Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

dune2

New member
Bez reklam
Dzis ogladalem w mediamarkt.
Porazka jak za ta cene.
Pomijam juz to ze katy dalekie od doskonalosci ale ten z ekspozycji mial nierownomiernie podswietlona matryce.
Teraz to juz calkiem nie wiem co brac ale jak trafie na wadliwy a mi powiedza ze to miesci sie w normie to chyba zrobie lalke vodoo z Sony.
 
Ostatnia edycja:

Ramlesa

New member
Cześć
Mam go od 2 dni. Czytałem o mankoamntach i zaletach tego lcd. Ale jakość wykonania, świecenia, czerni poprostu mnie oniemiały. Uważam zakup 55HX920 za dobry wybór w rozsądnej cenie. Jedyna moja uwaga to umiejscowienie portów USB i HDMI tych z boku. W przypadku zastosowania płaskiego wieszaka dostęp do nich nastręcza wiele problemów. Porty schowane są głębiej i włożenie do nich czegokolwiek przypomina walkę.
PS.
Przy oglądaniu 3D np. poprzez aplikację z bravia internet po zakończeniu krótkich filmików (jakieś reklamy itp..) mam widoczny podział na strefy świecenia(podświetlenia) nie żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało ale jak są to właśnie te słynne "latarki" to występują one również u mnie.
 

szakalaka

New member
Mam kilka pytanie do posiadaczy :)

-Jak długo czekaliście na Tablet ? do mnie został wysłany z Francji 4 stycznia , 6 był w Istambule , planowany termin dostawy był podany na 10 stycznia a tymczasem do dzisiaj jest cały czas w Istambule ?

-do telewizora mam podpiętą N i kablem antenowym kablówkę i coś nie bardzo mi chce sam ustawiać godzinę :( po każdym wyłączeniu z sieci muszę ją wprowadzać ręcznie ?

-czy jest możliwość żeby w miniaturce na ekranie był wyświetlany czas ?

Pozdrawiam
 

szakalaka

New member
Jeszcze jedno pytanie dlaczego z dysku sieciowego mój Soniak przez DNLA nie chce odtworzyć dużych plików avi powyżej 2 Giga wyskakuje komunikat "Odtwarzanie niemożliwe"

Dziwne bo jak podzieliłem film VD na dwa krótsze kawałki to poszło bez problemu ?
 
Ostatnia edycja:

Mylagos

New member
Jeszcze jedno pytanie dlaczego z dysku sieciowego mój Soniak przez DNLA nie chce odtworzyć dużych plików avi powyżej 2 Giga wyskakuje komunikat "Odtwarzanie niemożliwe"


Jaką rozdzielczość mają te pliki ? Robiłem niedawno mały test na EX725 ( planuję zrobić dokładniejszy jak będę miał czas) i maksymalną rozdzielczością jaką otworzył mi w formacie .AVI była 1440x1080 ( MPEG4XVID)
 

rs350

New member
Jakie macie ustawienia kalibracji dla Nki i Blu ray ? Jak mogę sprawdzić jaką wersję softu ma TV i ewentualnie pobrać nową ?
 

mezon

New member
Używam ustawień auto, HX sam dobiera parametry najlepsze dla sygnału jaki dociera do niego po HDMI; jeśli TV podłaczony jest do sieci, to działa funkcja automatycznej aktualizacji, pojawia się monit o uaktualnieniu oprogramowania, prosi o akceptację i podaje krótką instrukcję ile czasu zajmie cały proces oraz zachowa się telwizor podczas aktualizacji. W domu mam 55HX920 podpiety pod WIFI non stop, aktualizacja trwa około minuty, telewizor wykonuje restart oprogramowania sam i informuje, ze aktualizacja została ukończona. Wersja oprogramowania jest gdzieś w ustawieniach, sprawdze wieczorem i podam ci, ale warto pobawić sie samemu w szukanie, bo trwalej zapamiętujesz.
 

