Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Ragno

New member
Spokojnie możesz oddać tv skoro się nie sprawdza w warunkach domowych.
Do trzech dni istnieje możliwość zwrotu, chyba że podpisałeś jakaś umowę która to wyklucza
 

Ragno

New member
Po zastanowieniu stwierdziłem, że szkoda mi jednak kasy na 55", tym bardziej, że nie mam pewności jak to będzie wyglądać przy SD i TV cyfrowej, i kupiłem 46" :p W różnicy spokojnie zmieszczę się z dekoderem HD, a jeszcze na jakieś Blu-Raye starczy, albo na "kawałek" kina domowego ;) Jak dotrze, to zdam relację, czy nie żałuję ;)

Gratuluję zakupu :)
Przed chwilą wróciłem z Saturna i widziałem na żywo ten tv 55" - P O T Ę Ż N Y :O
Obraz był rewelka, ale to była specjalnie przygotowana pokazówka, w codziennych warunkach niestety pixeloza :(
 

dawid19833

New member
Po długich namysłach dziś zamówiłem Sony 40EX500 8) Wcześniej jednak byłem jeszcze w sklepie aby ostatni raz na żywo porównac: Sony EX500, Samsung B650 i LG SL9000. Oczywiście LG to inna półka cenowa ale akurat stał obok i coś mogę o nim powiedziec. Na wszystkich puszczona była viva. Obraz na LG na pierwszy rzut oka robił wrażenie, ale tylko na początku. Po dłuższej chwili wpatrywania, okazało się że te super kolory i ponadprzeciętna płynnośc ruchu na LG są po prostu jakieś mało naturalne... Możliwe że niektórym osobom spodoba się takie przetwarzanie ruchu ale ja niestety inaczej to widze. Chociaż muszę przyznac że samo przetwarzanie SD na LG było ok. Samsung B650 już bardziej naturalnie pokazywał obraz w ruchu ale i tak najbardziej "miło dla oka" wyglądało to dla mnie właśnie na Sony EX500. Myśle że dokonałem dobrego wyboru ale jak spisuje się telewizor u mnie w domu napisze jak tylko go dostane8)
Oczywiście wszystkie moje spotrzeżenia są subiektywne i inne osoby mogą miec inne zdanie. Pozdrawiam8)
 

idek1984

New member
Sony, sony... a może Sharp???

Czy ktoś przed wyborem Sony 40EX500 zastanawiał się nad kupnem Sharpa 40LE700E??? I co zmotywowało do dokonania konkretnego wyboru...
 

Ragno

New member
Gratuluję :) na pewno będziesz zadowolony.

Ja natomiast dziś wybrałem się do MM z wymianą mojej 501-ki (w poprzednim egzemplarzu narzekałem na małe chmurki na czarnym podświetleniu) na inny egzemplarz.
Oczywiście obawy były, - co to będzie jak się trafi gorszy?! - całe szczęście skończyło się dobrze :)
Pomimo iż dziś mija właśnie 10 dzień od zakupu, bez problemowo dokonałem wymiany :) obsługę serwisową z MM oceniam bardzo pozytywnie :D
Przed podpięciem miałem stracha, co to wyjdzie, ale jest lux :D
Jak pisał Kiki i inni, są egzemplarze bez chmurek ... - i się udało :D
Mam, Super równo, podświetloną matrycę bez grama prześwietleń :D - warto było zamienić
 

ababa

New member
podłączyłem dekoder przez hdmi, ale obrazu nie ma
przez euro działa wszystko normalnie

co może być?

edit; sprawa zalatwiona, problem byl zwiazany z moim dekoderem
 
Ostatnia edycja:

