Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

last_ninja

New member
interesuje mnie frame-dimming zastosowany w tym modelu. Zależy mi na bardzo dobrej czerni, ale wiem, ze zastosowanie frame-dimmingu bywa uciążliwe (ściemnianie i rozjaśnianie się obrazu). Np. w Toshibach funkcja ta nazywała się chyba "Auto-view", czy jakoś tak i należało to od razu wyłączyć, bo było tak uciążliwe i nienaturalne (potrafiło całą scenę tak ściemnić, że nie było momentami nic widać). Jak jest w tym przypadku?

PS włącza się wam 2.str. tego wątku? Mnie przenosi na forum SHARPa...
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Dzięki za odp...czyli to ładnie opakowany HX 755. Oprócz własnego algorytmu Sony dla ich procka XR ..ten model jest prawdopodobnie w 80% LG LA 691/740 z dużym plusem za design i niskotonowego bzyczka dla LG ;)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ogladałem dzisiaj tego Sony w Euro RTV i niestety ale design ma okropny :/

Do tego jego grubosc :/ - a w designie logo Sony to jakby ktoś wyciosał z jakiejs sztabki i ordynarnie przykleił

No nic, jeszcze dam szanse LG LA740 bo to chyba cos podobego a o niebo ładniejszy :)
 

mystaloba

New member
Żeby się do wyglądu czepiać...
Ja Was zaskoczę bo nie każdy ma taki sam gust i dla mnie ten tv bardzo się podoba, ale to jest najmniej istotne.
Widziałem 55" tego modelu i powiem Wam, że obraz żyleta. Płynność niesamowita [szybkie akcje bez meczów p. nożnej], kontrast bardzo dobry. 3D podobne jak w Panasie i LG. Dla mnie rewelacja i gdyby kosztował z 5500K nawet bym się nie zastanawiał!
Teraz jak będę w MM to wezmę materiał HD z meczem piłkarskim albo koszykówki i zobaczę jak się prezentuje płynność.
Acha zapomniałbym kąty boczne coś pięknego!

Czekam na test.
 

waldek1972

New member
witam,
byłem wczoraj w media w Łodzi trafiłem na małą pustkę w sklepie i przy okazji na przedstawicieli prawie wszystkich marek TV. Jestem przed zakupem 4 tv do domu i chcałem po raz kolejny kupić ciamciunga. Jednak z przekory poprosiłem przedstawiciela Sony aby mnie przekonał do jego marki - przedstawiciel ciamciunga uciekła co mnie zaskoczyło. Soniak miał na usb demo barw, i kilka fotografii. zrobił demo na sony 47- 805 a następnie na modelu serii chyba 9 cicmciunga i byłem w szoku. Mimo tych samych matryc/wyświetlaczy czerń jak dla mnie w sonym normalna zaś ciamciung wpadał w fiolety, czytanie barw w ciamciungu umierała na połowie skali zaś takieś testowe obrazki ciamciung umierał już przy jakimś tam pierwszym numerze.
Zostałem przekonany, doszła jeszcze próba Sharpa jednak uwaga na wielkomatrycowe nie dostępne na moją kieszeń i brak takich potrzeb, panasonik jak wiadomo tylko plazma co przy prądożerności plazm odpada.
LG nawet nie podchodziłem szkoda czasu.
Jednym słowem zostałem zarażony tym modelem mimo braku bajerów typu machanie łapkami zamiast pilota (jak w ciamciungach) jestem gotów odpuścić.
Jeżeli jest ktoś kto poda mi jakiś powód który przekona mnie do ciamciunga ponownie to czekam jeszcze tydzień.
Denerwuje mnie że nie ma możliwości obejrzenia dema pracy tv po podłączeniu bezpośrednio do sat przez kartę NC+
 

