Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

IwirUs

New member
Mam pytanie do osób korzystających przez DLNA z PS3Media Serwer.
Czy jest jakaś możliwość aby odtwarzać przez PS3Media Serwer film DVD z kompa na Sony EX500 i żeby dźwięk był odtwarzany przez Kino Domowe 5.1 za pośrednictwem Amplitunera ?
Jak podłączyć ze sobą sprzęty żeby osiągnąć ten efekt ?
 

hiero.zato

New member
Problem z Picassa i Youtube

Witam,
czy ktoś z Was spotkał się z taką oto sytuacją:
- tv "widzi" katalogi picassy ale nie wszytuje zdjęć
- tv "widzi" poszczególne pliki na youtube ale nie wczytuje (odtwarza) ich pojawia się tylko w oknie odtwarzania po próbie wczytania logo Youtube.
Nadmienię tylko że wszytko było wcześniej ok.

Dzieki za ewentualne inf.
pozdr
hz
 

nelumeh

New member
Witam,
kupiłem polecany tv tj. 40ex500, ale mam pewien problem. Mianowicie nie chcą ładować mi się filmiki z youtube w innych serwisach wszystko działa. Czy miał ktoś podobny problem, czy może związane to jest z tym iż trzeba zarejestrować się na stronie sony?
 

hiero.zato

New member
Witam,
kupiłem polecany tv tj. 40ex500, ale mam pewien problem. Mianowicie nie chcą ładować mi się filmiki z youtube w innych serwisach wszystko działa. Czy miał ktoś podobny problem, czy może związane to jest z tym iż trzeba zarejestrować się na stronie sony?


Nie ma to związku z rejstracją na stronie Sony. Dziwna sprawa - ja też miałem wczoraj ten problem ale dziś się odpalają już pliki na youtube. Sprawdź dzisiaj.
pozdr
hz
 

syndrom.1975

New member
jeśli takie informacje się tu pojawiły i to nie od ludzi przeciwnych marce Sony tzn. że tak jest, w nowych egzemplarzach są matryce AUO. Kilka dni temu miałem świetne porównanie, pojechałem z kolegą do salonu Sony po 32 EX501 przyszła nowa dostawa w ten dzień. miałem pomóc w sprawdzeniu matrycy. i sprzedawcy doznali szoku bo rozpakowaliśmy nowy 32EX501 i postawiliśmy koło 32EX500 z listopada, różnica ogromna nie tylko w kątach ale i kolorach na wprost!, sprzedawcy nawet byli wdzięczni za uświadomienie. w menu serwisowym oczywiście się to też potwierdziło. kolega zakupił 32EX500 ostatnią perełkę z matrycą S-PVA z listopada z ekspozycji, nawet się nie zastanawiał.
także albo ktoś znajdzie egzemplarz z listopada albo brać 40 cali...
pozdrawiam i życzę zadowolenia.


co do zadowolenia z 32ex500. stalem sie niedawno jego posiadaczem i nie zaluje. Szkoda tylko ze cala ramka nie jest czarna-wtedy mialbym z glowy narzekania zonki,a el poza tym cala reszta godna uwagi
 

hiero.zato

New member
Czy działa Wam Picassa ??????

Pytanie do użytkowników programu Picassa.
Mam od kilku dni problem z wyświetleniem zawartości folderów na telewizorze. Widzę swoje udostępnione katalogi ze zdjęciami ale po wejściu w nie zdjęcia nie chcą się ładować.
Jak u Was działa Picassa obecnie. Nie wiem czy to nie jest problem wynikły z aktualizacji oprogramowania Tv.
pozdr
hz
 

cassub

New member
Czy w EX500 wystepuje efekt rozmywania sie obrazu przy dynamicznym i szybkim ruchu tak jak to dzieje sie w G20?
Czy warto zamienic Panasonic G20 na Sony EX500?
 

edi730

New member
Oczywiście przy włączonych różnych polepszaczach w ex500 występuje rozmycie obrazu w czasie ruchu nie mylić z smużeniem. I w porównaniu do g20 to żadna rewelacja. Ten model jest już na wyprzedaży bo wchodzą nowe. Mając tak dobrego panasa dziwię się że myślisz o ex500.
 

cassub

New member
G20 to szmelc, przereklamowany, nie da sie ogladac sportu a nawet bajek kiedy caly kadr przesuwa sie na boki. Poza tym artefakty jak chocby zielone twarze sa nie do zaakceptowania.
Skoro nie EX500 to wezme Samsunga C650 albo Toshiba XV733.
 

hiero.zato

New member
Picasa - problemy !!!

