Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

marioking

Member
Ja chce miec przynajmniej 5" lub wiecej, wiec sony nie bardzo pasuja, szczegolnie przy tych cenach. Szkoda ze nie zglebilem tego aspektu przed zakupem, bo to dupa blada!!!!! I napewno na sony by sie nie skonczylo.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ja chce miec przynajmniej 5" lub wiecej, wiec sony nie bardzo pasuja, szczegolnie przy tych cenach. Szkoda ze nie zglebilem tego aspektu przed zakupem, bo to dupa blada!!!!! I napewno na sony by sie nie skonczylo.

Dobrze , że ja na próbę zakupiłem blu sonego S490 (więc nie straciłem wiele), obecnie mam blu Samsunga BD F6500 to kosmos w porównaniu do Sony, od działania pilota zaczynając poprzez jakość skalowania, multimedia na miracast kończąc -więc ?
Polecam Ci Blu Samsunga i problemy Twoje są absolutnie rozwiązane !
Telewizor masz niezły moim zdaniem bez kalibracji obrazu lepszy od W905 (zaniebieszczony zielony, przejaskrawiona w buraczek - róż wpadająca czerwień)

Pozr.
 

kaczi26

New member
Na ten temat jest dużo opinii, że jest z tym słabo.

Dzięki za zainteresowanie moją sprawą.
Mam więc takie pytanie jakie modele proponujesz do dobrego oglądania piłki nożnej? Inne bajery mnie nie interesują, najważniejsze dla mnie jest aby nie było smużenia. Wiem że modele Panasonica mają 1600hz odświeżenia ale czy to chwyt reklamowy?
Pozdrawiam i dziękuję za odp.
 

kaczi26

New member
Mam pytanie dot. Sony w805a. Miałem Toshibę TL 838. Model ten 32 calowy posiadał odświeżenie 200hz, ale przy oglądaniu meczy piłkarskich było widoczne smużenie i (nie wiem jak to nazwać) kolor murawy gryzł się np. z kolorem zielonych koszulek. Chcę kupić model 42 calowy i wstępnie postawiłem na w/w model ale znalazłem kilka recenzji że słabiej się on spisuje w scenach dynamicznych. Tv będę miał głównie do oglądania meczy piłki nożnej, a TY na wstepie wspominałeś że oglądałeś na nim mecz Lechii z Barceloną. Bardzo proszę Cię więc o opinie i czy dostrzegłeś jakieś smużenie?
Dodam że mam kablówkę UPC.
Pozdrawiam

Dzięki za zainteresowanie moją sprawą.
Mam więc takie pytanie jakie modele proponujesz do dobrego oglądania piłki nożnej? Inne bajery mnie nie interesują, najważniejsze dla mnie jest aby nie było smużenia. Wiem że modele Panasonica mają 1600hz odświeżenia ale czy to chwyt reklamowy?
Pozdrawiam i dziękuję za odp.
 

beniuasia

Member
Na ten temat jest dużo opinii, że jest z tym słabo.

Mógłbyś przytoczyć kilka opini na ten temat lub dać linka? Ja nie spotkałem się z złymi opiniami jesli chodzi o sceny dynamiczne. Jedynie w recnzjach podkreślają przeciętną czerń tego TV.
Może Pebe86 mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat jako użytkownik 55w805a?
 

kaczi26

New member
Mógłbyś przytoczyć kilka opini na ten temat lub dać linka? Ja nie spotkałem się z złymi opiniami jesli chodzi o sceny dynamiczne. Jedynie w recnzjach podkreślają przeciętną czerń tego TV.
Może Pebe86 mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat jako użytkownik 55w805a?


Proszę bardzo oto link:
Wyraźnie jest tam napisane że HX750 = słabsze kąty W805 = słabszy kontrast i ruch, a zdecydowanie najlepszy model do scen dynamicznych to HX850. Wydaje mi to się dziwne że nowsze modele mogą mieć efekt smużenia.
 

kaczi26

New member
Nie umiem dodać tego linka.
To jest strona: ******************************.com
MEGA-TEST: Sony Bravia KDL-47W805 - pasywne 3D, matryca IPS
 

beniuasia

Member
Proszę bardzo oto link:
Wyraźnie jest tam napisane że HX750 = słabsze kąty W805 = słabszy kontrast i ruch, a zdecydowanie najlepszy model do scen dynamicznych to HX850. Wydaje mi to się dziwne że nowsze modele mogą mieć efekt smużenia.


Nie napisałeś, że chodzi Ci o porównanie do poprzednich modeli Sony z aktywnym3D. Akurat to jest wiadome, że teraz jest trochę biedniej. Wśród wszystkich tegorocznych modeli z pasywnym 3D w805 wypada naprawdę dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o sceny dynamiczne, kolory czy grę na konsoli. Ja nie spotkałem się z opiniami, żeby tegoroczne modele już z troszkę wyższej półki cenowej smużyły. Sam zastanawiam sie na kupnem Sony 55w805, muszę się zdecydować do końca sierpnia póki dają 5 lat gwarancji w salonach Sony Centre.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Witaj pebe86
Mam pytanie dot. Sony w805a. Miałem Toshibę TL 838. Model ten 32 calowy posiadał odświeżenie 200hz, ale przy oglądaniu meczy piłkarskich było widoczne smużenie i (nie wiem jak to nazwać) kolor murawy gryzł się np. z kolorem zielonych koszulek. Chcę kupić model 42 calowy i wstępnie postawiłem na w/w model ale znalazłem kilka recenzji że słabiej się on spisuje w scenach dynamicznych. Tv będę miał głównie do oglądania meczy piłki nożnej, a TY na wstepie wspominałeś że oglądałeś na nim mecz Lechii z Barceloną. Bardzo proszę Cię więc o opinie i czy dostrzegłeś jakieś smużenie?
Dodam że mam kablówkę UPC.
Pozdrawiam

Zawsze przy oglądaniu meczów (a oglądam ich sporo, mam Canal Plus) włączam tryb "sport", i żadnego smużenia nie dostrzegam. Jedyne co udało mi się dostrzec, to przy bardzo słabym sygnale cyfrowym, raz odnosiłem wrażenie, że przy logotypie stacji były drobne artefakty. Ale wpatrując się w to jedno, konkretne miejsce.
Więc w mojej ocenie jest ok. A jak masz wątpliwości, to zgraj sobie jakiś meczyk na USB, pójdź do SOny Center i pobaw się trochę- tam nie robią z tym problemu, włącznie ze zmianą ustawień itp. A że jest tam ciemniej niż w MM lub Euro, to łatwiej coś wychwycić.
 

kaczi26

New member
Nie napisałeś, że chodzi Ci o porównanie do poprzednich modeli Sony z aktywnym3D. Akurat to jest wiadome, że teraz jest trochę biedniej. Wśród wszystkich tegorocznych modeli z pasywnym 3D w805 wypada naprawdę dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o sceny dynamiczne, kolory czy grę na konsoli. Ja nie spotkałem się z opiniami, żeby tegoroczne modele już z troszkę wyższej półki cenowej smużyły. Sam zastanawiam sie na kupnem Sony 55w805, muszę się zdecydować do końca sierpnia póki dają 5 lat gwarancji w salonach Sony Centre.

Dzięki za Twój post chyba się zdecyduję. Chodziło mi tylko o to żeby nie występował efekt smużenia taki jaki miałem w Toshibie a odświeżenie (przynajmniej tak było podane w specyfikacji) 200hz.
Zależy mi tylko na oglądaniu meczy i przypuszczam że czym więcej hz w odświeżeniu tym lepiej. Też mi się wydawało że jeżeli poprzednie modele sony były najlepsze w technologii LED to tegoroczne też dadzą radę w szybkich scenach. Chyba że jest jakiś lepszy model (nie musi być 3D)?
Dziękuję za ewentualne sugestie i uwagi
 

kaczi26

New member
Zawsze przy oglądaniu meczów (a oglądam ich sporo, mam Canal Plus) włączam tryb "sport", i żadnego smużenia nie dostrzegam. Jedyne co udało mi się dostrzec, to przy bardzo słabym sygnale cyfrowym, raz odnosiłem wrażenie, że przy logotypie stacji były drobne artefakty. Ale wpatrując się w to jedno, konkretne miejsce.
Więc w mojej ocenie jest ok. A jak masz wątpliwości, to zgraj sobie jakiś meczyk na USB, pójdź do SOny Center i pobaw się trochę- tam nie robią z tym problemu, włącznie ze zmianą ustawień itp. A że jest tam ciemniej niż w MM lub Euro, to łatwiej coś wychwycić.

Dzięki.
Właśnie Twojej recenzji byłem ciekaw ponieważ wcześniej pisałeś że oglądasz mecze i już trochę czasu posiadasz w/w TV. Tak jak pisałem wcześniej drobne usterki mi nie przeszkadzają (też preferuję C+ w jakości HD) ale zrobię tak jak mi poradziłeś. Mam tylko takie pytanie jaką pojemność musi mieć taki USB? Może być 4gb?
Pozdrawiam
 

beniuasia

Member
kaczi26
Są lepsze modele ale też sporo droższe, choćby Sony w905a, Panas DT60E czy Philips 8008 (jak się mylę co do tych modeli to proszę o reakcję). Tylko czy normalny użytkownik zauważy różnicę? Czy jest sens dokładać więcej kasy? Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć. Panuje opinia, że model HX850 był lepszy. Ok, z tego co przed chwilą znalazłem na necie to można go jeszcze dostać w Media Markt czy Saturnie ale w droższej cenie niż W805a. I też musisz zadać sobie pytanie czy warto.
 

SDman

Banned
kaczi26
Są lepsze modele ale też sporo droższe, choćby Sony w905a, Panas DT60E czy Philips 8008 (jak się mylę co do tych modeli to proszę o reakcję). Tylko czy normalny użytkownik zauważy różnicę? Czy jest sens dokładać więcej kasy? Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć. Panuje opinia, że model HX850 był lepszy. Ok, z tego co przed chwilą znalazłem na necie to można go jeszcze dostać w Media Markt czy Saturnie ale w droższej cenie niż W805a. I też musisz zadać sobie pytanie czy warto.

Witam,
absolutnie nie warto -słabsza paleta barw, gorsza biel (jedynie kontrast i czerń lepsza), gorszy dźwięk, brak miracast, kiepskie menu.

Pozdr.
 

beniuasia

Member
Ja jeszcze się nie zdecydowałem w 100% na 55w805a, biorę jeszcze pod wagę 55LA691s i 55LA740s. Jeżeli ktoś miał do czynienia z tymi TV to proszę o porównanie do Sony. Jeszcze myślałem o panasie FT60e.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy użytkownik zauważy różnicę.
Poproś o prezentację modeli w domu to się przekonasz.
Tam w domu będziesz w swoich warunkach, ze swoim sygnałem , swoją odległością i w towarzystwie rodziny lub znajomych.
Czerń , płynność , skalowanie , obróbka cyfrowa to najważniejsze parametry które powodują że obraz jest krystalicznie czysty , nasycony , bez szumów i zgłębią obrazu.
Inne rzeczy możesz sobie dokupić.
 

accu

New member
Bez reklam
Dobrze , że ja na próbę zakupiłem blu sonego S490 (więc nie straciłem wiele), obecnie mam blu Samsunga BD F6500 to kosmos w porównaniu do Sony, od działania pilota zaczynając poprzez jakość skalowania, multimedia na miracast kończąc -więc ?
Polecam Ci Blu Samsunga i problemy Twoje są absolutnie rozwiązane !
Telewizor masz niezły moim zdaniem bez kalibracji obrazu lepszy od W905 (zaniebieszczony zielony, przejaskrawiona w buraczek - róż wpadająca czerwień)

Pozr.

Witam uprzejmie,

Jak wejdziesz " głębiej" w menu do opcji podmenu i odpowiednio ustawisz opcję :Live Colour (Blask koloru) np: Low (niski) , lub :Off(wyłącz)
to kolor zielony nie będzie ani zaniebieszczony , ani nie będzie przejaskrawiona w buraczek róż wpadająca
w czerwień .Można ustawić piękną paletę kolorów. Również korzystając z podmenu z odpowiednich
opcji ustawienia dźwięku można uzyskać całkiem dobry dźwięk jak na "płaski" telewizor. Po prostu
niektóre opcje są poukrywane i trzeba do nich dotrzeć , np. menu ustawienia obrazu , wyboru sceny ,
podmenu dynamicznego sterowania LED , gdyż fabrycznie local dimming jest ustawiony na :Off.
Ustawienia fabryczne moim skromnym zdaniem nie są zbyt dobre , ale z tym można sobie stosunkowo
łatwo poradzić . Ustawiałem koledze parametry obrazu w 40W905A i moim skromnym zdaniem
udało się uzyskać bardzo ładne , "żywe kolory" nie przejaskrawione , lecz dobrze nasycone.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry