Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Adamelab

New member
ortax360 napisał:
ODP: 8bit


Pozdrawiam .

Widać z tego , że sprzedawcy wprowadzają w błąd kupujących. W salonie firmowym na Elektoralnej w Warszawie , przy 32" W4000 jest napisane -10 bitowy.Na moje zapytanie do sprzedawcy , czy nie jest to przekłamanie , stanowczo oświadczył , że wszystkie modele W4000 mają matryce 10 bitowe ???
"I to się nadaje do prasy .... " ;)
 

gmario

New member
gmario napisał:
Ja jadę niestety na standardowych dziś było plażowanie zamiast zabawy TV - teraz oglądam Portugalia - Turcja na ZDF, więc może w przerwie coś popróbuje. TV na tym sygnale nie smuży ale wg mnie zawodnicy w dalszym planie znajdujący się w ruchu mają trochę rozmazane kontury. Wcześniej oglądałem na Samsungu bodajże 46M86 na Polsacie Czechy - Szwajcaria i nie zauważyłem tego. Ale chyba raczej się czepiam. Nie ten sam sygnał, inne warunki oglądania.
Z innej beczki pisałem, że po napisach koncowych widać że to tylko 50 Hz i były lekkie skoki to chyba na TVN ale właśnie trafiłem na jakieś napisy na Canal+ i wogóle zero skakania, płynnie - czyli wiele zależy od sygnału = nie odkryłem Ameryki ale przekonałem się na własnej skórze

4 dzień oglądania Euro i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do "obwódek" zawodników w ruchu oraz do tego, że przy szybszych ruchach kamery - najczęściej pomiędzy dalszym a pierwszym planem pojawiają się dojść duże kwadraty zamiast gładkiego obrazu. Mam dekoder cyfry Philipsa PVR podłączony po hdmi (kabel był gratis - więc moze być słaby) - oglądam Euro na ARD. Powiedzcie jak to wygląda u Was bądź na ARD bądź na Polsacie zwykłym - HD chyba nie ma co porównywać. Zaczynam się martwić, że ten Soniak tak średnio daje sobie radę z piłką nożną.
 

ortax360

New member
Witam

Prosze zmniejszyc ostrosc tak do np: 0 lub 2 i wyłączyc wszystkie polepszacze .

Na CP - obraz OK trawa sie nie rusza :) . obwódek zadnych nie ma .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jerry07

New member
GMARIO dziwne rzeczy wypisujesz na temat W4000.

Pisałem już na tym forum, że obraz FULL HD (Polsat Sport Extra Euro2008) z naziemnego nadajnika DVB-T jest idealny. Jak się raz to zobaczy , to już inne telewizje jakościowo się nie podobają.
Twierdzę tak , bo odbieram również n-kę , ktora wg mnie jest znacznie gorsza od Polsatu Sport HD
Jeśli chcesz odbierać Full HD z kosmosu , to nie z takiego dekodera jak opisujesz. Powinienes mieć dekoder HD, a jak nie to odbierac z naziemnego nadajnika DVB-T.
Największa zaleta KDL46W4000 , to możliwość odbioru MPEG4 a więc FullHD z naziemnych nadajników (oczywiście jeśli takowe nadają w Twojej okolicy).
Zapewniam Cię , że obraz jest idealny.
Jutro spróbuję zamieścić jakieś zdjęcie z dzisiejszego dnia.



gmario napisał:
4 dzień oglądania Euro i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do "obwódek" zawodników w ruchu oraz do tego, że przy szybszych ruchach kamery - najczęściej pomiędzy dalszym a pierwszym planem pojawiają się dojść duże kwadraty zamiast gładkiego obrazu. Mam dekoder cyfry Philipsa PVR podłączony po hdmi (kabel był gratis - więc moze być słaby) - oglądam Euro na ARD. Powiedzcie jak to wygląda u Was bądź na ARD bądź na Polsacie zwykłym - HD chyba nie ma co porównywać. Zaczynam się martwić, że ten Soniak tak średnio daje sobie radę z piłką nożną.
 

gmario

New member
Sorry to jest PVR HD może to nie jest jakiś Ferguson ale to HD, porównywanie Polsatu HD i ARD jest bez sensu
 
Ostatnia edycja:

jerry07

New member
Zdjęcie z KDL46W4000

Zdjecie w rozdzielczości 1600x1200 z odległości 2m jest znacznie gorszej
jakości niż w rzeczywistości.
 

