Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Boze co wam na leb trzaslo z tym chwaleniem...

Ostatnio wkolko te same posty w stylu. "Chwalic sie nie mozna" lub "To nie miejsce o pisanie o tym". itp.

Zeby raz to ktos czy nawet kazdy z was napisal. Ale wkolko to samo? Ile mozna, nudne sie robi.

To forum bylo o tyle fajnie, ze czulem sie tu jak wsrod przyjaciol. Ale ostatnio jakos taka zla atmosfera sie tu robi. Coraz gozej.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Masz rację, nie ma co więcej trollować binarego, bo jeszcze gość na zawał zejdzie. Ostatnio tak bardzo się przejął, że zaczął moje posty analizować miesiące do tyłu... :D

Lolek dawaj foty na czym pływasz :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale tym w blokach to wspolczuje, ile mozna z jednego poldupka na drugi.

No. Prawda, pierdolca można dostać.
Za to od tego siedzenia w domu i poszerzania wiedzy już wszystko wiem.
Jak basen wybudować, wszystkie metody. Kanadyjskie, tradycyjne itp.
Prace brukarskie.
Prace ogrodowe + kosiarki, modele itp.
Grille, wszystkie modele.

No, ale nie jest tak żle. Jak się mieszka w dobrym miejscu, to zawsze można pod pretekstem wyjścia na zakupy przejść się po parku, podobnie z przejażdżka samochodem. Od jutra otwierają też parki/lasy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek czym pływasz pochwal się : ) Kurcze ja też od 16 maja mam mieć parodniowe pływanie,ale chyba uj z tego będzie.

Jak jesteś w temacie żeglarskim to myślę, że domyślasz się co to za jachcik żeglarski.... pływa tego dużo na jeziorach czy zalewach.. :) Myślimy, kiedyś kupić taki jachcik już deczko większy, mniej sportowy, a bardziej taki rekreacyjny, aby np. pod pokładem były ze dwa łóżka itp.. myslę, że wiesz o co chodzi..jak się tym sportem interesujesz.. na razie w planach są inne wydatki, choć wirus troszkę może to utrudnić, ale trzeba wierzyć, że wszystko się ułoży i plany się zrealizują. Pożyjemy, zobaczymy...

Lolo zacytuje Ci klasyka do tego co napisałeś .. chyba jakoś tak to leciało "Ale to już było, znikło gdzieś za nami , choć w papierach lat przybyło to naprawdę, wciaz jestesmy tacy sami..."

Problem jest tylko jeden, że nie wszyscy są już tacy sami... niestety.. więc nie denerwuj się, "kładem" śmigaj i miej wszystko ....gdzieś :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No. Prawda, pierdolca można dostać.
Za to od tego siedzenia w domu i poszerzania wiedzy już wszystko wiem.
Jak basen wybudować, wszystkie metody. Kanadyjskie, tradycyjne itp.
Prace brukarskie.
Prace ogrodowe + kosiarki, modele itp.
Grille, wszystkie modele.

.

Ooo to jak obczailes dobry grill chyba gazowy najlepszy to dawaj linka, ktory. Mam wneke na tarasie specjalnie na grilla i zlew i w tym roku wypadaloby juz jakiegos kupic :)

Nie wiem czy kupic jakis z marketu.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Boze co wam na leb trzaslo z tym chwaleniem...

Ostatnio wkolko te same posty w stylu. "Chwalic sie nie mozna" lub "To nie miejsce o pisanie o tym". itp.

Zeby raz to ktos czy nawet kazdy z was napisal. Ale wkolko to samo? Ile mozna, nudne sie robi.

To forum bylo o tyle fajnie, ze czulem sie tu jak wsrod przyjaciol. Ale ostatnio jakos taka zla atmosfera sie tu robi. Coraz gozej.

Krolewnie korona z glowy spadla, bo zapytalem o praktyczne doswiadczenie w materii i podsumowalem co napisal. Teraz robi dramat.
Zreszta sam zobacz:
http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...odtwarzacz-multimedialny-328.html#post1573776
Sorry za wczesniejsza reakcje, Podpieniony hejtem usera kaminskikl blednie odczytalkem kontekst Twojej wypowiedzi, jakobym jezdzil po pijaku i sie tym chwalil (??!). Jakbys to sformulowal bardzziej jednoznacznie, nie byloby konfuzji. No ale styl moich wypowiedzi tez podupadl, odkad pisze na smartphonie. :)

Werf nie namawiał lolka do złego. Wiesz jak to z chwaleniem się tutaj. Bubafat przyjdzie i będzie mu wytykał, że lubi się chwalić... ;)