mezon

New member
Panel położony na LCD jest aktywny to nie kawał oszlifowanego plastiku, żeby ładnie wyglądał - jak zapewne większość się domyśla - wykonany jest z polimerów aktywnych optycznie, opracowanych chemicznie dla uzyskania lepszego efektu głebi czerni i plynności w przejściach tonalnych między kolorami. Odchylenie od prostopadłaości w poziomie rzędu +/-45 stopni nie daje znaczącej straty oczekiwanej jakości przy obrazie 1080i/1080p, o innym nie piszę, bo telewizory HD z zalozenia maja obsługiwac materiały przygotowane dla tej rozdzielczosci, tym bardziej 55 cali. Jakość i płynnośc tonalna kolorów uzyskana przez Sony w tych modelach nie ma póki co konkurenta, choć zapewne szybko znajdą się głosy fanów różnych marek, a i nie jest wykluczone, że ktos inny w najblizszym czasie wpadnie na lepszy pomysł. Porównywanie telewizorów LCD podswietlanch lampami CCFL lub WCCFL (seria Z) z telewizorami z podswietleniem diodowym nie ma sensu, bo oczywiste, że zmiana podswietlenia na diodowe była podyktowana szeregiem czynnikow ekonomicznych i ekologicznych. Kąty dla WCCFL i cieniutkim panelu osłaniajacym LCD były wieksze, ale np. efekt czerni zaden, a o głebii po prpstu nie bylo. Coś za coś. W moje ocenie seria HX9xx na dzien dzisiejszy nie ma konkurenta pod wzgledem jakości obrazu. Kto zachwala modele Samsunga, niech zwroci uwage na problem pasma niebieskiego, kto zachwala Sharpa, niech zwroci uwage na głebie i plynnosc tonalną miedzy kolorami, kto Panasonica, niech zwroci uwagę na kazdy z tych czynnikow (pisze o najwyzszych modelach LCD oczywiscie). Nie wspominając o jakosci interfejsow, bo stabilnosc i solidnosc wykonania daleko zostawia w tyle wspomniane marki. Jak tu ktoś wspomnial, w nejlepszym modelu doszukamy sie mankamentów, i dobrze, własnie dlatego rozwija sie technologia i nauka. Pozdrawiam wszystkich.
 

dune2

New member
Bez reklam
Panel położony na LCD jest aktywny to nie kawał oszlifowanego plastiku, żeby ładnie wyglądał - jak zapewne większość się domyśla - wykonany jest z polimerów aktywnych optycznie, opracowanych chemicznie dla uzyskania lepszego efektu głebi czerni i plynności w przejściach tonalnych między kolorami. Odchylenie od prostopadłaości w poziomie rzędu +/-45 stopni nie daje znaczącej straty oczekiwanej jakości przy obrazie 1080i/1080p, o innym nie piszę, bo telewizory HD z zalozenia maja obsługiwac materiały przygotowane dla tej rozdzielczosci, tym bardziej 55 cali. Jakość i płynnośc tonalna kolorów uzyskana przez Sony w tych modelach nie ma póki co konkurenta, choć zapewne szybko znajdą się głosy fanów różnych marek, a i nie jest wykluczone, że ktos inny w najblizszym czasie wpadnie na lepszy pomysł. Porównywanie telewizorów LCD podswietlanch lampami CCFL lub WCCFL (seria Z) z telewizorami z podswietleniem diodowym nie ma sensu, bo oczywiste, że zmiana podswietlenia na diodowe była podyktowana szeregiem czynnikow ekonomicznych i ekologicznych. Kąty dla WCCFL i cieniutkim panelu osłaniajacym LCD były wieksze, ale np. efekt czerni zaden, a o głebii po prpstu nie bylo. Coś za coś. W moje ocenie seria HX9xx na dzien dzisiejszy nie ma konkurenta pod wzgledem jakości obrazu. Kto zachwala modele Samsunga, niech zwroci uwage na problem pasma niebieskiego, kto zachwala Sharpa, niech zwroci uwage na głebie i plynnosc tonalną miedzy kolorami, kto Panasonica, niech zwroci uwagę na kazdy z tych czynnikow (pisze o najwyzszych modelach LCD oczywiscie). Nie wspominając o jakosci interfejsow, bo stabilnosc i solidnosc wykonania daleko zostawia w tyle wspomniane marki. Jak tu ktoś wspomnial, w nejlepszym modelu doszukamy sie mankamentów, i dobrze, własnie dlatego rozwija sie technologia i nauka. Pozdrawiam wszystkich.

Witam pracownika Sony.Kiedy znowu bedzie 5 letnia gwarancja ?
A tak na serio to nie przekonujesz mnie argumentacja ze "cos za cos".
Producenci ida na latwizne i sprzedaja tv z matrycami ktore maja slabe katy i to niestety za wielkie pieniadze.Zeby chciec 8-10 tys za tv przed ktorym 3 osoby siedzace nie moga miec komforu ogladania to czyste chamstwo.
Co mi daje lepsza czern hx920 i innych modeli skoro rusze sie 20-30 cm glowa na bok siedzac na fotelu i zamiast czerni mam kolor szary?
Moze niech zaczna dolaczac do tv szyny lub gorset usztywniajacy zeby uzytkownik wiedzial jaka pozycje przed zajac do optymalnej jakosci obrazu.
Ja oczekuje tv z katami przynajmniej na poziomie zetki ale zeby bylo 3d a obecnie producenci stawiaja mnie pod scania i nie mam co kupic.
Hx920 bawilem sie w roznych miejscach i jesli nie jest to centrum sony w ktorym odpowiednio go wieszaja i oswietlaja dookola to widac jak wysoce przecietne sa te katy.

Producenci zrobili krok wstecz a cene podbijaja glownie multimedialne bajery ktore powinny byc dodatkiem a nie podstawa.
Mam nadzieje ze pojawi sie tv z katami przynajmniej na poziomie zetki z 3d i lepszym kontrastem niz zetka a wtedy mozna pomyslec o kupnie.
 
Ostatnia edycja:

mezon

New member
Witam pracownika Sony.Kiedy znowu bedzie 5 letnia gwarancja ?
A tak na serio to nie przekonujesz mnie argumentacja ze "cos za cos".
Producenci ida na latwizne i sprzedaja tv z matrycami ktore maja slabe katy i to niestety za wielkie pieniadze.Zeby chciec 8-10 tys za tv przed ktorym 3 osoby siedzace nie moga miec komforu ogladania to czyste chamstwo.
Co mi daje lepsza czern hx920 i innych modeli skoro rusze sie 20-30 cm glowa na bok siedzac na fotelu i zamiast czerni mam kolor szary?
Moze niech zaczna dolaczac do tv szyny lub gorset usztywniajacy zeby uzytkownik wiedzial jaka pozycje przed zajac do optymalnej jakosci obrazu.
Ja oczekuje tv z katami przynajmniej na poziomie zetki ale zeby bylo 3d a obecnie producenci stawiaja mnie pod scania i nie mam co kupic.
Hx920 bawilem sie w roznych miejscach i jesli nie jest to centrum sony w ktorym odpowiednio go wieszaja i oswietlaja dookola to widac jak wysoce przecietne sa te katy.

Producenci zrobili krok wstecz a cene podbijaja glownie multimedialne bajery ktore powinny byc dodatkiem a nie podstawa.
Mam nadzieje ze pojawi sie tv z katami przynajmniej na poziomie zetki z 3d i lepszym kontrastem niz zetka a wtedy mozna pomyslec o kupnie.
Miło, że mnie witasz, choć nie jestem pracownikiem Sony. Również uważam, że ceny telewizorów są absolutnie niewspółmierne do nakładów technologicznych i też podobnie jak Ty oczekuję lepszych rozwiązań. Nie ma dla mnie jednak żadnego znaczenia czy się ze mną zgadzasz czy nie. Podzieliłem sie wiedzą, tylko tyle. Jeśli jesteś zainteresowany wiedzą dotycząca rozwiązań technologicznych z LCD na wyższym poziomie szczegółowości, zapraszam do kontaktu prywatnego, jeśli nie, ze swojej strony temat wyczerpałem.
 