Attachments

  • IMG_0033.JPG
    IMG_0033.JPG
    793,4 KB · Wyś: 305

gmario

New member
ortax360 napisał:
Witam

Prosze zmniejszyc ostrosc tak do np: 0 lub 2 i wyłączyc wszystkie polepszacze .

Na CP - obraz OK trawa sie nie rusza :) . obwódek zadnych nie ma .

Pozdrawiam

Dzięki Ortax360, miałeś rację ostrość trza zmniejszyć i wyłączyć polepszacze. Może powoli zjadę do ostrości 0-2, na razie się przyzwyczajam do trochę większej. Jest zdecydowanie lepiej niż było. Z 2 metrów widzę jeszcze tą otoczkę - ale po pierwsze nie zjechałem z ostrości tak bardzo, po drugie widać to tylko w dalszym planie, po trzecie widziałem to też na Philipsie. Z 3 metrów obraz jest juz spoko, nie widzę żadnych otoczek zawodników w ruchu, nawet kibice wyglądają lepiej hehehe, nawet ci z Turcji - obraz jest OK, jeszcze raz dzięki.

Jerry wierzę Ci naprawdę, że na HD wszystko jest super, żeby tylko wszystkie stacje puszczały obraz HD hehehe
 
Ostatnia edycja:

jerry07

New member
KDL46W4000 a DVB-T w Polsce.

Wszystkim , którzy uważnie czytają to forum polecam dzisiejszy artykuł z Wirtualnej Polski na temat DVB-T w Polsce, a wtedy byc może dostrzegą zalety tego telewizora.
qmario , ja bym się tak nie naśmiewał, bo chyba znasz powiedzenie , że ten się śmieje , kto się śmieje ostatni.

Poniżej przedruk artykułu z WP.
POT: 400 mln zł to koszt budowy sieci tv cyfrowej

