Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Jericho24

Member
Bez reklam
no to już odpowiadam, wybrałem pierwszy lepszy salon sony center inny niż w radomiu wykonałem telefon, i przy słuchawce sprzedawca (jak to kolega określił) sprawdził w menu serwisowym i przyznał rację, że w dwóch egzemplarzach są inne matryce dlatego nie wiem skąd taki pomysł, że zawsze wsadzali taką samą, owszem do tej pory była to S-PVA teraz jak widać zdarza się MVA. i w jaki sposób tylko elektronika miałaby wpływ na czerń i kąty widzenia dość znaczące?
Elektronika nie ma wplywu na czern i katy, ale ma wplyw na rodzaj matrycy, ktora np. ma inny czas reakcji, czy inne sterowanie.
 

cEzior

New member
Jest to mój pierwszy post na forum, także na wstępie chciałbym się przywitać.

Od dwóch dni jestem posiadaczem 46" EX500. TV ma wejście RJ45, router TP-LINK TDW8950ND stoi za ścianą to czemu nie wypróbować SONY Bravia Internet. Ale tutaj pojawia się problem. Kabel jest podłączony do routera i TV. Próbując w końcu połączyć się z internetem wyskakuje błąd, że nie wykryto sieci etc. Zauważyłem też, że na TP-Linku świeci się tylko jedna dioda LAN, która jest podłączona do PC. Miałby ktoś jakiś pomysł jak podłączyć ten internet ?

Kurtka też mam taki problem :(. Może kto pomoże ;).
 

hiero.zato

New member
Jak sprawdzić datę produkcji i rodzaj matrycy

Witam,
proszę o inf. gdzie sprawdzić datę produkcji w modelu 40ex500 oraz rodzaj matrycy.
pozdr
H.Z.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
witam, moj pierwszy post... przeczytalem caly watek poniewaz mam zamiar kupic 40ex500, ale poniewaz mam cyfre i dopiero od dzis po glowie mi chodzi zmiana cyfry na N-ke to nie zwrocilem uwagi czy w watku byl poruszony temat wspolpracy ex500 z recorderem fabrycznym N-ki. A dzis na forum wlasnie dowiedzialem sie, ze jakies problemy niektore tv maja z N-ka jesli sa laczone przez hdmi. SZczerze mowiac wolalbym uniknac wydawania kasy na kabel iHDMI. Prosze o opinie kogos posiadajacego ex500 i dekoder z nagrywarka 250gb N-ki. Dzieki.


Najpierw trzeba włączyć TV, wybrać wejście (hdmi) a później dekoder. Komunikat problem hdcp wyskakuje na dekoderze w przypadku wyłączonego tv.
Szkoda, że n-ka nie ma sterowania przez hdmi.....
 

jacowro

New member
Jaką polecacie kalibrację dla 46 cali. Odleglość okolo 3 metrów. Sygnał ze zwykłej anteny, czasami DVD. Okna zasłonięte, inaczej trudno oglądać.
 

guciogt

New member
Witam

jak wejść w to menu serwisowe zeby sprawdzić matryce
zastanawiam sie nad 46ex500 ostatnio mozna bylo kupic za 3500 (no i wieszak od sony gratis) albo 46c650 samsunga ze wszgledu na obslugiwane formaty

przeczytałem całe wątki o tych modelach i zastanawiam się czy ktoś może znalazł bezpośrednie porównanie/test tych dwóch modeli
 
Ostatnia edycja:

poziomp

New member
Znów wraca temat bzyczenia

Witam,
Jestem tu świeży, ale forum śledzę już od dłuższego czasu.
Kupiłem upragniony 40 ex500. I tu mam takie małe zmartwienie.
Wydaje mi się, że telewizor głośno chodzi.
I tu proszę o wasze spostrzeżenia.
Jak jest u was czy też go słychać.
Podczas oglądanie z 3metrów przy normalej głośności raczej jest nie słyszalny, ale w nocy jak jest cicho w mieszkaniu przy wyłączonej głośności słychać nawet z 2-3 metrów odgłos buczenia.Nie jest to jakieś bardzo głośne a jednak słychać.
Może to jest normale, a może nie.
Temat był już wałkowany, ale odpowiedzi nie znam.
U jednych buczy, a drugim może to wogóle nie przeszkadza.
Proszę o odpowiedz i pomoc w temacie
Pozdrawiam
 