wtsz1

New member
rs350
sprobuj kalibracji:
do kinowego wieczornego ogladania
--Picture Adjustments menu--
Setting Memory: [any]
Picture Mode: Custom
Backlight: 1
Picture: 90
Brightness: 52
Color: 50
Hue: 0
Color Temperature: Warm 2
Sharpness: 50
Noise Reduction: Off
MPEG Noise Reduction: Off
Dot noise reduction: Off
Reality Creation: Off Można ustawić na ręcznie i dobrac rozdzielczość
Smooth Gradation: Low
Motionflow: Off Łagodny lub standart
CineMotion: Off Automat1

-Advanced Settings submenu-
Black Corrector: Off
Adv. Contrast Enhancer: Off
Gamma: +1
LED Dynamic Control: Standard
Auto Light Limiter: Off
Clear White: Off
Live Color: Off
White Balance: [see below]
Detail Enhancer: Off
Edge Enhancer: Off
Skin Naturalizer: Off [grayed out]
i/p Conversion Preference: Quality [grayed out]

-White Balance submenu-
R-Gain: -5
G-Gain: -1
B-Gain: -6
R-Bias: 0
G-Bias: 0
B-Bias: 0

Ambient Sensor: Off

--Screen menu--
Setting Memory: [any]
Wide Mode: Full
Auto Wide: Off
4:3 Default: Off [grayed out]
Auto Display Area: Off
Display Area: Full Pixel
Screen Position: [grayed out]
Vertical Size: 0 [grayed out]

--Pro Picture Setup menu--
[all settings default/Auto]

--Home Menu>Settings>Preferences--

--Scene Select menu--
General
 

zawiej

New member
Witam pracownika Sony.Kiedy znowu bedzie 5 letnia gwarancja ?
A tak na serio to nie przekonujesz mnie argumentacja ze "cos za cos".
Producenci ida na latwizne i sprzedaja tv z matrycami ktore maja slabe katy i to niestety za wielkie pieniadze.Zeby chciec 8-10 tys za tv przed ktorym 3 osoby siedzace nie moga miec komforu ogladania to czyste chamstwo.
Co mi daje lepsza czern hx920 i innych modeli skoro rusze sie 20-30 cm glowa na bok siedzac na fotelu i zamiast czerni mam kolor szary?
Moze niech zaczna dolaczac do tv szyny lub gorset usztywniajacy zeby uzytkownik wiedzial jaka pozycje przed zajac do optymalnej jakosci obrazu.
Ja oczekuje tv z katami przynajmniej na poziomie zetki ale zeby bylo 3d a obecnie producenci stawiaja mnie pod scania i nie mam co kupic.
Hx920 bawilem sie w roznych miejscach i jesli nie jest to centrum sony w ktorym odpowiednio go wieszaja i oswietlaja dookola to widac jak wysoce przecietne sa te katy.

Producenci zrobili krok wstecz a cene podbijaja glownie multimedialne bajery ktore powinny byc dodatkiem a nie podstawa.
Mam nadzieje ze pojawi sie tv z katami przynajmniej na poziomie zetki z 3d i lepszym kontrastem niz zetka a wtedy mozna pomyslec o kupnie.