Pytanie do użytkowników programu Picassa.
Mam od kilku dni problem z wyświetleniem zawartości folderów na telewizorze. Widzę swoje udostępnione katalogi ze zdjęciami ale po wejściu w nie zdjęcia nie chcą się ładować.
Jak u Was działa Picassa obecnie. Nie wiem czy to nie jest problem wynikły z aktualizacji oprogramowania Tv.
pozdr
hz


Ponawiam zapytanie w powyższej sprawie. Bardzo proszę uczestników forum o sprawdzenie tej kwestii.
u niektórych to występuje:
Picasa Sony Bravia - HDforum
a u innych nie
SONY - Forum użytkowników - Zobacz temat - Problem z Picasa w serii EX500

czy Ktoś wie o co tu chodzi?????

pozdr
hz
 

tdigdtd

New member
kolorem dolnej listwy

Z tego co udało mi się ustalić ex500 vs ex505 różni się dodatkowym wejściem rj-45 ethernet, i ten szczegół kosztuje 1500zł ekstra.

P.S. Czy ktoś ma głębsze doświadczenia jeżeli chodzi o granie na PC w "strzelanki" (ew konsoli) podpiętej do Sony KDL-55EX500. Pytam się konkretnie o model 55" bo w wypadku np. Samsunga ma to znaczenie, 55" model dostaje gorszą matrycę niż mniejsze. Tak chodzi mi o input lag i jakość obrazu w trybie gra.

Znalazłem trochę opinii co do gier ale nikt nie pisze w co grał a to dość istotna kwestia.
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
Mam zapytanie do uzytkownikow EX500 odnosnie smuzenia.
Czy przy przesuwaniu kadru ( ruchomy obraz ) wystepuje smuzenie?
I czy podczas meczow pilki noznej taki efekt wystepuje a jesli tak to jaka jest jego intensywnosc?
Mam G20 i wystepujacy w nim brak plynnosci ruchu ( w tym green ghosting ) jest nie do zaakceptowania.
Jak jest w tym modelu Sony?
 

Dig Dug

New member
Cassub - kup LCD to pożegnasz się z czernią. Co ciekawe EX500 ma jedną z lepszych czerni wśród LCD, tyle że nie umywa się ona do G20. Mam EX500 i to na matrycy samsunga, a i tak do G20 mu daleko, poza tym nie ma szczegółów czerni. Sam TV spoko, ale w rozmiarze 40 cale i wyżej G20 rządzi i tyle. Ja nie mogłem 42 kupić więc zamiast plazmy kupiłem LCD. TV spoko, ale oglądając ciemny film, z dużą ilością czarnego i pokrewnych żałuje, że nie było 37 cali G20.

Acha a test Kikiego porównujący G20 do EX500 można sobie darować. EX też świeci + ma clouding.
 

Dig Dug

New member
W EX 500 spoko, nie widzę tego, jest płynnie, czasem lekko teatralnie, ale naprawdę lekko. Z tym, że ojciec i brat mają plazmaki itam płynność jest super + nie widzę u nich gostów. G20 oglądałem tylko w sklepie i już w sklepie urzekł mnie swoim obrazem.

Wracając do EX500, to jestem pozytywnie zaskoczony tym TV. Dało się splaźmić obraz, kolory i jest spox na ustawieniach kino. Tylko ta czerń o której pisałem jest w porównaniu z plazmami mało szczegółowa i mniej czarna, o kątach nie wspomnę. Ostatni doświadczam kolejnej wady LCD, braku ochrony matrycy. Latam za dzieckiem i pilnuje bo lgnie do ekranu i rękami chce bić po matrycy.
 

cassub

New member
DigDug, a jak wyglada pilka nozna, smuzy?
A jak z katami?
W kazdym razie wystawilem G20 na allegro za 2500, moze ktos kupi.
A wtedy wezme EX500.
 
Do góry