Sony Bravia 7

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi osobiście bardzo pasuje C3, ale zamiast tej C3, możesz mieć Samsunga S90C w niższej cenie.
Piramida Ci wklejał linka.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Mi osobiście bardzo pasuje C3, ale zamiast tej C3, możesz mieć Samsunga S90C w niższej cenie.
Piramida Ci wklejał linka.
A który lepszy? Piramida też wklejał C3 za 8800. To ten sam co za 12? Hisense U8N co to za tv? W testach i recenzjach zagranicznych podawany jest jako lepszy od C855.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te ceny różnią się w zależności od źródła. To ten sam C3.
Ja LG lubię jako markę, na pewno o nieeeeebo bardziej od Samsunga.
Szajsung już tyle razy mnie zawiódł, że szkoda nawet o tym wspominać.
Jeżeli chodzi o awaryjność, dla mnie to szmelc, no, ale CCC i mają niektóre fajne wynalazki - dla których nie widzę alternatywy.
Tutaj niby Samsung wypada coś tam lepiej, ale... jak dla mnie jeden i drugi świetny. Za tą kasę, jak nie boisz się oleda, to świetny deal (8k).
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
ja celuje w 85" ale cena stoi i nic nie wskazuje ze sie zmieni
Podejdź do scentre i negocjuj. Da się coś wyrwać. Mnie te wizyty w sklepach to ogłupiają. Rozmawiałem ze sprzedawcą o plazmie, którą mam, i która ma 14 lat. Mówiłem, że OLED nie chcę bo boję się wypaleń od konsoli i bajek córki. No i zbił mnie z tropu bo zapytał czy jest powypalana. A, że nie jest to zapytał czemu boję się OLED, który ma lepsze zabezpieczenia skoro plazma się nie wypaliła.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
napisałem do nich zaoferowali 700 zł upustu. ja Oleda i tak nie wezmę
To jak przez telefon dali 700 to dadzą więcej na żywo. Mi dali więcej a cena tv niższa 😊 Mam co prawda kino domowe ale jakoś po remoncie nie wygrywa mi się w kompozycję salonu i pytałem o soundbar. I niestety ceny z kosmosu a w nowych seriach dodatkowo sub jest oddzielnie 😬
 

ukauka

Member
Widzę, że jesteś w identycznej sytuacji jak ja - przeskok z prawie identycznej plazmy Panasonica (też nastoletni bez wypaleń) na coś... no i jednak nie na OLED. Dziwna argumentacja tego sprzedawcy "jeżeli plazma się nie wypaliła, to OLED też się nie wypali) jakiś filozof, jasnowidz?
Enyłej, coś wspominał o przekątnych w tej nowej dostawie X95L
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Widzę, że jesteś w identycznej sytuacji jak ja - przeskok z prawie identycznej plazmy Panasonica (też nastoletni bez wypaleń) na coś... no i jednak nie na OLED. Dziwna argumentacja tego sprzedawcy "jeżeli plazma się nie wypaliła, to OLED też się nie wypali) jakiś filozof, jasnowidz?
Enyłej, coś wspominał o przekątnych w tej nowej dostawie X95L
Sprzedawca nie twierdził, że OLED się nie wypali tylko zadał proste pytanie, dlaczego boję o wypalenia OLED skoro mam plazmę tyle lat, katowaną niemiłosiernie i bez wypaleń. Ja pytałem konkretnie o 75 cali. 85 Sony nie biorę pod uwagę. Gdybym miał wydać tyle kasy to jednak wziąłbym OLED i kupił ubezpieczenie na lata. Z tv i ubezpieczeniem zmieściłbym się w cenie 85 Sony.
 

ukauka

Member
Porównywałeś nową bravię 7 z X95L, jak wypadają pod kątem podświetlenia stref, zwracałeś na to uwagę? Masz plazmę i chyba masz "wyczulone oko" na chyba największy mankament mini ledów, czyli niedoskonałości związane z podświetlaniem strefowym. Ogólnie interesuje mnie Twoja opinia/odczucia dotyczące podświetlania stref mini led vs plazma.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
No i całe popołudnie spędzone w centrum handlowym. Zaliczone Scentre, RtvEuroAgd, Samsung i MM. Bravia 7? Hmm, jeśli patrzymy na nią nie patrząc na tv obok gra super. W salonie SC jest ciemniej niż w ME dlatego poprosiłem o dodatkowe oświetlenie. Gdybym nie porównał z X95L brałbym. Ale w porównaniu z X95L przegrywa. Niby z suchych danych 7 ma większą jasność ale nie oddaje tego w materiale. Kontrast też lepszy w X95L. Ogólnie cały obraz był bardziej wyrazisty. Kąty zdecydowanie na korzyść X95L. W odbiciach dużej różnicy nie widziałem. Na obu puściłem Costarica w 4k z YouTube. Każdy klient sklepu pytany przeze mnie, który gra ładniej wskazywał na X95L. Egzemplarz powystawowy jedyny w sklepie już zarezerwowany. Ale sprzedawca mówił, że w poniedziałek na 100% dostawa. C855 do kupienia ale na stanie w sklepie nigdzie nie ma. Ale C845 i inne modele niestety w warunkach sklepowych wyglądają przy innych tv bardzo źle. Mój syn stwierdził, że te tv mają chyba 20 lat. Bardzo wyblakły obraz. Ale też wpadł mi w oko LG z fotek. Warty rozważenia? View attachment 25934 View attachment 25936
Tutaj opisałem porównanie 7 i X95L. Sony to sterowanie podświetleniem stref ma chyba bezkonkurencyjne. Tak jak gdzieś czytałem w testach co z tego, że inni mają dużo więcej stref jak nie potrafi nimi tv zarządzać tak jak Sony.
 

ukauka

Member
Dzięki, czytałem Twoją relacje i też czytałem o ponadprzeciętnym zarządzaniem strefami w Sony, ale mnie interesuje, czy Ciebie coś nie zaskoczyło negatywnie w tym zakresie względem Panasonica. Zdaje sobie sprawę, że nie oglądałeś tych odbiorników jednocześnie, ale jak się ogląda 14 lat plazmę, to oglądając inny telewizor można mieć oprócz wielu pozytywnych wrażeń, jakieś negatywne odczucia, nawet porównując je "korespondencyjnie". Pewnie szukam dziury w całym, bo chyba gdybyś coś takiego zauważył, to byś o tym wspomniał.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Dzięki, czytałem Twoją relacje i też czytałem o ponadprzeciętnym zarządzaniem strefami w Sony, ale mnie interesuje, czy Ciebie coś nie zaskoczyło negatywnie w tym zakresie względem Panasonica. Zdaje sobie sprawę, że nie oglądałeś tych odbiorników jednocześnie, ale jak się ogląda 14 lat plazmę, to oglądając inny telewizor można mieć oprócz wielu pozytywnych wrażeń, jakieś negatywne odczucia, nawet porównując je "korespondencyjnie". Pewnie szukam dziury w całym, bo chyba gdybyś coś takiego zauważył, to byś o tym wspomniał.
Ja nie jestem ani ekspertem ani znawcą tv. Obecnie dużo więcej niż plazmę oglądam Oled w sypialni. Na pewno obraz na plazmie jest mniej kolorowy :)
 
Do góry