Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

Swirek00

New member
Czas na pierwsze wrażenia. Pierwsze co- wcale nie jest taki duży :)
Po wniesieniu pudła do domu miałem przez moment odczucie, że będzie za wielki (siedzę 2,8-3 metry od tv). Po powieszeniu na ścianie bajka. Więc jak ktoś ma dylemat, czy 47, czy 55, zdecydowanie polecam 55. Jutro zrobię fotkę i wrzucę jak całość się prezentuje.

Właśnie skończyłem oglądanie meczu Lechia-Barcelona, żadnego bandingu nie zauważyłem. Kolory i ostrość na należytym poziomie, bez zastrzeżeń.

Jeśli zaś chodzi o czerń, to powiem tak- jest ok, po tym co się naczytałem w necie nawet lepiej niż myślałem. Oczywiście, nawet w moim poprzednim 40W5500 (który teraz idzie do sypialni ;) jest lepsza, ale to wynika z zastosowanej matrycy. Za to nasycenie barw i skalowanie zwykłego obrazu cyfrowego (nie HD), na bardzo wysokim poziomie. Oglądam teraz TVN24 w zwykłej jakości, i jestem bardzo mile zaskoczony.

Cloudingu specjalnie również nie dostrzegłem (oczywiście nieznacznie jaśniejsze rogi są, jak chyba w większości teraz telewizorów, ale w żaden sposób nie przeszkadza mi to w normalnym oglądaniu tv). A skoro teraz nie rzuciło mi się to w oczy, to nie zamierzam szukać ich na siłę :)

Reasumując- pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, jestem zadowolony. I na przyszłość- mniej czytania różnych opinii, a więcej własnego przeczucia :)

P.S.
Już wcześniej mialem przyzwoity LCD, bardzo dużo oglądam materiału Full HD, więc nie dotyczy mnie efekt "wow", jak kogoś, kto przesiada się ze starego CRT na nowego LED-a.

Także telewizor z czystym sumieniem mogę polecić, szczególnie że wreszcie kosztuje rozsądne pieniądze. Moim zdaniem jak najbardziej adekwatne do jakości.

Pytajcie co chcecie wiedzieć- z czasem też będę się dzielił wrażeniami, jak przyjdzie mi coś do głowy.

Wreszcie ktoś się cieszy z zakupu TV i nie marudzi że mu kawy nie robi:D
Niech się sprawuje!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Rozważałem również W905. Ale jednak różnica w cenie jednak dla mnie nokautująca (4000 zł). Przy dziennym świetle grają prawie tak samo. W nocy na pewno W905 gra lepiej. Ale taka dopłata do lepszej czerni mnie nie przekonała.

Jak mi dasz jakiś link do materiału nagranego w 50p to podepnę do tv i sprawdzę czy odczyta. Ale to standard większości kamer/aparatów Sony, więc byłbym mocno zdziwiony gdyby nie dał rady :)


oto pliki, ważne, żeby dźwięk się nie rozchodził na nagraniach.

https://mega.co.nz/#!ZR8zkLbI!Mv5Kl2V4IoAHlKEy0ksXHiQdCTJnP0IfATTVQsFwzwA


https://mega.co.nz/#!hA0RCJQB!FPaz824Ht3NcDVe0k9h3lVDqwwlwQDTUCm2FtpbNAEs
 

WojtR

Member
Bez reklam
@pebe86: zaważyłeś jakieś znaczące minusy tego tv?

podstawowa wada tego TV to brak local dimming-u

czyli typowa kupa jeśli chodzi o poziom czerni w przypadku oglądania TV wieczorem w nocy co jest typowe dla IPS-ów + marny kontrast , oczywiście w sklepie wyglądać będzie pięknie ładne kąty kolory dobra płynność tylko wieczorem już tak cudownie to nie będzie

konkretne wartości z AVS forum (jasność świecenia czerni / kontrast

W805 0.158 cd/m2 /800:1
W905 0.02cd/m2 / 6000:1 może dlatego cena jest z kosmosu ale TV święci pięknie

no i cała masa samsungów , które biją na głowę W805 + nie wspominam o dość taniej plaźmie

Samsung F8000 0.029 cd/m2 / 3771:1
Samsung F6800 0.035cd/m2 / 2804:1
Panasonic ST60 0.005 cd/m2 / 16431:1

dalej zainteresowany tym TV

:-D
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie tylko, po prostu samsung idealnie uderzył w rynek ludzie chcą mieć coś taniego. Dzisiaj nikt praktycznie nie robi sprzętu bo się nie opłaca, skoro TV LCD jest na 5 lat nie więcej. Po 4 latach mamy dosyć.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Chętnie wysłucham więcej opinii co lepsze, bo jak wiadomo, Samsung ma tendencję do psucia.

to obiegowa opinia czy własne doświadczenie ?
Widzisz ja mam w domu jeszcze serię W45xx jak w podpisie i absolutnie nie znam nikogo kto kupił ten TV i nie padła mu matryca :D ( możn napisać , że matryca samsunga .. no to teraz masz od LG ha ha ha )

choć serwis załatwił sprawę bardzo szybko to pełen dostawczak TV z przedział 1 tyś PLN -10 tyś PLN różnych marek przy odbiorze i dostarczeniu przekonał mnie , że kupno TV z więcej niż kilka tysięcy PLN bez dłuższej gwarancji mija się z celem bo albo za 2-3 lata technologia tak się zmieni , że będziesz szukał następnego albo padnie i naprawa będzie ekonomicznie bezcelowa więc porzuciłem myślenie o topowych TV ... która raptem po 2-3 latach nie może dogonić parametrami zazwyczaj średniej półki aktualnie sprzedawanej choć widzę , że w tym roku producenci poszli po całości ze zjazdem w dół :D
 

tdx

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Nie tylko, po prostu samsung idealnie uderzył w rynek ludzie chcą mieć coś taniego. Dzisiaj nikt praktycznie nie robi sprzętu bo się nie opłaca, skoro TV LCD jest na 5 lat nie więcej. Po 4 latach mamy dosyć.