Ile Ty masz lat czlowieku? Zatrzymales sie na poziomie gimnazjum?
Najpierw pleciesz dyrdymaly, ktorych nie chcesz podeprzec chocby jednym zdaniem, kreujac sie jakiegos guru, a zapytany o konkrety, podwijasz ogon.
Skoro nie raczyles podac argumentow, nie chcac znizac sie z wyzyn swego "autorytetu", do poziomu dyskusji, to poprosilem abys pochwalil sie doswiadczeniem. Wyszlo na to, za cala Twoja ekspertyza wynika z faktu wydania "worka pieniedzy"'(sic!) i wkrecenia paru dyskow do kieszenii. Nie ma sensu abys sie nad soba teraz uzalal i oszczerczo usilowal nakrecic jakas spirale hejtu wobec mnie. Sam sobie zrobiles ku-ku.
Nie oczekuje od Ciebie wdziecznosci za dana lekcje, ani tym bardziej dawania mi powodow ku kolejnym. Tak wiec idz dalej swoja droga w spokoju i nie zaczepiaj mnie wiecej. Chyba, ze chcesz wrocic do merytorycznej dyskusji w watku, w ktorym sie zblazniles, to zapraszam.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wrócił, bardziej zły niż wcześniej. Maść się skończyła? ;)

Tak poważnie to zluzuj majtki binary. Dajesz się podpuszczać jak małe dziecko. Pienisz się potem i piszesz olbrzymie posty zamiast obejrzeć sobie jakiś film czy wyjść na spacer :D Tamtą dyskusję zakończyłem. Przeczytaj mój ostatni post i domyśl się dlaczego Ci nie odpisuje. Tym miłym akcentem kończę, bo naprawdę coś Ci się stanie od tego siedzenia przed komputerem i pisania referatów.

@lolo2
Celuj w Weber/Broil King. Kosztują "worek siana" (sic!), ale jest to wysoka jakość na lata.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
jak to mawiaja hamerykanie: Hoooly Shiiit.

19 000zl za Grill Broil King. Nawet nie sadzilem ze taki "zwykly" grill z nierdzewki moze az tyle kosztowac.

https://4prestige.pl/grille-broil-king/12-grill-gazowy-broil-king-imperial-xl-s-0062703978833.html


Ale znalazlem fajne grille do zabudowy. Nawet mi sie to podoba.
500_500_productGfx_6baf00b78dbd271da9ea89d081fe0f0e.jpg


Zrobilbym jakas szafe na wymiar. Na gore postawil blat granitowy i na to taki grill.

Tylko nie za ta cene.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Bardziej chodziło mi o model Royal 320 czy Weber Spirit II E-310 :D Sam zamówiłem kilka dni temu "gazówkę", ale 4x tańszą, aby zobaczyć co i jak. Na Webera czy Broil Kinga przyjdzie czas jak mi się spodoba takie grillowanie.
 
Ostatnia edycja:

g_felek

Member
Dużo i długo naczytalem się o grillach, kupiłem rok temu landmana i nie żałuję! Co do grilli kilka zasad: ruszt żeliwny, palniki ze stali szlachetnej, pokrywa z dobrego materiału i zwrócić uwagę na wózek bo do nie każdego np, wejdzie butla. Ostatnio somsiadowi znalazłem Grill rok temu kosztował ponad 2 koła, pojawiła się też promocja w leroa na niego obecnie https://www.mas.com.pl/campingaz-grill-classic-ls-plus-seria-3,3,27410,24121
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dużo i długo naczytalem się o grillach, kupiłem rok temu landmana i nie żałuję! Co do grilli kilka zasad: ruszt żeliwny, palniki ze stali szlachetnej, pokrywa z dobrego materiału i zwrócić uwagę na wózek bo do nie każdego np, wejdzie butla. Ostatnio somsiadowi znalazłem Grill rok temu kosztował ponad 2 koła, pojawiła się też promocja w leroa na niego obecnie https://www.mas.com.pl/campingaz-grill-classic-ls-plus-seria-3,3,27410,24121


Tego typu Landman?

https://allegro.pl/oferta/grill-gaz...andmann_Grill_Kampania_TV_SPRING_2020&bi_cat=


No to juz normalne ceny. Zreszta tego grila robi sie 5 razy w roku. Przez ostatnie 5 lat mialem grilla za 100 zl z biedronki i tez dawal rade.
Ale teraz chce grila umiescic we wnece, komin juz zrobilem, jeszcze do srodka okap zrobie z wentylatorem. No i z boku miejsce mam na umywalke.

Stad, te grile stawiane na polke fajnie by u mnie wygladaly, bo bym zrobil polke z granitu na calej szerokosci i z wycieciem na zlew. Ale z drugiej strony bawic sie w polki. m^2 granitu pewnie z 1000zl kosztuje a 2 metru u mnie wejda. Nie potrzebne koszta.
Chyba kupie Landmana na wozku jak nie zalujesz to mi napewno styknie.

Taka wneke chce zagospodarowac, zamykana roleta wiec git.

 

g_felek

Member
Tego typu Landman?

https://allegro.pl/oferta/grill-gaz...andmann_Grill_Kampania_TV_SPRING_2020&bi_cat=


No to juz normalne ceny. Zreszta tego grila robi sie 5 razy w roku. Przez ostatnie 5 lat mialem grilla za 100 zl z biedronki i tez dawal rade.
Ale teraz chce grila umiescic we wnece, komin juz zrobilem, jeszcze do srodka okap zrobie z wentylatorem. No i z boku miejsce mam na umywalke.

