Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolo wozi dzieci autem do szkoły jak znam życie, puści je same do dżungli (miasto) na kilka przejść, to codziennie będzie robił w gacie i modlił się o najmniejszy przepis i bata na debili którym się wydaje, "że jeszcze przejadą".
Ja bym się właśnie o te dzieci najbardziej martwił. Dorosły cap, ma rozum i z buta bez względu na przepis powinien 10x się upewnić, a dzieciaki wiadomo jakie są.
Dodatkowo pójdzie fama w mediach, świadomość się zwiększy.
Kilku się może ogarnie i komuś życie oszczędzi. Nie ma co gadać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie, masz rację chodzi o dzieciaków, tylko przykład musi iść od rodziców, a sam widziałeś na pewno nie raz jak ojciec z dzieckiem, czy matka z dzieckiem przechodzą i smartfonach mało im oczy nie wybije..
Dobrze, że to wprowadzą, bo przykład chociażby tego mistrza z porsche co na pasach Panią niemalże pobił i do tego chciał ją przejechać.. to pokazuje jaka jest u nas patologia pod tym względem.. Ale dostał rok więzienia i może zrozumie, a i inni też troszkę na drugi raz pomyślą zanim taką głupotę zrobią.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tia..

Przepisy z pierwszenstwem dla pieszego byly dobre ale ponad 20 lat temu, jak je szwajcarzy wprowadzali.
Dzisiaj to sodoma i gomorra.

Wybaczcie, ale ja uwazam ten przepis za debilizm.

Morawiecki caly czas pieprzy ze pieszy: "ma czuc sie bezpieczny na przejsciu dla pieszych". Jak dla mnie te slowa sa na poziomie idioty.

Pieszy NIE ma sie CZUC bezpieczny na przejsciu dla pieszych. Ma BYC bezpieczny. Ale "czuc" to on ma zagrozenie. Jego czaszka nie wygra z maska pedzacego samochodu.

Gdzie przepisy aby pieszy stanal rozejzal sie i dopiero wszedl na przejscie?


Jak to bedzie wygladalo w praktyce? A takto ze czlowiek bedzie jechal samochodem, pieszy idzie chodnikiem wzdloz ulicy i nagle - - praktycznie na rowni z autem wdepnie na przejscie dla pieszych bo wie ze ma tutaj przejsc.


Co ja bym zrobil? Mandaty za przechodzenia na przejsciu (bez sygnalizacji swietlnej) z patrzeniem sie w smartfona lub sluchawkami w uszach.


Nie rozumiem, dlaczego nie moga wstawic sygnalizacji swietlnej na kazdym przejsciu. Przeciez taka sygnalizacja nie jest droga. 1 miesiac 500+ i wszysykie przejscia w polsce beda z sygnalizacja swietlna.
 

werf

Active member
Bez reklam
Osobiście uważam że pieszy i kolarz ma z lekka za dużo przywilejów ale kierowce łatwiej zdyscyplinować aby myśleli za nich.
A tym czasem komuna wraca : )

[youtube]E2oxVZhi4Pc[/youtube]
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pieszy NIE ma sie CZUC bezpieczny na przejsciu dla pieszych. Ma BYC bezpieczny. Ale "czuc" to on ma zagrozenie. Jego czaszka nie wygra z maska pedzacego samochodu.
Był podobny temat jakiś czas temu tutaj. Zgadzam się z powyższym w 100%. Póki nie wymyślą magicznych barier ochronnych na przejściach to nie jestem za takim wpajaniem przez media ludziom, że od teraz mogą się czuć bezpiecznie na przejściach...

Debile w samochodach zawsze będą i zamiast wpajać wszystkim, że mają zachować na przejściach szczególną ostrożność to Ci będą mówić, że pieszy będzie bezpieczny :D
Daleko nie trzeba szukać, bo wczoraj wracając z żoną i treściami z imprezy musieliśmy zbiegać z przejścia, żeby nas idiota na pasach nie rozjechał.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jazda na suwak po 6 września, this is Poland :D
Na szczęście w moich okolicach stoją już i pouczają, chwali się.
Zaraz przyjdzie czas na mandaty i tak ma być.
To samo będzie z przejściem dla pieszych, bo widzę, że Kolegów poniosła fantazja i lekka nadinterpretacja, tu nikt nie ma czuć się bezpiecznie, a raczej pieszy/kierowca ma się bać drugiego - zawsze, bez względu na przepisy, ale przynajmniej będzie jakiś bat i ŚWIADOMOŚĆ społeczna na tych co omijają, przyspieszają i odstawiają cyrki żeby tylko się nie zatrzymać, skończy się udawanie głupa na drodze - zbliża się pieszy i psim obowiązkiem będzie się zatrzymać, tak 20 lat temu było już za granicą jak mieszkałem, autobus, lora, osobówka, stają jak jeden mąż widząc dreptającego pieszego w kierunku pasów, pieszy rzecz święta. Działa to pięknie, a że jeżdzi się ujowo i co chwile trzeba kogoś przepuszczać, to inna sprawa, ale to nie tor.

[youtube]RD7qBqxRjRw[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, pomóżcie w wyborze, muszę wybrać, mam czas do 10:00 :D

Lambo Gallardo
Ferrari F430
Ford Mustang

Który do DRIFTU i nauki będzie najtrafniejszym wyborem?
Żonka znów uraczyła mnie prezentem, tym razem jazda bokiem.

Lambo i F430 już jeździłem za kierownicą. Oba to już leciwe na dzisiejsze czasy zabawki. Gallardo jezdziłem na torze w Poznaniu, a Ferrari po mieście.
Tym razem chodzi jednak wyłącznie o drift. Czy Mustang nie będzie do tego najlepszy?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lambo troche słabe do driftu bo ma pewnie 4 łapy napędzane (mało które gallardo miało RWD).
Mustang jest fajny, ale w wersji Bullit z manualną skrzynią :D
 

grazynakat

New member
Zdecydowanie tylko i wyłącznie samochód z tylnym napędem. W tym wypadku mustang najlepszy. Swoją drogą ile kosztuje taka zabawa ? Może swojemu mężowi zafunduje ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzieliście laskę kupującą auto za bańkę w "Zakup kontrolowany"? ; )

Aż kupiłem pełen dostęp do Player.pl, kosztuje 10zł/msc i mamy dostęp do wszystkich programów.
- Zakup Kontrolowany
- Wojny handlarzy
- Duda vs Klimek
- Automaniak
- itd.

Wracając do laski, grubo. Nie dość, że podjechała sportowym Porsche, to jako drugie (na miasto) celuje w Bentleya, Cayenne itp.

Fajnie, że się ludziom powodzi. Laska też ogarnięta motoryzacyjnie.

Jak ktoś ma smart tv, polecam. Zupełnie inaczej się ogląda te programy odcinek po odcinku bez reklam. Projekt Fiata 125 coupe w DudaVSKlimek też ciekawy.
 
Do góry