Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

pandzik

Member
Bez reklam
Nie mogę edytować swojej ostatniej wypowiedzi... hmm

Ale co tam, TV doszedł! Kurier wdrapał się z nim pod same drzwi. Nieźle!
Tak sie zastanawiam czy nie jest jednak trochę za mały... :D

TV pójdzie na ścianę a centralny wreszcie na stolik. :p
To zaczynam zabawe z DLNA i ustawieniami. Na początek jednak nie wiem jak ustawić recznie programy... :p

Jeśli chodzi o buczenie - faktycznie sporo głośniej od 32" Sony ale nie powinno być to uciążliwe.
 
Ostatnia edycja:

manu_utd

New member
Bezprzewodowe podłączenie tv do routera

Witam.
Noszę się z zamiarem kupna telewizora. Chciałbym mieć możliwość łaczenia się z netem i nie jestem pewien czy DLNA mi to zapewni.

Telewizor będzie stał w innej cześci pokoju niż router bezprzedowody, poprowadzenie kabla od niego do routera będzie w tym wypadku wysoce problematyczne.
Czy mogę tego uniknąć? Moze istnieje jakieś inne rozwiązanie?

Jak wspomniałem jestem przed zakupem i liczę na Waszą pomoc póki jeszcze moge dokonać innego wyboru. Dzięki!

Pozdrawiam,
Piotr

Jest alternatywa w postaci bezprzewodowego podłączenia tv do sieci LAN. Będziesz musiał kupić kartę USB sieci bezprzewodowej UWA-BR100 (UWABR100) : Akcesoria : Sony. Ten adapter jest kompatybilny z telewizorami z serii ex w tym ex500. Cena w SONY STYLE wynosi 249 zł.
 

alicja82

New member
Lepiej zastanowić się nad routerem wifi w trybie N, na pewno taniej i można w przyszłości podłączyć inny Tv, nie musi być to słuszna marka.
 

rufus1988

New member
Witam wszystkich użytkowników :) nie jestem tu tak zupełnie nowy - dzięki temu zacnemu forum zakupiłem 1,5 roku temu TV SONY KDL W4000 46cali, z którego to jestem mega zadowolony (może z wyjątkiem rozmiaru;p). Obecnie planuję zakup kolejnego TV SONY i mam w związku z tym kilka pytań, od razu dodam że przewertowałem z 80 stron tego wątku i niestety nie nzalazłem jednoznacznej odpowiedzi na wszystkie moje pytania, zmęczyłem się i dlatego też piszę:)
Szukam TV SONY w rozmiarze 52-55 cali, model z tego wątku przyciągnął moją uwagę.
Pierwsze kryterium : PORÓWNANIE do serii W4000, z której to jestem MEGA zadowolony - jak ono wypada ? Na korzyść którego odbiornikia ? Mówię oczywiście o jakości obrazu. . .
A teraz obszerniej dane wymagane przez KIKIEGO :
odległość od ekranu - około 3,5 metra
jak słońce świeci w pokoju - niestety raczej nasłoneczniony i będzie stał przy oknie, jednak z pewnością kupię chociażby zwykłe ciemne rolety które powinny pomóc.
Jak duży jest pokój - około 15-17 metrów2
jaki masz obecnie telewizor - KDL W 4000 46cali
jakie programy najczęściej oglądasz - zdecydowanie HD (Nka, PS3, filmy TYLKO i wyłącznie BLURAY), niemniej narzeczona pewnie będzie oglądać również SD, mi też pewnie się zdaży od czasu do czasu.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - ZDECYDOWANIE wieczorem.
preferowana wielkość telewizora - Chciałbym 55 cali ale nie wiem czy nie zbyt duży (W4000 46' z odległości 3,7 metra wydaje się zwyczajnie za mały, nawet mama po dwóch tygodniach już pytała ile kosztował 52' :D)

preferowana marka - zdecydowanie SONY
czego nie lubisz w telewizorach - słabej sakości obrazu;p
jakie urządzenia będą podłączone - ROUTER jeżeli już to tylko dla DLNA, PS3 ponieważ jestem ZAPALONYM graczem(!!), kino dowowe.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? Telewizja - 35%, PS3, BLU RAY - 65%
jakimi złączami - naturalnie wszystko HDMI
jaki masz sygnał - N-ka, PS3
ile programów HD - na dzień dzisiejszy około 15:)
ma stać czy wisieć - wisieć
Jakie wyposażenie multimedialne jest Ci niezbędne - nie mam wielkich wymagań, na tego typu TV nie oglądam nawet filmów DVD (tylko i wyłącznie blu ray), a gdyby pojawiła się konieczność odtworzenia MKV to jest PS3 :)
jaka klasa cenowa - Cena na sam TV to MAKS 6,5 tyś zł nie mniej do 6 tyś byłoby najlepiej.


