Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Dig Dug

New member
pandzik - ja rozumiem, że wyłączone to 50Hz, a Standard i Maks to włączone tylko na jakiej zasadzie to działa, też się kiedyś pytałem jak telewizor wartościuje standard, a jak Maks. ale nie otrzymałem odpowiedzi. Na infolinii nie wiedzą nic. Może tu ktoś odpowie. W sumie to jest różnica między wyłączonym, a standard. Jak daje Maks. to w sumie nie widzę większych zmian. Stąd nie wiem co daje Maks., ale standard na pewno upłynnia obraz bez większego efektu teatralności.
 

nilmut

New member
Witam

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić sytuację z matrycami w EX500 32'', czy w najnowszych egzemplarzach faktycznie znajdują się matryce AUO? Noszę się z zamiarem zakupu tego TV, właśnie 32'' i nie chciałbym, żeby się okazało, że w moim tv jest matryca AUO.
Wprawdzie telewizor zamierzam kupić przez internet, więc przysługuje mi 10 dni na zwrot towaru, ale wolałbym tego uniknąć.

jeśli takie informacje się tu pojawiły i to nie od ludzi przeciwnych marce Sony tzn. że tak jest, w nowych egzemplarzach są matryce AUO. Kilka dni temu miałem świetne porównanie, pojechałem z kolegą do salonu Sony po 32 EX501 przyszła nowa dostawa w ten dzień. miałem pomóc w sprawdzeniu matrycy. i sprzedawcy doznali szoku bo rozpakowaliśmy nowy 32EX501 i postawiliśmy koło 32EX500 z listopada, różnica ogromna nie tylko w kątach ale i kolorach na wprost!, sprzedawcy nawet byli wdzięczni za uświadomienie. w menu serwisowym oczywiście się to też potwierdziło. kolega zakupił 32EX500 ostatnią perełkę z matrycą S-PVA z listopada z ekspozycji, nawet się nie zastanawiał.
także albo ktoś znajdzie egzemplarz z listopada albo brać 40 cali...
pozdrawiam i życzę zadowolenia.
 

edi730

New member
1. Nie opłaca się...
2. Tracisz usb no chyba że będziesz mobilny ;)
2 Lepiej kupić tani router wifi połączyć do tv przez lan i skonfigurować z posiadanym wifi tak żeby się widziały.
 

lkeda

New member
46ex500 Audio Return Channel

witam,

jak to jest w tym modelu czy przy uzcyiu tylko kabla HDMI bede mial kanal zwrotny?
uzywam kabla HDMI Bandridge lvb4000 i sadze ze wszystko poustawialam w TV tak jak powinno byc.. podobnie w ampli ONKYO 608 lecz z glosnikow cisza...

zastanawiam sie nad powodem:
1. czy moze kabel HDMI jest niedobry?
2. czy moze po prostu trzeba podpiac optyczny do audio?

moze ktos mi pomoc? specyfikacja TV dokladnie o tym nie mowi podobnie nie ma nigdzie sprawdzonych informajci o rodzaju HDMI w TV czy to 1.3 czy 1.4

jak to macie poustawiane TV z ampli aby dzwiek szedl przez ampli?
bede wdzieczny za info.
 

merx

New member
W instrukcji znalazłem taką informację:
Podłączając cyfrowy system audio zgodny z technologią Audio Return Channel (ARC), należy podłączyć go do wejścia HDMI IN 1. W przeciwnym razie konieczne będzie dodatkowe połączenie ze złączem DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL).
 

lukaszo85

New member
Kupiłem 32 cale, podłączyłem, włączyłem i... patrzyłem siedząc po lekkim kątem - kolory były brzydkie, wyblakłe, takie jakby przysłonięte szara matową szybą. Obraz był z dekodera Cyfry+ podłączonego przez HDMI do EX500 i przez Euro do 20letniego Sanyo, który do tej pory służył mi do oglądania TV i czasem grania na Play Station, więc miałem porównanie; oczywiście wiem, że LCD to nie CRT i różnica w kolorach, nasyceniu, kontraście i kątach będzie ale bez przesady. Zacząłem się bawić ustawieniami - zmieniać nasycenie, jasność, kontrast ale różnica nadal była ogromna. W momencie gdy usiadłem idealnie na wprost, obraz był już dużo lepszy ale z boku jest fatalnie.
Telewizję oczywiście ogląda się zazwyczaj patrząc na wprost ale chciałem ten tv głównie ze względu na piłkę nożną (z tego względu zdecydowałem się na 32'' zamiast pierwotnie planowanych 26'' - chciałem 100Hz i Full HD) - mecze u mnie ogląda zazwyczaj po kilka osób, więc nie ma możliwości by wszyscy siedzieli na wprost, oglądanie z boku przy takiej utracie jakości przy patrzeniu na ekran pod kątem, traci przyjemność i sens, boisko zamiast zielonego bardziej przypomina kolor szary.
Wgląd w menu serwisowe potwierdziło to czego się obawiałem - w środku siedzi matryca AUO :???:
Wszystko to sprawiło, że zastanawiam się nad zwrotem telewizora. Kupiłem go w jednym ze sklepów internetowych, odebrałem osobiście, przysługuje mi więc prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. W regulaminie sklepu jest oczywiście mowa o zwrocie sprzętu w stanie nienaruszonym, ustawa dopuszcza jednak "normalny zarząd" czyli sprawdzenie zakupionego sprzętu a telewizor ciężko sparwdzić bez wypakowania go i podłączenia. Tylko czy poschodzi pod to zerwanie folii z podstawy i otworzenie torebki ze śrubkami do jej przymocowania (folii z samego tv zapobiegawczo nie ściągałem, ale już w momencie wyciągnięcia tv z pudła przy odbiorze w celu sprawdzenia czy nie uległ uszkodzeniu, zauważyłem, że folia górnej listwie na samym środku jest trochę odklejona)?

