Sony 32/37/40/46/52 W5500

madej23

New member
Od wczorajszego wieczora jest już u mnie 46w5500, wymieniłem go w zamian za 46w4000.Oczywiście rogi swiecą:) Wydaje mi się że obraz jest lepszy niż w w4000 ,ale dopiero jak pobawię się ustawieniami ,bo wczoraj nie miałem juz czasu to dopiero zobacze róznicę(a może nie;) )
 

Ares78

New member
kiloan napisał:
Ja miałem podobną sytuację w Z5500, serwis Sony uznał, że jeden świecący pixel (z boku ekranu) nie jest wadą czy też podstawą do wymiany matrycy.
Zresztą podobnie jak Ty nie maiałem ochoty walczyć z serwisem, a tego pixela i tak nie widzę jak ogladam TV;)
Ogólnie jestem bardzo zdowolny z nowej zetki, a jedyna wada (ale to moja juz wina), ..... że mogłem kupić większy.

Zazwyczaj się kupuje za mały telewizor, pamiętam jak kupowałem pierwszy LCD i było "40cali toż to olbrzym" ;) Co do pikseli, to, że zależy od oceny serwisanta to raz, większe szanse na wymianę są jeśli znalazł się w centralnej części ekranu.

madej23 przy HD dużej różnicy nie będzie (jedynie w 100hz), ale przy SD jak najbardziej.
 

muszyna2

New member
No i mam :) 40 cali dzięki kilku osobą a przede wszystkim koledze s1600 tak że wielkie dzięki. Powiem tak co do wielkości bałem się trochę do momentu aż tv trafił na półeczkę. A potem..... ale czad :)!. Teraz już wiem dlaczego wszyscy mówią im większy tym lepszy oczywiście w granicach rozsądku. Gdybym kupił 32 to pewnie bym zapłakał nad 37 było by już lepiej ale czół bym niedosyt a 40 to ideał a powiem nawet że 42 był by jeszcze bardziej ok :). Co do obrazu i innych spostrzeżeń wypowiem się po dłuższej zabawie ale już mogę powiedzieć że jest super. Wszystkim zastanawiającym się na rozmiarem mogę tylko poradzić i zacytować święte słowa że jeżeli wydaję ci się że 32 będzie odpowiednie to na stówę kupuj większy. Wszystkich bardzo pozdrawiam.
 

dziabdzik

New member
I ja dzisiaj czekam na telefon od kuriera, który właśnie wiezie świeżutki 40W5740 za jedyne 3500. :cool:

Podobno niektóre tv z serii W57xx mają jakiś typ pilota z podświetleniem i przyciskiem scene. :rolleyes:
 

Ares78

New member
dziabdzik napisał:
I ja dzisiaj czekam na telefon od kuriera, który właśnie wiezie świeżutki 40W5740 za jedyne 3500. :cool:

Podobno niektóre tv z serii W57xx mają jakiś typ pilota z podświetleniem i przyciskiem scene. :rolleyes:

I różnią się nieznacznie wyglądem od standardowego w5500 więc technicznie to te same modele.

muszyna2 dobrze zrobiłeś 40 cali jest najlepsze zarówno jeśli chodzi o cenę (zwłaszcza w przypadku w5500) jak i najmniejsza sensowna przekątna która starczy na dłuższy czas (chociaż z czasem i tak stwierdzisz, że 46 cali to minimum ;) )
 

KaMario

New member
dziabdzik napisał:
I ja dzisiaj czekam na telefon od kuriera, który właśnie wiezie świeżutki 40W5740 za jedyne 3500. :cool:

Podobno niektóre tv z serii W57xx mają jakiś typ pilota z podświetleniem i przyciskiem scene. :rolleyes:

Rzeczywiście, do TV W5740 powinien być dołączony podświetlany pilot - podobny do tego, który jest przy serii Z5500, Ale tylko podobny, bo z przynajmniej jednym zasadniczym wyjątkiem - bez przycisku SCENE i niestety bez wyboru dodatkowych fabrycznych ustawień obrazu czyli tzw. sceny, np. sport, grafika, film ... itd.
Seria W5740 (z tego co czytałem np. w opisie jednego ze znanych sklepów internetowych SONY) jest wyłącznie do sprzedaży przez salony SONY.
 

darekguma

New member
Bez reklam
kiki napisał:
darekguma - ale napisz do czego ?
I podaj chociaż warunki ?
Pokuj nasłoneczniony w godzinach popołudniowych,odległość 3,5-4m,tv do sygnału sd,kablówka,N,dvd,komp,w przyszłości BD(z tego wychodzi że uniwersalny:) ) Czy te tv czytają przez usb lub dlna pliki AVCHD. Dzięki za odp.
 
