Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

jurass

Banned
lm648, czytaj uważnie, od początku dyskusji i ze zrozumieniem. To nie ja uważam, że na autostradach są niewidoczne zakręty, ja z tym sądem polemizuję, podobnie jak Ty.

I zlituj się z tymi smajlikami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niektorym to trzeba fotorelacje z miejsca wypadku pokazac, najlepiej zmasakrowane zwłoki, przeciez wypadkow nie ma na autostradzie, no bo jak, na prostej drodze?
Przeciez budowane sa wedlug "wymogow europejskich", a tych nascie lat temu przeciez nie bylo, a jak byly to i tak wszystkie w lini prostej. Góry, lasy, łąki, nie ma zmiluj, wszystko w lini prostej.
Idealnie oswietlone, wyprofilowane, cud miod orzeszki. Nie ma tez łuków w prawo, nie jezdzą tez tiry prawym pasem, zawsze wszystko cudnie widać, a te krzyze to za Gierka do dzis stoją.
Z samego szacunku do konajacych ludzi ktorzy nie doczekali sie na pogotowie, nie smialbym komentowac w zaden znany mi sposob, szczegolnie z pieniaczami. Dla mnie temat zamkniety.
 

jurass

Banned
O czym Ty armanig gadasz w ogóle. Ja zakwestionowałem tylko twierdzenie, że można na autostradzie wypaść zza zakrętu na wypadek, a Ty jakieś elaboraty i tragiczne historie opisujesz. Przyczyny wypadków są najróżniejsze i nie o tym tu mowa.

Zgodnie z Rozporzadzeniem Ministra Infrastruktury z 16.01.2002 (taki mi wyskoczył na szybko, więc mowa w nim o starej predkości autostradowej) w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących autostrad płatnych na każdym pasie jezdni autostrady powinna być zapewniona co najmniej odległość widoczności pozwalająca kierującemu na zatrzymanie pokazdu przed przeszkodą na jezdni. I tak np. dla prędkości 130 km/h i nachyleniu jezdni 0% odległośc ta wynosi 310 m. Jeśli zdefiniujemy niewidoczny zakręt jako taki, na którym widoczność ograniczona jest do 310 m, to ok, masz rację. Ale jeśli jedziesz nie przekraczając bardzo znacznie dopuszczalnej prędkości i jesteś w pełni sił psychomotorycznych, to te 310 m spokojnie wystarczy na wyhamowanie.

I proszę Cię spójrz najpierw w lustro zanim poddasz kogoś takim ocenom jak w ostatnich postach.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Niektorym to trzeba fotorelacje z miejsca wypadku pokazac, ....

.... a to prawie jak "humor ze szkolnych zeszytów" :)
.............Tak, szczegolnie warto dodac gazu na autostradzie, jak jedziemy rozpedzeni, a za zakretem wypadek, a my musimy nagle zahamowac. .......



... jeżeli nie zrozumiałeś, to wyjaśniam,..... że podaję w wątpliwość istnienie zakrętów na autostradach nawet tych polskich, a nie powstawanie na nich wypadków przeważnie z głupoty kierowców w swych 'super maszynach" ....
aaaa ... droga ekspresowa S79 nie jest autostradą
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tryb dynamiczny niekontrolowany, to my mielismy jeszcze nie tak dawno, na trasie Wawa - Kielce, na kapciach 295 wrazenia bezcenne :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie znam nawet nie wiedziałem że w PL są takie atrakcje

Armanig pamiętam nie dawno miałeś 5 tyś postów nawet jakaś pogadanka w tym temacie była a tu już 6 rozwijasz się :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Poszukaj R32 bo z tego GTI jest takie GTI jak z ........................
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam inne, "Nie dyskutuj z glupim, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Daruj juz sobie, bo nudny sie zaczynasz robic.
 

lm648

Banned
... dziękuję "Jaśnie Panie" za oświecenie, .... a dlaczego w cudzysłowie to chyba się domyślasz :)

.... aktualny stan meczu finałowego LM: RM 1-1 ATL; ostatecznie po dogrywce 4-1 ;
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie przejmuj się Armanig. Jak to mówią, głupich nie sieją sami się rodzą. Niektórzy się dowartościowują idiotycznymi tekstami, a zawsze mnie ciekawiło czy tacy delikwenci na ulicy mają tyle odwagi żeby wygłosić swoje mądrości? Przynajmniej anonimowo w sieci sobie ulży.
 

lm648

Banned
.....Niektórzy się dowartościowują idiotycznymi tekstami, a zawsze mnie ciekawiło czy tacy delikwenci na ulicy mają tyle odwagi żeby wygłosić swoje mądrości?..

... a jeszcze inni "figurkami Predatorków" :-D ..... bądź spokojny na ulicy też Ci powiem co o Tobie myślę jeżeli będziesz próbował być tym "wszystko wiedzącym naj ...." nie szanującym zdania/wiedzy a przede wszystkim ignorującym innych. .... w przeciwieństwie, nie jestem z pokolenia "kopiuj-wklej-drukuj". .... Pozdrawiam z najostrzejszych zakrętów polskich autostrad :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Im648. Już mi nie chodzi o te autostrady. Jeździłem tylko trochę po niemieckich, francuskich, belgijskich i holenderskich. Polskich autostrad nie znam bo po nich nie miałem okazji jeździć, bynajmniej na razie i nie będę się na ten temat wypowiadał. Ale jedno zauważyłem że większość Twoich postów to czepianie się, dogryzanie i komentowanie danej wypowiedzi, a ciekawych informacji nie wnosisz a do tego służy te forum. Jak można odwiedzać stale forum z takim podejściem a nie z podejściem informacyjnym które może pomóc wielu forumowiczom:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
... a jeszcze inni "figurkami Predatorków" :-D ..... bądź spokojny na ulicy też Ci powiem co o Tobie myślę jeżeli będziesz próbował być tym "wszystko wiedzącym naj ...." nie szanującym zdania/wiedzy a przede wszystkim ignorującym innych. .... w przeciwieństwie, nie jestem z pokolenia "kopiuj-wklej-drukuj". .... Pozdrawiam z najostrzejszych zakrętów polskich autostrad :eek:k:

Wątpię. Akurat Armanig jest z tego pokolenia co szanuje innych zdanie, bo już nie raz wypowiadał się na różne tematy. Za te figurki "Predatorków" pewnie by Ci kupił kolejny zestaw kolumn.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Prawda jest taka ze im mniej jest czepiania sie na sile, to forum jest przyjemniejsze, ale jest czesc takich ludzi ktorzy lubia sie z kims zlapac chocby dla zasady czy tez ze zwyklej zazdrosci do ktorej oczywiscie nikt sie nie przyzna.
To co kazdy z nas lubi czy ma jakies hobby to jest jego sprawa i nie podlega to dyskusji, tym bardziej ze w wielu wypadkach to "cos" nie zaleznie czy to sa wlasnie np figurki, filmy oryginalne, plyty cd, winylowe, zegarki itp... ludzie ktorzy to zbieraja zaplacili za to kwoty nie wspolmierne do wielu zestawow kin domowych jakie tutaj ludzie maja. Wiec nie rozumiem tego jesli ktos z tego sie podsmiewuje...Zyjemy w Polsce wiec to juz weszlo co niektorym w krew..
Osobiscie np nigdy bym nie kupil jakiejs figurki powiedzmy za 1500 zl , bo wolalbym dolozyc troszke i kupic kolejny sobie zegarek, ale szanuje takie osoby bo to jest hobby , a o tym sie nie dyskutuje. I jesli sie tego nie podziwia, to z przyzwoitosci chociaz nie krytykujmy tego, tym bardziej ze kazde hobby to jest niezly koszt... i raz jeszcze wspomne to co napisal rowniez Krzychu, ze za te nasze "marzenia" mozna byloby kupic kilka zestawow kin domowych jakie tutaj maja ludzie.. Wiec z osadami proponowalbym tak ostrozniej... I co wazne tu nikt sie tym nie dowartosciowuje (w 100% znaczeniu tego slowa), a jesli ktos tak mysli to proponowalbym zaczac od siebie i przejsc sie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry