Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

dune2

New member
Bez reklam
Wszyscy ktorzy mysla o sonikau i full led niech sie spiesza bo nastepcy 920 nie bedzie, topowym modelem bedzie hx 850 z krawedziowym podswietleniem i z lokalnym wygaszaniem. Przynajmniej takie infornacje na Ces Kiki otrzymal.
Lolek
Nie ma sie co spieszyc.W sony centrum mowili ze nowe modele wejda w polowie roku.Na pewno zaraz jak wejda to nie zniknie hx920 a jego cena moze wyraznie spasc.I na to czekam wlasnie ja czyli chce go kupic w chwili gdy bedzie znikal ze sklepow.
Obeca cena jest stanowczo za wysoka jak na jego jakosc.

Nie chcę się licytowac na informacje ale słyszałem komuniakt Sony, który mówił że wzorem lat ubiegłych flagowy model wprowadzą około czerwca, lipca (tak było z HX920). A to, że nie było go na targach tym bardziej sugeruje, że może to być Crystal LED - teraz nie jest gotowy a za parę miesięcy będzie. Nie sądzę, żeby czekali z tym nie wiem jak długo - za chwilę wchodzi oled więc nie ma już na co czekać bo przepadną z kretesem. Moim zdaniem wszystko układa się w logiczną całość.

To wlasie slyszalem od kierownika centrum sony.Mianowicie ze latem tego roku ma pojawic sie model full led ale z lepszym podswietleniem (cokolwiek to znaczy).Ale co znaczy latem (czerwiec czy sierpien) nie umial sprecyzowac.
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Na pewno zaraz jak wejda to nie zniknie hx920 a jego cena moze wyraznie spasc.
Nie zniknie ale co do ceny to już nie jestem takim optymistą. Popatrz na HX900, nadal można go kupić a cena... jest w porywach 500 zł niższa od HX920. Najwyższe modele raczej nie tanieją pod koniec produkcji, po wejściu na rynek cena stabilizuje się w 6 - 7 miesiącu sprzedaży i trzyma się na stałym poziomie do ostatniej sztuki.

chce go kupic w chwili gdy bedzie znikal ze sklepow
A Ty przypadkiem nie wolałeś plazmy?;)
 

dune2

New member
Bez reklam
Nie zniknie ale co do ceny to już nie jestem takim optymistą. Popatrz na HX900, nadal można go kupić a cena... jest w porywach 500 zł niższa od HX920. Najwyższe modele raczej nie tanieją pod koniec produkcji, po wejściu na rynek cena stabilizuje się w 6 - 7 miesiącu sprzedaży i trzyma się na stałym poziomie do ostatniej sztuki.


A Ty przypadkiem nie wolałeś plazmy?;)

Moze i masz racje ale jeszcze niedawno cena hx920 46 cali wynosila ok 8,5-9 tys a juz jest po 7700.
Wiec mysle ze do poziomu 6500 spadnie zanim zniknie ze sklepow.
A plazmy ja nigdy nie chcialem tylko lcd z dobrymi katami a o to ciagle ciezko.
Przy okazji jak sie ma hx920 do toshiby ZL1G ? Oczywiscie mam tu a mysli katy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zniknie ale co do ceny to już nie jestem takim optymistą. Popatrz na HX900, nadal można go kupić a cena... jest w porywach 500 zł niższa od HX920. Najwyższe modele raczej nie tanieją pod koniec produkcji, po wejściu na rynek cena stabilizuje się w 6 - 7 miesiącu sprzedaży i trzyma się na stałym poziomie do ostatniej sztuki.


A Ty przypadkiem nie wolałeś plazmy?;)


Zgadzam sie z kolega w 100% kiedy wchodzily hx 920 byly sklepy gdzie hx 900 byl drozszy od 920 dzwonilem z ciekawosci do 2 takich sklepow i goscie powiedzieli mniej wiecej to samo ze za cene jaka kupili hx 900 chcac miec zysk odpowiedni :) to cena jego musi byc wlasnie taka jaka jest a tak wyszlo ze to drozej bylo niz za nowego hx 920 - dotyczylo to rozmiaru 46 cali . A nadmieniam ze to nie bylo tylko 2 sklepy gdzie taka sytuacja byla ...... co nie oznacza ze jeszcze troszke stanieje tylko trzeba brac pod uwage ze dobrze by bylo wtedy kupic z gwarancja 5 letnia bo moze sie okazac ze jak sie popsuje powiedzmy po 2.5 roku a szansa zawsze taka jest ze juz czesci nie uswiadczy sie do tego modelu.... niestety co jest bardzo chore ale chyba juz nikt tego nie zmieni.

Lolek
 

dune2

New member
Bez reklam
Przy okazji pytanie to znawcow bo mnie to zastanawia.
Czemu jak mam podlaczone blu-ray pod to glowne wejscie hdmi i ogladam film 3d to jest wyraznie lepszy odbior niz jak podlacze pod pozostale 3 wejscia hdmi te co sa obok siebie z tylu tv.
Mowa tutaj o hx720.To samo w przypadku podlaczonego laptopa pod to glowne wejscie hdmi.
Jak podlaczoe pod inne to jakosc obrazu wyraznie spada.
Co ciekawe w jednym z tych trzech wejsc blu nie chcial odtwarzac filmu 3d bo pisal ze jest klopot z polaczeniem.
To normalne ?
 

zawiej

New member
Przy okazji pytanie to znawcow bo mnie to zastanawia.
Czemu jak mam podlaczone blu-ray pod to glowne wejscie hdmi i ogladam film 3d to jest wyraznie lepszy odbior niz jak podlacze pod pozostale 3 wejscia hdmi te co sa obok siebie z tylu tv.
Mowa tutaj o hx720.To samo w przypadku podlaczonego laptopa pod to glowne wejscie hdmi.
Jak podlaczoe pod inne to jakosc obrazu wyraznie spada.
Co ciekawe w jednym z tych trzech wejsc blu nie chcial odtwarzac filmu 3d bo pisal ze jest klopot z polaczeniem.
To normalne ?

Nie normalne....jeśli wszędzie powieliłeś ustawienia z HDMI1.
Każde HDMI można ustawiać inaczej i tutaj pewnie jest problem, ale chyba o tym wiesz.
Co do 3d to używaj jednego sprawdzonego kabla a potem przełączaj go na pozostałe wejścia. Większość kłopotów z 3d to niewydolny kabel.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Nie normalne....jeśli wszędzie powieliłeś ustawienia z HDMI1.
Każde HDMI można ustawiać inaczej i tutaj pewnie jest problem, ale chyba o tym wiesz.
Co do 3d to używaj jednego sprawdzonego kabla a potem przełączaj go na pozostałe wejścia. Większość kłopotów z 3d to niewydolny kabel.

Uzywam tego kabla a dokladniej paru sztuk i nigdy wczesniej nie mialem problemow.
Kabel HDMI v1.4 Premium 3m Logilink - Komputronik RTV AGD notebooki komputery i elektronika

Zeby dokladnie przetestowac to poslugiwalem sie tylko jednym z nich.
Podlaczylem blu ray (lg bd670) pod to glowne hdmi i film harry potter insygnia smierci cz2 w wersji normalnej dzialal bardzo dobrze.Ale jako ze mam wydanie skladajae sie z 3 plyt (oczywiscie oryginalne ze sklepu) postanowilem przetestowac plyte w wersji 3d.I tutaj tez pieknie poszlo wspanialy odbior ktory powalil mnie na kolana a i problem katow przepadl (jednak katy najbardziej sa dokuczliwe w grach).
Stwierdzilem jedak ze wygodniej mi by pod to glowne hdmi podlaczony byl laptop a blu ray podepne pod inne.I tu przezylem spore rozczarowanie.
Wersja normlna szla bez problemu ale probujac zobaczyc 3d dostalem info ze jest problem z polaczeiem z tv.Co ciekawe podlaczajac pod pozostale dwa hdmi problemu nie ma.Tylko pod tym jednym ktore jest jednym z trzech sasiadujacych ze soba na tylnim panelu tv.
Postawilem diagnoze ze cos z tym hdmi nie tak.Ale pozostale hdmi generuja wyraznie slabszy (chociaz to zle slowo bo i tak jest ladnie) odbior i to zarowno jesli chodzi o filmy blu ray jak i gry na laptopie.Probowalem bawic sie ustawieniami ale nijak nie umiem osiagnac jakosci glownego wejscia hdmi.
Jako ze chce podlaczyc do tego tv takze konsole ps3 i xbox to zastanawiam sie czy tylko na glownym hdmi moge miec najlepsza jakosc obrazu.Byloby to o tyle klopotliwe ze "musialbym" przepinac dosyc czesto kable.
Pozostaje jeszcze nadzieja ze cos skopalem w ustawieniach tv.