2008-06-12
Polski Operator Telewizyjny (POT) złożył do UKE projekt zagospodarowania multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Koszt budowy dwóch multipleksów będących podstawą nadawania cyfrowego w naszym kraju waha się w granicach 400 mln zł.
1,5 mld zł trzeba będzie przeznaczyć, aby użytkowników wyposażyć w odbiornik cyfrowej telewizji naziemnej (tzw. settopbox).
Propozycja Polskiego Operatora Telewizyjnego, spółki należącej do Polsatu i TVN, zakłada, że do jesieni 2009 roku zostanie wybudowana sieć nadawcza. - Bierzemy udział konkursie, ale nie może dojść do dyskryminacji jakiegokolwiek podmiotu - powiedział wczoraj Tomasz Berezowski, wiceprezes zarządu POT, delegowany ze strony TVN. Konkurs zorganizował Urząd Komunikacji Elektroniczne, a termin nadsyłania zgłoszeń mija 16 maja.
W planie startowym pierwszy multipleks będzie należał do Polsatu. POT definiuje go jako MUX 1. Na MUX 1 znalazłyby się Polsat w jakości high definition oraz trzy kanały Telewizji Polskiej (TVP1 HD, TVP2 i TVP3).
Wg projektu drugi multipleks (MUX 2) należy do TVN. Oprócz kanału TVN w jakości HD, widzowie otrzymaliby cyfrowy sygnał Telewizji Puls i Czwórkę. Drugi multipleks posiadałby dodatkowe trzy wolne częstotliwości (X1, X2, X3). - Trzy dodatkowe programy na rynku naziemnym zostaną wprowadzone już w okresie przejściowym, w drodze konkursu otwartego dla wszystkich chętnych - mówił Andrzej Zarębski, prezes rady nadzorczej POT.
POT nie wyklucza, że zagospodarują je kanały należące do światowych potentatów telewizyjnych jak Bertelsmann czy News Corporation. Oferta w okresie przejściowym byłaby bezpłatna.
Różna ilość programów w okresie przejściowym wynika z ograniczonej możliwości stosowania multipleksowania statystycznego w MUX 1. - TVP3 ma 16 ośrodków lokalnych, a nie jeden główny. Lokalne stacje Trójki na pierwszym multipleksie ograniczą efektywne z niego korzystanie - tłumaczy Berezowski.
Zmiana obecnej rezerwacji TVP2 na cyfrową oznacza automatyczne przyznanie MUX 3 dla TVP. Dwójka w koncesji ma zapis na nadawanie wyłącznie analogowe. - Po wyłączeniu analogu Dwójki, Telewizja Polska ma w rzeczywistości oddzielny multipleks. Jeśli Dwójka zdecyduje się na wyłącznie analogu jesienią 2009, istnieje możliwość, że już na starcie będzie miała swój multipleks - dodaje Tomasz Berezowski.
Przygotowanie infrastruktury leży w interesie zwycięskiego operatora. Plan startowy zakłada, że zbudowanie sieci to wydatek rzędu 250 mln zł (w momencie wygrania POT-u, to on poniesie ten koszt). 150 mln zł to koszt modernizacji obiektów nadawczych, który przeprowadzi wiodący operator naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce TP EmiTel. Plan zakłada, że może to być również inna firma.
W okresie docelowym, czyli takim, gdzie nie będzie już nadawania analogowego, przedstawiony przez POT projekt zakłada oddzielny multipleks dla Polsatu, TVN-u, TVP, Telewizji Puls, i piątego wyłonionego w konkursie operatora.
Obecny na wczorajszym spotkaniu członek zarządu Telewizji Polskiej Marcin Bochenek powiedział, że TVP nie jest w stanie przystać na tę propozycję i w niedługim czasie złoży do UKE swój projekt zagospodarowania multipleksów DVB-T.
Koszt odbiornika cyfrowej telewizji naziemnej (settopboxu) wynosi około 350 zł. Będą musieli go kupić wszyscy ci, którzy odbierają dziś telewizję analogowo (na jesień 2009 roku będzie to około 35 proc. społeczeństwa, czyli, jak szacują analitycy, około 3,5-4 mln osób). Większość Polski, czy to za pośrednictwem platform czy kabla, odbiera dziś telewizję cyfrowo. Szacuje się, że settopboxy mają kosztować w sumie 1,5 mld zł.
UKE, jako organizator konkursu, zakłada, że w okresie przejściowym settopboxy nie będą dofinansowywane z pieniędzy rządowych. Będzie jednak pomoc społeczna, gdzie najbiedniejsi mieliby możliwość skorzystania z bezpłatnego settopboxu.
W rzeczywistości nie trzeba kupować settopboxu na jesieni 2009 roku, ale w momencie wyłączenia analogu. UKE chce, aby był to 2012 rok. Nadawcy jako datę bardziej realną podają rok 2014 (w tym czasie wygasa obowiązująca Polsat i TVN koncesja.
 