Stad, te grile stawiane na polke fajnie by u mnie wygladaly, bo bym zrobil polke z granitu na calej szerokosci i z wycieciem na zlew. Ale z drugiej strony bawic sie w polki. m^2 granitu pewnie z 1000zl kosztuje a 2 metru u mnie wejda. Nie potrzebne koszta.
Chyba kupie Landmana na wozku jak nie zalujesz to mi napewno styknie.

Taka wneke chce zagospodarowac, zamykana roleta wiec git.



To nie jest landman to jest grill chef marketowy ładny ale w dwa lata będzie z niego badziew
Jak kupisz grilla gazowego dobrego to minimum raz na tydzień odpalisz. Nie chodzi o kiełbe ale steki, kurczak, warzywa, pizza, burgery i bułki na takim grillu bajka. Odpalasz 1,5 h sprzątasz i dalej sączysz drinka a wszyscy obzarci. Poezja
Landman zaczyna się od tego modelu w górę :

Grill gazowy Landmann TRITON PTS 2.0 https://g.co/kgs/DBSB4N

I te grille są tak stworzone ze na upartego wózka nie trzeba można go położyć bo góra jest w całości. Porównywałem z Weberem i broil Kingiem i wybór padł na landmana ze względu na cenę do jakości. Weber czy broil fakt robią wrażenie ale kupił bym jakby były w cenie landmana tak to się za nie przepłaca słono.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z Ja się zastanawiam z Bratem czy żaglówkę w tym roku będziemy mogli wykorzystać... bo jakoś cienko to widzę. Niestety, pożyjemy, zobaczymy, ale coś czuje, że jeśli chodzi o wypoczynek w tym roku to będzie lipa na maksa.

Mowisz i masz.

Od dzisiaj mozesz juz niby plywac :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
. Odpalasz 1,5 h sprzątasz i dalej sączysz drinka a wszyscy obzarci. Poezja
Landman zaczyna się od tego modelu w górę :

Grill gazowy Landmann TRITON PTS 2.0 https://g.co/kgs/DBSB4N

I te grille są tak stworzone ze na upartego wózka nie trzeba można go położyć bo góra jest w całości. Porównywałem z Weberem i broil Kingiem i wybór padł na landmana ze względu na cenę do jakości. Weber czy broil fakt robią wrażenie ale kupił bym jakby były w cenie landmana tak to się za nie przepłaca słono.


Fura zakupiona.
Podziekowal.





Jeszcze nie odpalana, moze jutro pierwsze testy.
Budowa w miare ok. Troche strach ze cala gorna pokrywa malowana farba proszkowo a nie kwasowka. W tych farbach cholera wie co sie znajduje za trucizny. Ryszta chyba tez pomalowali. Ale zobaczymy, moze sie wypali. xD

No i faktycznie, jest mozliwosc posadowienia grilla bez szafki na jakiejs polce, murku itp. Moze kiedys pomysle nad tym.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Daj znać jaką jaką temperaturę osiąga na maksimum. Broil King robi 350*C dzięki czemu czyszczenie ogranicza się do wysypania popiołu (piroliza).
 

g_felek

Member
Fura zakupiona.
Podziekowal.





Jeszcze nie odpalana, moze jutro pierwsze testy.
Budowa w miare ok. Troche strach ze cala gorna pokrywa malowana farba proszkowo a nie kwasowka. W tych farbach cholera wie co sie znajduje za trucizny. Ryszta chyba tez pomalowali. Ale zobaczymy, moze sie wypali. xD

No i faktycznie, jest mozliwosc posadowienia grilla bez szafki na jakiejs polce, murku itp. Moze kiedys pomysle nad tym.

Gratuluję. Warto kupić kamień do pizzy:) spokojnie lakier na pokrywie nie do ruszenia, dwa jak grilujesz temp. Idzie w górę więc ulatuje. Na pewno tego typu Grill jest lepszy niż węglowy
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Daj znać jaką jaką temperaturę osiąga na maksimum. Broil King robi 350*C dzięki czemu czyszczenie ogranicza się do wysypania popiołu (piroliza).

Czujnik temp jest na samej gorze pokrywy - troche wysoko. Grill osiagnal 280 stopni, na ruszcie zapewne jest wiecej.

Gratuluję. Warto kupić kamień do pizzy:) spokojnie lakier na pokrywie nie do ruszenia, dwa jak grilujesz temp. Idzie w górę więc ulatuje. Na pewno tego typu Grill jest lepszy niż węglowy

Drzwiczki, moglyby miec jakies lepsiejsze magnesy, bo prawie same sie otwieraja jak ruszysz.

Pomysle na kamieniem, dzisiaj pierwsza proba to chyba hamburgery :)
 
Do góry