Sony Bravia 7

nelson87

New member
Nie, nie każdy. Szukaj kabla, który ma oficjalną etykietę Ultra High Speed z certyfikatem HDMI wraz QR codem. Takie kable nie powinny sprawiać problemów i mieć wszystkie funkcje standardu hdmi 2.1
 

nelson87

New member
Niecertyfikowany. Tj. może nie mieć, a nie, że nie ma. Dlatego lepiej kupić kabel certyfikowany, aby się potem nie zastanawiać, czy kabel wspiera jakąś konkretną funkcję.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko uważać, na oferty chociażby z allegro, często kable są opisane jako "licencjonowane" z certyfikatem, a dochodzą w workach śniadaniowych bez hologramu.
Oczywiście, że mogą hulać i te najtańsze, bez jakichkolwiek oznaczeń, ale nigdy nie ma pewności - odsyłałem już takiego bubla z kwiecistym opisem.
Najlepiej kupować stacjonarnie (MM,ME itd.), a jak w sieci, to tylko ze sprawdzonych żródeł.
 
Jak serial to serial ale na Sony 85XR70, który już jedzie 😁

Z tego co doczytałem to zdecydowałeś się kupić w sklepie Sony - zgadza się?

zbadano tv z wbudowanymi soundbarami i niestety też tv są dużo bardziej awaryjne, mają więcej problemów z działaniem i dużo krótszą żywotność. Wynika to z tego, że system audio przegrzewa tv.

System audio nie przegrzewa TV. Tam nie ma co się grzać, a już na pewno nie w sposób który istotnie wpływałby na trwałość elektroniki. Może chodzi o większe wibracje, ale na pewno nie o temperaturę.

Jak się zwiesi że trzeba kabel wyjąć to będziesz wyłączał prąd w całej chałupie 😜

Tylko jak się oszczędzało na etapie instalacji. Jak jest porządnie zrobiona to kluczowe obwody mają swoje własne bezpieczniki.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
W Scentre oglądałem ale nie tam kupiłem.
Skoro takie wnioski wyszły z badań to ja z naukowcami nie dyskutuję. Czytałem artykuł.
Tak dokładnie mam. Jeden bezpiecznik i prądu nie ma.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko jak się oszczędzało na etapie instalacji. Jak jest porządnie zrobiona to kluczowe obwody mają swoje własne bezpieczniki.

Wystarczy smart gniazdko, mam ich z 10 sztuk.
Nie dość, że monitorują zużycie prądu i dają pogląd co ile faktycznie zużywa, to w razie zwiechy, lub chęci resetu czegokolwiek wystarczy jeden przycisk na smartfonie. Bez grzebania w kablach i szukania wtyczek gdzieś w komodzie.
Routery, smartboxy, ampli, tv, cokolwiek... niezależnie.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy smart gniazdko, mam ich z 10 sztuk.
Nie dość, że monitorują zużycie prądu i dają pogląd co ile faktycznie zużywa, to w razie zwiechy, lub chęci resetu czegokolwiek wystarczy jeden przycisk na smartfonie. Bez grzebania w kablach i szukania wtyczek gdzieś w komodzie.
Routery, smartboxy, ampli, tv, cokolwiek... niezależnie.
Mając gniazdo na ścianie za tv nie da się chyba użyć smart gniazdka. Chyba, że odsunie się tv dużo od ściany.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiadomo. Mając gniazdo centralnie za tv, to w ogóle może być problem - jak tv ma być mocno przytulony do ściany.
Pomijając wtyczki kątowe, które też odstają, centralnie można z takiego gniazdka przedłużyć kabel i gdzieś go upchać bezkolizyjnie (z boku za tv) - lub korytem w ścianie do podłogi i tam cały majdan (ja tak mam).
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Nadal nie rozumiem. Po wpisaniu w google wtyczka EVO takie coś mi wyskoczyło:
Screenshot_20240820-194438.jpg
 
Do góry