slavi

New member
@ortax360:
Pytam akurat Ciebie bo masz podobna odleglosc od TV. Jak myslisz czy patrzac z 2,5 - 3,0 m mozna spokojnie brac KDL-52W4000? Obecnie planuje wymienic mojego 40" LCD HD READY na cos FULL HD i zastanawiam sie nad KDL-46W4000 lub 52W4000. Czy 52" nie bedzie za duze jak na te odleglosc od ekranu? Wiem z doswiadczenia, ze TV tylko na poczatku wydaje sie ogromny a potem czesto sie zaluje, ze sie nie wzielo wiekszego. Tylko nie wiem czy 52" TV z 2,5 m nie bedzie meczyl wzroku.
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
52" z 2.5-3 metra ja bym się nie odważył, wypaliłoby mi oczy. Zawsze po jakimś czasie mamy złudzenie że tv maleje, ale druga sprawa to to czy damy radę mimo wytrzymać przy takim kolosie przy tak niewielkiej odległości? Zależy jak dużo go masz zamiar oglądać, jeżeli często to 52" moim zdaniem będzie męczył.
 

ortax360

New member
Witam

Smiało wez 52 cale z 2.5 - 3m OK . Sam następny lcd W4500 jak bedzie w ver. 52 to biorę .

Nie bedzie ci męczył wzroku - oczywiscie po kalibracji obrazu - obraz bedzie bardzo przyjemny dla oka . Smiało 52 cale bedzie Extra . :D . Odpowiednie ustawienia do SD o jest OK . A w HD bedzie NIEBO .

Pozdrawiam.
 

Vilmark

New member
Mam mały problem , TV jest podłączone do kompa DVI-HDMI , grafika jest ok , obraz cacy , kable dobre...... tylko nie ma dzwięku. Komp jest podłączony do HDMI2 i dzwięk do wejścia obok......

Może coś zle podłączam , zna się ktoś na tym ??
 

_spy_

New member
Vilmark napisał:
Mam mały problem , TV jest podłączone do kompa DVI-HDMI , grafika jest ok , obraz cacy , kable dobre...... tylko nie ma dzwięku. Komp jest podłączony do HDMI2 i dzwięk do wejścia obok......

Może coś zle podłączam , zna się ktoś na tym ??

Ustaw gdzieś w opcjach złącza HDMI, żeby dźwięk brał z Cinchy (Analog Audio). Prawdopodobnie próbuje odtwarzać dźwięk cyfrowy ze złącza HDMI, a tego sygnału komputer nie dostarcza.
 

pawel86ck

New member
hmm

Widziałem dziś pierwszy raz model 32 calowy:roll:. Stał w średnio naświetlonym pomieszczeniu (odpowiednik do jednej zaświetlonej lampki w pomieszczeniu) więc nie przegapiłem okazji sprawdzić go dokładniej. Szczerze powiem że przy max. podświetleniu lamp w takich warunkach prześwietlenie koloru czarnego było widoczne na tyle by zniechęcić mnie do zakupu:(. Dopiero zjechanie z podświetleniem matrycy do 3 jednostek na 10 mi odpowiadało lecz jaskrawość a tym samym wrażenie kontur i ostrości straciło strasznie. Bardzo rzadko użytkuje tv w dzień więc aspekt koloru czarnego jest dla mnie bardzo ważny, mam dobrej klasy crt i po prostu ta rzecz bardzo się rzuca w oczy, tym bardziej jeśli jest się poligrafem:p. Skłaniał bym się ku plazmie panasa th37pv80, lecz tu z kolei zbyt realne ryzyko wypalenia, (nie chciał bym widzieć HUD'u z resistance na czarnym tle:rolleyes: lub też aplikacji wyświetlanych z kompa). Jak już wcześniej wspomniałem do kompa mam monitorek nec'a 20wgx2, posiada on taką jak by lustrzaną warstwę ale dzięki niej obraz wygląda na pełny a przy odpowiedniku oświetlenia jedej zapalonej lampki czarny jest jak smoła, idealny. Ciekawe czy są tv lcd z taką włąsnie powłoką, w każdym bądz razie nie widziałem takiego :((
 

ortax360

New member
Dp pawel86ck A kto oglada z podswietleniem na MAX . ( Bez sęsu) LCD wymaga kalibrac. obrazu . A czern 46W4000 jest ZNAKOMITA ! :D . zreszta reszta tez : ostrosc ,kolor ,detale itd .

Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry