Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

beniuasia

Member
Interesuje mnie ten TV w wielkości 55". Czy jest to dobry wybór w porównaniu do modeli 55" LG 55La691s czy Philipsów serii 6008/7008? Jakie plusa a jakie minusy ma Sony w porównaniu do LG i Philipsa?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Ja w tym tygodniu będę ostatecznie się decydował, na placu boju pozostał już tylko Philips 55' 6008 i właśnie Sony 55' W805.

Także również byłbym wdzięczny za opinie- również tych użytkowników, którzy już się udzielali. Wiem z doświadczenia, że na początku jest efekt WOW, dopiero po pewnym czasie człowiek jest już bardziej obiektywny ;)
 

Bebol

New member
W Szczecinie w Sony Center (gdzie indziej pewnie też) jest teraz promocja z 5 letnią gwarancją na telewizory Sony, i sam się mocno zastanawiam nad modelem w805.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Nie wiem jak w innych Sony Center (z tego co się dowiedziałem to są sklepy Sony Center oraz Sony Store, które się od siebie różnią) ale jak byłem w W-ie w Wola Parku to mają do końca lipca raty 20x0%.
Pytałem się ich również o możliwość rabatu na kartę klubu Sony, ale powiedzieli mi że ona działa tylko w sklepach Sony Store...

Bo w sumie to jak ktoś jej nie ma to i tak się opłaca pokombinować. Daje 5% rabatu (żeby ją uzyskać trzeba zrobić zakupy za min. 200 zł), ale nawet wtedy i tak bylibyśmy ok. 100 zł do przodu (bo telewizor ok. 6000 zł), plus jakiś produkt za 200 zł (słuchawki, dysk twardy itp.).

Telewizor kusi, bo wreszcie ma w miarę rozsądną cenę, plus długa gwarancja, która też jest istotną zaletą, w dobie awaryjności obecnej elektroniki, na ogół tuż po gwarancji :)
 

Bebol

New member
Mnie interesuje model 42W805, no i właśnie kusi ta gwarancja, bo 5 lat to już jest coś. Tylko się zastanawiam, czy warto dopłacać ok. tysiaka do Soniaka i mieć 5 lat gwarancji, czy może kupić tańszego Philipsa 6008/ew. jakiegoś Samsunga F6500/6800, czy Panasa z dwuletnią gwarancją i ją przedłużyć.
 

Bebol

New member
Też o tym czytałem, niestety takie są wady matryc od LG. Słaba czerń i kontrast. Lepsze kąty. Coś za coś. Natomiast 5 lat gwarancji może się przydać biorąc pod uwagę "jakość" dzisiejszej elektroniki. Mimo to nadal nie mogę się zdecydować.
 

beniuasia

Member
Nie ma konkretnych testów 55La691s a nie znalazłem jakiś krytycznych uwag co do tego model. Może to by była alternatywa dla Sony?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Dobra, stało się- kupiłem 55W805. Z racji tego że dopiero wróciłem, odpusciłem dzisiejszą instalację- będę to robił jutro. Podzielę się wrażeniami :)
Żeby mi ułatwić zadanie pytajcie, co chcecie wiedzieć.
 

beniuasia

Member
Dobra, stało się- kupiłem 55W805. Z racji tego że dopiero wróciłem, odpusciłem dzisiejszą instalację- będę to robił jutro. Podzielę się wrażeniami :)
Żeby mi ułatwić zadanie pytajcie, co chcecie wiedzieć.

Gratulacje!
Podstawowa sprawa to ile Cię kosztowała ta przyjemność? :smile:
Napisz jak TV radzi sobie z ciemnymi scenami i jaka jest czerń. Czy bez problemu odtwarza mkv, jak jest z polskimi napisami i czy dekoduje DTS ;-). Jak prezentuje sie obraz w 2d i w 3D.
No i jak jest z podświetleniem matrycy.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kupiłem za 6099 zł w Sony Center- można trochę taniej, ale zależało mi na ratach- a tam (przynajmniej do końca lipca) są 20x0%, bez żadnych dodatkowych ubezpieczeń itp.

