Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

tygrysex

New member
Dzisial przyszedl firma kurierska... meisiac i 5 dni, od daty wysylki rejestracji, takze spoko.
Tez juz sprzedany, wisial 5 minut na alledrogo ;)
 

szakalaka

New member
Może jest ktoś kto posiada jeszcze podarowany :) tablet i sprawdzi mi czy DLNA działa jak należy ? czy np. odtwarza avi na telewizorze ?
 

zawiej

New member
Może jest ktoś kto posiada jeszcze podarowany :) tablet i sprawdzi mi czy DLNA działa jak należy ? czy np. odtwarza avi na telewizorze ?
Wygląda na to, że aplikacja DLNA w tablecie służy do odtwarzania mediów z istniejących serwerów w sieci lokalne. Żeby odtworzyć coś na telewizorze z tabletu musisz zainstalować odpowiednią aplikację, u mnie zadziałało iMediaShare, ale na android market jest tego więcej. W telewizorze pojawi się tablet jako serwer mediów. Miłej zabawy.
 

dune2

New member
Bez reklam
Znowu wraca u mnie problem wyboru tv jako glownego i obawiam sie ze bede zmuszony do kupna toshiby zl1g ale zanim wydam 16 tys wole sie upewnic czy hx920 jest naprawde tak kiepski jak mi sie wydawalo.Mam tu na mysli katy widzenia.
Czy ktos z uzytkownikow ma mozliwosc porownania go w warunkach "domowych" z innymi modelami Sony ? Bo hx720 ktory mam wydawal mi sie niezly w sklepie a w domu katy to porazka.
Jak porownywalem hx920 w sklepach to tez raz mi sie wydaja lepsze katy a raz gorsze.
Teraz sprawa jest o tyle powazniejsza ze o ile hx720 kupilem z mysla o graniu na pc,ps3,xbox i jakos katy przebolalem tak teraz chce kupic tv ktory ma byc traktowany jako glowny.
Jako ze czesto siedze pod bardzo sporym katem do glownego tv to musi byc on co najmniej na poziomie serii z5500 sprzed paru lat.
Czy jest to osiagalne by kupic tv z 3d i katami chociaz tak dobrymi jak serie sprzed paru lat ?
 

accu

New member
Bez reklam
Znowu wraca u mnie problem wyboru tv jako glownego i obawiam sie ze bede zmuszony do kupna toshiby zl1g ale zanim wydam 16 tys wole sie upewnic czy hx920 jest naprawde tak kiepski jak mi sie wydawalo.Mam tu na mysli katy widzenia.
Czy ktos z uzytkownikow ma mozliwosc porownania go w warunkach "domowych" z innymi modelami Sony ? Bo hx720 ktory mam wydawal mi sie niezly w sklepie a w domu katy to porazka.
Jak porownywalem hx920 w sklepach to tez raz mi sie wydaja lepsze katy a raz gorsze.
Teraz sprawa jest o tyle powazniejsza ze o ile hx720 kupilem z mysla o graniu na pc,ps3,xbox i jakos katy przebolalem tak teraz chce kupic tv ktory ma byc traktowany jako glowny.
Jako ze czesto siedze pod bardzo sporym katem do glownego tv to musi byc on co najmniej na poziomie serii z5500 sprzed paru lat.
Czy jest to osiagalne by kupic tv z 3d i katami chociaz tak dobrymi jak serie sprzed paru lat ?

Witam,
Widzę, że masz spore wątpliwości co do kupna nowego telewizora, a w takim przypadku pośpiech nie
jest wskazany. Może lepiej poczekać na nowe modele telewizorów , które na przełomie kwietnia/maja
powinny pokazać się na rynku.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dune2

New member
Bez reklam
Obawiam sie ze pozniej z tego co wiem to w czerwcu.I skoro teraz 55 cali hx920 kosztuje 12 tys to obawiam sie ze topowy model dojdzie do 20 a nie chcialem przekraczac 15-16 tys.Dlatego coraz bizej jestem kupna toshiby zl1.
Chociaz toshiba ma pare wad.
Jedna to taka ze nigdzie nie ma jej realnie by zobaczyc czy jest naprawde tak wspaniala jak droga.
A druga to ze jest produkowana a ja mimo ze patriota jakos nie ufam w polska dokladnosc w produkcji sprzetu elektronicznego.
Nawet tu na forum widze ze niektorzy maja bad pixel w tv a serwis twierdzi ze to w normie.
Czyli wydam 16 tys i bede mial bad pixel bo to jest w normie ? To ja dziekuje.
 

eM!

New member
Jedna to taka ze nigdzie nie ma jej realnie by zobaczyc czy jest naprawde tak wspaniala jak droga.

Powiem Ci, że masz stalowe nerwy aby kupić TV za ponad 12.000,00 PLN i nawet go wcześniej nie zobaczyć. Oczywiście każdy różnie zarabia i lubi wydawać na różnie rzeczy pieniądze, ale 12 patyków oddać w ciemno komuś za wcześniejsze zobaczenie zdjęcia wraz z opisem w internecie.

Wydaje mi się, że problem pikseli w serii HX920 nie jest normą ani nagminną rzeczą. Jak wiadomo nie od dziś, każdy kto kupi coś co mu się podoba i go cieszy, to po prostu się cieszy swoim zakupem i tyle w tym temacie. Ale jak już ktoś kupi coś, co się psuje, czy ma jakąś wadę to najzwyczajniej w świecie robi trochę dymu, co oczywiste!
 

don111

Banned
UE46D8000 kontra KDL-46HX920 – cz.1 | TV TEST
UE46D8000 kontra KDL-46HX920 – cz.2 | TV TEST

generalnie trochę słaba czerń jak na full leda, z uwagi na nieciekawe algorytmy do wygaszania, choć podobno rewelacyjna płynność i brak artefaktów od ulepszaczy, w tym akceptowalna nadpłynność

"Także nawet najlepsze plazmy muszą uznać wyższość Sony w kategorii rozdzielczości ruchu. Pod tym względem KDL-46HX920 jest najlepszym telewizorem jaki kiedykolwiek mieliśmy okazję testować. Musimy uczciwie przyznać, że nie znamy lepszego telewizora do oglądania sportu i filmów akcji. Brawo Sony!"
 

Alcatraz

New member
Co to Don, jakieś nawrócenie? Jeszcze nie tak dawno przekonywałeś mnie do czegoś zupełnie odwrotnego i... plazmowego:)) A teraz takie peany i cytaty na cześć HX920?
 

dune2

New member
Bez reklam
Powiem Ci, że masz stalowe nerwy aby kupić TV za ponad 12.000,00 PLN i nawet go wcześniej nie zobaczyć. Oczywiście każdy różnie zarabia i lubi wydawać na różnie rzeczy pieniądze, ale 12 patyków oddać w ciemno komuś za wcześniejsze zobaczenie zdjęcia wraz z opisem w internecie.

Wydaje mi się, że problem pikseli w serii HX920 nie jest normą ani nagminną rzeczą. Jak wiadomo nie od dziś, każdy kto kupi coś co mu się podoba i go cieszy, to po prostu się cieszy swoim zakupem i tyle w tym temacie. Ale jak już ktoś kupi coś, co się psuje, czy ma jakąś wadę to najzwyczajniej w świecie robi trochę dymu, co oczywiste!

Duzo ponad bo dokladnie 16 tys w powaznych sklepach.
Przeciez nie kupie w jakims internetowym sklepie bo w takich to mozna kabel kupic a nie tv.
Poza tym od kiedy sie dowiedzialem ze ta toshiba jest w polsce robiona to juz odpadla.
Nie dam za polskie wykonanie takiej kasy.
Wezme 55 calowke hx920 i trudno jak nie ma nic innego na rynku to niech tak bedzie.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Ten układ strefowego wygaszania w hx920 to jakaś porażka. I widzę, że poskąpili stref, jak lg w lw980s.
 

don111

Banned
Co to Don, jakieś nawrócenie? Jeszcze nie tak dawno przekonywałeś mnie do czegoś zupełnie odwrotnego i... plazmowego:)) A teraz takie peany i cytaty na cześć HX920?
a co, masz mnie za jakiegoś fanatyka plazm ? ;)
po części może i racja, dla mnie większość LCD/LED to szmelc w porównaniu z plazmami w podobnej cenie (LCD/edge LED są zdatne do oglądania tylko w dzień), tym bardziej że wiem z doświadczenia, że wady nowych plazm to wszystko mit i wyolbrzymianie problemów
generalnie full led z local dimming to już trochę inna bajka, są pewne wady ale spokojnie do przełknięcia i to jest zbliżona klasa do najlepszych plazm, tu już raczej nie mówimy o różnicy jakości tylko wybieramy bardziej pasujący nam charakter obrazu (miękki, bardziej nasycony w plaźmie, czy ostry i bardziej sterylny w LCD)
odwzorowanie ruchu, płynność to jeden z trzech głównych wyznaczników jakości tv obok kontrastu i kolorów, więc skoro tak wychwalili tego Soniaka to wartałoby o tym wspomnieć :)
 

maxxio27

New member
Wystarczy oryginalny paragon za telewizor do którego dołaczony był tablet. Można też poprosic w miejscu zakupu o wypisanie osobnego dokumentu gwarancji na formularzu Sony.


Nie potrzeba dodatkowego dokumentu do tabletu , gw liczy się od pierwszego uruchomienia tabletu ( zapisany log z Androida) i pobraniu aktualizacji z internetu , gw standardowa 2 lata - informacja z infolinii Sony Poland .

pozdrawiam


maxxio27
 

zawiej

New member
Dziś otrzymałem oryginał rachunku za zakup telewizora. Myślałem, że gdzieś zaginął we Francji a tu w skrzynce list z rachunkiem w środku. Miło z ich strony.
 
Do góry