Ostatnia edycja:

Piterr75

New member
Sony KDL 40W5500 czy KDL40Z4500 ?

Witam.
W tym miesiącu muszę kupić TV. Zdecydowany jestem na Sony. Do tej pory byłem w zasadzie zdecydowany na kupno 40W5500. Ostatnio jednak ze względu na spadające ceny zwróciłem jeszcze uwagę na starszy, ale wyższy model 40Z4500.
Mam dylemat. Cena pierwszego od drugiego dużo się nie różni. 40W5500 w necie kupię za 3400zł a 40Z4500 za 4100 zł. Sam już nie wiem co wybrać? 100hz w nowym, czy 200hz w starszym modelu. Dodam od razu, że 40Z5500 jak na razie jest dla mnie za drogi.
Telewizor będzie podłączony pod Cyfrę+ sygnał SD. Kompa nie zamierzam podłączać. Ja niestety nie znam się zbytnio. Dotychczas nie miałem żadnego do czynienia z tv lcd.
Co byście wybrali W5500 czy Z4500? Który Waszym zdaniem jest lepszy?
 

Ares78

New member
A czy zamierzasz dużo grać na konsoli? Bo to jeszcze może mieć znaczenie przy wyborze, Z4500 ma wartość input lag poniżej 10ms, jeśli nie to chyba sam zdecydowałbym się na w5500- lepiej sobie radzi z sygnałem SD, a do takiego poszukujesz telewizora. 200hz przy słabej jakości sygnału i tak nie wykorzystasz w pełni. Także dobrze jakbyś podał więcej na temat warunków i wymagań (Kiki zawsze podaje taki ładny wzorzec ;)
 

Piterr75

New member
Ares78 napisał:
A czy zamierzasz dużo grać na konsoli? Bo to jeszcze może mieć znaczenie przy wyborze, Z4500 ma wartość input lag poniżej 10ms, jeśli nie to chyba sam zdecydowałbym się na w5500- lepiej sobie radzi z sygnałem SD, a do takiego poszukujesz telewizora. 200hz przy słabej jakości sygnału i tak nie wykorzystasz w pełni. Także dobrze jakbyś podał więcej na temat warunków i wymagań (Kiki zawsze podaje taki ładny wzorzec ;)

Konsoli nie posiadam, więc granie odpada. Kompa też nie będę podłączał. Telewizję będę oglądał z około 3 metrów. Ma służyć jak to tradycyjny telewizor, do oglądania telewizji: film, tvn24, bajki w mini mini dla mojej małej córeczki, jakiś mecz w canal+, na razie sygnał SD (po skończeniu umowy być może wezmę sobie dekoder cyfry umożliwiający odbiór sygnału HD i pewnie opłacę canal+ HD, ale to tylko dwa kanały). Reszta i tak pozostanie w SD. Wtedy podłącze wszystko przez HDMI a na razie będzie szło przez EURO. Od czasu do czasu obejrzę coś z DVD - kino domowe ONKYO - aplituner TX-DS595 DVD- DV-S555.
Chcę kupić telewizor, który posłuży mi przez kilka dobrych lat.
Posiadam stary 12 letni telewizor sony trinitron. Obecnie remontuję mieszkanko i czas na zmianę tv.
Byłem już zdecydowany na 40W5500, ale spadająca cena 40Z4500 zwróciła moją uwagę właśnie na ten model. Tylko nie mam pojęcia czy warto?
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
w czy z

Czy ktoś może wypowiedzieć się dlaczego na portalu trustedreviews.com ocena jakości obrazu na LCD Sony ma się następująco:
X 4500 10/10 pkt (to rozumiem)
Z 5500 8/10 pkt, a W 5500 9/10 pkt (tego nie rozumiem)
Czy ktoś może to potwierdzić z własnych obserwacji, że jakość obrazu na W jest lepsza niż na Z ?
Myślałem że jest odwrotnie Z>W:shock:
 