RegisPL

New member
TV dotarł (46EX500), więc dzielę się wrażeniami. Przede wszystkim BARDZO się cieszę, że nie wziąłem 55" - mierzenie sobie linijką na ścianie nijak się ma do rzeczywistego wrażenia. Już 46" jest w sam raz, a co dopiero przy 55". Druga sprawa - sygnał analogowy. Jestem bardzo zaskoczony jakością. Spodziewałem się mozaiki jak w grach z lat '80, a tymczasem całość wygląda naprawdę przyzwoicie. Nie miałem niestety okazji sprawdzić jeszcze C+ (jestem w trakcie remontu i kabel od satelity gdzieś wcięło ;) ), ale PS3 wygląda nieziemsko. Świetne kolory, obraz żyleta (sprawdziłem filmiki w 1080p i wygląda to świetnie), wrażenia z grania - bezcenne ;) Z wad jakie zauważyłem po 2 godzinkach: długi czas wybierania opcji z menu oraz mimo wszystko trochę boli brak 200Hz ;) Motionflow daje radę, ale przy szybkich akcjach w filmikach Killzone2 było widać lekkie 'skoki'. Poza tym ciężko mi było wyłapać różnice jakościowe w porównaniu z 52Z5500, co też traktuję jako duży plus. Generalnie jestem jednak bardzo zadowolony z zakupu. Jeśli ktoś by szukał 46" w granicach 4 tys., to polecam z czystym sumieniem.
 

Ares78

New member
Fakt, za 4000zł ciężko znaleźć coś ciekawszego o tej przekątnej, sam zastanawiam się nad wersja 55 calową, albo 46 z tymże, że wtedy brałbym HX700. Co do cyfry to możesz być spokojny, jakość jest porównywalna z Nką i sprawuje się bardzo przyjemnie, zwłaszcza jeśli masz wykupione jakieś kanały HD. Motionflow i tak przy graniu będziesz miał wyłączone, żeby zmniejszyć input laga, a 100hz jest wystarczające w większości przypadków (przynajmniej dla mnie), tylko w niektórych scenach chciałoby się więcej.
 

edi730

New member
Witam.
Już byłem pewny co do wyboru tv. ex500 ma wszystko czego potrzebuję, ale śledząc fora i czytając coraz więcej nabieram wątpliwości :/ Chodzi o sygnał SD. Czy naprawdę jest aż tak źle? Mam tylko kablówkę i troszkę się obawiam że jakość obrazu będzie gorsza niż na moim starym tv CRT.
 

zork10

New member
Witam, mam 40EX500.

Czy ktoś może podzielić się wiedzą jak najlepiej skonfigurować ustawienia 'picture' pod konsole PS3?
ambient sensor - wyłączyć? motionflow - wyłączyć by zmniejszyć input laga? color, brightness itd..
Dziękuję za wszelkie sugestie.

PS. Przy przeglądaniu netu przez PS3 zmniejszenie sharpness gdzieś do 03 zdecydowanie wyostrza fonty -- różnica kolosalna od wartości default.
 

Spioch1

New member
Oj to zależy od warunków
jak odległość, czy oglądasz siedząc czy leżąc

My oglądamy zazwyczaj leżąc na kanapach lub siedząc przy stole
układ:
TV>niedaleko kanapy>większy kawałek dalej stół
więc trzeba było tv ponad oparciem kanapy aby było go widać ze stołu
jest na 85cm i jest ok
na kanapie jak siedzimy też ok
pochył w pionie około 10'
 
J

Judash

Guest
Kupilem ten TV zachecony pozytywnymi opiniami i powiem wam, ze nie wiem czym sie tu tak podniecacie. Mam w domu stara, trzyletnia plazme Panasonika i juz brakuje mi jej jakosci kanalow SD. Jestem wsciekly, ze podkusilo mnie kupic Lcd, albo rozczarowany poprostu, bo spodziewalem sie czegos wiecej, a tu nic specjalnego.-
 

rychu

New member
Witam.
Już byłem pewny co do wyboru tv. ex500 ma wszystko czego potrzebuję, ale śledząc fora i czytając coraz więcej nabieram wątpliwości :/ Chodzi o sygnał SD. Czy naprawdę jest aż tak źle? Mam tylko kablówkę i troszkę się obawiam że jakość obrazu będzie gorsza niż na moim starym tv CRT.

To zależy jak stary masz CRT bo jak bardzo to zobaczysz jakie kolory i ostrość może mieć telewizja, a jak w miarę świeży to szczególnie gdy zmienisz na LCD o większej przekątnej zobaczysz sporo niedoskonałości obrazu ale to taka cecha LCD. Do słabego sygnału lepiej brać plazmę. Tylko pytanie po co koniecznie oglądać słaby sygnał na TV za kilka tysięcy?
 

