Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Kejup

Member
Bez reklam
Witam!
Ja troszkę z innej beczki. Otóż muszę kupić opony na lato o rozmiarze 225/45 r17, auto o mocy ok 200KM. Byłem już na 99% nastawiony na vredestein ultrac sessanta ale po tym co przytrafiło się mojemu koledze troszkę zwątpiłem tzn. rozerwało mu cały bok a producent stwierdził że to z jego winy. Co o tym myślicie? Kupić coś innego? Myślałem też o uniroyal rainsport 3.
W załącznik zdjęcie koła kolegi (strzeliła przy dużej prędkości na autostradzie. Fuks że nic mu się nie stało).
 

Attachments

  • copyImage.jpg
    copyImage.jpg
    8,3 KB · Wyś: 28
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Mam do sprzedania Michelin PRIMACY 3 - 235/50 R17 96 W z połowy listopada '16
Praktycznie nówki, auto tyle co z lawety zjechało do dealera i od razu ściągnięte, zmieniłem na zimówki.
Na lato planuję inne koła.
 

werf

Active member
Bez reklam
Witam!
Ja troszkę z innej beczki. Otóż muszę kupić opony na lato o rozmiarze 225/45 r17, auto o mocy ok 200KM. Byłem już na 99% nastawiony na vredestein ultrac sessanta ale po tym co przytrafiło się mojemu koledze troszkę zwątpiłem tzn. rozerwało mu cały bok a producent stwierdził że to z jego winy. Co o tym myślicie? Kupić coś innego? Myślałem też o uniroyal rainsport 3.
W załącznik zdjęcie koła kolegi (strzeliła przy dużej prędkości na autostradzie. Fuks że nic mu się nie stało).
Po co kombinujesz sprawdzona Potenza tańsza Turanza,Sport Maxx rt 2 ,Conti Contact 5

Mam do sprzedania Michelin PRIMACY 3 - 235/50 R17 96 W z połowy listopada '16
Praktycznie nówki, auto tyle co z lawety zjechało do dealera i od razu ściągnięte, zmieniłem na zimówki.
Na lato planuję inne koła.

Ale wymiar : )
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jaką masz szerokość felgi, to są opony z Mondeo MK5, tam fabrycznie są 8''
tak to wyglądało na aucie:
koło.jpg

@Werf, nie marudź ;)
Dobrze się trzyma i jest komfortowo
A pamiętasz kto pierwszy wprowadzał 225/55/R16? ;)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Po co kombinujesz sprawdzona Potenza tańsza Turanza,Sport Maxx rt 2 ,Conti Contact 5



Ale wymiar : )

No właśnie teraz mam potenzy i wyją skurkobańce że jeździć się nie da dlatego zacząłem szukać jakiejś alternatywy.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Ja zabiłem jedne Potenzy w dwa sezony ale żeby hałasowały to nie .Turanza wytrzymała jest bardziej ale tak się już nie klei .Rt sport z opinii wiem że nie ząbkują i dobrze trzymają przy trzymaniu gazu .Natomiast z obserwacji wiem że Good yera w każdej postaci trzeba unikać.

Henry nie wiem ale zgadnę Ford ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Werf, 225/55R16 to był początkowo rozmiar "zarezerwowany" dla niemieckich marek premium, a z której strony byś nie patrzył, to Ford do nich nie należy ;)

A serio, ten "mój" to nowy rozmiar, jeszcze mało popularny, ale dobrze auta się na tych oponach prowadzą, nie mówimy tu o ostrej jeździe, a normalnej, ale można i szybko i bezpiecznie bez obawy, że felgę uszkodzimy.
Gdybym nie planował 2-giego kompletu kół (lato 18''/zima 17''), to nie myślałbym o sprzedaży tych opon, to dobre gumy. Na oponeo stoją chyba po 7 stów/szt.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
22601925813664fdb47a1969b27e1d80.jpg

Ja też wrzuciłem już lato. Mam z przodu Vredesein i to już moje trzecie spotkanie z tymi oponami, każde udane. Latałem na Torze Poznań i trzymały się świetnie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A mi Vredestainy nie podeszły
zimówki - Wintrac Xtreme S, w górach i śniegu średnie,
Nowe jeszcze w miarę, a w drugim sezonie cieszyłem się, że już sprzedałem auto ;)
to samo z letnimi Sportrac 5 - przy szybkiej jeździe słabo kleiły
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Vredesein Ultrac Cento wszystkie miałem takie i sobie chwaliłem znaczy parę jeszcze mam. Dot 15 przejechane pewnie z 20k i mięsa jeszcze sporo a uwierz mi szmace Hanke jak mało kto, lubi to 😁

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Kejup

Member
Bez reklam
Kurde masakra z tymi oponami. Zimowe mam vredestein snowtrac 3 i jestem zadowolony. Kupie jakieś linglongi za 500 stów i co roku będę wymieniał na nowe hi hi. A tak poważnie gdyby nie chałas moich obecnych Bridgestone to kupił bym ten model bo prowadzą się świetnie.
A jak z głośnością tych opon?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Borixon, takie przebiegi, to opony nawet jeszcze nie przetarte ;)
Zgodzę się, ale nie mam gdzie latać więcej gdyż do pracy mam 5km i gdy tylko robi się pogoda przechodzę na rower 😀
Tam mam Continental bezdedkowe i są również ok 😂

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Kejup

Member
Bez reklam
Pytasz czy za duże? Po pierwsze zależy jaką masz felge szeroką bo na 7j będzie wyglądać komicznie, jak balon, na 9j już fajnie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Gdybym wiedział jaka tam felga siedzi? Oryginał Skodowski ale nie pamiętam dokładnego rozmiaru. A co do przebiegów to ja w 5-6 lat zrobiłem 42tys km także za wiele to ja nie jeżdżę :)
 
Do góry