Ares78

New member
Piterr75 napisał:
Byłem już zdecydowany na 40W5500, ale spadająca cena 40Z4500 zwróciła moją uwagę właśnie na ten model. Tylko nie mam pojęcia czy warto?
Generalnie z tego co piszesz mimo wszystko będziesz oglądał sporo sygnału SD wychodzi na to, że jednak w5500 spisze się lepiej, tym bardziej, jeśli nie masz konsoli i nie zamierzasz jej w najbliższym czasie kupować. Takie jest moje zdanie, tym bardziej, że 40 calowe w5500 dostaniesz za 3500-3600 więc jednak mimo wszystko sporo tańsze od Ztki. Podkreślam, że to jest moja opinia.
 

Dig Dug

New member
Piterr75 - chcesz kupić TV o kilkaset zł droższy, nie oferujący lepszego obrazu, ani wiekszego rozmiaru. Kup W5500 a zaoszczedzoną gotówke przeznacz na bogatszy pakiet kanałów HD i będziesz bardziej zadowolony. ;)
 

toms83qwe19

New member
Dig Dug napisał:
Piterr75 - chcesz kupić TV o kilkaset zł droższy, nie oferujący lepszego obrazu, ani wiekszego rozmiaru. Kup W5500 a zaoszczedzoną gotówke przeznacz na bogatszy pakiet kanałów HD i będziesz bardziej zadowolony. ;)

Popieram! Sam kupiłem 46 W5500 i powiem że sprzęt jest super. Piterr75 szkoda przepłacać, chyba że faktycznie zauważysz różnicę na plus w innym modelu. Lepiej dokupić parę innych pierdółek.
 

muszyna2

New member
Witam. Po paru dniach używania tv chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami. A więc na samym początku podłączyłem tv do zwykłej kablówki(azart upc) chciałem od razu podłączyć antenę na dachu ale okazało się że ktoś odciął stary dyndający kabel i przywłaszczył sobie antenę(kilka lat nie używana nawet nie pamiętałem w którym rzędzie była zamontowana :)) Na tym zwykłym analogowym słabym sygnale tv moim zdaniem radził sobie wyśmienicie a mam porównanie do kilku starszych lcd znajomych. Ponieważ nie posiadam jeszcze satelity zakupiłem nową zwykłą antenę siatkową. Zamontowałem na dachu i powiem to jest to :) 7 kanałów cyfrowych(Kraków) pokazuję jakość sygnału cyfrowego. Chociaż jest to sygnał testowy i jakościowo przynajmniej mam taką nadzieję jeszcze do ideału mu daleko ale w porównaniu z analogiem to jest potężna różnica i w obrazie i w dźwięku. Co mnie zaskoczyło to to że sygnał cyfrowy nie wymaga dokładnego ustawienia anteny tak jak to jest w przypadku sygnału analogowego. Antena ustawiona jest mniej więcej w stronę nadajnika i nie wymaga to już żadnej korekty. Jak na razie bawiłem się ustawieniami firmowymi i jest ok chociaż czasami brakuję mi nasycenia kolorów ale jest to pewnie kwestia programów i ustawień. Teraz przymierzam się do jakiegoś magicznego pudełka(xtramera lub coś podobnego) i zaczęła mnie męczyć taka myśl że mogłem kupić samsunga b650 i zaoszczędził bym 500zł :) mam tylko taką nadzieje że gdybym teraz podłączył u siebie w domu b650 to różnica w obrazie była by widoczna oczywiście na korzyść sonego. Ale to tak już poza tematem. Ogólnie właśnie tylko odtwarzania filmów przez usb brakuje w tym tv. Wszystko pozostałe jest super a możliwość oglądania cyfrowego przekazu ze zwykłej anteny miażdży. Mam tylko nadzieje że w końcu testy się skończą i tv cyfrowa ruszy z pełną parą i z większą ilością kanałów w jeszcze lepszej jakości. Chociaż to niestety rozwija się u nas z prędkością równą budowie autostrad. Na szczęście zostają nam satelity i magiczne pudełka :) W tym tygodniu będę miał podłączonego xboxa 360 to dam znać co i jak. Pozdrawiam
 
Do góry