Ares78

New member
Kupilem ten TV zachecony pozytywnymi opiniami i powiem wam, ze nie wiem czym sie tu tak podniecacie. Mam w domu stara, trzyletnia plazme Panasonika i juz brakuje mi jej jakosci kanalow SD. Jestem wsciekly, ze podkusilo mnie kupic Lcd, albo rozczarowany poprostu, bo spodziewalem sie czegos wiecej, a tu nic specjalnego.-
Pod jaki sygnał masz podłączony telewizor, platforma satelitarna, kablówka? Druga sprawa próbowałeś zmieniać ustawienia, na konkurencyjnym forum polecali korzystać z wbudowanych poprawiaczy obrazu.

zork10 zdecydowanie wyłączyć motionflow, inaczej input lag może być dokuczliwy (aczkolwiek nie dla wszystkich)

ben88666, a skąd najczęściej oglądasz? Z kanapy, z łóżka? Generalnie zasada na wysokości oczu + możliwość regulacji w pionie.
 

Ragno

New member
Kupilem ten TV zachecony pozytywnymi opiniami i powiem wam, ze nie wiem czym sie tu tak podniecacie. Mam w domu stara, trzyletnia plazme Panasonika i juz brakuje mi jej jakosci kanalow SD. Jestem wsciekly, ze podkusilo mnie kupic Lcd, albo rozczarowany poprostu, bo spodziewalem sie czegos wiecej, a tu nic specjalnego.-
Spoko - zawsze możesz oddać :)
A jeżeli kupujesz tv wyłącznie do oglądania programów telewizyjnych to CRT jest niezastąpiony w jakości :D
LCD sprawdza się wyłącznie z dobrym sygnałem, któremu jeszcze duuuuużo brakuje do televizorów obecnych na rynku.
Świadczy o tym choćby sam fakt, że w sklepach od około 5 lat nie kupisz innego tv jak panoramiczny a sygnał nadawany w telewizjach dopiero teraz jest w 90% panoramiczny :]
Pamiętam jak jakieś 6, albo 7 lat temu chciałem kupić czarny telewizor :-|
to był dopiero Hard Core :hihi: same pseudo-srebrzaki i wtedy sprzedawcy mówili, "panie - nikt panu czarnego nie sprowadzi, wszyscy chcą srebrne" Ciekawe co teraz się dzieje z nimi? :mrgreen:
 

edi730

New member
Spoko - zawsze możesz oddać :)
A jeżeli kupujesz tv wyłącznie do oglądania programów telewizyjnych to CRT jest niezastąpiony w jakości :D
LCD sprawdza się wyłącznie z dobrym sygnałem, któremu jeszcze duuuuużo brakuje do televizorów obecnych na rynku.
Świadczy o tym choćby sam fakt, że w sklepach od około 5 lat nie kupisz innego tv jak panoramiczny a sygnał nadawany w telewizjach dopiero teraz jest w 90% panoramiczny :]
Pamiętam jak jakieś 6, albo 7 lat temu chciałem kupić czarny telewizor :-|
to był dopiero Hard Core :hihi: same pseudo-srebrzaki i wtedy sprzedawcy mówili, "panie - nikt panu czarnego nie sprowadzi, wszyscy chcą srebrne" Ciekawe co teraz się dzieje z nimi? :mrgreen:
A do czego jest tv??? Jak nie do telewizji. Wcześniejsze modele odnośnie skalowania SD były leprze. Sony coś spieprzyło w ex500 i tyle... A może nie ma co wymagać cena mówi sama za siebie :/
 

remo179

New member
Panowie stoję przed trudnym wyborem, mam 2 typy: Sony 37EX500 (za 2890zł) lub Samsung LE37B650 (za 2799 zł) (ewentualnie jeszcze Samsung LE40B650 za 2790 zł z MM). Jednak jestem zwolennikiem 37`` - bo TV potrzebuję do sypialni a w domu już posiadam świetnego Toshiba Regza 52Z3030. Dodam tylko, iż TV chwilowo będzie wyświetlał obraz z Mediasata 1430 z C+ (po euro), DVD oraz WD TV HD Live po HDMI. I to jest meritum mojego problemu - jakość Cyfry po Euro ....

Proszę o podpowiedzi
 
Do góry