Sony 32/37/40/46/52 W5500

darok

New member
Po miesięcznym wybieraniu tv wybór padł na sony w5500 ale pojawił się kolejny dylemat jaka wielkość 46 czy 52 cale,odległość od tv to 2,5 do 3m o full hd się nie boje boje się o tv sd że będzie za blisko co o tym sądzicie jak ma się pobór prądu w porównaniu do 46 cali i jakość obrazu np bardziej widać złe podświetlenie matrycy itd.Co radzicie 46 czy 52.
 

Ares78

New member
Ja 46 cali przy SD oglądam z 3m i tak jest dla mnie najwygodniej, paru forumowiczów pisało, że przy takiej przekątnej siedzą 2,5m także trochę zależy od konkretnej osoby. Także polecam wizytę w sklepie i poprosić i przełączenie na SD, bo jeśli kupisz 52 cale i okaże się, że nie masz możliwości się odsunąć to może być problem.
 

hubio

New member
Witam wszystkich !

Mam o to taki problem: Jakiś czas temu kupiłem 52W5500, a wcześniej przez ok 1,5 roku miałem stary 40 calowy 40D3500, który parametrami nie mógł się równać z tym nowym, a mimo to mam jakieś subiektywne gorsze odczucia. Dotyczy to w zasadzie jedynego aspektu - jasności obrazu. Wydaje mi się, że w tym nowym 52W5500 obraz jest jakiś przyciemniony i nie tak ostry jak w tym wcześniejszym. Oczywiście porównywałem te same tryby np. żywy lub standtartowy. Lubię oglądać filmy z DVD, divixów lub BD właśnie w trybie żywy, natomiast TV w trybie standartowym. W obu trybach wydaje mi się teraz ten obraz jakiś przyciemniony np. mniej szczegółów w ciemnych scenach. Warto też dodać, że poprzedni model 40D3500 jedyne co miał lepsze to typ podświetlenia matrycy WCG-CCFL natomiast ten ma jedynie CCFL.

Moje pytanie o radę jest następujące: Czy podświetlenie matrycy WCG-CCFL ma wpływ na jasność obrazu i czy to to może powodować tą różnicę ? Czy może wpływ na to może mieć wielkość - tamten był 40 calowy, ten 52 calowy ?

Nie wiem co robić, czy np nie sprzedać tego i kupić jakiś wyższy model np. Z

Chcę też dodać, że oprócz tej jednej być może subiektywnej wady pod każdym innym względem ten nowy TV jest lepszy: motion flow, lepsza czerń, znacznie lepsze kolory.
 

ortax360

New member
Witam

Czyli lubisz jak lcd daje po oczach . Zamina na z5500 nic nie da tam obraz jest ciemniejszy od w5500 , ale jakosc obrazu , czern są lepsze .

Natomiast model z4500 o ten to swieci ostro , jasno jest lepszy od w5500 w jakosci obrazu HD , gorszy w SD .

Cena naprawdę okazyjna za 46z4500 5.000 tys za 52 cale 7200 tys.

Modele z4500 46cali i 52 mają wentylatorek .

Sklep www.Electro.pl

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bogdanzieba

New member
Witam mam dylemat w zakupie telewizora LCD chciałbym zakupić tak z 40 cali znalazłem dwa interesujące modele SONY KDL-40V5500 Bravia oraz SAMSUNG LE40B550 Full HD. Cena jaką mogę wydać to 3.000 zł. Pasowałobby aby miał Full HD, dekoder DVB-T MPEG-4, no i wyjścia HDMI z 3 lub 4. Jaki model wybrać?

Z tego co ustaliłem to Sony KDL-40V5500 ma nw. tunery:

Tuner analogowej telewizji naziemnej: TAK
Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2): TAK
Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów): TAK

Z tego co wiem to przyszłość należy do tunera DVB-T MPEG-4 prawda?
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
hubio napisał:
Witam wszystkich !