Riv11

New member
Bez reklam
witam,
byłem wczoraj w media w Łodzi trafiłem na małą pustkę w sklepie i przy okazji na przedstawicieli prawie wszystkich marek TV. Jestem przed zakupem 4 tv do domu i chcałem po raz kolejny kupić ciamciunga. Jednak z przekory poprosiłem przedstawiciela Sony aby mnie przekonał do jego marki - przedstawiciel ciamciunga uciekła co mnie zaskoczyło. Soniak miał na usb demo barw, i kilka fotografii. zrobił demo na sony 47- 805 a następnie na modelu serii chyba 9 cicmciunga i byłem w szoku. Mimo tych samych matryc/wyświetlaczy czerń jak dla mnie w sonym normalna zaś ciamciung wpadał w fiolety, czytanie barw w ciamciungu umierała na połowie skali zaś takieś testowe obrazki ciamciung umierał już przy jakimś tam pierwszym numerze.
Zostałem przekonany, doszła jeszcze próba Sharpa jednak uwaga na wielkomatrycowe nie dostępne na moją kieszeń i brak takich potrzeb, panasonik jak wiadomo tylko plazma co przy prądożerności plazm odpada.
LG nawet nie podchodziłem szkoda czasu.
Jednym słowem zostałem zarażony tym modelem mimo braku bajerów typu machanie łapkami zamiast pilota (jak w ciamciungach) jestem gotów odpuścić.
Jeżeli jest ktoś kto poda mi jakiś powód który przekona mnie do ciamciunga ponownie to czekam jeszcze tydzień.
Denerwuje mnie że nie ma możliwości obejrzenia dema pracy tv po podłączeniu bezpośrednio do sat przez kartę NC+

Jeżeli odpowiada ci ten model, to go bierz, Telewizor ma tobie sprawiać przyjemność a nie innym. Co do ciamciunga, to ja nie znam takiej marki, więc można przyjąć że ciamciung to jakiś dziwny wynalazek nie znany szerszej rzeszy odbiorców, więc raczej go sobie daruj. Marki typu OK, Akil czy ciamciung ( o której nigdy nie słyszałem) raczej są marnej jakości.
 

Flick

New member
Czy ktoś z szanownych posiadaczy wersji 47w805a moze napisać czy banding występuje, w koncu to matryca LG :)
 

accu

New member
Bez reklam
Czy ktoś z szanownych posiadaczy wersji 47w805a moze napisać czy banding występuje, w koncu to matryca LG :)

Witam uprzejmie,

Może odpowiedź nie wprost znajdziesz w tej oto recenzji telewizora firmy Sony KDL-42W805A , która ukazała się
w dniu 01 lipca 2013 r. na AVForums.com , napisana przez Marka Hodgkinson . Recenzja dostępna jest na stronie:


Sony W80 (KDL-47W805A) 3D LED LCD TV Review | AVForums.com - UK Online

Test ten pokazuje zarówno mocne jak i słabe cechy tego telewizora firmy Sony.:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Dzieki tdx. Czyli lepiej poszukac hx750 gdzie byla 200hz bo niestety na hx850 w 55 calach juz raczej szans nie ma.
 

o_robert

New member
Przycisk HOME

Czy u Was też jest tak, że dostęp do treści multimedialnych (przycisk HOME) działa tylko na wejściu HDMI2 (lub na TV).

Mam 2 tunery i na pierwszym podłączonym pod HDMI1 mogę sobie naciskać HOME do bólu, na HDMI2 działa bez problemu.

Drugie pytanie: czy nie można w żaden sposób ustawić automatyczne włączenie telewizora po wykryciu sygnału HDMI na wejściu (sygnał z tunera) ?
 

StrongHornet

New member
Przeglądarka internetowa

Właśnie przymierzam się do zakupu tego telewizorka tym bardziej że cena jest atrakcyjna
( w Avans 4399 zł. )
Mam tylko pytanie - jak działa przeglądarka internetowa, czy jest Flash Player i czy działa bezprzewodowa mysz i klawiatura podpięta pod USB :)
 
Do góry