Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Testował ktoś smartfona jako wideo-rejestrator?
Każdy z nas zna te funkcje, ale czy ktoś zestawiał z dobrej klasy rejestratorem?
Są niby filmiki w sieci, ale mnie interesuję np. taki Galaxy S5.
Jedyny problem jaki widzę na dzień dobry, to obiektyw.
Więc trzeba założyć jakąś soczewkę, bo jednak nie obejmuje tyle co rejestrator.
Galaxy S5 to koszt rzędu 500zł, może warto w tą stronę?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, ale jaki to ten przyzwoity?
Już rozmawialiśmy na ten temat i nic koledze nie pomogłeś, Kristoff ;)
Żal mi wydać na rejestrator 5 stówek, ale telefon to telefon.
Ma nagrywać i nic więcej, dodatkowe funkcje to jedynie plus.
Zatem jak mam dać 500zł, to niech już będzie taki który obsłuży i tylną kamerę. Ew. taki, który będzie można podłączyć pod tylną kamerę samochodu który ją już ma fabrycznie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiem armanig, rejestrator kupuję już drugi rok :D
Takie funkcje to nie za 500 zł. Z podwójnymi kamerami zaczynają się od 900 zł (Mio Dual) do nawet 1800... Idiotyzm.
Mam cały czas telefon z samochodzie. Też o tym myślałem, ale po pierwsze bateria - kabel i tak zawsze mam podłączony, a po drugie, uchwyt mocno zasłania pole widzenia no i tak jak pisałeś - kąty. wąsko lub wydatek na soczewkę, dodatkowo ok 100 zł.
Chińczyk za 600 zł:
https://orllo.pl/kamera-samochodowa-gps-kamera-tylna-rx-630ga.html
Mio za ok 900 zł
https://eu.mio.com/pl_pl/mivue-698-dual.htm
a tu już przegięcie:
iRoad
https://iroad.pl/pl/p/KAMERA-SAMOCHODOWA-IROAD-T10-WiFi-/135
BlackVue
http://www.abcgps.pl/Blackvue_DR750LW_2CH-6758.html
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może ktoś kupi i przetestuje ; )
Odpuściliśmy temat, a przyszedł w końcu czas na zakup.
Mam przegraną sprawę w sądzie, mimo, że nie była to moja wina, a typowa złośliwość drugiej strony (jakoś mnie to nie dziwi widząc niektóre zachowania na forum ;) )
Gość idzie w zaparte i jego wersja jest bardziej wiarygodna.
To coś na wzór sytuacji, gdzie ludzie rzucają się na maskę w celu uzyskania odszkodowania (pełno tego na YT), jak nie masz rejestratora, to ciężko cokolwiek udowodnić, mimo, że na stronie każdy przyznaje ci racje.
Podobnie jest z nagłym hamowaniem. Litera prawa mówi, zachować odległość. Ale jak ktoś Cię wyprzedzi, zajedzie drogę i nagle celowo przyhamuję, a potem stwierdzi, że jechał cały czas przed Tobą i coś mu wyskoczyło, to w większości przypadków ten z tyłu będzie się musiał tłumaczyć - dlaczego nie było przepisowej odległości.
Także szala się przebrała, rejestrator (lub cokolwiek nagrywającego) na 100% kupuje.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja kupilem na swieta ojcu rejestrator mio jakis za 300 - 400zl. Nie wydaje mi sie aby bylo potrzebne cos lepszego.

Z funkcji ciekawych:
Przycisk do zapisania ostatniego zdarzenia na stale (nie nadpisze sie innym materialem)

Czujnik (g sensor) przeciazeniowy, jak na parkingu ktos cie puknie zeby sie wlaczylo - znajac zycie i tak nie zadziala. A druga sprawa podczas wypadku zapisze zdarzenie na stale (nie nadpisze sie).

Potrzeba ci placic kilka razy wiecej za "lepszy" obraz czy kamerke z tylu? Tak szczerze na co ci to?

Nagranie potrzebne strikte tylko w warunkch jakich napisales: ktos wymusi, ktos rzuci sie na maske, ktos przychamujE na zlosc itp. A do tego w zupelnosci starcza zwykly Mio.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mówię nie. Ja mam badziewie za kilkadziesiąt zł. ale szkoda nawet pisać.
Wczoraj na TVN Turbo, gość testował jedną. Ciekawą funkcją (chociaż nie wiem czy potrzebną) był asystent pasa ruchu. Jak zjeżdżałeś, to pikała.

Dla mnie istotne jest to, żeby miała przyzwoitą jakość nagrywania - także w nocy i szerokokątny obiektyw.
Tyle, że jak kupię, to będzie na 10 lat.

Telefon wiadomo, zawsze się przyda następny w aucie. Gdyby spełniał wszystkie funkcje rejestratora, to wolałbym takiego smartfona, ale jak ma gorzej nagrywać, to nie chce. Dlatego pytam.
Nie chce kupić byle czego, a przepłacać też mi się nie widzi.
Zależy mi jeszcze na funkcji wyłączania nagrywania audio. Po co ma nagrywać to o czym rozmawiam w aucie? Ktoś ukradnie i będzie wiedział wszystko.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A są takie żeby w nocy było widać tablicę rejestracyjną?