Czytałem wiele o cloudingu i innych problemach co mnie bardzo nie przeraża, sprawdzę to w sklepie i tyle.

Jednak co mnie BARDZO NURTUJE to JAKĄ WIELKOŚĆ WYBRAĆ ????? Czy 55' to przy w/w warunkach nie przesada ? Nie będą widoczne piksele i obraz nie straci na jakości przy odległości 3,5 metra ? Proszę o podzielenie się doświadczeniem osób posiadających ten TV (a SZCZEGÓLNIE w tym rozmiarze) jak i osób w temacie :) POZDRAWIAM i z góry dzięki !!

PS. Dodam że nie jestem Wideofilem - zwyczajnie lubię dobry film + referencyjną jakość obrazu.
Zastanawiałem się nad tech. LED'ową jednak krawędziowe to tragedia (a nad design stawiam jakość obrazu) a na FULL LED mnie raczej nie stać;/. Mam nadzieję że wątek jeszcze nie uwarł i znajdą się osoby chętne do pomocy :)))
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na Ps3 i na BD będzie jeszcze lepiej na ekranie 55".
Ale przy Sd będzie gorzej.
Teraz pytanie ile % będzie oglądania kanałów SD ?
 

rufus1988

New member
Tak jak napisałem wyżej, większość HD ;p;p;p Wiem co to oznacza, wszystko i nic:D

Pytanie czy to SD jest jeszcze na poziomie Akceptowalnym ? Czy nie da się tego oglądać ? Mówię tu o kanałach na których lecą seriale TVP ;p (narzeczona:D).

KIKI a miałeś przyjemność obcować z tym TV w 55 calach ? Jestem rozdarty bo 46 to za mało, z drugiej strony jak siadałem blisko (3 metry i mniej) od tv 46' to już wydawało mi się że dostrzegam właśnie piksele i obraz traci na jakości (jednolitości). A ten nowy TV ma być oglądany z odległości 3,5 metra i sam nie wiem czy nawet na Blu Ray nie będą mi przeszkadzać piksele. . . ;/

I gdyby ktoś mógł skrobnąć jak ma się porównanie jakości obrazu do serii W4000 ?

DODAM że właśnie zmierzyłem pokój - odległość od ściany gdzie będzie wisiał TV do ściany przy której będzie sofa/fotel to dokładnie 4,1 metra. Z tym że wiadomo że tv odstaje troszkę od ściany, jak i głowy nie opiera się o ścianę siedząc. . .w zasadzie nawet wypoczynku nie opiera się o ściany, delikatnie musi być odsunięty w związku z czym zakładam 3,5 metra odległość od głowy do TV. . .chyba prawidlowo ?
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
Mam całkowity misz masz.

Kiedy uruchamiam DVD by posłuchać muzyki - włącza się TV. Gdy wyłącze TV (nawet przyciskiem z boku obudowy) gaśnie DVD.

To jakieś sterowanie poprzez HDMI? Jak to wyłączyć?

o_O
 

Sych

New member
Wejdź w ustawienia hdmi i tam masz możliwość konfiguracji sterowania hdmi. Możesz sobie wylaczyc uruchamianie obu urządzeń jednym, właczyć itd.
 

Sych

New member
rufus1988
ex500 to model klasę wyższą niż w4000 i do tego 2-3 lata nowszy. Ma nowszy procesor be3, poprawione motionflow, lepsze skalowanie, ładniejszy obraz. W porównaniu do w4000 wypada zdecydowanie lepiej.
Odległość 55 na 4m to nawet za mało. Na blu ray i nawet na sd nie będziesz widział pikseli. To już troche nowsza technologia
 

rufus1988

New member
SYCH dzięki za info :) Mam nadzieję (i wierzę) że wiesz o czym mówisz i miałeś okazję faktycznie porównywać te dwa tv pod wzlędem obrazu a nie opisu właściwości od producenta. Mimo że seriia W4000 nie miała MotionFlow więc w EX500 ona się zwyczajnie pojawia;p nie jest lepsza:)

Ratyo1 mówisz to na podstawie doswiadczenia ? Czy przypuszczasz że tak powinno być? Ja gram na 46' z niecałych 4 metrów i jest rewelka (tv wydaje mi się mały);p;p;p i nie dostzregam nad zwyczajnego ząbkowania. . .no ale to 46' a nie zamierzane 55' więc jak to z tym jest Panowie ??
 

ap0f1s

New member
Witam
Jestem zainteresowany kupnem modelu ex500 32cale. Głównie bedę uzywał telewizora do konsoli xbox360( i równięz jako monitor). I teraz moje pytanie jak wyglada sprawa z input lagiem w tym modelu? Wogóle jak sprawuje się w grach?
 

rufus1988

New member
AP0F1S po przeczytaniu całego wątku wiem że z jednej strony inputlag kształuje się na poziomie 60ms, a z drugiej (podobno) hardcore'owi gracze FPS twierdzą (chyba dwóch ich tu było) że żadnych opóźnien w grze przez sieć nie zauważyli, że tną wszystkich aż miło :D ważne tlyko aby tv włączyć w trybie "gra". Nie mniej zachęcam do skorzystania z opcji "wyszukaj" bądź przeczytania całego wątku . . .:)

Gdyby ktoś mógł się odnieść do moich pytań z poprzedniej strony byłbym wdzięczny:)
 

zapobiegacz

New member
Witam, temat przeczytałem, cały.
Jako, że jestem laikiem w tym temacie, napisalibyście Panowie jak fachowo skontrolować TV po odbiorze? Ściągnąłem sobie obrazy kontrolne z tego tematu. Oględzin dokonywać w nocy przy zaciemnionym pokoju tak?
Oraz drugie pytanie, czy to jest najbardziej odpowiednia kalibracja dla 46 ? (również znalezione w tym temacie)

Edit: linka nie wkleję, za mało postów, kalibracja ze strony reviews.lcdtvbuyingguide




Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
zapobiegacz - najpierw sprawdz sobie ustawienia fabryczne FILM - ustawiane z pilota przyciskiem nie z menu telewizora.
Ja bawiłem się w kalibracje, a potem jak znalazłem ten przycisk, o którym nie wiedziałem i zacząłem przełączac to okazało się, że w 90% moje ustawienia pokrywają sie z FILM. Zostałem przy swoich, ale jakbym wiedział o tym to bym nie bujał się z poszukiwaniem tylko dopracował firmowe. Nie mam 46 cali a 32 cale, ale jak w 46 calach jest matryca Samsunga to powinno być podobnie.
Acha te ustawienia łagodzą obraz w kierunku plazmowym. Ja jestem z nich mega zadowolony, chociaż znajomy mówi, że mam ciemny obraz. Ale tylko o jasność mu chodzi, nie czepia się kolorów, kontrastu i ogólnie jakości itp.
Mam podświetlenie na 3, jasność 50, kontrast 90, nasycenie 53, kolory ciepłe2, polepszacze włączone na średnie, w zaawansowanych mam korekcje czerni i inne na minimum. Ostrośc mam na 10. W regulacje RGB nie wchodzilem. 100Hz standard. To z grubsza.
 

Dig Dug

New member
Naciskasz - OPTION - po prawej joystika na pilocie i w połowie ukazanego menu masz MOTIONFLOW nachodzisz podświetleniem, dajesz w prawo joystikiem i na podmenu ustawiasz standard lub maksymalne.

Albo z głównego MENU, na które wchodzisz HOME w opcjach OBRAZ i dalej ZAAWANSOWANE.
 

pandzik

Member
Bez reklam
A to motionflow to właśnie 100Hz? Gdy dam na maksa? Hm. A standard to ile niby jest? A wyłączone to ile?
 
Do góry