Wydaje mi się, że w tym nowym 52W5500 obraz jest jakiś przyciemniony i nie tak ostry jak w tym wcześniejszym. Oczywiście porównywałem te same tryby np. żywy lub standtartowy. Lubię oglądać filmy z DVD, divixów lub BD właśnie w trybie żywy, natomiast TV w trybie standartowym. W obu trybach wydaje mi się teraz ten obraz jakiś przyciemniony np. mniej szczegółów w ciemnych scenach. Warto też dodać, że poprzedni model 40D3500 jedyne co miał lepsze to typ podświetlenia matrycy WCG-CCFL natomiast ten ma jedynie CCFL.

Zwiększ jasność na min. 67 ( poniżej tego pułapu zaczyna zjadać detale w czarnych scenach ). Jak jeszcze masz za ciemno, to daj większe podświetlenie. Model W ma przecież masę ustawień, wszystko idzie sobie elegancko wyregulować.

Moje pytanie o radę jest następujące: Czy podświetlenie matrycy WCG-CCFL ma wpływ na jasność obrazu i czy to to może powodować tą różnicę ? Czy może wpływ na to może mieć wielkość - tamten był 40 calowy, ten 52 calowy ?

Nie wiem co robić, czy np nie sprzedać tego i kupić jakiś wyższy model np. Z

Chcę też dodać, że oprócz tej jednej być może subiektywnej wady pod każdym innym względem ten nowy TV jest lepszy: motion flow, lepsza czerń, znacznie lepsze kolory.

WCG-CCFL - Wide Color Gamut, czyli szeroki gamut. Objawia się to tym, że kolor czerwony i zielony ( niebieski też, ale w mniejszym stopniu ) są mocniej nasycone w stosunku do tv podświetlanych za pomocą zwykłych CCFL ( świetlówek ). Nie ma wpływu na jasność panelu. Po prostu modele różnią się nastawami na danych trybach. Chyba oczywistym jest, że V czy W nie będą świecić tak samo, nawet jak ustawisz dokładnie te same parametry. Cała sprawa obija się o wysterowanie matrycy i parametrów tv.
 

hubio

New member
Bardzo dziękuję Ortaxowi i toms83qwe19 za odpowiedzi. Nie bardzo mam ochotę sprzedawać wielki TV i kupować nowy. Chciałem tylko dowiedzieć się czy to są tylko jakieś moje subiektywne odczucia czy prawda obiektywna.

I jeszcze takie pytanie: czyli ta różnica w podświetleniu matrycy to tylko technologia, a nie jakaś poważna wada ? Czy można powiedzieć, że nowsze technologie jak Bravia Engine 3 i inne w modelu 5500W "naprawiają" niedoskonałości podstawowego podświetlenia
CCFL ?

I z jakiego powodu wogóle SONY wycofało tą technologię WCG-CCFL w tym modelu skoro w serii "Z" utrzymało ?
 

Ares78

New member
bogdanzieba napisał:
A czym się różni V5500 od W5500 tylko rozdzielczością 100 Hz?

To nie jest rozdzielczość ;) technologia 100hz jest to układ kompensacji ruchu rzecz bardzo przydatna chociaż, czy warta dopłaty 500zł? Sprawa indywidualna, iść zobaczyć i podjąć decyzje.

hubio a próbowałeś właśnie pobawić się ustawieniami? Owszem standardowo jest mniej dający po oczach, ale można to korygować (ja np. wole jednak nie męczyć oczu po 10h w pracy)
 

hubio

New member
Ares78 oczywiście, że próbowałem i wciąż sprawdzam różne ustawienia. TV mam od jakiś 2 tyg., ale samo rozjaśnienie też nie wiele daje bo wtedy naturalnie obraz jest mniej kontrastowy. Nie mam pojęcia dlaczego na o wiele gorszym, przynajmniej teorytecznie 2 letnim 40 calowym 40D3500 obraz wydawał mi się lepiej skontrastowany i "mocniejszy" niż tu. Z 2 strony oczywiście widać cudowny wpływ technologii MotionFlow 100Hz, lepszą czern itd. nie potrafię za bardzo dokładnie opisać o co mi chodzi, bo obraz jest rzeczywiście swietny, ale jakiś ogólnie ciemniejszy niż w tamtym. Być może sprzedam ten i kupię ten co proponował Ortax czyli Z4500 jednak wiadomo, że na takiej operacji stracę bo kupiłem go za 6800zł, a jeśli będę sprzedawał to gdzieś za 5800zł, bo wiadomo, że już "używany". Co prawda 2 tyg., ale zawsze.
 

