarne jak smoła:eek:k: ze on w swoim TV nie ma tyakiej zcerni i obraz u mnie ejst bezporownania lepszy ,i ze nastepny TV bedzie kupowal ze mna:krol:
aha no i ze przeplacil bo poszedl z zona do sklepu ona pokazala palcem i kupil :mrgreen:
W necie kupil by go o min 1000zl taniej.Ale bał sie zakupuw on-line:cool:
Pytac jak cos puki mam net odpowiem bo z TPSa mam problemy z przeniesieniem netu od 1 maja :???:
 

ProSiaczek

New member
Leszczu czy możesz pisać po polsku.

Ciężko się czyta Twoje posty bez znaków interpunkcyjnych.Nie wiadomo kiedy kończysz jedną myśl a zaczynasz drugą.

Nie bierz tego do siebie jak atak, ale po prostu będzie wygodniej czytać.
 

ProSiaczek

New member
Jako, że byłem zainteresowany kupnem Philipsa 9703 to okazało się, że ten model ma pewien jak dla mnie poważny problem:
Podłączając DVD do tv (obraz) a dźwięk z DVD do amplitunera - następuje opóźnienie dźwięku. Niektórzy radzą sobie z tym włączając opóźnienie dźwięku w ampli. Mój ampli nie ma tej funkcji.
Aby temu zaradzić w tv jest wyjście Digidtal Audio Out - tym wyjściem wypuszcza się dzwięk do ampli. Lecz tu jest problem, W/w wyjście ma problem z DTS i DD. Więc niestety ten model odpadł - a już miałem go kupić.

W związku z tym rozumiem, że w Sony W4000 nie ma wymienionych problemów??
 

mumu

New member
ortax360 napisał:
OK

Jest tak przed. do 3 lat czyli 2 lata normalnie plus 1 rok koszt 189 i 5 lat czyli 2 lata podstawowej plus 3lata Extra koszt ok 400zł .

Czyli 1 rok więcej to 189 zł , 3 lata więcej to ok 400zł

Pozdrawiam
wczytalem sie w to jeszcze raz i fakycznie, ale nie do konca. sony nie mowi otwarcie o co w tym biega czyli kombinuja po staremu. juz kiedys tez byly cyrki z ich gwarancjami "dodatkowymi". skoro gwarancja standardowa przy zakupie to 2 lata to jak gwarancja ma byc ekstra 3 lata. gdyby ktos chcial sie z nim sadzic to prawdopodobnie by wygral, bo to oferta wprowadzajaca w blad, bo ekstra dostaje sie tylko 1 rok, ale o tym juz slowa nie ma.

zreszta cytujac "Posiadanie karty Gwarancji Extra to pewność w korzystaniu z produktów Sony przez okres dłuższy niż zwykła gwarancja..." czyli sami sugeruja, ze gwarancja ekstra to dluzszy okres niz podstawowy, a skoro 2 lata dostaje standardowo to gwarancja ekstra musi byc 3 lata ponad to co dostajemy na starcie. to nieuczciwe praktyki rynkowe.

http://www.minhembio.com/forum/uploads/monthly_05_2008/post-2025-1211557904.jpg
amadeo napisał:
tak mniej wiecej wyglada W4210, ale mnie nie do konca sie podoba. zlewa sie to w calosc i ramka wydaje sie wieksza.
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Rzeczywiście na zdj. wygląda nie specjalnie,ale chyba trzeba by zobaczyć w realu.Z ta gwarancją to rzeczywiście dziwne kręcenie.