Przewód hdmi musi być w specyfikacji 1.4a.

Ten co mam to chyba 1.4a (premium) a zwykly 1.4 to chyba ten.
http://www.komputronik.pl/product/1...wy/Akcesoria/Kabel_HDMI_v1_4_Logilink_3m.html
 
Ostatnia edycja:

foros

New member
Wystarczy oryginalny paragon za telewizor do którego dołaczony był tablet. Można też poprosic w miejscu zakupu o wypisanie osobnego dokumentu gwarancji na formularzu Sony.
 

Woszkowaty

New member
wlasciciele HX920- jestescie zadowoleni z zakupu ?-
bo moj kolega sie zastanawia nad tym telewizorem...
Jestem. Ważną rolę odegrałą u mnie gwarancja ( 5 lat ), którą oferowało Sony Center. Oprócz kątów, do któych można się przyczepić po przesiadce z CRT/plazmy - reszta bez zastrzeżeń. Jakość obrazu oceniam na bdb, z dobrego źródła HX920 potrafi dużo wycisnąć.
 

szakalaka

New member
Witam

Dzięki za info w sprawie gwarancji :)
Teraz mam do Was kolejną prośbę . Czy Wasz tablet widzi telewizor w DLNA jak ja klikam żeby szukał serwerów to niestety TV nie znajduje :(. Jak puszczam film w Video player`ze to widzi TV i nawet film mogę przerzucić na duży ekran :). Z marketu zassałem UPnPlay i MX Video Player żeby odtwarzać avi lecz przy próbie przerzucenia na TV kiszka wywala error :(. Już 3 dzień z tym walczę i nic nie mogę wskórać przywracałem ustawienia fabryczne włącznie z czyszczeniem nośnika USB i nici:).

Może napiszecie czy Wam udaje się avi z tabletu puszczać na TV i czy w aplikacji DLNA widzicie swój telewizor.

Pozdrawiam
Andrzej
 

tygrysex

New member
A ja z innej beczki, ile czekaliscie na tablet od dnia wyslania papierow do Zabolandii?

A z tej beczki, ja przesiadlem sie z 46V2000 na 46HX920 i jestem mega zadowolony, nawet 3D z ktorego myslalem, ze nie bede korzystal odpale od czasu do czasu przy jakiejs grze na PS3 ;)
 

szakalaka

New member
Od momentu wysłania papierów coś około miesiąca z groszem trwało jak tablet został wysłany z Francji.
A firma fexex dostarczyła paczkę tylko w ciągu 51 dni od dnia wysłania jej z Francji (radzę omijać tą firmę szerokim łukiem)
 

Woszkowaty

New member
Witam

Dzięki za info w sprawie gwarancji :)
Teraz mam do Was kolejną prośbę . Czy Wasz tablet widzi telewizor w DLNA jak ja klikam żeby szukał serwerów to niestety TV nie znajduje :(. Jak puszczam film w Video player`ze to widzi TV i nawet film mogę przerzucić na duży ekran :). Z marketu zassałem UPnPlay i MX Video Player żeby odtwarzać avi lecz przy próbie przerzucenia na TV kiszka wywala error :(. Już 3 dzień z tym walczę i nic nie mogę wskórać przywracałem ustawienia fabryczne włącznie z czyszczeniem nośnika USB i nici:).

Może napiszecie czy Wam udaje się avi z tabletu puszczać na TV i czy w aplikacji DLNA widzicie swój telewizor.

Pozdrawiam
Andrzej
Tablet sprzedałem, nie pomogę.
 
Do góry