Witam uprzejmie,

Niekoniecznie. W mojej rodzinie "pracuje" telewizor firmy Philips model 32PFL9632D/10 z 2007 r.:-| ,
który również jakiś czas pracował u mnie . Obraz nadal bardzo dobry , żadnego blaknięcia kolorów .
Matryca w nim "siedzi" 10bit firmy LG-Philips -062 LCD LPL WX5 SLB1 32" . W roku 2007 jeszcze , firma Philips wspólnie z firmą
LG produkowała bardzo dobrej jakości matryce.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie chodzi o matrycę, ale elektronikę.
Sony ma bardzo dobrą elektronikę, więc jest mniejsza awaryjność.
Co do awaryjnośći to są opinie serwisów.
Zresztą są firmy, które dokonują testy i masz w sieci filmy i opinie o różnych produktach.
Jest znany dokument pochodzący z Francji i można go obejrzeć na youtubie, na teraz nie pamiętam tytułu.


A czy dzisiaj ktoś coś dobrego produkuje?
Chyba już się nie opłaca :(
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak , słabej jakości kondensatory .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Kondensatory tak faktycznie były bardzo tandetne,wymieniali na "tony".Ale to temat z przed kilku lat.Był ostatnio na ten temat film dokumentalny z serwisów francuskich,chyba na TVN Style.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jak jest dobra matryca , to inne części , o ile są produkowane można wymienić i naprawa bywa
wtedy jeszcze opłacalna .
Ale jak "pada" matryca to raczej skłaniałbym się do zakupu nowego telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jak jest dobra matryca , to inne części , o ile są produkowane można wymienić i naprawa bywa
wtedy jeszcze opłacalna .
Ale jak "pada" matryca to raczej skłaniałbym się do zakupu nowego telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Tez bym tak zrobil...
 

TRBRDM

New member
Mam telewizor od wczorajszego popołudnia, obraz dla mnie bardzo dobry, internet lipa ale nie używałem innych tv więc nie mam porównania,
Teraz pytanie w jaki sposób mogę go połączyć z telefonem?
Czy da się pobierać nowe aplikacje czy wszystkie same się pobierają razem z softem?
Czy planowane jest dodanie Ipla ( w zasadzie Ipla jest tylko tam nic nie ma)
 

mikw

New member
@pebe86

Czy mógłbyś napisać jak wygląda w805a w połączeniu z PS3 ? Jak duży input lag? Telewizor nadaje się pod konsolę?
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Powiem tak- ja gram praktycznie tylko w Fifę, żadnych FPS-ów już od dosyć dawna nie praktykuję, więc mogę bazować tylko na Fifie- i jest ok, nie mam specjalnych zastrzeżeń co do smużenia. Granie komfortowe.

Po kilku dniach użytkowania telewizor dalej oceniam pozytywnie. Oczywiście, w kwestii czerni są z całą pewnością lepsi gracze na rynku, ale to dotyczy każdego telewizora na matrycy IPS.
Na plus trzeba oddać BARDZO RÓWNE PODŚWIETLENIE- albo to ja miałem szczęście, albo ten typ tak ma, ale nawet przy mocniejszym podświetleniu ekranu, jaśniejsze plamy są praktycznie niewidoczne.
W dzień, nawet przy intensywnym świetle, obraz bardzo dobrze widoczny, zdecydowanie lepiej niż w moim poprzednim W5500. Matryca dość błyszcząca.

Oglądaliśmy ostatnio Avatara w 3d i efekty bardzo dobre, komfort oglądania 3d bardzo dobry.


Także zależy kto czego szuka- ja decydując się na ten telewizor znałem jego mocne i słabsze strony, więc w moim przypadku zakup był bardzo przemyślany. W każdym razie jak mnie się ktoś spyta o zdanie, to POLECAM.


Ale żeby nie było, teraz parę wad- rzeczywiście, IPLA to teraz chyba tylko ikonka w smart TV. Nic w niej nie ma. Aplikacje TVP i TVN chodzą bez problemu, ale np. w TVP nie można wybrać jakości. Docelowo wczytuje materiały w dobrej jakości, ale HD to to chyba nie jest.

Kolejna kwestia- zamieniłem u swojego operatora (Supermedia) dekoder na moduł CAM, i są drobne problemy. Generalnie zdecydowana większość kanałów śmiga bezproblemowo, ale są przycinki na niektórych kanałach, i HD, i zwykłych. Operator stwierdził, że skoro na dekoderze było wszystko ok, to po prostu kwestia telewizora. Dziwne jest to o tyle, że moc sygnału jest niemal na każdym kanale taka sama (wg. wskazań telewizora), za to jakość- już nie. I niektóre przycinają.
Może ma ktoś na to jakiś pomysł?

Więc chyba niestety będę musiał wrócić do dekodera, a szkoda- bo przy module można sobie posegregować kanały wedle uznania, co jest mega wygodne.

Przy konfigurowaniu tv telewizor ma "wgrane" do wyboru UPC, więc być może przy innych dostawcach powyższe problemy by nie występowały.
 
Ostatnia edycja:
Do góry