Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

marioking

Member
Pojechałem go dzis oblukac do saturna, ale skonczylo sie na tym ze wlasnie sobie podziwiam go w pokoju :D Nie powiem, mialem zgryz bo 47 lg 690s byl o 600 tanszy, i nie wiem czy warto bylo przeplacac ale juz po fakcie, szczegolnie w tej sytuacji, oczekuje sie jak sie placi to jednak pewien poziom powinien byc. Gosciu z obslugi sony w jankach jak wydawal potwierdzil mi na pytanie ze to fabrycznie zapakowane sztuki, a w domu jak sie przyjrzalem to widac ze byl jednak otwierany, i tu pewien niesmak. Niecierpie jak sie dostaje po dupie bo sie zaufalo czlowiekowi, bylo tego sterta a wcisnal taki i jeszcze w zywe oczy klamal.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Pliki czyta bez najmniejsaych problemów, zarówno obraz, jak i dźwięk, wszystko jak należy.
Sorry że dopiero teraz odpisuję ale byłem ostatnio bez dostępu do neta.

Spoko mi się nie spieszy

Dzięki!


Co do otwartego itd miałem podobnie, ale mógł być otwierany z innym powodu, sprawdzenie produkcji numeru, czy nie jest uszkodzony itd.
Jeśli boisz się że chodził, to można to sprawdzić w menu serwisowym.
 

marioking

Member
Teraz jak troche pouzywalem chyba ciezko bedzie stwierdz(btw. Jak uzyskac dostep do serwisowego). Moze byc tak jak mowisz ale rowniez ze ktos sie czegos dopatrzyl i wzial inny, wolalbym jednak farycznie zapakowany dla swietego spokoju.

I co z aktualizacja, nie widze zadnych metod sprawdzenia/upgradu. Na stronie znalazlem ze sa jakies nowsze ale zroibilem wielkie oczy na komunikat na zrzeczenie sie z odpiwedzialnosci, w sumie mega konsternacja, producent nie odpowiada za ta aktualizacja? Nie moge sie tez doszukac zadnego changeloga czy warto "podejmowac ryzyko".

Wysłano z HTC Vision z użyciem Tapatalk
 

accu

New member
Bez reklam
Teraz jak troche pouzywalem chyba ciezko bedzie stwierdz(btw. Jak uzyskac dostep do serwisowego). Moze byc tak jak mowisz ale rowniez ze ktos sie czegos dopatrzyl i wzial inny, wolalbym jednak farycznie zapakowany dla swietego spokoju.

I co z aktualizacja, nie widze zadnych metod sprawdzenia/upgradu. Na stronie znalazlem ze sa jakies nowsze ale zroibilem wielkie oczy na komunikat na zrzeczenie sie z odpiwedzialnosci, w sumie mega konsternacja, producent nie odpowiada za ta aktualizacja? Nie moge sie tez doszukac zadnego changeloga czy warto "podejmowac ryzyko".

Wysłano z HTC Vision z użyciem Tapatalk

Witam uprzejmie,

Według mnie , jeżeli zastosujesz się do wskazówek , jakie zawarte są na stronie internetowej firmy Sony
jak prawidłowo wykonać aktualizację to czynność ta w żadnym wypadku nie będzie ryzykowna .
Czasem treść poprawek podawana jest z opóźnieniem. Możesz również zwrócić się do punktu serwisowego firmy Sony , aby Tobie wgrali aktualny soft . Powinni to wykonać bezpłatnie , gdyż telewizor objęty jest gwarancją .
Dostęp do menu serwisowego . Spróbuj tak , jak napisałem poniżej , ale jak jesteś "bojaźliwy" to nie ruszaj:-| .
Przełącz telewizor na sygnał analogowy i wyłącz pilotem .
Następnie na pilocie zdalnego sterowania kolejno przyciskaj przyciski : (i+) (5) (vol-) (power-zielony włącznik/ wyłącznik)
Po uruchomieniu telewizora pokaże się menu serwisowe z SELF CHECK (to nas interesuje)
W ostatnim wierszu na dole powinien się ukazać taki zapis : podaje przykład ;
0055-00046-00039
Ten zapis oznacza , że telewizor przepracował 55 godzin , włączony był 46 razy , trzej kolumny cyfr
co oznaczają nie zdołałem rozszyfrować.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Pliki czyta bez najmniejsaych problemów, zarówno obraz, jak i dźwięk, wszystko jak należy.
Sorry że dopiero teraz odpisuję ale byłem ostatnio bez dostępu do neta.

