Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzychu to coś to radar ..
to nad śmigłem to tak, pomaga schować się za górą, przeszkodą, a to na dziobie to trochę sie mylisz ;P tam są noktowizory, celowniki, kamery itp oczy pilota lub ustrojstwa ;P za górą nie pomogą :bober:
A ja myślałem, że videorejestrator toru lotu z Apache'a, w razie jak drugi zaleci drogę jako dowód w sądzie :D
 

ThePepe

New member
Bez reklam
O ile dobrze pamietam to chyba ta:

https://www.kamery-ip.com/Hikvision-DS-2DE7230IW-AE-95042.html

Jednak 30x zoom optyczny :)


A te wydaja sie byc ciekawe, podobno jakas nowosc.

https://www.kamery-ip.com/Kamery-Wieloobiektywowe-c1464/

Tak właśnie myślałem :) Mamy w biurze taką do zabawy, tylko ma jeszcze wycieraczkę na obiektywie :)
A kamery wieloobiektywowe już są, u nas rzadkość, drogie są.
Znam gościa właśnie z Hikvision, który był w fabryce w chinach, po powrocie stwierdził, że jesteśmy sto lat za murzynami :)
Techologie już są, tylko wprowadzane są stopniowo
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja dzisiaj byłem w CH w arkadii i jak to w CH są miejsca XXL na większe samochody i jakie autka stały dzisiaj na takich miejscach - ano mega kolosy Fiat 500, opel corsa trzeci coś malutkiego od suzuki -- ręce opadają jak ludzie nie myślą ... ale żeby nie było innych miejsc standardowych,,, oczywiście były.. tylko po co zaparkować tak żeby inni z większymi brykami mieli bardziej komfortowo.. :blagam:
 

RAF1977

Banned
Każdy lubi wygodnie wsiadać i wysiadać 😀
Oj dawno tam nie byłem.
Pamiętam jak arkadia była wielką dziurą w ziemi 😀
I mój pierwszy film 3d avatar😀
Ale więcej wspomnień z "czarnego kota" po drugiej stronie ronda 😀
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A ja dzisiaj byłem w CH w arkadii i jak to w CH są miejsca XXL na większe samochody i jakie autka stały dzisiaj na takich miejscach - ano mega kolosy Fiat 500, opel corsa trzeci coś malutkiego od suzuki -- ręce opadają jak ludzie nie myślą ... ale żeby nie było innych miejsc standardowych,,, oczywiście były.. tylko po co zaparkować tak żeby inni z większymi brykami mieli bardziej komfortowo.. :blagam:


Moze pan kierowca byl XXXL
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Każdy lubi wygodnie wsiadać i wysiadać 😀
Oj dawno tam nie byłem.
Pamiętam jak arkadia była wielką dziurą w ziemi 😀
I mój pierwszy film 3d avatar😀
Ale więcej wspomnień z "czarnego kota" po drugiej stronie ronda 😀

Czarny kot spoko :)

Dzisiaj zmieniłem pas na prawy bo zobaczyłem że stoi BMW 525 - pomyślałem sobie szybko ruszy.. a tak tuszył że polonozem bym go wyprzedził.. w końcu mnie wnerwił i zmieniłem znowu na lewy ... ja tam patrzę a tam pani taka około 60 :) tak się zawsze zastanawiam po co takim ludziom takie fajne samochody skoro nie mają z niego żadnej radości poza komfortem .. bo z silnika i jego możliwości to zero..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ludzie mają fantazję ;)
audiford_.jpg
(znalezione na forum Forda...)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Astona na wsi nie znają, a kółka, owszem ;)

btw. ostatnio autostradą leciałem i mignęło mi coś zbyt wysokiego jak Mondeo, a to był SUV Jaguara, obrysówki przednich lamp niemalże identyczne.
 

sul76

New member
Czarny kot spoko :)

Dzisiaj zmieniłem pas na prawy bo zobaczyłem że stoi BMW 525 - pomyślałem sobie szybko ruszy.. a tak tuszył że polonozem bym go wyprzedził.. w końcu mnie wnerwił i zmieniłem znowu na lewy ... ja tam patrzę a tam pani taka około 60 :) tak się zawsze zastanawiam po co takim ludziom takie fajne samochody skoro nie mają z niego żadnej radości poza komfortem .. bo z silnika i jego możliwości to zero..
Witam,
bo mają pieniądze i im się podoba?
Nie można takim autem jeździć powoli albo w podeszłym wieku?
Sorry, nie rozumiem takiego rozumowania.
Pzdr
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
bo mają pieniądze i im się podoba?
Nie można takim autem jeździć powoli albo w podeszłym wieku?
Sorry, nie rozumiem takiego rozumowania.
Pzdr

Pewnie że można - w sumie tez mam przyzwoite auto a również jeżdżę wolno (albo inaczej staram sie jeździć z godnie z przepisami) ale jazda wolno to nie oznacza że zanim człowiek ruszy ze skrzyżowania po zmianie świateł to możesz wypić 1/3 kawy z kubka.. jest pewna różnica .. pomiędzy wolną jazdą, a wstrzymywaniem ruchu.. podobnie jest jak masz np w Warszawie Wisłostradę - 3 pasy ruchu.. w jednym kierunku i prędkdozwol. 80km/h - to możesz jechać i 60 km ale jedziesz na prawym pasie, a nie na skrajnym lewym bo jadąc z taką prędk. utrudniasz ruch innym uczestnikom tejże trasy.. I jak taka Pani będzie jechać prawym pasem pięknym BMW 60 km/h luzik - proszę bardzo ale jak ta sama Pani będzie jechać mi 60 km/h lewym pasem (a nie raz coś takiego się widzi) to jak będzie jechać policja za nią i trafi na służbistę to mandat jej wlepią...
Aczkolwiek mam swoje zdanie na jazdę w podeszłym wieku i wg mnie i nie tylko - ludzie po 60 roku życia powinni co roku chodzić na badania pod względem prawa jazdy.. bo już kilka razy ledwo co uniknąłem stłuczki przez takie osoby.. mało tego Kolego tacy ludzie nie czują co zrobili źle .. bo w dwóch przypadkach zatrzymałem się na światłach i Gościom tłumaczyłem że tak nie można robić.. tylko jak ktoś zdawał PJ 40 lat temu to ciężko jest mu to wytłumaczyć..,
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U Henry, myślałem, że to Twoje :D
Armanig, ja mam takich sąsiadów, że te nalepki powinni nakleić na różne rzeczy, niekoniecznie te dla dzieci..., a szczególnie te z banderolą z Polmosu...
 
Do góry