Wrażeniami podzielę się jutro :)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Tak, to też miało jakiś wpływ- przy tym co się teraz dzieje z elektroniką i swoich niedawnych doświadczeniach (laptop zesputy 3 miesiące po gwarancji) chyba po raz pierwszy w życiu kupując elektronikę brałem ten aspekt pod uwagę... Szczególnie że telewizor jest kupowany raz na kilka lat (przynajmniej w moim przypadku)
 

speedcore

New member
witam jak się sprawuje tv ,jak jest z czernią,czy matryca jest równo podświetlona,czy występuje banding,prosze o odpowiedz.....
 

pebe86

Member
Bez reklam
Czas na pierwsze wrażenia. Pierwsze co- wcale nie jest taki duży :)
Po wniesieniu pudła do domu miałem przez moment odczucie, że będzie za wielki (siedzę 2,8-3 metry od tv). Po powieszeniu na ścianie bajka. Więc jak ktoś ma dylemat, czy 47, czy 55, zdecydowanie polecam 55. Jutro zrobię fotkę i wrzucę jak całość się prezentuje.

Właśnie skończyłem oglądanie meczu Lechia-Barcelona, żadnego bandingu nie zauważyłem. Kolory i ostrość na należytym poziomie, bez zastrzeżeń.

Jeśli zaś chodzi o czerń, to powiem tak- jest ok, po tym co się naczytałem w necie nawet lepiej niż myślałem. Oczywiście, nawet w moim poprzednim 40W5500 (który teraz idzie do sypialni ;) jest lepsza, ale to wynika z zastosowanej matrycy. Za to nasycenie barw i skalowanie zwykłego obrazu cyfrowego (nie HD), na bardzo wysokim poziomie. Oglądam teraz TVN24 w zwykłej jakości, i jestem bardzo mile zaskoczony.

Cloudingu specjalnie również nie dostrzegłem (oczywiście nieznacznie jaśniejsze rogi są, jak chyba w większości teraz telewizorów, ale w żaden sposób nie przeszkadza mi to w normalnym oglądaniu tv). A skoro teraz nie rzuciło mi się to w oczy, to nie zamierzam szukać ich na siłę :)

Reasumując- pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, jestem zadowolony. I na przyszłość- mniej czytania różnych opinii, a więcej własnego przeczucia :)

P.S.
Już wcześniej mialem przyzwoity LCD, bardzo dużo oglądam materiału Full HD, więc nie dotyczy mnie efekt "wow", jak kogoś, kto przesiada się ze starego CRT na nowego LED-a.

Także telewizor z czystym sumieniem mogę polecić, szczególnie że wreszcie kosztuje rozsądne pieniądze. Moim zdaniem jak najbardziej adekwatne do jakości.

Pytajcie co chcecie wiedzieć- z czasem też będę się dzielił wrażeniami, jak przyjdzie mi coś do głowy.
 

beniuasia

Member
:smile:No to na razie same pozytywy. Daj znać jak się sprawuje z PS3, czy przy włączonych polepszaczach obrazu na full nie ma smużenia.
 

beniuasia

Member
No to na razie same pozytywy. Daj znać jak się sprawuje z PS3, czy przy włączonych polepszaczach obrazu na full nie ma smużenia.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mam teraz 40W5500 i też się zastanawiam na 55W905 albo W805 ten drugi mam dość przyjemną cenę, wiecie jakie są między nimi różnice bo w cenie to ja wiem blisko 5tyś.
Miałem kupić 850 ale już nie ma.
Czy z pena odczyta 50p nagrania z kamer?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Rozważałem również W905. Ale jednak różnica w cenie jednak dla mnie nokautująca (4000 zł). Przy dziennym świetle grają prawie tak samo. W nocy na pewno W905 gra lepiej. Ale taka dopłata do lepszej czerni mnie nie przekonała.

Jak mi dasz jakiś link do materiału nagranego w 50p to podepnę do tv i sprawdzę czy odczyta. Ale to standard większości kamer/aparatów Sony, więc byłbym mocno zdziwiony gdyby nie dał rady :)
 
Do góry