Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te ostatnie Volvo i Saaby jeszcze fajnie wyglądają, ale starsze to już nie moja bajka. Gusta i guściki.
Celowałbym już w X5,Q7, czy ML. Chociaż pewnie sporo drożej wypadają.
 

eedviking

Banned
Otóż to , mnie jakoś nie zachwycają te niemieckie marki, ale te stare modele... to już mam inne podejście. Jak wiadomo gusta są jak pupcia, podzielone. ;-)

Czy to Volvo, albo Saab nie zachwyca? :)

tumblr_m54mz2WdJs1r30qx6o1_500.jpg


250px-Sonett3.jpg
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ale wiecie że Volvo to Chińczycy a Saaba ma też jakiś dziwny holding (chiński?) który jest sfokusowany na elektrykę ;)
 

eedviking

Banned
W czasach globalizacji nie ma samochodu , który by był produkowany przez jeden koncern- niestety.
Saab od momentu przejęcia przez GM zaczynał mieć kłopoty , teraz Chińczycy kombinują.
Szkoda, bo marka z tradycjami , przestaje istnieć.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Volvo czy Saab, to własnie marki dla klientów ktorym nie koniecznie odpowiada trend na Niemiecki marki i ok, każdy ma wybór.
W czasach globalizacji, jak pisał Edziu też jakoś mnie te "made in china" już nie specjalnie wzrusza. Dziś to zazwyczaj te same linie produkcyjne, z tą różnicą że obsługuje je tania siła robocza. Nie pisze tu oczywiście o Chińskich markach aut, bo to kartony i ja bym dziecka w takim kartonie nie posadził.
Jakość ogólnie spadła, ale taka cena przetrwania.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
W czasach globalizacji nie ma samochodu , który by był produkowany przez jeden koncern- niestety.
Saab od momentu przejęcia przez GM zaczynał mieć kłopoty , teraz Chińczycy kombinują.
Szkoda, bo marka z tradycjami , przestaje istnieć.
Ostatnio w Wilnie widziałem działający salon SAAB'a, niestety trochę rzadki widok....
Szkoda, że GM tak wykończyło tę markę...
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Ja byłem zawsze zapatrzony w niemieckie wózki ale od miesiąca mam piękną C4 w fajnym wyposażeniu i jestem mega zadowolony.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Nie ma się czym chwalić. To nie gwiazda lolka tylko zwykła cytrynka.
Niestety nie nówka, z 2011 ale z dobrej ręki od znajomego z obcego kraju który to był 1-szym i jedynym właścicielem :) Z małym przebiegiem co ważne.
Narazie zrobiłem nią niecały 1000 km i jestem zadowolony.
Diesel 1,6 eHDI w automacie w mocno górnym wyposażeniu. W cenie tego autka byłaby pewnie mocno styrana średio wyposażona A3 albo Golf...
Francuzi mocno nadrabiają wyposażeniem a i z tego co wiem to silniki diesla mają na przyzwoitym poziomie i użytkownicy są zadowoleni.
Ja póki co jestem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma się czym chwalić. To nie gwiazda lolka tylko zwykła cytrynka.
Niestety nie nówka, z 2011 ale z dobrej ręki od znajomego z obcego kraju który to był 1-szym i jedynym właścicielem :) Z małym przebiegiem co ważne.
Narazie zrobiłem nią niecały 1000 km i jestem zadowolony.
Diesel 1,6 eHDI w automacie w mocno górnym wyposażeniu. W cenie tego autka byłaby pewnie mocno styrana średio wyposażona A3 albo Golf...
Francuzi mocno nadrabiają wyposażeniem a i z tego co wiem to silniki diesla mają na przyzwoitym poziomie i użytkownicy są zadowoleni.
Ja póki co jestem.

Kolego ja też kiedyś miałem cytrynę xsare II 2.0 HDI i tak naprawdę złego słowa nie powiem, może tylko tyle że na gwarancji rozwalił mi się komputer i ,miałem problem z czujnikiem od hamulców jak i w drzwiach...Trochę z serwisem się bujałem ale to już inna inszość, niestety serwisy co niektóre powinny się podszkolić zarówno w obsłudze samochodów jak i w podejściu do klienta i to nie tylko w Citroenie....
Ale generalnie naprawdę milo się jeździło , później miałem tez kilka usterek ale patrząc relatywnie nie było źle. A to wiadomo że to starsze czasy, teraz lepiej są zrobione samochody więc powinieneś być bardziej zadowolony.
A co do Gwiazdy to chciałem sprawdzić czy faktycznie jest tak dobrze jak mówią i czy po kupnie pierwszej człowiek ma ochotę na kolejny model, bo bardzo wiele osób tak robi i jak raz już kupi to nie rozstaje się z tą marką.. jak będzie to się okaże na razie jest dobrze i oby tak dalej było.. Mam nadzieję, że nie będę żałował, bo za te pieniądze naprawdę można było kupić wiele limuzyn na ful wypasie więc mam nadzieję że nie pomyliłem się... czas pokaże...
 
Ostatnia edycja:
Do góry