Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja nawet nie skapilem - szukalem okazji w super stanie. Jak auta chodzily po 18 - 20 tysi to ja zaplacilem 24 + oplaty (w sumie 27 tysi) tak wiem debilizm :)

Wroce z pracy to dam ci vin werf.

Co sadzicie o takim czyms zamiast Kianki?

Na gwarancji (co jest dla mnie bardzo wazne)
Mocy nie ma, podejzewam ze wlasciciel z.tego powodu sprzedaje bo go wkurza ze tira nie moze wyprzedzic. Ja tras jakis wielkich nie robie wiec moze bym przebolal)

http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-e-200-avantgarde-okazyjna-cena-ID6ytfyT.html

W tych pieniążkach pewnie kupiłbyś nowego CLA shooting brake:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najtańszy ClA z najmniejszym silnikiem (122 KM benzyna) z manualną skrzynią w podstawie to koszt około 124 tys.. najtańszy (ON 109 KM) ponad 133 tys podstawa - manual. skrzynia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ciezko znalezc cos innego 4 drzwiowego, same cupety na sell.
No wnetrze tez o wiele ubozsze od kianki (brak rozponawania lini, znakow, radar przedni, head up, martwe pola itp) No ale za to nie smierdzi plastikiem, wyglad zewnetrzny na troszku innym poziomie. Wisac bardzo dobry fotograf robil foty xD

Chip tuning niby robia na 171 km, moment z 270 na 350 duzy przeskok. Nie znam sie na tuningu, rozumiem ze ta moc kosztem paliwa...

Zrodlo;
Chip Tuning Mercedes E 200 CDI BlueEFFICIENCY 136 KM 100 kW

Tubinne zrodlo i wieksza moc
http://www.kreatormocy.pl/katalog/mercedes/chip-tuning-mercedes-w212-e-200-cdi-136-km/

Usowaja VW-genowski filtr, heheh...


Bylem ogladac uzywanego CLS-a auto zabardzo kaczkowate, za male. Drugie dziecko w.drodze, musze gdzies zmiescic wozek. Dobze ze mam rozbieralny :)
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Chip tuning niby robia na 171 km, moment z 270 na 350 duzy przeskok. Nie znam sie na tuningu, rozumiem ze ta moc kosztem paliwa...

Zrodlo;
Chip Tuning Mercedes E 200 CDI BlueEFFICIENCY 136 KM 100 kW

Dobrze zrobiony program potrafi obniżyć spalanie, chodzi o jak najefektywniejsze rozłożenie momentu. Możesz ustawić moment od niskich obrotów lub dopiero na wyższych obrotach i to się sprawdza w praktyce najlepiej.
Ważne, żeby robić program dopasowany do silnika i nie przesadzać.
Niestety nie ma nic za darmo, części zużywają się szybciej, szczególnie zawieszenie, olej trzeba wymieniać częściej.
Nie ma zasady zależy od egzemplarza, stopnia zużycia i przebiegu przy jakim to robisz.
Kilku znajomych w tym ja jeździło bez problemu, inny kumpel wsadził 30 kilka tysięcy w ciągu 6 miesięcy w remonty.
Ze 122 na 171 ? to duży przyrost nawet biorąc pod uwagę, że seryjnie auta mają więcej niż katalogowo, żeby z czasem ubytek nie był zbyt duży.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie KOlego to jest coś za coś i trzeba być świadomym że ta moc powiększona to nie idzie w powietrze czy w pedał gazu tylko również w zużywanie się większe części.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj caly dzien spedzilem w salonach Merasia, Lexusa i Na koniec Zonka chciala do Kianki.

Powiem tak, jestem wielkim fanem Lexusa, czesto mam nimi okazje jezdze w pracy, ale to co prezentuje podstawowy model GS 200t Elegance- klasa premiu D.... jednym slowem mozna to okreslic. Masakra. Drewniane piekne wykonczenia ale wokol tych drewnianych wykonczen tak nedzny plastik ze ciezko znalezc cos gorszego w innych autach. Moja Honda z 2008r ma lepszej jakosci plastiki. Zawiodlem sie zupelnie.

Meras E220d calkowicie inna liga. Siedzialem w tym z wykonczeniami z "aluminium" jest napewno lepiej niz w leksie. A wersja z drewnem bylaby idealna. Szkoda ze nie zrobili go dluzszego o 15cm bylby idealny.
Widzialem tez nowke E klase kombi, dopiero co przyjechala do trojmiasta, na reklamach tyl wyglada paskudnie, ale w realu calkiem co innego. Jest ok.
Klasa C merasia... szkoda pisac zero miejsca, zmuszony bylem cwiczyc joge aby wysiasc.

Na koniec zona jeszcze chciala obejzec Kia optime w wersji GTline skora obszyta czerwonymi nicmi. Srodek nie tak bajerancki jak w merasiu ale zdecydowanie lepszy od lexusa. Szkoda ze taki malutki ekran GPS wmontowali. 8" daleko od kierowcy slabo to wyglada.

