Sony Bravia 7

maja bo potwierdzili. Ponoć coś z płatynościa bład. ale jaki skoro raty mam potwierdzone dzisiaj z banku.
Najgorsze ze nikt nie umie powiedziec o co chodzi. Tylko pisza zgłoszenia.
Zaczynaja mnie juz wkurzać
 

aiji

Member
Wg infolinii Sony jeszcze 9 nie ma nikt, mają być "na dniach"...Dziś nabyłem Bravia 7 w Media Ekspert i pytałem o 9, którą mają teoretycznie na stronie, ale pole wyboru rozmiaru jest nieaktywne i otrzymałem enigmatyczną odpowiedź, że nikt jeszcze nie kupił 🤣🤣🤣Wrażeniami z siódemki podzielę się wkrótce.
 

aiji

Member
Szczere wyznanie😁.
Nabyłem 7 po zmianie lokum, "przesiadając" się z plazmy Panasonica Viera P46 G20E.W zasadzie głównym wyznacznikiem był rozmiar, 46 cali zrobiło się małe, jednocześnie układ pokoju i projekt ustawienia mebli przez żonę wymusił wybór max 65 cali, a ponieważ od lat wyznaję zasadę, że spokój w domu droższy od pieniędzy, nie próbowałem forsować pomysłu na nic większego. Z drugiej strony koszty po remoncie i innych zakupach też włożyły mi trochę węża do kieszeni🤣🤣.
Ale do rzeczy. Przyznaję bez bicia, że porównanie 14 letniej plazmy (swoją drogą tyle lat działa w zasadzie bez zarzutu) z nowym Sony nie wywołuje żadnego efektu "wow" przy standardowym korzystaniu z kablówki ( stwierdzenie żony, że jest tylko większy 🤣) - choć fakt, że Sony dużo lepiej radzi sobie z kiepskim materiałem niż inne marki, które testowałem - co prawda tylko w sklepach z nagranych plików. Na szczęście trafił mi się egzemplarz z b. dobrą kalibracją fabryczną, naprawdę nie mam się czego czepiać, nie widzę zaburzeń balansu bieli z testu, zobaczymy co będzie po profesjonalnej... Szału z dźwiękiem się nie spodziewałem, więc rozczarowania brak, gra przeciętnie. O kątach widzenia i odbiciach nie piszę, na pierwsze zaradzi uchwyt z wysięgnikiem ( czasem chciałbym pooglądać coś na leniwca z łóżka ) , drugie mnie nie dotyczą, bo słońce i źródła światła w moim przypadku nie zakłócają obrazu, ale wiele osób będzie narzekać.
Na razie tyle, czekam na wrażenia syna po podłączeniu PS5 i swoje po powieszeniu, podpięciu KD i obejrzeniu czegoś konkretnego.
Na koniec wypocin podziękowania dla kolegi @armanig za pomoc i rady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma - jeśli chciałeś nie stracić na jakości lub ją poprawić - to tylko Oled TV jest naturalnym wyborem jako następca.
W takim przypadku byłbyś zachwycony- z efektem "wow" - podobnie jak syn.
A tak musisz mimo , ze Sony i że nowy - iść na kompromis.
To duża różnica w braku ilości stref, Czerni, plastyczności obrazu, przejść tonalnych - mimo że plazma miała kilkanaście już lat.
A po kalibracji Oled TV w tej klasie gra znakomicie.
 

ukauka

Member
Szczere wyznanie😁.
Nabyłem 7 po zmianie lokum

Jak długo ładuje Ci się ekran Smart, jeżeli domyślnie start telewizora z uśpienia ustawiony jest na HDMI? Bo u mnie, jeżeli telewizor był wyłączony przez kilka godzin i staruje z HDMI, to przeskok na smart trwa 20-30 sekund (widać tylko puste ikony ekranu smart) Net jest szybki, oszczędzacze powyłączane...
 

aiji

Member
Hmm, na razie mogę go wybudzić tylko PS 5, z dekoderem mediabox UPC współpracuje tylko częściowo - jest tylko zmiana kanałów. Jeżeli z poziomu ekranu PS5 włączę na pilocie klawisz z "domem" panel smart ładuje się może 2s...Jak coś zamieszałem, to pisz na priv.
 

luck76

Well-known member
Hmm, na razie mogę go wybudzić tylko PS 5, z dekoderem mediabox UPC współpracuje tylko częściowo - jest tylko zmiana kanałów.
Mediabox cisco? Na Horizonie FHD dalomsie ustawić wszystko. Inna sprawa, że jeśli masz ustawione opcje eko w dekoderze, to wtedy trzeba poczekać aż się dekoder włączy :)
Jeżeli z poziomu ekranu PS5 włączę na pilocie klawisz z "domem" panel smart ładuje się może 2s...Jak coś zamieszałem, to pisz na priv.
Na Apple TV podobnie 2-3 sek
 
Do góry