Spoko mi się nie spieszy

Dzięki!


Co do otwartego itd miałem podobnie, ale mógł być otwierany z innym powodu, sprawdzenie produkcji numeru, czy nie jest uszkodzony itd.
Jeśli boisz się że chodził, to można to sprawdzić w menu serwisowym.
 

Zimny_

New member
Z tego co się orientuję, to czasami sklepy albo dystrybutorzy otwierają parę sztuk z nowych dostaw, aby sprawdzić zgodność dostawy z zamówieniem. Dotyczy to zarówno AGD, jak i RTV.
 

speedcore

New member
jestem zdecydowany tak na 90% na w805 42 cale,ale mam dylemat czy nie dołożyć 2000 i nie kupić 905 .Mam pytanie do użytkowników 805 ...czy opłaca się dokładać czy lepiej kupić za tą kase ps3.....
 

mikw

New member
jestem zdecydowany tak na 90% na w805 42 cale,ale mam dylemat czy nie dołożyć 2000 i nie kupić 905 .Mam pytanie do użytkowników 805 ...czy opłaca się dokładać czy lepiej kupić za tą kase ps3.....

w tym roku pojawi się w sprzedaży PS4 ... moim zdaniem nie opłaca się kupować ps3.. a może dołożysz 1000 i kupisz w805, ale 47 cali ? a resztę odłożysz sobie na ps4
 

Reynold

New member
Tak jest, za parę miesięcy w sprzedaży powinna być dostępna nowa plejka, tym samym zakup PS3 teraz jest wg mnie nieporozumieniem.
 

marioking

Member
Te pare miesiecy to male niedomowie, premiera jest zapowiedziana na okres gwiazdkowy, i nie wiem czy my nie bedziemy krajem trzeciej kategori ze pojawiaja sie tylko sladow ilosci w tym czasie. Ps3 to ciagle lakomy kasek.

Wysłano z HTC Vision z użyciem Tapatalk
 

speedcore

New member
dobra,chyba rzeczywiście wstrzymam się i poczekam na ps 4 , ale ważniejszy temat to tv czy zwykły przeciętny użytkownik taki jak ja zauważy różnice w obrazie obu tych tv....dodam ,że kąty mnie nie interesują,najważniejsza jakość obrazu (mam nc+), podświetlenie matrycy , kontrast,odwzorowanie kolorów,czy w czasie oglądania tv nie występuje przycinanie....
 

pebe86

Member
Bez reklam
Pytanie czy zauważysz różnicę? W dzień oba świecą bardzo podobnie, ale wieczorem jakość obrazu na W905 będzie zauważalnie lepsza. Pytanie czy chcesz dopłacać do tego 2000 zł, to już sprawa indywidualna.

Ja miałem podobny dylemat przy 55', z tym że tam różnica wynosiła prawie 4000 zł. I uznałem że różnica w cenie za duża.


Z perspektywy czasu jestem zadowolony z W805- szczególnie że wspomniałeś iż sporo grasz, a pod względem input laga W805 jest znakomity.


Z tym PS4 to też temat bardziej złożony. Z jednej strony nowszy sprzęt, ale z drugiej- teraz PS3 można mieć dobrze poniżej 1000 zł, a biblioteka gier w rozsądnych cenach olbrzymia. PS4 jak wyjdzie, to i tak przez jakiś czas jakość gier będzie zbliżona- przecież to nie jest taka zmiana technologiczna jak w przypadku PSX/PS2.