Teraz tylko poczekac 2 tygodnie czy pis "znosi" akcyze na nowe auta, jezeli tak to szukam niemca E klase kombi (nowke lub demo). Roznica bardzo duza niz w PL
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
C klasa jakoś tak mało miejsca to nie ma to wszystko zależy od tego jak podejdźmy, co chcemy i ile osób przewozić będziemy itp.. Nowa C klasa jest bardziej napompowana i generalnie jak dla mnie dużo lepiej wygląda i co najważniejsze dużo lepiej się nią jeździ - sprzedaje się bardzo dobrze.. Problem w ergonomii w tym samochodzie jest taki (wg mnie) że kokpit został nie wiem jak to napisać ale również napompowany co zajmuje więcej miejsca, a tym samym mniej jest go już na tyle.. dla mnie fajny samochód.. Miałem GLA - mam 180 cm wzrostu(długie nogi) i "jogi" nie musiałem uprawiać żeby wejść do samochodu..:) a wielkościowo to zupełnie dwa inne samochody.. chyba że Ty masz ze 2 m :) to troszkę zmienia sytuację na froncie :) ale Gortat przy około 2,15 m w sportowym aucie się mieści ..

Ale najważniejsze to dokonać trafnego wyboru pod względem swojej rodziny.. jak ma się np małe dzieci, przewozi się wózek/ki to inaczej trzeba podejść do tematu niż np wozi się dwie dorosłe osoby plus dwoje np nastolatków..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Sie nie dziwie ze C klasa sie sprzedaje. Ma to cos ze bardziej sie rzucala w oczy bardziej niz E.
E 220d w takiej sredniej wersji wycenili mi na 225k.
GLA widzialem - smieszne autko, fakt ze wyzszy wiec pewnie lepiej sie wsiada ale nie dla mnie.

Caly czas bylem anty mercedesikowi ale widac ze sie bardzo mocno poprawili. Nawet inni tak gadaja, w salonie byl kupiec to plakal ze poprzednie merasie mu gnily przeszedl na audi a teraz kupuje Merasia bo to calkiem inne auta.

No i co najwazniejsze skrzynia 9g mistrzostwo, kianke silnik 240kucy mozna porownac z 180konnym merasiem.

A tak wyglada "dupka" najnowszej e-class kombi, ktory w tygodniu trafila na salony. Nic szczegolnego, na zywo wyglada lepiej niz w reklamach.
foto hochladen
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się... lepiej 9 stopniowa sobie radzi jak poprzednia 7 stopniowa - chociaż powiem szczerze, że uważałem 7 biegów wystarczy ale nawet nie ilość jest ważna w tym wszystkim, a to że inaczej zestrojona jest.. a przy okazji jak ja mam 4x4 stały to te dwa dodatkowe biegi pomagają ..dla mnie bomba..
Osobiście mi to i C jak i E się podobają , kiedyś ta E taka jak ja to pisałem dziadkowa była ale teraz jak najbardziej i E klasa mi pasuje w 100%. Ale tak jak z suvów super sprzedaje się GLC tak z osobówek C klasa wiedzie prym..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale zobacz po co samochody po 300 Km skoro "złotego Rojsa" z tablicami Dubaju przez 3 powiaty goniły Kijanki i astra z silnikiem po 90 Km i w końcu dopadli Gościa :) i gościu zdziwiony bo w Dubaju przecież nie zatrzymuje Policja jak ktoś ma takie autko :) można można .. Kia górą.. jak widać 90 KM wystarczy..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wzieli go na wytrwalosc :) Kianka ma zasieg z 500km przy szybkiej jezdzie a Rojs pewnie z 200 - 300 xD
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
marne prawo mamy i stąd są takie historie- ludzie się nie boją..a co by było jakby taki misu rozwalił innego użytkownika bez OC..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jakby misiu nie mial oc to by zaplacil z wlasnej kieszeni, tzn. Zaplacilby za niego fundusz gwarancyjny a potem od misia sciagali by pieniazki.

Jakby walnal misiu w jelenia co nie ma OC (misia wina). To jelen normalnie dostalby pieniazku z oc misia na naprawe, a osobnym tematem byloby ukaranie jelenia. Jak nie ma waznego oc powyzej 14 dni to chyba kara 4 tysiace.

W tym wypadku w Polsce mamy jednak pozadek, bynajmniej tak mi siebwydaje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak to jest ale nawet jeśli tak jest.. to co jeśli taki fundusz nie ma z czego ściągnąć od takiego misia ?? Więzienie i utrzymywać darmozjada na warunkach lepszych jak ludzi w szpitalach.. ale sam sposób zachowywania się takich ludzi we mnie coś... jakim trzeba być policjantem żeby naprawdę z takim ... rozmawiać jak z człowiekiem
 
Do góry