Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

dune2

New member
Bez reklam
Gratuluję dobrego wzroku:) Tak na poważnie to trochę przesadzasz z tymi kątami. Specjalnie dla ciebie zrobiłem pomiary :) i Oglądam telewizję siedząc 2,5m od telewizora. Kanapa ma szerokość 1,80m ustawiona centralnie na wprost. Szerokość ekranu 55" to 1,20m. Siedząc na brzegu kanapy (lewym lub prawym) nie widzę utraty czerni. Dopiero wychylenie głowy o kolejne 50 cm daje efekt szarej czerni.
Ty uwazasz ze przesadzam a ja ze nie.Dla mnie katy to podstawowy parametr w tv i nie akceptuje tego ze paroletni z5500 bije na glowe katami najwyzszy obecnie model hx920.
I mowie tutaj o tym co realnie widac a nie badania czy testy bo ja nie ogladam na codzien badan ale realne kanaly telewizyjne.
I widzialem pare sztuk hx920 w roznych warunkach (mediamarkt,saturn,euroagd) i tylko w centrum sony katy robily wrazenie dobrych.Ale tam jest on specjalnie powieszony i oswietlony wiec to nie jest miarodajne.
W kazdych warunkach co ogladalem hx920 bylo widac zmiany w odcieniach czerni siadajac lekko bokiem do tv.Do tego niemal kazdy egzemplarz mial nierownomiernie podswietlona matryce.Dla mnie to skandal przy tv ktory kosztuje tak duzo.
I mnie nie przekonasz ze jest inaczej ale jak Ty tego nie widzisz to zazdroszcze.

A i ja ogladam tv 46 cali z odleglosci ok 1,5m siedzac czesto pod katem do ktoregos z nich bo obecnie mam dwa w jednym pokoju (z5500 i hx720).Teraz chce kupic trzeci i naprawde musi miec dobre katy a poki co zawiodlem sie na hx920.
W pozostalych pokojach mam paroletnie samsungi ale o nich nie wspominam bo to przepasc technologiczna.

A tym co sie ciesza ze nie widac problemu katow z odleglosci 2,5-3,5m polecam ogladac z odleglosci 10m to wcale nie bedzie problemow z niczym.Ale do diaska pare lat temu katy byly lepsze a teraz gorsze i na to ja sie nie godze bo ceny nie spadly wiec czuje sie oszukany.
 
Ostatnia edycja:

Woszkowaty

New member
Ostatnia aktualizacja:

Informacje o pliku do pobrania

Informacje o aktualizacji (18/01/2012)

Plik ten aktualizuje oprogramowanie wbudowane telewizora do wersji PKG3.904EUA, wprowadzając następujące zmiany:
Wprowadzone poprawki

  • Improves TV performance during 1080i / 1080p transitions
Modele, których dotyczy informacja

  • KDL-65HX920 / HX923 / HX925
  • KDL-60NX720 / NX723 / NX725
  • KDL-55EX720 / EX721 / EX723 / EX725 / NX720 / NX723 / NX725 / HX820 / HX823 / HX825 / HX920 / HX923 / HX925
  • KDL-46CX520 / CX525 / EX520 / EX521 / EX524 / EX525 / EX720 / EX721 / EX723 / EX724 / EX725 / EX726 / EX727 / EX728 / EX729 / HX720 / HX723 / HX725 / NX720 / NX723 / NX725 / HX820 / HX823 / HX825 / HX920 / HX923 / HX925
  • KDL-40CX520 / CX521 / CX523 / CX525 / EX520 / EX521 / EX523 / EX524 / EX525 / EX720 / EX721 / EX723 / EX724 / EX725 / EX726 / EX727 / EX728 / EX729 / HX720 / HX723 / HX725 / NX720 / NX723 / NX725
  • KDL-37EX521 / EX524 / EX525 / EX720 / EX723 / EX725
  • KDL-32CX520 / CX521 / CX523 / CX525 / EX421 / EX425 / EX520 / EX521 / EX523 / EX524 / EX525 / EX720 / EX721 / EX723 / EX724 / EX725 / EX726 / EX727 / EX728 / EX729
  • KDL-26EX320 / EX321 / EX325
  • KDL-24EX320 / EX325
  • KDL-22EX320 / EX325
czyli: zwiększa wydajność TV podczas przejścia 1080i / 1080p.
 

Alcatraz

New member
A i ja ogladam tv 46 cali z odleglosci ok 1,5m siedzac czesto pod katem do ktoregos z nich bo obecnie mam dwa w jednym pokoju (z5500 i hx720).Teraz chce kupic trzeci i naprawde musi miec dobre katy a poki co zawiodlem sie na hx920. W pozostalych pokojach mam paroletnie samsungi ale o nich nie wspominam bo to przepasc technologiczna.