Tablice sobie daruj, bawie sie systemami monitoringu, Na myjni samochodowej zamontowalem FullHd IP z przetwornikami sony i jak doszlo co do czego to tablicy i tak sie nie dalo odczytac. Teraz monitoringi montuje oparte o 4k (nie mylic z jakoscia bluray 4k, lub tv 4k bo w praktyce to calkiem inna "jakosc")

Wiec tymbardziej kamerka samochodowa nie nagra tablic, a juz napewno nie nagra rablic samochodu z naprzeciwka chyba ze HDR cos pomoga.

Na testach wszystko ladnie pieknie wyglada.... ale przyjdzie co do czego to zawsze jest ten dziwny traf, pogoda nie taka, warunki nie takie itp.

To najdrozsza zabawka, ktora bede w tygodniu montowal cena tyle co Marantz :)

free photo hosting
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i jest rozwiązanie dla Armaniga.
Czy w zestawie jest uchwyt samochodowy? :D
Lolo, wygląda jakbyś wyciągnął to z przodu Apache'a :)
e81868c2-1beb-11e4-8dcf-0025b511229e.jpg

Takich gnojów drecholi zajeżdżąjących drogę i hamujących jest mnóstwo... :(
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Witam ponownie :)
Pisałem ostatnio o oponkach i chciałbym pochwalić się (opisać wrażenia) nowym zakupem. Otóż kupiłem jednak Uniroyal Rainsport 3 225/45 r17 XL. Pierwsze wrażenia z jazdy to trzymanie drogi na suchym, rewlacja. Trudniej zerwać przyczepność w porównaniu do moich poprzednich potenz. Uniroyal zdecydowanie bardziej komfortowa opona od Bridgestone pomimo iż jupiłem XL to czuć wyraźnie że jest bardziej miękka. Bezszelestna nie jest ale też nie hałasuje :) Ogólnie polecam!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu to coś to radar ... dzięki niemu np może cały śmigłowiec być ukryty za jakąś górką /przeszkodą a tylko to coś :) będzie wyglądało i pilot jest w stanie sobie już namierzać cele przeciwnika :)

tak sobie pomyślałem że samochody mogłyby mieć takie coś tylko by to służyło wykrywaniu suszarek i radarów :) oczywiście mam na myśli takie miejsca gdzie 20-30 km nie robi różnicy.. bo w terenie zabudowanym po centrum trzeba jeździć odpowiednio i tu ie ma zmiłuj..

A śmigłowiec fajniutki pomimo już swoich lat to jednak sprawdza się...
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
tak sobie pomyślałem że samochody mogłyby mieć takie coś tylko by to służyło wykrywaniu suszarek i radarów :) oczywiście mam na myśli takie miejsca gdzie 20-30 km nie robi różnicy.. bo w terenie zabudowanym po centrum trzeba jeździć odpowiednio i tu ie ma zmiłuj..

A śmigłowiec fajniutki pomimo już swoich lat to jednak sprawdza się...


Lolek masz takie "radary na suszarki" od lat. Znam fascynata takich zabawek, zawodowy kierowca:

https://allegro.pl/listing?string=Antyradar whistler&order=m&bmatch=s0-aut-1-4-0222

A nawet sa jeszcze lepsze urzadzenia.
Wpisujesz w urzadzeniu predkosc jaka ma pokazywac i kazdy fotoradar wykrywa predkosc, ktora wpisales a nie z ktora sie poruszasz. Lub calkowicie zakloci pomiar. Sa totTak tak zwane Jammery.

Cyfrowy zakłócacz/spowalniacz radarów + antyradar.


Era wieszania plyt CD pod lusterkiem minela hehehe.



No i jest rozwiązanie dla Armaniga.
Czy w zestawie jest uchwyt samochodowy? :D

Dwa razy nie mow, bo nie zdziwiloby jakby Armanig zamiast rejestratora samochodowego zaczal montowac kamere przemyslowa.... (lubi testowac).
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na co taka kamera, galerie handlową prowadzisz
U mnie są małe typowe, zawsze od lat sprawdzały się dobrze, a cena pewnie 10x mniejsza.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Krzychu to coś to radar ... dzięki niemu np może cały śmigłowiec być ukryty za jakąś górką /przeszkodą a tylko to coś :) będzie wyglądało i pilot jest w stanie sobie już namierzać cele przeciwnika :)

to nad śmigłem to tak, pomaga schować się za górą, przeszkodą, a to na dziobie to trochę sie mylisz ;P tam są noktowizory, celowniki, kamery itp oczy pilota lub ustrojstwa ;P za górą nie pomogą :bober:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na co taka kamera, galerie handlową prowadzisz
U mnie są małe typowe, zawsze od lat sprawdzały się dobrze, a cena pewnie 10x mniejsza.

Ten maly potworek bedzie sluzyl do monitoringu placu zaladunkowego (zaladunek tirow). Bedzie sama sie obracac po zadanym torze i fokusowac w roznych miejscach w roznych odleglosciach (zoom optyczny 20x).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
to nad śmigłem to tak, pomaga schować się za górą, przeszkodą, a to na dziobie to trochę sie mylisz ;P tam są noktowizory, celowniki, kamery itp oczy pilota lub ustrojstwa ;P za górą nie pomogą :bober:

Kiedyś na discovery oglądałem program o tych śmigłowcach i tam był taki myk że schował się za jakby górą i tylko wyglądało to urządzenie nad śmigłem .. pilot tam sobie poustawiał , nagle wyskoczył i odpalił rakiety w stronę makiet dwóch czołgów.. całkiem fajnie to wyglądało.. one też fajnie mają ale to nie tylko ten typ tak ma, że pilot jak przekręca głowę np w lewą stronę to i działko w tą samą stronę się przekręca..
 
Do góry