Piterr75

New member
Ares78 napisał:
Generalnie z tego co piszesz mimo wszystko będziesz oglądał sporo sygnału SD wychodzi na to, że jednak w5500 spisze się lepiej, tym bardziej, jeśli nie masz konsoli i nie zamierzasz jej w najbliższym czasie kupować. Takie jest moje zdanie, tym bardziej, że 40 calowe w5500 dostaniesz za 3500-3600 więc jednak mimo wszystko sporo tańsze od Ztki. Podkreślam, że to jest moja opinia.
Dzięki za rady. Myślę, że moje wątpliwości zostały w tym momencie rozwiązane. Zdecyduje się na W5500. Nie wiem jeszcze tylko, czy nie skusić się na 46 cali. Jak napisałem wcześniej. Oglądać będę z odległości nie większej niż 3 metry, sygnał głównie SD z cyfry+. Boję się, by 46 calowy nie był za duży i w związku z tym obraz się nie rozmywał.
Pozdrawiam.
 

oles1

New member
w5500

Mam go od tygodnia , dużo czytałem przed zakupem ale w koncu śię zdecydowałem ,obraz na zwykłym ferdku bardzo dobry niemieckie kanały z astry nawet sd powalają czuć klasę telewizora, nie wyobrażan sobie hd.
 

kaj78z

New member
A ja mam takie pytanie czy jak podepnę pod niego dysk przenośny z filmami w formacie Divix to będzie się dało je oglądać?
Jakie formaty ten TV obsługuje (zdjęcia, muzyka, film)?
 

Ares78

New member
Piterr75 napisał:
Dzięki za rady. Myślę, że moje wątpliwości zostały w tym momencie rozwiązane. Zdecyduje się na W5500. Nie wiem jeszcze tylko, czy nie skusić się na 46 cali. Jak napisałem wcześniej. Oglądać będę z odległości nie większej niż 3 metry, sygnał głównie SD z cyfry+. Boję się, by 46 calowy nie był za duży i w związku z tym obraz się nie rozmywał.
Pozdrawiam.

Nie chcę Ci już namieszać, ja 46 cali mam ustawione od kanapy 3m i jest ok, korzystam z Nki, ilość kanałów HD jak wiadomo, nie za dużo... Spróbuj namówić w sklepie żeby włączyli na 46 calowym sygnał SD i odsuń się na odległość z której będziesz oglądał inaczej nie dowiesz czy Ci będzie odpowiadał. Bo zarówno szkoda kupić za duży telewizor do metrażu, a z drugiej strony zazwyczaj się kupuje za mały i po pół roku zmienia na większy...
 

hubio

New member
kaj78z napisał:
A ja mam takie pytanie czy jak podepnę pod niego dysk przenośny z filmami w formacie Divix to będzie się dało je oglądać?
Jakie formaty ten TV obsługuje (zdjęcia, muzyka, film)?

Niestety nie jest tak różowo jak w Samsungach. Przez USB napewno można podpiąć Pendrivy, nie wiem czy też dyski przenośne i z plików filmowych odtwarza wyłącznie jakiś swój format AVHD (nagrania z kamer cyfrowych SONY). Można zapomnieć o divixach, xividach, rmb i wszystkich tego typu.
 

marbab

New member
Kurcze, szkoda wielka. Bardzo mi zalezy na ogladani ufilmow z kompa na tv. Przymierzam sie do kupn lcd. Szkukalem, wybieralem, w koncu zdecydowalem sie na w5500, bedac przekonanym, ze nie bedzie problemow z odtwarzaniem filnow. Teraz znowu metlik w glowie. LG i Samsungi nie maja tego problemu.
 
Do góry