Ja mam w łazience XEL Oled a w ubikacji hełm wirtualny i nie marudzę na kąty. A tak poważnie to kup sobie plazmę i nie będzie problemu.
 

dune2

New member
Bez reklam
Ja mam w łazience XEL Oled a w ubikacji hełm wirtualny i nie marudzę na kąty. A tak poważnie to kup sobie plazmę i nie będzie problemu.
Pozazdroscic :D
A mowiac serio myslalem o malym tv do kuchni i wc ale poki co nie zdecydowalem sie.
O plazmie takze myslalem ale naczytalem sie o wadach tej technologii i wyszlo ze dla mnie jej jedyna zaleta to katy.
Pradu jednak wyraznie wiecej potrzebuje, rozdzielczosc jakas gorsza mi sie wydaje i ten problem wypalania.Ja lubie czesto trzymac gre na pauzie jak np. telefonuje oraz przegladac zdjecia.

Chyba poczekam z kupnem leda na taki ktory bedzie mial "bardzo dobre katy" i dobra jakosc obrazu.
Celowo pisze dobra bo nie musi byc jakas super podstawa by katy byly dobre.
Bo co mi z bardzo dobrej jakosci obrazu hx920 jak katy sa powiedzmy srednie.

Nie wiem jak z toshiba ZL1G bo nigdzie w trojmiescie jej nie znalazlem ale to 55 cali i cena doslownie zaporowa.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszyscy ktorzy mysla o sonikau i full led niech sie spiesza bo nastepcy 920 nie bedzie, topowym modelem bedzie hx 850 z krawedziowym podswietleniem i z lokalnym wygaszaniem. Przynajmniej takie infornacje na Ces Kiki otrzymal.
Lolek
 

heis

New member
serwisant mnie odwiedzi na dniach. poinformuję Was jak będę znał już jakieś konkrety.
Sony wymieniło mi TV na nowy model. Tak jak ktoś tu wspominał, modele sprzed Października 2011 mogą mieć różne problemy z podświetlonymi rogami, mój był z Maja, wymienili na Grudniowy. Po odpowiednim ustawieniu podświetlenia, problem 'latarek' w rogach został prawie całkiem wyeliminowany.
 
Ostatnia edycja:

Oled1969

New member
Wszyscy ktorzy mysla o sonikau i full led niech sie spiesza bo nastepcy 920 nie bedzie, topowym modelem bedzie hx 850 z krawedziowym podswietleniem i z lokalnym wygaszaniem. Przynajmniej takie infornacje na Ces Kiki otrzymal.
Lolek

Rezygnując z Led full Sony dołącza do kolejnych miernot typu sharp(poza 70 calami)czy Samsung które tylko promują edge led.Na placu boju w jakości dobrego (pełnego) podświetlenia pozostanie tylko Philips(mały rozmiar),Toshiba (piekielnie droga) i może Lg (jak nie oszuka z iloscią stref).Tak firmy rolują klientów .Dostajemy cienkie tv o coraz gorszej jakości , kiepskim podświetleniu słabej czerni i kątach widzenia.
Zrezygnowano wpierw z plazm póżniej z lcd następnie z lcd led full .. to co nas czeka? Oledy które żółkną po kilku latach i tracą barwę niebieską?
Dobry 55 calowy tv kosztuje ponad 10 k i nadal jest słaby?
Za kilka lat może dobrych plazm i lcd nie kupimy bo ich produkcja im sie nie opłaci może?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze na 99% za jakis czas juz nie bedzie zwyklych lcd czy plazm bo bedzie to wlasnie za drogie w produkcji.... A odnosnie soniaka to ja mysle ze problem jest w tym ze oni maja duze straty i boja sie wejsc w oledy bo raz ze na poczatku nie beda one tanie a dwa boja sie ze znowu wpakuja kase a sprzedaz moze okazac sie mniej oplacalna niz sobie zaloza. Przykladem jest rezygnacja wlasnie z full hd gdzie specjalnie duzo ludzi nie kupilo modelu 920 pomimo ze fajny tv bo cena jednak jest nie dla wszystkich i mysle ze podjeli decyzje zeby zaprzestac full hd skoro np samsung nie ma tv full hd a sprzeadz ich tv jest wysoka bo cene maja nizsza.
lolek
 

Dig Dug

New member
To niech wrócą do CCFL albo do WCG-CCFL - wróci jakość, a cena bedzie niższa niż Full Led. Sądze, ze wtedy część miłośników plazm wróciłoby do LCD, a duza część miłośników LCD olałaby cienkość Edge Led i wolałaby kupić "grubasa" ale z dobrym obrazem, kątami i czernią. A tak to ekologia i moda na "cieńkość" zapędza nas w ślepy zaułek.
 

Oled1969

New member
To niech wrócą do CCFL albo do WCG-CCFL - wróci jakość, a cena bedzie niższa niż Full Led. Sądze, ze wtedy część miłośników plazm wróciłoby do LCD, a duza część miłośników LCD olałaby cienkość Edge Led i wolałaby kupić "grubasa" ale z dobrym obrazem, kątami i czernią. A tak to ekologia i moda na "cieńkość" zapędza nas w ślepy zaułek.

O to właśnie chodzi - obraz ma być idealny a nie ramka do tego cienka na 4 mm.Kto podziwia w domu smukłość?Dobre crt było grube a obraz sd żyleta.Komu to przeszkadzało?Jak stare Sony lcd ma lepszą czerń i kąty niż dzisiejszy full led.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie komunikat mówił że nie będzie HX 950 (informacja z Ces , nie był pokazywany na CES) , Na pytanie kiedy wejdzie Sony Crystal Led - przedstawiciel Sony powiedział że to jest prototyp a do uruchomienia produkcji jeszcze długa droga.
 

Mylagos

New member
Moim zdaniem następca HX920 powinien pojawić się na rynku. Biorąc pod uwagą stopniowy sposób wprowadzania na rynek telewizorów przez Sony, sądzę, że wszelkich pierwszych informacji można spodziewać się w okolicach wakacji.
 

Alcatraz

New member
Nie chcę się licytowac na informacje ale słyszałem komuniakt Sony, który mówił że wzorem lat ubiegłych flagowy model wprowadzą około czerwca, lipca (tak było z HX920). A to, że nie było go na targach tym bardziej sugeruje, że może to być Crystal LED - teraz nie jest gotowy a za parę miesięcy będzie. Nie sądzę, żeby czekali z tym nie wiem jak długo - za chwilę wchodzi oled więc nie ma już na co czekać bo przepadną z kretesem. Moim zdaniem wszystko układa się w logiczną całość.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam czyli rasumujac to powiedzmy ze najwyzszym modelem bedzie hx 850 to nadal bedzie zwykly led podswietlany krawedziowo ze strefowym wygaszaniem , a nie cristal led ? Bo ten jak to Kiki napisal bedzie powiedzmy w przyszlym roku ? dobrze zrozumielaem.... a jesli by tak bylo to chyba sony znowu dostanie po kieszeni chyba ze nowe oledy samsunga i lg beda jednak drogie i malo doskonale w trwalosci - to wtedy moze dla sonego byc mniejsza kara ze nic nowego w tym roku nie wymyslili.
lolek
 

Alcatraz

New member
Jeszcze raz - będzie HX950 prawdopodobnie około września. Nie bedzie to Crystal LED a tak jak poprzednio Intelligent Peak Led tylko oczywiście jakoś ulepszony na ten rok. Informacja z prezentacji firmy Sony w Warszawie. Nie wiem czy informacja o wrześniu jest na 200% pewna podobnie jak nie wiemy czy informacje o przyszłym roku czy podobne są pewne.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
To niech wrócą do CCFL albo do WCG-CCFL - wróci jakość, a cena bedzie niższa niż Full Led. Sądze, ze wtedy część miłośników plazm wróciłoby do LCD, a duza część miłośników LCD olałaby cienkość Edge Led i wolałaby kupić "grubasa" ale z dobrym obrazem, kątami i czernią. A tak to ekologia i moda na "cieńkość" zapędza nas w ślepy zaułek.
Dokładnie jest tak jak piszesz. Niestety wiele firm mami nas bzdetami a jakość spada.
 
D

Deleted member 121090

Guest
O to właśnie chodzi - obraz ma być idealny a nie ramka do tego cienka na 4 mm.Kto podziwia w domu smukłość?Dobre crt było grube a obraz sd żyleta.Komu to przeszkadzało?Jak stare Sony lcd ma lepszą czerń i kąty niż dzisiejszy full led.
No nie tak do końca. Mam w domu topowy model Sony CRT. 32HQ150. Na pewno go nie sprzedam. Dźwięk w porównaniu z dzisiejszymi TV to mistrzostwo świata. Obraz też rewelacyjny. Odwzorowanie kolorów, płynność obrazu wybitne. Do tego pilot w całości alu. TV to 70kg żywej wagi. Tylko że nowy kosztował około 2k euro. Mam nadzieję że mi jeszcze z 5 lat pogra jako drugi TV. Ale szczerze to jednak dzisiaj w porównaniu z nowymi, o dużej przekatnej konstrukcjami HD to jednak przepaść. Kąty ma owszem niezłe, ale czerń na pewno gorszą od plazmy którą mam. Więc jako drugi TV w kuchni się sprawdza, ale w salonie już bym nie chciał.
 

Carexpert

New member
Sony wymieniło mi TV na nowy model. Tak jak ktoś tu wspominał, modele sprzed Października 2011 mogą mieć różne problemy z podświetlonymi rogami, mój był z Maja, wymienili na Grudniowy. Po odpowiednim ustawieniu podświetlenia, problem 'latarek' w rogach został prawie całkiem wyeliminowany.
A jak sprawdzic date produkcji? Ja mam dopiero co kupiony tv i mam takie latarki jak wchodze w internet. Po update problem jakby troche zmalal ale nadal jest. To co mam wzywac serwis i wymienia mi tv?
 
Do góry