Ja na pewno nie rzucę się po premierze PS4 jak szczerbaty na suchary, bo to chyba nie będzie miało sensu. Inna sprawa to wrześniowa premiera GTA 5 na PS3- dla mnie to grzech odpuścić taką grę :)
 
Ostatnia edycja:

speedcore

New member
ok mam jeszcze pytanie odnośnie 3 d ,które lepsze pasywne czy aktywne...czy w w 905 też jest matryca od lg....czy na ps 3 można odtworzyć film 3d,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

pebe86

Member
Bez reklam
PS3 to również bluray 3d, więc bez problemu obsłuży oryginalne filmy 3d. Co do 3d to temat rzeka, wałkowany wiele razy. Pasywne tak nie męczy oczu, okulary dużo tańsze. Aktywne oferuje pełne Full Hd, które robi lepsze pierwsze wrażenie- ale ja np nie dałem rady obejrzeć 2h filmu, po ok. Godzinie oczy mnie bolały. Idź do media, odpal jedno i drugie i sam oceń. Żadne nie jest lepsze- po prostu są inne. W kinach masz np. Pasywne.
 

kaczi26

New member
Witaj pebe86
Mam pytanie dot. Sony w805a. Miałem Toshibę TL 838. Model ten 32 calowy posiadał odświeżenie 200hz, ale przy oglądaniu meczy piłkarskich było widoczne smużenie i (nie wiem jak to nazwać) kolor murawy gryzł się np. z kolorem zielonych koszulek. Chcę kupić model 42 calowy i wstępnie postawiłem na w/w model ale znalazłem kilka recenzji że słabiej się on spisuje w scenach dynamicznych. Tv będę miał głównie do oglądania meczy piłki nożnej, a TY na wstepie wspominałeś że oglądałeś na nim mecz Lechii z Barceloną. Bardzo proszę Cię więc o opinie i czy dostrzegłeś jakieś smużenie?
Dodam że mam kablówkę UPC.
Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Mam telewizor od wczorajszego popołudnia, obraz dla mnie bardzo dobry, internet lipa ale nie używałem innych tv więc nie mam porównania,
Teraz pytanie w jaki sposób mogę go połączyć z telefonem?
Czy da się pobierać nowe aplikacje czy wszystkie same się pobierają razem z softem?
Czy planowane jest dodanie Ipla ( w zasadzie Ipla jest tylko tam nic nie ma)

Witam,
Pisałem już od prawie roku gdzie się da serwis IPLA w Sony to kpina z użytkownika (nie zgodny z zawieraną umową kupna-sprzedaży).

Ipla polega na logowaniu się !!! Sony w żadnym modelu tego nie daje ! Wiec po co komu Ipla !?
We wszystkich innych markach można się logować !

Kolejna niezgodność to miracast tylko wybrańcy przez NFC (najlepiej smartfony Sony).
Mam SGS3 i z łączy się z każdą inną firmą bez najmniejszych problemów oprócz SONY !

Pozdrawiam i chyba nie kupię W905 -chociaż na powyższe bolączki jest blu Samsunga BD-F6500 polecam każdemu -blu Sonego S490 prawie wyrzuciłem
przez okno :) .
 

marioking

Member
Kolejna niezgodność to miracast tylko wybrańcy przez NFC (najlepiej smartfony Sony).
Mam SGS3 i z łączy się z każdą inną firmą bez najmniejszych problemów oprócz SONY !

Jeszcze do tego nie doszedlem w swoim 805a bo ponoc wymagany jest andek 4.x, ale wlasnie w telefonie ktory planuje NFC nie ma, czyli moge zapomniec o miracast??????
 

SDman

Banned
Jeszcze do tego nie doszedlem w swoim 805a bo ponoc wymagany jest andek 4.x, ale wlasnie w telefonie ktory planuje NFC nie ma, czyli moge zapomniec o miracast??????

Firma zmusza Cię do zakupu smartfona Sonego , poleciłbym Ci Xperię P bo ma
najlepszy wyświetlacz, lepszy niż S,T,V,Z
ale nie ma wsparcia miracast więc nie zadziała.
Jedynie po micro HDMI ale dzisiaj plątanina kabli nikogo nie rajcuje .
Pozdr.
 
Do góry