typ

New member
Wydaje mi się, że telewizor głośno chodzi.
I tu proszę o wasze spostrzeżenia.
Posiadam od niedawna EX501. W ogóle nic nie słychać, żadnego buczenia.
Ogólnie, pomijając lekko widoczne strumienie światła w narożnikach ekranów na niektórych czarnych materiałach, oraz totalnie niezrozumiałą funkcję rozciągania każdego obrazu, który ma >= 720 linii - wszerz, bez możliwości zmian (złych) proporcji - póki co jestem zadowolony :)
 

koncertownik

New member
Mój bzyczy podczas pracy, cewki dają o sobie znać, jednak nawet w nocy nie daje to o sobie specjalnie znać, jedynie jeśli zbliżymy głowę do tyłu obudowy telewizora.
 

IwirUs

New member
Mam ten TV od tygodnia i jak narazie rewelacja. Konkretnie 46EX500 podłączony przez 1m HDMI firmy Begli z N-recorderem. Przesiadłem się z CRT LG 28". Pierwsze wrażenie na kanałach SD typu TVP2,TV4, VIVA itp itd - według mnie rewelacja. Mówię rewelacja tylko dlatego, że do tej pory miałem okazję oglądać ten LCD w sieciówkach typu MM, RTVEURO i tam jak puszczali mi obraz to było tragicznie. Mogę szczerze powiedzieć, że obraz SD jest bardzo dobry. Co do obrazu na kanałach HD - nie mam nic do zarzucenia - po prostu bajka. W przypadku HD dokładnie widać które kanały są lepsze a które gorsze - jednak jakość HD nie jest wszędzie taka sama ale to już nie wina telewizora.
Nadmierny hałas - nic takiego nie występuje chyba że zbliżę się na 15 cm do obudowy to wtedy delikatnie bzyczy. Generalnie bardziej słychać pracujący dysk w N-recorderze.
Podświetlenie - jak najbardziej równomierne. Nie mam nic do zarzucenia. Smużenie - nie zauważyłem nawet podczas oglądania skoków narciarskich. Korzystanie z DLNA - banalne. Jestem w tych sprawach totalnym laikiem a ściągnięcie z netu PS3MS + instrukcji i ustawienie wszystkiego zajęło mi 5 min. Podłączyłem kabel z routera pod TV i wszystko pięknie śmiga. TV widzi i odtwarza z udostępnionego dysku wszystkie filmy DIVX, DVD, AVI. Faktem jest że chyba je przetwarza do MPEG2 - ale nie mam pewności bo jak tylko zadziałało to zabrałem się za oglądanie ;)

PS: obraz w TV ustawiłem za pomocą załączonych na ostatnich stronach tego wątku porad. Oczywiście efekt końcowy dostosowałem do swoich potrzeb bo nie rozumiem jak można mieć ustawioną temperaturę barw na : Ciepłe :/ U mnie obraz wygląda na zielony - nawet śnieg :D Ja mam neutralne i jest super.
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
No i zamówiłem 46". :shock:

Żona mnie wyrzuci z domu jak zobaczy na żywo w pokoju tego kolosa. :fool:

W najbliższych dniach posta uzupełnię o wrażenia itd...
 

Piotree

New member
Witam.
Noszę się z zamiarem kupna telewizora. Chciałbym mieć możliwość łaczenia się z netem i nie jestem pewien czy DLNA mi to zapewni.

Telewizor będzie stał w innej cześci pokoju niż router bezprzedowody, poprowadzenie kabla od niego do routera będzie w tym wypadku wysoce problematyczne.
Czy mogę tego uniknąć? Moze istnieje jakieś inne rozwiązanie?

Jak wspomniałem jestem przed zakupem i liczę na Waszą pomoc póki jeszcze moge dokonać innego wyboru. Dzięki!

Pozdrawiam,
Piotr
 

lukaszo85

New member
Samsung czy AUO

Witam

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić sytuację z matrycami w EX500 32'', czy w najnowszych egzemplarzach faktycznie znajdują się matryce AUO? Noszę się z zamiarem zakupu tego TV, właśnie 32'' i nie chciałbym, żeby się okazało, że w moim tv jest matryca AUO.
Wprawdzie telewizor zamierzam kupić przez internet, więc przysługuje mi 10 dni na zwrot towaru, ale wolałbym tego uniknąć.
 

edi730

New member
No proszę a już myślałem że nie dojdą do porozumienia :) Troszkę zmylił mnie ten TVN. Aby tak dalej :) No w tej Ipla jest w czym przebierać...
 
Do góry