Sony Bravia 7

vvv

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem że te linki z al… to wstawiasz tylko poglądowe ?
sorki ale ten kabelek to dla mnie jakiś [ sznurek ]
zawsze zastanawiało mnie jak to jest :
Wydajemy nie małą kasę na sprzęt a oszczędzamy na dodatkach ?
no ale co tam przepraszam za uwagę więcej nie będę 🫢😉👍
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Link jest poglądowy ale taki kabel ma oryginalnie tv. Tylko nie wiem jaki przekrój żył. Wszystkie przedłużki mają 2x0,75.
 

luck76

Well-known member
Jak się zwiesi że trzeba kabel wyjąć to będziesz wyłączał prąd w całej chałupie 😜
Zależy jak wyglądają obwody. U mnie np. gniazda w salonie są tylko z sąsiadującym pokojem, sypialnie na odrębnym, korytarz i klatka osobno, w kuchni dwa obwody (2 i 3 fazowy), lazienki i gospodarcze na odrębnych, zewnętrzne też. Także może być różnie :)
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Screenshot_20240809-115105.jpg
Da to radę?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W sumie jaki by nie był uchwyt , to mniejsza o to.
Albo taki ,typowy kołek do betonu komórkowego.Tylko pamietaj ,żeby dobrać do niego wkręt z łbem sześciokątnym .Lepiej i wygodniej się wkręca .
Albo zwykły ,uniwersalny
Jeśli chodzi o wymiary to chyba taki fi10x 80-100 mm
Ważna sprawa.
Beton komórkowy jest dość miękkim materiałem ,dlatego wiercisz wiertłami do metalu. Oczywiście nowymi.W żadnym wypadu udarowymi . Pierwszy raz wiertłem o średnicy równej połowie średnicy nominalnej. Poprawiasz wiertłem nominalnym. Wszystko ostrożnie ,żeby nie rozkalibrować średnicy wierconego otwory. Wiercisz oczywiście bez udaru.

A tu coś do pooglądania
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Te kołki duopower są dość krótkie. Najdłuższa 10 ma 8cm. Nie będą za krótkie? Może taki:

Pewnie ,że taki może być.
Tu możesz zobaczyć jak taki kołek "pracuje" w otworze podczas wkręcania wkrętu.
Od 0:50 do 1:10
Tylko pamiętaj o czym pisałem wcześniej.
Nowe wiertła do metalu.Najpierw wiercisz wszystkie otwory fi5 .Poprawiasz na gotowo fi10 .Bez udaru.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
👍 6 razem, trzy u góry i trzy na dole chyba starczy do takiego wieszaka?
Jak na mój skromny gust wystarczy w zupełności.Z resztą w komplecie z wieszakiem też jest 6 kołków.I chyba raczej krótszych niż brane przez Ciebie pod uwagę 100 mm długości.
Ale jeśli jednak mimo wszystko noga Ci lekko dyga ,daj 8 kołków.
Spokojny sen jest więcej wart niż dwa kołki więcej niż przewidział producent wieszaka. :grin:
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
W komplecie z wieszakiem są kołki 10x50. Jak na.mój gust to za małe. Na ścianie mam tynk gipsowy ozdobny, gładź gipsową, gips szpachlowy, tynk cw i dopiero pustak z betonu komórkowego. Tych wcześniejszych warstw będzie pewnie z 2cm więc we właściwym materiale raptem 3 siedziałby kołek.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W komplecie z wieszakiem są kołki 10x50.
Dlatego ważny jest materiał z jakiego zrobiona jest ściana.Na ścianę z czegoś twardego i pełnego(cegła ,beton) pokrytą cienkim tynkiem w zupełności wystarczy te 50 mm długości.Oczywiście przy założeniu ,że przy wierceniu średnica otworów nie zostanie rozjechana na maxa.
Inna sprawa ,że poprawne wywiercenie otworów zawsze jest ważne.
Kup kołki fi 10x100 mm i będzie OK.
 
Do góry