Leszczu - czy odczuwasz brak 100 Hz?To znaczy czy widzisz jakieś drżenie elementów obrazu,smużenie(piłka).
 

babaluk

New member
Na stronie SONY 5latgwarancji.pl są podane warunki promocji na gwarancję 5-io letnią i jest tam dział "PYTANIA I ODPOWIEDZI".
Na pytanie "Czy gwarancja obejmuje również transport telewizora do serwisu" odpowiedz brzmi "TAK.Autoryzowane Centrum Sony odbierze bezpłatnie telewizor z domu klienta i również bezpłatnie odwiezie go po naprawie"a regulamin 'Gwarancji Extra"-WARUNKI GWARANCJI EXTRA punkt 1.1 temu przeczy.
Co o tym sądzicie?
 

mumu

New member
RheeTCT napisał:
Z ta gwarancją to rzeczywiście dziwne kręcenie.
ostatnio zmieniono prawo dotyczace reklam wprowadzajacych w blad. Sony to robi po calosci. wystarczy sprawdzic etymologie slowa "ekstra". nigdy nie lubilem ich gierek. jak widac dalej w nie graja.
 

babaluk

New member
Jasne że jest to bardzo wygodne,ale w warunkach "Gwarancji Extra "stoi wyraźnie że sam dostarczam sprzęt do serwisu i to jest wiążące.
Chyba że się mylę.
 

Vilmark

New member
Wracając do mojego problemu z dzwiękiem........ Kable mam jack-jack i jack - 2XRCA.... oba dobre. W kompie siedzie 8800GT i dwa razy DVI , płyta główna ASUS P5B z muzyką SOUNDMAX 6 wyjść i SPdif..... może to coś pomoże....
 

Leszczu

New member
ProSiaczek napisał:
Jako, że byłem zainteresowany kupnem Philipsa 9703 to okazało się, że ten model ma pewien jak dla mnie poważny problem:
Podłączając DVD do tv (obraz) a dźwięk z DVD do amplitunera - następuje opóźnienie dźwięku. Niektórzy radzą sobie z tym włączając opóźnienie dźwięku w ampli. Mój ampli nie ma tej funkcji.
Aby temu zaradzić w tv jest wyjście Digidtal Audio Out - tym wyjściem wypuszcza się dzwięk do ampli. Lecz tu jest problem, W/w wyjście ma problem z DTS i DD. Więc niestety ten model odpadł - a już miałem go kupić.

W związku z tym rozumiem, że w Sony W4000 nie ma wymienionych problemów??

Nie ma takiego problemu mam podlaczone dvd przez HDMI a dzwiek po optyku zadnego asynchro nie ma. wszystko ok.


cytat:
Rzeczywiście na zdj. wygląda nie specjalnie,ale chyba trzeba by zobaczyć w realu.Z ta gwarancją to rzeczywiście dziwne kręcenie.

Leszczu - czy odczuwasz brak 100 Hz?To znaczy czy widzisz jakieś drżenie elementów obrazu,smużenie(piłka).

odp. nie widze zadnego smuzenia obraz jest narwawde bardzo dobry ogladam pilke i jak pokazuja ujecia z bliska wyglada jak Hd mowie serio!!
Dzisiaj Centrumpromocju wymieniło mi TV caly dzien dzisiaj Tv sprawował sie ok ale wolałem wymienic zaraz ide podłaczyc nowy co do sklepu centrumpromocji jestem bardzo zadowolonyt
z obsługi i podejscia do problemu naprawde teraz to juz reklama ale polecam ten sklep bez
problemow wymienili sprzet na nowy ,moze ten sony ktory oddalem juz bedzie gral dobrze kto to wie dzisiaj caly dzien było ok .
Tak jak pisalem moze to jakies wygrzanie elementu ,kto wie
 
Ostatnia edycja:

ramzes37

New member
Czy sony w4000 dekoduje dzwięk AC-3

Interesuje mnie czy przy odbieraniu telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T będzie dzwięk dekodowany w AC-3 czy dźwięk stereo - wiem że idą dwa strumienie dla tych którzy nie słyszeli dotychczas dzwięku gdyż ich tuner nie dekodował dzwięku AC-3 i od niedawna puszczono drugi strumień stereo. Prawdopodobnie x3500 ma tą możliwoś dekodowania, dlatego mam dylemat czy - brać x3500 droższy o ok 3 tys czy w4000 jeżeli spełnia te warunki.
 
Do góry