Gratuluję dobrego wzroku:) Tak na poważnie to trochę przesadzasz z tymi kątami. Specjalnie dla ciebie zrobiłem pomiary :) i Oglądam telewizję siedząc 2,5m od telewizora. Kanapa ma szerokość 1,80m ustawiona centralnie na wprost. Szerokość ekranu 55" to 1,20m. Siedząc na brzegu kanapy (lewym lub prawym) nie widzę utraty czerni. Dopiero wychylenie głowy o kolejne 50 cm daje efekt szarej czerni.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Gratuluję dobrego wzroku:) Tak na poważnie to trochę przesadzasz z tymi kątami. Specjalnie dla ciebie zrobiłem pomiary :) i Oglądam telewizję siedząc 2,5m od telewizora. Kanapa ma szerokość 1,80m ustawiona centralnie na wprost. Szerokość ekranu 55" to 1,20m. Siedząc na brzegu kanapy (lewym lub prawym) nie widzę utraty czerni. Dopiero wychylenie głowy o kolejne 50 cm daje efekt szarej czerni.
Jak zrobiłeś te pomiary?
Ja tu widzę subiektywne obserwacje i własne wnioski.
 

Alcatraz

New member
Jak zrobiłeś te pomiary?Ja tu widzę subiektywne obserwacje i własne wnioski.
Ależ Ty się czepiasz HQ150. Jeden facet napisał, że widzi szaro, drugi sprawdził to dokładnie i odpowiedział, że nie widzi. W pierwszym przypadku nie oponowałeś a w drugim (który nie jest po Twojej myśli) już widzisz jakieś "ale". Na problem trzeba patrzeć praktycznie, przy odległości 2, 2.5 metra i szerokości standardowej kanapy około 1.8 metra problem kątów jest prawie nieistotny. Pomijając oczywiście szczególnie słabe pod tym względem panele, które zawsze się znajdą. Ja wiem, ze zaraz mi napiszesz o VT30, że codziennie oglądasz go z boku, pod kątem 179 stopni i nie ma utraty czerni... ale to też subiektywne obserwacje i własne wnioski!
 

zawiej

New member
Jak zrobiłeś te pomiary?
Ja tu widzę subiektywne obserwacje i własne wnioski.

Pomiary zrobiłem niezwykle zaawansowanym i drogim urządzeniem jakim jest zwijana miarka stolarska, a ocena szarości jest moim subiektywnym odczuciem. Przy normalnym oglądaniu nie ma problemów z kątami. Mam nadzieje, że to sarkazm z twojej strony :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Pomiary zrobiłem niezwykle zaawansowanym i drogim urządzeniem jakim jest zwijana miarka stolarska, a ocena szarości jest moim subiektywnym odczuciem. Przy normalnym oglądaniu nie ma problemów z kątami. Mam nadzieje, że to sarkazm z twojej strony :)
No oczywiście. Trochę mnie po prostu rozbawiło to stwierdzenie że zrobiłeś pomiary tego faktu.
Sam bym sobie takie zrobił jakby to było możliwe.
Po prostu obaj macie rację. Dla jednego kąty w HX to dramat a dla Ciebie nie mają znaczenia. Po prostu subiektywne odczucia. W domu tego raczej nie pomierzymy. Więc pisanie: specjalnie dla Ciebie zrobiłem pomiary, żeby uzasadnić swoje odczucia, mnie osobiscie rozbawiło.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gratuluję dobrego wzroku:) Tak na poważnie to trochę przesadzasz z tymi kątami. Specjalnie dla ciebie zrobiłem pomiary :) i Oglądam telewizję siedząc 2,5m od telewizora. Kanapa ma szerokość 1,80m ustawiona centralnie na wprost. Szerokość ekranu 55" to 1,20m. Siedząc na brzegu kanapy (lewym lub prawym) nie widzę utraty czerni. Dopiero wychylenie głowy o kolejne 50 cm daje efekt szarej czerni.


Witam ja u kolegi czasem ogladam hx 920 z 3.5 m i rowniez kanapa ma cos okolo 2 m i jest ustawiona na wprost i zgadzam sie z twoja opinia. A chcac miec wszystko na najwyzszym poziomie to jeszcze niestety trzeba poczekac bo nawet jak pierwsze oledy wejda to niestety nie wszystkich bedzie na nie stac.... A na arzie to trzba sie zdecydowac co sie chce i ile ma sie na to kasy i czy stac czy nie stac czlwoieka na ten czy inny model i oczywiscie z gwarancja 5 letnia.
Lolek
 
Do góry