Sony Bravia 7

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
No coś Ty. Zaraz wjedzie Rtings TCL, to zobaczysz, pozamiata konkurencję.
Tam raczej po macoszemu TCL traktowany. W stanach porównali najnowszy i najlepszy model TCL ( mają tam jakieś dziwne oznaczenia) z Bravia 9 i Sony zdecydowanie the best. Ma mniej stref ale 22 bitową precyzję i w testach pada często, że osiąga dużo więcej od konkurencji choć na papierze wydaje się to niemożliwe.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Tam raczej po macoszemu TCL traktowany. W stanach porównali najnowszy i najlepszy model TCL ( mają tam jakieś dziwne oznaczenia) z Bravia 9 i Sony zdecydowanie the best. Ma mniej stref ale 22 bitową precyzję i w testach pada często, że osiąga dużo więcej od konkurencji choć na papierze wydaje się to niemożliwe.
Qm851g to amerykańska wersja x955, nie wykastrowana w nitach - zobaczymy co pokaże. Jasność będzie z pewnością bezkonkurencyjna, pytanie jak sobie poradzi w cieniach. Czy będzie tak spłaszczony zakres tonalny jak w innych modelach tego producenta - zobaczymy.
 
Wczoraj miałem okazję pooglądać X95L na żywo, po drugiej stronie stał X90L i od tego drugiego zacznę. Wiedziałem, że X90L to nie mini Led więc zacząłem się doszukiwać związanych z tym symptomów i byłem bardzo zaskoczony na plus bo ich po prostu nie było. Obraz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Potem przyszła kolej na X95L i tutaj widać, że to lepszy TV. Szybki powrót do X90L i teraz widać, że to nie mini Led, najbardziej zauważalna różnica - kontrast. Kilka razy jeszcze patrzyłem raz na jeden, raz na drugi TV i X95L to skoro o całą ligę do góry. Obok X95L stał OLED, Samsung S95D w 77'', X95L był w 75''. No i jeżeli chodzi o pewne szczegóły w których OLED był jeszcze lepszy - kontrast i małe jasne szczegóły na ciemnym tle - to jako całość bardziej podobał mi się X95L. W OLED'zie trochę przytłaczała cukierkowatość i zbyt duża intensywność i nasycenie kolorów. Może da się do tego przyzwyczaić albo wyregulować. Tak czy siak upewniłem się, że gdyby taki 85X95L pojawił się za 12k, tak jak to podobno było już w promocjach jakiś czas temu, to jestem zdecydowany.
Niestety TCL'ów nie było - tzn były ale nie Mini Ledy więc nie poświęciłem im zbyt wiele uwagi.
 
To powodzenia z szukaniem 85x95l bo tylko w niszowym sklepie widziałem. No i na promocję 3 rat bym się nie nastawiał bo w sklepach głównego nurtu już tych tv nie ma od prawie 2 miesięcy
 
to teraz udaj się do Sony centre i porównaj X95l i Brawie 7

Byłem, ale nie mieli ani Bravia 7 ani Bravia 9. W tym co byłem to pan powiedział, że przygotowują się do likwidacji tego punktu.

No i na promocję 3 rat bym się nie nastawiał bo w sklepach głównego nurtu już tych tv nie ma od prawie 2 miesięcy

Niestety możesz mieć rację i ta ostatni promocja na X95L mogła być ostatnią. Wtedy jeszcze nie rozglądałem się za TV.
 
Do góry