Gdyby nie te fatalne kąty, byłbym bardzo zadowolony - skalowanie sygnału SD wg mnie jest bardzo dobre, HD to rewelacja (oglądałem mecz i byłem pod wrażeniem tego co widziałem), podłączyłem USB dla sprawdzenia - zdjęcia wyglądały świetnie, 2 krótkie filmiki w formacie m2ts też, film w DivX odpalił bez problemu.
Może te kąty by mi tak nie przeszkadzały gdyby nie świadomość, że ludzie, którzy kupili ten tv z matrycą Samsunga chwalą sobie czerń i dobrą jakość obrazu nawet pod kątem oraz fakt, że często mam możliwość oglądać LG 42'' kupiony jesienią 2009 roku i tam nie widać takiej utraty jakości gdy patrzy się z boku.

Generalnie z telewizora jestem zadowolony ale matryca AUO i te fatalne kąty sprawiają, że poważnie myślę nad jego zwrotem, ewentualnie wymianą na egzemplarz z listopada z matryca Samsunga ale to raczej niemożliwe.


Dodam jeszcze, że kolega z pracy pomagał swojemu koledze w zakupie tv i padło właśnie na EX500, tyle, że ponad 40'' i jest nim zachwycony.
 

lkeda

New member
W instrukcji znalazłem taką informację:

witam,
musze dokladniej jeszcze raz przeczytac ta instrukcje
jaka ty masz ta instrukcje... moja to zaledwie kilka stron bzdur....nic w niej konkretnego nie ma, a na pewno nie ma taekigo cytatu co umiesciles?

przelaczylem kabel HDMI i nadal nic...
przelaczam glosniki z TV na ampli i cisza.....
najgorsze ze nie wiem co jest tego przyczyna.. ktos ma jakis pomysl?
 
Ostatnia edycja:

merx

New member
Instrukcja pobrana ze strony sony. W i-manualu (opis części - tył) też jest o tym mowa. Niestety nie posiadam ampli więc więcej nie mogę ci bardziej pomóc.
 

lkeda

New member
Instrukcja pobrana ze strony sony. W i-manualu (opis części - tył) też jest o tym mowa. Niestety nie posiadam ampli więc więcej nie mogę ci bardziej pomóc.

ok dzieki tak czy tak za pomoc...
teraz moze jest to kwestia kabla? ktos pomoze?
albo cos zle poustawialem?
 

hiero.zato

New member
Jak sprawdzić datę produkcji i rodzaj matrycy



Witam,
proszę o inf. gdzie sprawdzić datę produkcji w modelu ex500 oraz rodzaj matrycy.
Podejrzewam że w menu serwisowym - niestety nie wiem jak to zidentyfikować.
pozdr
H.Z.
 

hiero.zato

New member
Przeczytaj ok 10-20 ostatnich stron tego tematu.

dziękuję za szybką odpowiedź.
Jest w niej jednak pewne niezrozumienie pytania. Nie chodzi mi o opisywaną na poprzednich stronach metodę wejścia do menu serwisowego - to już opanowałem. Niestety nie dostrzegam w tym menu informacji o dacie prod. i rodzaju matrycy. Wydaje mi się że uważnie czytam ten wątek ale nie natrafiłem na opis dotarcia do tych danych.
pozdr.
 

merx

New member
Są 2 menu serwisowe: opcja z v+ lub z v-. (jest o tym mowa na stronach które wskazałem)
 
Ostatnia edycja:

hiero.zato

New member
Są 2 menu serwisowe: opcja z v+ lub z v-. (jest o tym mowa na stronach które wskazałem)

oczywiście dotarłem do obydwóch menu serwisowych. Niestety zarówno z opcją z v+ lub z v- jednak nie widzę w żadnym z nich informacji o dacie produkcji tv czy rodzaju matrycy. Czy ta informacja jest dostępną w jakimś innym miejscu tego menu ? (dodam również że przechodziłem pomiędzy informacjami za pomącą przycisków 1-3).

pozdr
 

merx

New member
Nie wiem jak z datą produkcji ale rodzaj matrycy jest na pewno - podany w formie kodu:T315HW04 V1 - matryca od AUO, LTY[Z]320HF01-A03 - od Samsunga
 

hiero.zato

New member
Nie wiem jak z datą produkcji ale rodzaj matrycy jest na pewno - podany w formie kodu:T315HW04 V1 - matryca od AUO, LTY[Z]320HF01-A03 - od Samsunga

Wielkie dzięki za rozszyfrowanie tych kodów.
Mam jednak jeszcze jedną prośbę. Podczas biegania po menu serwisowym coś poprzestawiałem niestety. Myślałem że się nie da a jednak. W niektórych przypadkach wybranie "0" powoduje zapisanie zmian w ustawieniach.
Proszę zatem o potwierdzenie (lub skorygowanie) czy w pozycji:
004 TUNER
000 !A_NOSIG_DET 001 (czy tak powinna wyglądać ta linia)

i

002
00 SEG 01:1a (czy tak powinna wyglądać ta linia)

Będę wdzięczny za pomoc - czyli weryfikację tych danych.
pozdr.
 

hiero.zato

New member
Wielkie dzięki za rozszyfrowanie tych kodów.
Mam jednak jeszcze jedną prośbę. Podczas biegania po menu serwisowym coś poprzestawiałem niestety. Myślałem że się nie da a jednak.



teraz to już tak zamieszałem że się nie odpala telewizor. Czy macie jakiś pomysł albo miał ktoś już taką sytuację ?
 
Do góry