Sony Bravia 7

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi się wydawało, że tv głównie kupuje się dla jakości samej matrycy - oczywiście, przy założeniu konkretnego budżetu.
Zrozumiałbym przypadkowego klienta, któremu faktycznie nie chce się bawić w przystawki, ale dla świadomego, to chyba żaden problem.

Dla mnie osobiście tv mógłby nie mieć w ogóle funkcji smart, szczególnie, że odpadłyby licencje, a sama cena byłaby (zapewne) niższa.
Po za tym, po co zawalać tv całą masa aplikacji, jak można to oddelegować do dedykowanego, mocnego urządzenia które często radzi sobie z tym o wiele lepiej.

Tu jest podobnie jak ze sprzętem audio, można oglądać na głośnikach tv i oszukiwać się, że mamy tam "suba", lub coś markowego, ale umówmy się, do pełni szczęścia potrzeba zewnętrznego audio.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
A ja odnośnie dyskusji o systemach i matrycach zgadzam się i z @armanig i z @poniatowski. Wiadomo, że najważniejszy jest obraz. Ale skoro już producent coś daje to niech to działa kompletnie. A jak częściowo to niech w ogóle nie dają. A zakup przystawek to nie taki mały wydatek. Bo o ile Chromecast jest w miarę tani to już NVIDIA i Apple to duży wydatek.
 
Ostatnia edycja:
Każdy ma inne podejście jak to w życiu.
Jak już wydaje kasę to chce mieć wszystko w jednym miejscu. Wybieram bezawaryjność i wygodę. Tak naprawdę w telewizorze sprzed 7 lat najbardziej mi brakuje brak wsparcia dla Airplaya.
Nie interesuje mnie super matryca i subwoofery, wolę dobre treści.
 

luck76

Well-known member
A ja odnośnie dyskusji o systemach i matrycach zgadzam się i z @armanig i z @poniatowski. Wiadomo, że najważniejszy jest obraz. Ale skoro już producent coś daje to niech to działa kompletnie. A jak częściowo to niech w ogóle nie dają. A zakup przystawek to nie taki mały wydatek. Bo o ile Chromecast jest w miarę tani to już NVIDIA i Apple to duży wydatek.
Nie bój, nowy Apple TV może kosztować 499 pln
 

luck76

Well-known member
Każdy ma inne podejście jak to w życiu.
Jak już wydaje kasę to chce mieć wszystko w jednym miejscu. Wybieram bezawaryjność i wygodę. Tak naprawdę w telewizorze sprzed 7 lat najbardziej mi brakuje brak wsparcia dla Airplaya.
Właśnie powoli moje pierwsze Apple TV 4K dobija to 7lat (kupiłem w MM na BF 2017), więc AirPlay miałem na starym Panasonicu, z którym do tej pory pracuje w parze. W Soniaczu mam wbudowany ale i tak korzystam z ATV 4K 3gen. Obraz zupełnie inaczej się prezentuje na chromie 4:4:4 osobiście, jeślibym nie zmieścił się w budzecie z serią x95 to brałbym tego Hisense w 75”. Katy super, na Vidaa patrzę przez pryzmat Firefox OS, któremu do dziś nic nie brakuje jeśli chodzi o sterowanie tv, a płynność w połączeniu nawet 7-letniego Apple TV bije najnowsze tv z Google TV.
Nie interesuje mnie super matryca i subwoofery, wolę dobre treści.
 

ukauka

Member
Czy w serii X95L bez względu na przekątną, panel jest tego samego producenta? (bo gdzieś było wspominane o różnicach, ale nie jestem pewny, czy chodziło o tę serię)
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
No i całe popołudnie spędzone w centrum handlowym. Zaliczone Scentre, RtvEuroAgd, Samsung i MM. Bravia 7? Hmm, jeśli patrzymy na nią nie patrząc na tv obok gra super. W salonie SC jest ciemniej niż w ME dlatego poprosiłem o dodatkowe oświetlenie. Gdybym nie porównał z X95L brałbym. Ale w porównaniu z X95L przegrywa. Niby z suchych danych 7 ma większą jasność ale nie oddaje tego w materiale. Kontrast też lepszy w X95L. Ogólnie cały obraz był bardziej wyrazisty. Kąty zdecydowanie na korzyść X95L. W odbiciach dużej różnicy nie widziałem. Na obu puściłem Costarica w 4k z YouTube. Każdy klient sklepu pytany przeze mnie, który gra ładniej wskazywał na X95L. Egzemplarz powystawowy jedyny w sklepie już zarezerwowany. Ale sprzedawca mówił, że w poniedziałek na 100% dostawa. C855 do kupienia ale na stanie w sklepie nigdzie nie ma. Ale C845 i inne modele niestety w warunkach sklepowych wyglądają przy innych tv bardzo źle. Mój syn stwierdził, że te tv mają chyba 20 lat. Bardzo wyblakły obraz. Ale też wpadł mi w oko LG z fotek. Warty rozważenia?
1717871073874.jpg
1717871122777.jpg
 
Do góry